Şimdi Ara

Quatro S1453PLUS ANAKONU 629lira 4.5G / 4800mAh pil / MT6753 / 2GB RAM-16GB ROM / 5-13MP / (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
822
Cevap
11
Favori
22.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Mağdurları saymaya gerek yok bütün firmalar mağdur ediyor. bence telefon beğenildiği zaman alınmalı. Teknik servisi yok gibi düşünülmeli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benkimim50 kullanıcısına yanıt
    Valla sektörün lideri olmayı hakediyor hepsiburada ve gg pabucunu dama attı helal olsun bence bekle n11 ede gelmesi yakındır

• İki handikapi var MTK işlemci batarya ile uymayan bi işlemci lenovo p1 deki yada asus max takı gibi 615-617 snapdragon atsaydi süperdi bide gerçekten 5.5 büyük bende p1 var 152.6 sonradan alisiyorsun ama sıkıntı işte ama fiyat fevkalede yani

• Bu telefona rakip/alternatif arayacaksak en yakınlardan biri de lenovo a7000. Bunun kamerası iyi çıkmazsa ve mağazadan bulamazsam ya lg g4 alicam yada lenovo a7000.

• neosinan N kullanıcısına yanıt
    Kamera açısından g4 gerçekten çok güzel bütçeniz yeterli ise bence g4 alın.

• Niye o kadar para verip de servis yokmuş gibi düşüneyim .Mantık hatası var söylediğinde. Şimdi millet 1100 TL ye de LG g4 alıyor paralel ithalat 1600-1700 e de alıyor LG Türkiye garantili. Ama LG Türkiye servisini sorduğunda alanlara hepsi çok memnun.Ayıplı cihaz iadelerinde bak bakalım ithalatçı garantili ürünlerde iş ne kadar kolay ne kadar zor. Seni bilmem ama servis bir cihazın satın alınmasında en az özelliği kadar etkilidir. Hele bahsekonu Türkiye ise x2.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karakteristik61 -- 1 Nisan 2016; 23:30:12 >
  • karakteristik61 kullanıcısına yanıt
    alanlara bir sorun lg servisi 600 tl lik bir arızayı giderdimi basit arızaları herkes gideriyor. servisler en çok kullanıcı hatası deyip tamir ederek para kazanıyorlar... telefon sürekli kapanıyor kararsız çalışıyor fakat servisten hata bulunamadı cevabı geliyor servisin pahalı dediğimiz parçası (anakart) sadece telefon açılmadığı zaman değişir servislerde. ekran kırıldığında 600 tl ni alırlar sende mecbur vereceksin garanti bitmesin diyeceksin aradaki fark 600+ ekran 600= 1200 al sana yeni lg g4 parası. servisler şuana kadar hiçbir pahalı arızamı gidermedi telpa,kvk,genpa,teleservice al birini vur ötekine 4 telefonumda sorun çıktı sadece sony ve nokia telefonu hakem heyeti sayesinde iade edebildim.Ben artık faturasız garantisiz telefon bakıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sunder -- 1 Nisan 2016; 23:39:47 >
  • Kardeş kendin diyorsun cihazın ekranını kırdığın zaman servis niye bunu ödesin ki. Sen satıcı olsaydın müşterim senin sattığın telin ekranını kırdığında canın sağolsun biz ücretsiz yaparız der misin? Bırak telefonu tüm elektronik eşyalar da bu böyledir. Ama ben cihazdan dolayı bir sürü arızayı da gidip ücretsiz olarak servis de tamir talep etme hakkım var ve bunu da defalarca haklı olarak yaptım. He şunu desen tamam tamamdiyeceğim '' Ben servis için cihazı alırken % 20-30 arasında para vermek istemiyorum, risk alacağım, eğer sıkıntı olursa da seve seve gider dışarıda herhangi bir tamirci de ücretli tamir ettiririm''. Ama sen tüm servislere aynı kefeye koyuyorsun n ve servislerin hiçbir faydasının olmadığını ve cihaz her arızalandığında her servisin kullanıcı hatası diyip milleti kazıkladığını savunuyorsun. İyi ile kötüyü veya az iyiyi az kötüyü ayırmak lazım ki ben sırf Quatro nun servisinin biraz methini duyduğum için cihazı almak için niyetlendim ve buradayım.

• karakteristik61 kullanıcısına yanıt
    Ekranın garanti dışı olmasına bir itiraz yok. Dışarıda 200 ekran +50 tl işçilik ile tamir edilen ekranın serviste 600 tl olmasına karşıyım garantisi gitmesin diye 2 kat fazla para ile tamir etmemize karşıyım. Mecbur ödemek zorunda bıraktırıyorlar insanları .hepsi haksız kar yapan işletmelerdir.

• Tamam işte benim anlatmak istediğim, senin hatan olmadığı durumlarda cihazın arızalanması durumunda gidip servisten ücretsiz tamir ettirmen senin en büyük hakkındır ve avantajındır. Öyle durumlar oluyor ki cihaz iki sene içerisinde bazen 10 defa bile seviye gidebiliyor. Kaliteli servis hizmeti veren şirketten cihaz aldığın zaman, servis için cihazı alırken ödediğin ekstra para senin karına olabiliyor. Hatta cihazı direkt birebir değişim, üst model ile değişim, bedel iadesi gibi değerlendiriyorlar ve sende paranı çöpe atmamış oluyorsun. Yoksa garantisiz aldığın cihazda bu haklar yok direkt olarak ücretli tamir veya çöp.

Çok Uzatmadan ve konuyu dağıtmadan, benim tercihim garantili cihazdır. Seve seve de olsa tüketici hakları aracılığıyla ile de olsa bu haklarımı kullanma ihtimalim beni mutlu ediyor ve güven veriyor. Ama cihazı alırken de çok hakem heyeti gibi maceralar ile uğraşmamak için servisi biraz daha sağlam firmaları tercih ederim. Ama sen de dersen ki ben risk almayı severim garantisiz ucuza alırım sıkıntı çıkarsa şans çıkmaz ise kardır dersen o da senin tercihin...

• Firmanın T1461 modelinden 4-5 adet ve f1453 modelinden 2 adet aldım. Piyasaya ilk çıktığı zaman firmanın ilgisi ve servis olayı muhteşemdi. f1453 lerde yazılım eksiklilkleri gibi eksiklikler olmasına rağmen güzel cihaz lafım yok ama aldığım tüm T1461 ler ekran dokunmatik kayması, ahize ve mikrofon sesi kesilmesi ve özellikle belli bir zamandan sonra şarj olmama sorunu ile hata verdi. İlk başlarda daha elimdeki cihazı bile göndermeden yeni cihaz yolladılar. Ama zamanla aynı sorunlar o telefonlardada baş gösterdi. Şimdi aldıklarımın kimi öyle dokunmatik sorununa rağmen kullanıyor. Ama şarj olmama sorunu ile gönderilen telefonu günlerce hiç ilgilenmeyip maximum servis süresini kullanıp bir ay gibi bir zaman sonra batarya değiştirildi, usb kablo verildi gibi ifadelerde karşı ödemeli kargo ile göndermeleri firmanın servisinin ne hale geldiğini açıkçası gösteriyor. Buna rağmen gelen telefon yine aynı şekilde şarj almıyor ve yine servise istiyorlar. Çözüm tabiki yok.
    Bu yazdıklarımın hepsinin servis forumu ile isbatı var. F1453 forumunda desteklenmesi gerektiğini yazmış ve gerek mesajlarımızla gereksede tavsiye edip aldırarak destek olduk. Bu saatten sonra yasal haklarıda kullanarak gerekeni yapmaya çalışacağız.

Keşke ilk zamanlardaki servis kalitesi ve müşteri memnuniyet odaklı çalışmalarını sürdürselerdi de yerli firmaya desteğimiz hep devam etse idi. Umarım alacaklar bu yazdıklarımı ciddiye alıp bir kez daha düşünürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: neosinan

Bu telefona rakip/alternatif arayacaksak en yakınlardan biri de lenovo a7000. Bunun kamerası iyi çıkmazsa ve mağazadan bulamazsam ya lg g4 alicam yada lenovo a7000.

Aynı fikirdeyim. Bende Lenovo a7000'le kıyaslayacagım. Ama LG G4 ile bu telefonları kıyaslamak Mercedes'le Dacia'yı kıyaslamaya benzer.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • alan arkadaşladan gelecek inceleme vidyolarını bekliyoruz dört gözle. görüntüsünede ısınmaya başladım s1453+ ın almak aklımda yokken elimdeki s3 mini iyice hurda görünmeye başladı gözüme kararsızca inceleme vidyosu bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emelek53

quote:

Bu telefona rakip/alternatif arayacaksak en yakınlardan biri de lenovo a7000. Bunun kamerası iyi çıkmazsa ve mağazadan bulamazsam ya lg g4 alicam yada lenovo a7000.

Aynı fikirdeyim. Bende Lenovo a7000'le kıyaslayacagım. Ama LG G4 ile bu telefonları kıyaslamak Mercedes'le Dacia'yı kıyaslamaya benzer.

Gordugume inanimmi? Lenovo a7000 hepsiburada da 435 tl ??? What is it?

• quote:

quote:

quote:

http://www.hepsiburada.com/lenovo-a7000-p-TELCEPLENA7000-S bir ahata olabilir heryerde 600*700 çünkü.

• quote:

Orijinalden alıntı: benkimim50

quote:

quote:

quote:

http://www.hepsiburada.com/lenovo-a7000-p-TELCEPLENA7000-S bir ahata olabilir heryerde 600*700 çünkü.

Valla fenahalde kasinti tuttu simdi. Ithalatci garantili olsa anlicam. Resmi disbiritor garantili diyor. Inceleme sitelerinden cektigi resimlere baktimda hicde fena degil. Antutu scoru 43 bin. Kafam karisti dogrusu

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Valla fenahalde kasinti tuttu simdi. Ithalatci garantili olsa anlicam. Resmi disbiritor garantili diyor. Inceleme sitelerinden cektigi resimlere baktimda hicde fena degil. Antutu scoru 43 bin. Kafam karisti dogrusu

ama hatırlatayım hb bunu hep yapıyor sonra iade yapıp parayı işledikten sonra size veriyor bu onlardan biri midir değilmidir bilemiyorum.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ama hatırlatayım hb bunu hep yapıyor sonra iade yapıp parayı işledikten sonra size veriyor bu onlardan biri midir değilmidir bilemiyorum.

Neyse. Vazgectim zaten. Bundada yogun dokunmatik sikayetleri var maalesef. Bir de servisin kotu oldugu sikayetleri oldukca fazla. Gaza gelmeyelim quatroya devam

• Öğleden sonra s1453plus geldi(adanadayım F1453 kullanıcısıyım).Detaylı inceleme yapmaya vaktim yok..Ama kısaca özetleyeyim.
    1.Profosyonelce hazırlanmış kaliteli bir kutusu var.. (f1453 lerin önceki sarı kutusunu bizzat eleştirmiş birisi olarak söylüyorum)
    2.İçinden kapaklı kılıf, arka şeffaf kılıf, ekran koruyucu jelatin, kullanım kılavuzu, şarj aleti, kulaklık çıkıyor. Kapaklı kılıf çok sağlam sarıyor telefonu.
    3.Elinize aldığınızda oturaklı bir telefon hissediyorsunuz. Önden ve arkadan kaliteli bir telefon izlenimi veriyor.Yüksekliği f1453 ten 0.5 cm uzun, eni 1 cm geniş.
    4.Ekran kalitesini beğendim. Orta ışık ayarında gün ışığında rahat çalışılıyor. Oda içinde son ışık fazla geliyor, rahatsız ediyor.
    5.Ses durumu f 1453 ile aynı sayılır.
    6.%60 pil ile gelmişti, 1 saat ayar vb yaptım %54 e düştü.
    7.Birkaç arama yaptım sorun yok. Wireless problemsiz.
    8.Fotoğraf kalitesi en merak ettiğim şeydi..F1453 kadar yada daha iyi çekiyor diyebilirim. iki hızlı çekim ekledim.Beni memnun etti.

Şimdilik bu kadar. Herkese iyi forumlar
    Bu mesaja eklenen görseller:

• sayfalar S kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullanın hocam. Resimleri büyütüp baktım oldukça kaliteli gözüküyor. Hayırlı olsun tekrar.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.