Şimdi Ara

Quatro S1453PLUS ANAKONU 629lira 4.5G / 4800mAh pil / MT6753 / 2GB RAM-16GB ROM / 5-13MP / (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
822
Cevap
11
Favori
22.149
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: benkimim50

quote:

Orijinalden alıntı: karakteristik61

Şu an kullandığım discovery 1 de beni GPS konusunda ilk zamanlar hayal kırıklığına yaratmıştı. Discovery den önce kullandığım xperia tipo bile max 5 sn de bağlanırken discovery jelly bean de 3-4 dakikayı buluyordu. Hatta utandığımdan milletin yanında navigasyon açmıyordum. Kitkat gelince biraz GPS performansı arttı ama yine de glonass destekli cihazlar ile boy ölçüşemiyor. Benim içinde GPS-navigasyon olmaz ise olmaz akıllı telde.

Tabiki eğer cihazın GPS performans testi var ise incelemek isterim. Ama dediğim gibi MTK 6795 işlemci artık glonass, beidu destekli imiş, sitesinde öyle yazıyor.

buyur hcoam gps testi tam gps testi olan kısmı attım videoda ki o yüzden açıldığı gibi izleyin.

Videoda yanlis anlamadiysam fiyati 130 euro diyor. Yani 420 tl filan. Ebay da 6735 islemcilinin fiyati 150 usd. Bakalim bizdeki fiyati ne olacak.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Emelek53 kullanıcısına yanıt
    6735 Quad Core yani 4 çekirde 1.0ghz işlemci var. Oralardan hesap ederek gitmek maalesef türkiyede pek işe yaramıyor :D İnew'in kendi bünyesinde 6753 işlemci çipsetli cihazı yok :D

ama yinede kabaca 440 + vergi Imei vs 160 + Servis ekleyince max 700 diyorum.
  • bydublor B kullanıcısına yanıt
    Diğer versiondada aynı işlemcinin hızı farklı diye buldum. Need Rom da Sunni hoodlum mesala;

http://www.needrom.com/download/inew-l4a/

Ayrıca Google aramasida sonuç vermedi.

https://www.google.com.tr/search?q=inew+l4a&oq=inew+l4a&aqs=chrome..69i57.5676j0j4&sourceid=chrome-mobile&ie=UTF-8#q=inew+l4+mt6753

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Çin firmaları isteğe göre aynı kasaya farklı donanımlar koyabiliyorlar. Quatro'da grafik işlemcide daha üst seviye olup performans sınıfında. Herhalde ilk alanlardan birisi olacaksınız. Fiyat belli olduktan sonra sizin test sonuclarını bekleyelim. Benim için önemli bir husus ta en azından android 6.0(marshmallow) güncellemesi alıp almayacağı.

• neosinan N kullanıcısına yanıt
    Hocam İnew L4'ün MT6753 olan versiyonu yok. Kendi içerisinde İnew L4 ve L4A var onlarda 1Gb ve 2Gb MT6735 lik cihaz.

Quatro Firması İşlemci tarafında oynamaya gitti. 8 çekirdekli bir cihaz istediği için. İnew de daha önceki modellerde çalışılan bir firma olduğu için bunda karar kılındı.
    Hocam muhtemelen alacağım elimdeki t1461 i sattım parasına dokunmadım. Şimdi başka bir arkadaşıma da F plusı satıp ikisinin parası ile almayı düşünüyorum.

Android 6 kısmına gelince. Tamamen kendi şahsi fikrimdir. Firma ile alakalı değildir. Almaz diyorum. Nedenine gelince.

Kendi ülkemizde Bilindik Marka modellerin Amiral gemileri bile yeni yeni almaya başladı. Alt modellerinde ise güncelleme vermeye yanaşmıyorlar. Birde yine ülkemizde Google android One projesi kapsamında getirilen GMD 4G de mevcut.

İşin Çin tarafına bakacak olursak. Çinde de MTK 6753 çipsetli telefonlar %99u 5.1 ben android 6 olanına denk gelmedim varsa da %1lik kısımda.

MTK android 6 lı telefonlarını MT679X serisine saklıyor. Şuan bu çipsette 679X çok yayın olarak kullanılmadı. Mtk son bir hamle olarak son bir kaç aydır MT6580 eski çipsetlerine android 5.1 vererek piyasaya sürdü.

İşin aslı MTK hizmet vererek değil satış yaparak para kazanma derdinde. Diğer bir çok çinli firmada bu şekilde. Mesela İnew firması kendileri dünya genelinde sattıkları 6582 olan cihazlarına android 5 çalışması bile yapmadı. Oysaki çok adetli satışlar yaptı. Ama adamların kafası hizmet kafası değil. Para kazanma derdindeler.

Quatro tarafına gelince işin. Şundan şüpheniz olmasın. Çinlilere verdirebilecekleri tüm güncellemeleri sistem veya işletim sistemi bazında uğraşıyorlar. Ama dediğim gibi top çinli firmada olduğu için hayaller Paris gerçekler eminönü sirkeci olabiliyor. Firmanın iyi niyetinden zerre şüphem yok. Lakin herkesi de mutlu edemezsinizz :D
    Bekleyelim bakalım. Acelem yok. Maşallah t1461 canavar gibi çalışıyor. Yedek pil de geldi daha iyi oldu. Ama zamanı gelince model yukseltmede fayda var. Alınca GPS kısmınıda detaylı bir test ederseniz iyi olur. Şu anda GPS'te sıkıntım var sadece.

Mtk larda nedense GPS hep sıkıntılı. Sıkıntısız olmayan yok mu illa ki var sanırım yazılım kalibresi ve gps için kullanılan donanımın kalitesine bakıyor birazda. elimden geldiğince bir şeyler konunun ilk sayfasına ekleyeceğim.
    Teşekkurler. Sonucu merakla bekleyeceğim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emelek53

Islemcisi cok iyi. Siralamada mtk'nin en ust islemcisinin bir altinda. Ilk ciktiginda uygun fiyatli cikarsa ben de almayi dusunuyorum. Aksi takdirde uygun bir kampanya yakalabilirsem diye bekliyecegim. 5.5 inch ekran boyutu artik default gibi oldu. Kasalar iyice kuculdugu icin 5.5 inch artik elde buyuk durmuyor.

Bu mesaja eklenen görseller:

Quatro S1453PLUS ANAKONU 629lira 4.5G / 4800mAh pil / MT6753 / 2GB RAM-16GB ROM / 5-13MP /

helio x10 da var hocam yani şuan için mediatekin piyasadki en güçlü 3. yongası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benkimim50 -- 29 Mart 2016; 18:35:40 >
  • quote:

quote:

quote:

Şu an kullandığım discovery 1 de beni GPS konusunda ilk zamanlar hayal kırıklığına yaratmıştı. Discovery den önce kullandığım xperia tipo bile max 5 sn de bağlanırken discovery jelly bean de 3-4 dakikayı buluyordu. Hatta utandığımdan milletin yanında navigasyon açmıyordum. Kitkat gelince biraz GPS performansı arttı ama yine de glonass destekli cihazlar ile boy ölçüşemiyor. Benim içinde GPS-navigasyon olmaz ise olmaz akıllı telde.

Tabiki eğer cihazın GPS performans testi var ise incelemek isterim. Ama dediğim gibi MTK 6795 işlemci artık glonass, beidu destekli imiş, sitesinde öyle yazıyor.

buyur hcoam gps testi tam gps testi olan kısmı attım videoda ki o yüzden açıldığı gibi izleyin.

Videoda yanlis anlamadiysam fiyati 130 euro diyor. Yani 420 tl filan. Ebay da 6735 islemcilinin fiyati 150 usd. Bakalim bizdeki fiyati ne olacak.

videodaki cihaz 110dolara felan bulunabiliyor orda videoda denen ilk çıkış fiyatı. ama quatro nun cihaz biraz modifiyeli o yüzden tam bir şey demek doğru olmaz.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

videodaki cihaz 110dolara felan bulunabiliyor orda videoda denen ilk çıkış fiyatı. ama quatro nun cihaz biraz modifiyeli o yüzden tam bir şey demek doğru olmaz.

Bekleyecegiz. Fiyati bir aciklansin bakalim. Sonrada Bydublor arkadasimizin incelemesine gore tekrar degerlendirme yapariz

• S1453PLUS 1gün 3saat sonra satışa çıkıyor hayırlı uğurlu olsun fiyatıda o zaman göreceğiz herhalde 500-600bandına bekliyorum hayırlısı artık artı eksi oynar mı hep beraber göreceğiz

http://quatromobile.com/s1453-plus.html

Quatro S1453PLUS ANAKONU 629lira 4.5G / 4800mAh pil / MT6753 / 2GB RAM-16GB ROM / 5-13MP /

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benkimim50 -- 30 Mart 2016; 21:40:21 >
  • benkimim50 kullanıcısına yanıt
    Piyasada en ucuz 4 çekirdekli cihaz bile 500-550 lerde, benimde gönlüm 611,75 kr da ama :D ne çykacak bahtymyza bilmiyorum. Fikrim 600 üstünde olacaktyr. Keza hepsiburadaki özel F plus kampayasyny saymazsak o cihaz bile hala 600e yakyn satylyyor.

Cuma günü ilk sipari?imizi kysmetse geçeriz bakalym nasyl bir cihaz çykacak kar?ymyza.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bydublor -- 30 Mart 2016; 23:09:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bydublor

Piyasada en ucuz 4 çekirdekli cihaz bile 500-550 lerde, benimde gönlüm 611,75 kr da ama :D ne çykacak bahtymyza bilmiyorum. Fikrim 600 üstünde olacaktyr. Keza hepsiburadaki özel F plus kampayasyny saymazsak o cihaz bile hala 600e yakyn satylyyor.

Cuma günü ilk sipari?imizi kysmetse geçeriz bakalym nasyl bir cihaz çykacak kar?ymyza.

Bu tahmin açıkçası sizinkide tahmin bilmiyoruz fiyatı bir günden az süre sonra öğreneceğiz 700e kadar tahamül edebilirim üst sınırım ama aşarsa sıkıntı.

• Nereden satılacağına dair bir açıklama varmı hepsi burada dışında. Bursa merkezli bir şirket bursada bir mağazası vardır heralde?

• neosinan N kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen gittigidiyor üzerinden satılacak. Daha sonra diğer sitelerde satılır mı bilmiyorum. Firmanın Bursa'da bir mağazası bildiğim kadarı ile bulunmuyor. AnaTeknik Servisi Mevcut.
  • Forum üyelerine indirim olacakmı acaba

• Gittigidiyor Cepport isimli saticida var

• benkimim50 kullanıcısına yanıt
    senin üst sınırı zorlamamak için 699 yapmışlar bak
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.