Şimdi Ara

Quatro Mobile F1453 Plus [ANA KONU / RESİMLER / PİL KULLANIMI] (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
763
Cevap
17
Favori
28.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ripo

Quatro, iNew V3 Plus ile aynı ücrette satılan (ikisi de 149 dolar) iNew L4 4G modelini getirsin yeter.

http://www.inewmobile.com/inew-l4-4g-lte-2gb-16gb-smartphone.html

Yazılım: Android 5.1 Lollipop
    CPU: MTK6735 Quad Core
    GPU: Mali-T720
    RAM: 2GB
    ROM: 16GB
    4G LTE: FDD-LTE 800/1800/2100/2600MHz (band20,band3,band1,band7)
    Ekran boyutu: 5.5 inch
    Batarya: 5000mAh
    Ön Kamera: 5.0MP
    Arka Kamera: 13.0MP

Şu cihaz gelsin 650 TL'den satılsın yok satar.

hocam bu alet iyide quatro yu inew ile sınırlamayalım daha geniş ufuklara açılsınlar inew çok tek düze oldu bir ara baya yükselişlerdeydiler ama nerdeyse uzun zamandır farklı şeyler koyamayan diğer çinli kardeşlerine boyun eğen bir profil sergiliyorlar kullanılan işlemci ise mtk6582 ayarında bir işlemci artık quatro nun biraz daha kaslı donanımlı aletlere bakmasında fayda var diye düşünüyorum. şuan ki modellere göre tek elle tutulur farkı batarya şuan piyasadaki qatro lar a göre pek artısı yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• ripo kullanıcısına yanıt
    İnew hangi ülkenin markası? Ayrıca Quatro bu telefonu getirmez bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: sioner

İnew hangi ülkenin markası? Ayrıca Quatro bu telefonu getirmez bence.

inew çin markası hocam gerçi bu devirde hangi telefon çinli değil ki zaten :)

• ripo kullanıcısına yanıt
    baska marka modeller dusunuluyor sanirim. aciklamasi onumuzdeki aylarsa vs gelir. simdilik plus modelinin keyfini cikartalim ;)

• Ya aslında ortalık mtk65xxli çipsetlerde dolu diyoruz ama :) bize bunlar fazla bile :D Bataryayı 3000mAh yap diğer özellikler aynı olsa kim şikayetçi olur ki ? Telefon kasmasın diye 2gb rami yapıştır gitsin. Güzel bir ön arka kamera birde batarya fazla bile bize :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bydublor -- 11 Ağustos 2015; 2:48:41 >
  • Güzel cihaz.294ppi 320dpi not düşmek istedim.Ama çok anlaşılmıyor zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • AkselEsEs A kullanıcısına yanıt
    Rahat ol, o notu ben düştüm. Kimsenin yorumunu kulak ardı etmeyiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bydublor

Rahat ol, o notu ben düştüm. Kimsenin yorumunu kulak ardı etmeyiz.

hocam nasış heaplandığınıda koyalım bari de neye göre olduğu belli olsun.

ekran boyutu = E
    pixel sayısı (büyük olan) = A
    pixel sayısı (küçük olan) = B olsun
    (örneğin 4.3 inch, 480x800 ekran için E=4.3, A=800, B=480)

ppi = B / (E^2 / (1 + A^2 / B^2))^(1/2)

normal hesap makinesi için
    önce A/B yi bulup karesini alın ve 1 ekleyin (yukardaki örnek tel için, A/B=1.67 karesi=2.79 +1=3.79) (bunu bi yere not edin)
    ardından ekranın karesini alıp yukardaki sonuca bölün (örnek 4.3x4.3=18.49 18.49/3.79 =4.88)
    son olarak yukardaki sonucun karekökünü alıp B'yi çıkan sonuca bölün (örnek 4.88'in karekökü=2.21 480/2.21=217)
    yani sonuç 217ppi

• quote:

Hocam hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanmak nasip olur inşallah. Pişman etmeyecek bir cihaz.

Çok teşekkürler.

Az önce geldi telefon, akşam hattımızı felan takar, gerekli programları indirir ayarlarını yaparız. Yarına fikirlerimi (hem 1453 lede mukayese ederek) beyan ederim.
  • bydublor B kullanıcısına yanıt
    "- Telefonda bildirim Ledi mevcut. Lakin Kırmızı ve yeşil var. "

Demişsiniz ama ben ayarlarda ledlere bildirim atayabilecek bir menüye rastlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: benkimim50
    hocam bu alet iyide quatro yu inew ile sınırlamayalım daha geniş ufuklara açılsınlar inew çok tek düze oldu bir ara baya yükselişlerdeydiler ama nerdeyse uzun zamandır farklı şeyler koyamayan diğer çinli kardeşlerine boyun eğen bir profil sergiliyorlar kullanılan işlemci ise mtk6582 ayarında bir işlemci artık quatro nun biraz daha kaslı donanımlı aletlere bakmasında fayda var diye düşünüyorum. şuan ki modellere göre tek elle tutulur farkı batarya şuan piyasadaki qatro lar a göre pek artısı yok.

İlla iNew'den alsın diye bir şart koşmuyorum. Bahsettiğim modelde 5000 mAh batarya, 4G LTE ve Android Lollipop olduğu için çok satabilir, iNew V3 Plus ile fiyat aynı ancak özellik olarak bu cihaz daha iyi.

4G LTE, Lollipop ve 5000 mAh batarya reklam için iyi olur düşüncesindeyim.

Gönül ister ki diğer Çinli üreticilerden de cihaz getirsin ancak, Xiaomi, Meizu, One Plus ve Lenovo gibi oturmuş büyük çinli markalar kendi cihazlarına Quatro markasının basılıp satılmasına izin vermezler. Bu sebeple yine elimize iNew, Elephone gibi birkaç Çinli firma kalıyor.

sioner, evet iNew Çin markası ve Quatro firması bu firma ile yaptığı anlaşma doğrultusunda bu markanın ürünlerini Quatro markası adı altında Türkiye'ye getiriyor.

• quote:

baska marka modeller dusunuluyor sanirim. aciklamasi onumuzdeki aylarsa vs gelir. simdilik plus modelinin keyfini cikartalim ;)

Büyük üreticiler kendi markalarını basmaya izin vermeyecekleri için elimizde fazla bir seçenek kalmıyor. Umarım Elephone ile anlaşıp onların da güzel modellerini de getirebilirler.

Firmaya tavsiyem Elephone P700 Limited sürümüdür. Fiyatı 159 dolar.

http://www.elephone.cc/elephone-p7000-limited.html

• MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    hocam bildirim ledi kendi ayarliyor.facebook messengerda gelenler yesil, mesaj kirmizi whatsappta kirmiziydi whatsapin kendi bildirim ayarindan yesil yaptim.

• quote:

quote:

İlla iNew'den alsın diye bir şart koşmuyorum. Bahsettiğim modelde 5000 mAh batarya, 4G LTE ve Android Lollipop olduğu için çok satabilir, iNew V3 Plus ile fiyat aynı ancak özellik olarak bu cihaz daha iyi.

4G LTE, Lollipop ve 5000 mAh batarya reklam için iyi olur düşüncesindeyim.

Gönül ister ki diğer Çinli üreticilerden de cihaz getirsin ancak, Xiaomi, Meizu, One Plus ve Lenovo gibi oturmuş büyük çinli markalar kendi cihazlarına Quatro markasının basılıp satılmasına izin vermezler. Bu sebeple yine elimize iNew, Elephone gibi birkaç Çinli firma kalıyor.

sioner, evet iNew Çin markası ve Quatro firması bu firma ile yaptığı anlaşma doğrultusunda bu markanın ürünlerini Quatro markası adı altında Türkiye'ye getiriyor.

hocam cihaz kötü demedim zaten çinde zibilyon tane marka var evet kendini markalaştırmak isteyenler vermiyor ama çinde gerçekten cihaz verecek çok marka var gene taktir edersiniz ki bu cihazın elle tutulur pek bir artısı yok benim f1453 üm yada f+ ım olsa geçmem bu cihaz için şuan olmayan 4g için bir artı denemez potansiyeldir sadece şuan için ve 5000mah ta bana çok cezbedici gelmiyor emin olmadan 5000mah lığından ayrıca pillin iyi test edilmesi lazım gerçek 5000mah mı diye yoksa firma bunu getirip bir skandalada imza atabilir.sadece 5000mah ile telefon pazarlamak zor olur.android5 stabil mi oda önemli çünkü çinli çoğu marka genelde yazılımda çakılıyor.o yüzden ben bunu tercih edilesi bulmadım ama bunu tabi 400-500 bandına koyarsa firma iş yapabilitesi çok yüksektir yani bu cihaz fiyatına göre mukayese ile iyi deneiebilir.örneğin casper gibi 6752li bir cihaza 1300lira istemek gibi olur burda sizin cihaz önerinizi tartşıyoruz ama konuyu baltalamayalım bence çünkü burası öneri konusu değil zaten firma şuan bir çok telefonu test ediyormuş şuan ki yapacağımız tavsiyeler şuan kendimiz çalıp oynamak oluyor neyse konuyu çok baltalamayalım plus ı merak ednelride rahatsız etmeyelim kanaatindeyim

• Gençler F Plus konusunda yeni gelecek gelmesi lazım telleri paylaşmasak yada beyin fırtınası yapmasak ? İlerleyen zamanda bir konu açarız. Quatronun bir sonraki telefon hamlesi ne olmalı diye orada herkes birşeyler önerir. Öyle daha güzel olur sanki. F plus konusu dağılmasın istiyorum.
  • quote:

hocam cihaz kötü demedim zaten çinde zibilyon tane marka var evet kendini markalaştırmak isteyenler vermiyor ama çinde gerçekten cihaz verecek çok marka var gene taktir edersiniz ki bu cihazın elle tutulur pek bir artısı yok benim f1453 üm yada f+ ım olsa geçmem bu cihaz için şuan olmayan 4g için bir artı denemez potansiyeldir sadece şuan için ve 5000mah ta bana çok cezbedici gelmiyor emin olmadan 5000mah lığından ayrıca pillin iyi test edilmesi lazım gerçek 5000mah mı diye yoksa firma bunu getirip bir skandalada imza atabilir.sadece 5000mah ile telefon pazarlamak zor olur.android5 stabil mi oda önemli çünkü çinli çoğu marka genelde yazılımda çakılıyor.o yüzden ben bunu tercih edilesi bulmadım ama bunu tabi 400-500 bandına koyarsa firma iş yapabilitesi çok yüksektir yani bu cihaz fiyatına göre mukayese ile iyi deneiebilir.örneğin casper gibi 6752li bir cihaza 1300lira istemek gibi olur burda sizin cihaz önerinizi tartşıyoruz ama konuyu baltalamayalım bence çünkü burası öneri konusu değil zaten firma şuan bir çok telefonu test ediyormuş şuan ki yapacağımız tavsiyeler şuan kendimiz çalıp oynamak oluyor neyse konuyu çok baltalamayalım plus ı merak ednelride rahatsız etmeyelim kanaatindeyim

Öncelikle Plus konusunu fazla baltalamamak lazım buna katılıyorum. Keşke Quatro firması için bizde model önerebilsek veya forumda bunun bir konusu olsa bizde orada tartışsak.

4G ihalesi içinde bulunduğum ayda yani 26 Ağustos 2015'de yapılacak. Yani ihaleye 15 gün kaldı.

Turkcell ve Vodafone lisans aldıktan kısa süre sonra İstanbul'da 4G hizmetini vermeye hazır olduklarını duyurdular, yani 4G çok uzağımız da değil ve bu saatten sonra telefon alacak olsam 4G'siz almazdım.

Yoğun 3G kullanımın olduğu bir bölgede oturuyorum ve ne Turkcell'den ne de Vodafone'dan 3G verimi alamıyorum, akşam saatlerinde saniye de en fazla 8-10 KB indirme hızım oluyor. Bu sebeple 4G ile artacak kapasite benim için çok önemli, eminim ki İstanbul'da yaşayıp rezalet 3G'den bıkan çok insan vardır.

Şu an *aşağıdaki 4 GB İnternet'i olan faturalı paketi kullanıyorum ve paketin yarısını bile harcayamıyorum.

*http://www.turkcell.com.tr/kampanyalar/yeni-turkcell-musterisi/interneti-bol-500dk-4gb-1000sms-paketi-kampanyasi?place=banner-3

Benim cihaz tercihlerimde belirleyici ilk etken uzun giden batarya, sonrakiler ise hızlı çalışan bir işletim sistemi ve 4G özelliği. Çok yakın bir gelecekte hemen herkesin tercihi bu yönde olacağı için Quatro firması buna göre tercih yapmalı. Bu saatten sonra 4G LTE desteği olmayan ve düşük bataryalı bir model getirmemeli.

• quote:

Gençler F Plus konusunda yeni gelecek gelmesi lazım telleri paylaşmasak yada beyin fırtınası yapmasak ? İlerleyen zamanda bir konu açarız. Quatronun bir sonraki telefon hamlesi ne olmalı diye orada herkes birşeyler önerir. Öyle daha güzel olur sanki. F plus konusu dağılmasın istiyorum.

hocam son mesajın sonlarında beilrttim zaten uzatmayalım baltalamayalım diye arkadaşla pm leşelim isterse :)
  • quote:

Gençler F Plus konusunda yeni gelecek gelmesi lazım telleri paylaşmasak yada beyin fırtınası yapmasak ? İlerleyen zamanda bir konu açarız. Quatronun bir sonraki telefon hamlesi ne olmalı diye orada herkes birşeyler önerir. Öyle daha güzel olur sanki. F plus konusu dağılmasın istiyorum.

Bunun için ayrıca bir konu açtım, konunuzu baltaladığımız için kusura bakmayın.

Quatro Mobile genel tartışma konusu :http://forum.donanimhaber.com/m_108987387/tm.htm
  • quote:

quote:

Öncelikle Plus konusunu fazla baltalamamak lazım buna katılıyorum. Keşke Quatro firması için bizde model önerebilsek veya forumda bunun bir konusu olsa bizde orada tartışsak.

4G ihalesi içinde bulunduğum ayda yani 26 Ağustos 2015'de yapılacak. Yani ihaleye 15 gün kaldı.

Turkcell ve Vodafone lisans aldıktan kısa süre sonra İstanbul'da 4G hizmetini vermeye hazır olduklarını duyurdular, yani 4G çok uzağımız da değil ve bu saatten sonra telefon alacak olsam 4G'siz almazdım.

Yoğun 3G kullanımın olduğu bir bölgede oturuyorum ve ne Turkcell'den ne de Vodafone'dan 3G verimi alamıyorum, akşam saatlerinde saniye de en fazla 8-10 KB indirme hızım oluyor. Bu sebeple 4G ile artacak kapasite benim için çok önemli, eminim ki İstanbul'da yaşayıp rezalet 3G'den bıkan çok insan vardır.

Şu an *aşağıdaki 4 GB İnternet'i olan faturalı paketi kullanıyorum ve paketin yarısını bile harcayamıyorum.

*http://www.turkcell.com.tr/kampanyalar/yeni-turkcell-musterisi/interneti-bol-500dk-4gb-1000sms-paketi-kampanyasi?place=banner-3

Benim cihaz tercihlerimde belirleyici ilk etken uzun giden batarya, sonrakiler ise hızlı çalışan bir işletim sistemi ve 4G özelliği. Çok yakın bir gelecekte hemen herkesin tercihi bu yönde olacağı için Quatro firması buna göre tercih yapmalı. Bu saatten sonra 4G LTE desteği olmayan ve düşük bataryalı bir model getirmemeli.

bunu son kez konuya yazayım hocam daha sohbet etmek isterseniz pm den işimizi görebilirz bu konular hakkında.

bu saatten sonra bir firmanın 3gli bir cihaz zgetireceğini sanmıyorum.evet hocam 4g ihalesine çok az kaldı ama sizde belirtiyorsunuz 3g düzgün değil diye yıllardır olan 3g protokolü bile tam verimiyle çalışmaz iken 4g nin oturması zaman alacaktır ve dediğniz gibi rahatlık getirebilir ama hemen yaptık hazır diyince firmaların bu protokolü hemen herkese verebileceklerini sanmıyorum.ben şu konuda eminim bu yorumların firma yetkilerin gördüğüne yani her yorum hava atılmış toz gibi değil bu forumda çoğu kez quatronun forumu dinlediğini gördüm bizim bu görüşlerimizde elbet firmada bir yerde biri okuyordur. elbet nerdeyse ben uzun uzun yazmaya başladım burda duramazsam devamı gelir bence burda duralım plus meraklılarını sinirlendirmeyelim ufak ufak konuyu kapatalım :) iyi günler.

• Günaydınlar dostlar,

Dün cihazı iyice kurcaladım. Hemen belirtiyim ki taaaa donanım incelemesi yaptığım zamanlardan beri sentetik testlere önem vermem, benim için kullanıcının yaşadığı deneyim daha mühimdir. Lakin telefon için ne ile test edilebilirdi ki? Hadi bir kaç güçlü oyunla ama onu da zaten oynamayacağımız için foto ve video çekimi, wi-fi çekimi, netteki hızı, telefon menülerindeki gezinme hızı, şarjı v.s. gibi günlük kullanım amaçları için kendimce kurcaladım biraz.

Öncelikle dün her ne oldu ise telefonla gelen her iki ekran koruyucuyu da heba ettim, yarım saate yakın uğraşa rağmen 2 koruyucuda da hava boşlukları kaldı ve yenisini almak farz oldu. Halbuki daha önce 3-4 telefona çok güzel takmıştım.

Belirtmem gerekir ki, yukarıda özetlediğim günlük kullanım amaçları ile kullanırken telefonun F1453 ten herhangi bir + sını görmedim. Menüler arası gezinmeden tutunda fotoğraf çekimine kadar her şeyiyle aynı performansa sahipler. (Kullanıcı gözüyle yaptığım değerlendirme) Oynadığım subway surfers, temple run oyunlarında da yine f1453 ile aralarında bir fark görmedim. F1453 zaten bu oyunları takılmadan oynatıyordu.

Pil tüketimini f1453 ile mukayese edemedim, her iki telefonda da aynı şeyleri yaklaşık aynı sürelerde yapmaya çalıştım ama kullanmaya başlamadan önce şarjlarını %100 yapmayı unutmuşum, tekrar uğraşmadım. Ama pildeki azalma hızı da F1453 ile aynı gibi geldi bana ama bunu ölçmeden anlamak zor.

Telefondaki launcher farkı olmasa bu telefonlardan birinin plus modeli olduğunu anlamazdım.

Kutu içeriği yine eksiksiz geldi, hatta 1453 ile gelen 2200 mah powerbank yerine bu sefer 2600 mah koymuşlar ki isabetli bir karar olmuş. 2200 olan f1453 modelini %85 civarında şarj edebiliyordu.

Ellerim hemen wi-fi performansını incelemeye gitti istemsiz olarak çünkü f1453 te en muzdarip olduğum taraf wi-fi çekim gücüydü. 2 yıllık L520 nin çektiği, nete bağlanabildiği yerlerde f1453 ya hiç çekmiyordu ya da çekiyor görünse de nete girmiyordu. Evin belli yerlerinden ancak nete bağlanabiliyordu ki plus modelinde de aynı sorun devam ediyor. Hatta yan yana durdukları yerde F1453 ten daha az sinyal bulduğunu gördüm. Hayal kırıklığı yarattı bende.

Onun dışında genel olarak (2 saate yakın kullandım) sorunsuz, f/p modeli bir telefon olmuş. Maxipuan ile 599,00 TL ye malolmuş bir telefondan daha fazlasını beklemek te abesle iştigal olurdu herhalde ama wi-fi kısmını bu duruma katmıyorum. wi-fi başarımının daha iyi olmasını bekliyor insan.

Sonuç itibariyle 599,00 TL için f/p olarak gönül rahatlığıyla tavsiye edebileceğim bir telefon.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 12 Ağustos 2015; 9:30:14 >

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.