Şimdi Ara

Quatro Mobile F1453 Plus [ANA KONU / RESİMLER / PİL KULLANIMI] (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
763
Cevap
17
Favori
28.656
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • OTA güncelleme serverında yaşanılan bir sorundan dolayı,

Telefonlarına güncelleme gelen arkadaşlar mağdur olmamaları için cihazlarını güncellemesinler. Yine bir gelişme vs bilgi bulursam buradan paylaşırım. 13.12.2016

Kaynak quatromobile facebook

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bydublor -- 13 Aralık 2016; 11:19:38 >
  • arkadaşlar en son 12.5 mb guncelleme almıstı buıld no v1.0.7'den sistem guncellemesınden baska guncelleme gelır mı f1453 plusa ? en sıkıntısız custom rom hangisidir kullanan var mı ?
  • firma tarafindan baska bir güncelleme geleceğini düşünmüyorum. bu telefona Android ust surum guncellemesi orjinal firmasi tarafindan verilmedi o yuzden custom rom denemek lazım. daha once belirttigim gibi needroma bakiniz inew v3+ olarak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sa. hocam tel garantiye gönderdim geri geldi kapanma problemi giderilmiş ve 107 güncellenmiş. fakat bu sefer farklı problemler oldu bazen her uygulamada durduruldu hatası alıyorum telefon donup kalıyor ancak kapatıp açınca düzeliyor. tekrar göndermek istemiyorum ne yapayım yardımın için teşekkürler.
  • 51yusuf 5 kullanıcısına yanıt
    Needrom dan 1.0.6 yi kendiniz yükleyin ve 1.0.7ye guncellemeden bir süre test edin sorunlar devam edecek mi ?

• Nasil yukleyecegimi bilmiyorum i site de ing. Anlatabilir misin hocam

• bydublor B kullanıcısına yanıt
    anladım hocam hayırlısı diyelim şuan sistem stabil sorun yok şükür cihazda, hepsıburada sıtesıne baktım %28 indirim ile 430 tl ındırımlı satılıyor önce ki fiyatı 599 tl'den indirime gırmıs baya da yorum vardı çoğu olumlu begenenler olmus
    http://www.hepsiburada.com/quatro-f1453-plus-16-gb-pm-telcepquaf1453p

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erentpl -- 26 Aralık 2016; 0:38:32 >
  • Arkadaşlar 5 saat ekran süresi aldım :) 5 inclik 720p hd ekrana 2100 mah batarya iyi bir ekran süresi verdi vala şaşırttı en uzun ikinci ekran sürem 4 saat 50 dakıka idi

Quatro Mobile F1453 Plus [ANA KONU / RESİMLER / PİL KULLANIMI]

Quatro Mobile F1453 Plus [ANA KONU / RESİMLER / PİL KULLANIMI]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erentpl -- 29 Aralık 2016; 20:43:38 >

• erentpl kullanıcısına yanıt
    telefon rootlanip daha fazla optimize ile daha fazla sure alinabilir ama ugrasmak lazım

• bydublor B kullanıcısına yanıt
    vala hocam root işi uzak kalsın :D dogrudur rootla 1 saat daha fazla alınabılır ama hazırından olmayalım zaten saf androıd oldugundan donma kasma gormedım bos ram hep 1.3 gb lerde gezıyor 2 gb da dolu ram 700 mb larda bu süre gayet yeterli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erentpl -- 29 Aralık 2016; 21:42:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: efe4

quote:

Orijinalden alıntı: semih2643

Kargo sureci de dahil olmak uzere 14-15 gun gibi bir surede kamerasi degistirilerek telefon elime ulasti.
    Telefondan cok memnundum ancak daha onceki telefonda da kamera sikintisi vardi, onu gonderdigimde 3-4 gun icinde elime geri ulasmisti.
    Teknik servis kisminda yavaslama var gorunen kadariyla.

Ben dokunmatik ekranın kendi kendime işlem yapması ve saçma sapan dokunma sorunu sebebi ile telefonu servise 3 kez gönderdim ama yine de sorunu çözemediler.
    Bu telefona verdiğiniz 400 TL ye yazık.
    Üzerine biraz daha koyun gidin düzğün bir telefon alın

O sikinti bende de oldu, ekran dokunmatigi sanki biri dokunuyormus gibi islem yapiyor, birilerini ariyor hatta mesaj bile yaziyordu. Servise gonderdim resetleyip gonderdiler. Sonra bir arkadas ekran jelatinini cikart ve facebook uygulamasini sil dedi. Telefon normale dondu. Galiba ekran camina baski oluyordu.

• telefon iki kusuru bir (2100) mah batarya kapasitesinin düşük amper olarak gelmesi (2300 mah kuvvetlendirilmiş batarya satılıyor bazı sitelerde) guvenılır mı bılemem o size kalmıs alıp almamak (ayrıca ekran sürem 4 saat 35 dakıka aşağısı gormuyorum) 2100 mah ıcın ıdeal sure ve ikinci diğer kusur üst yazılımı mtk6592 işlemci oldugundan 4.4 de kalması (lollipop) alamaması görüyorum, geriye kalan özellikleri tatmin ediyor

custom romlar (5.1.1 ve 6.0.1) var ama deneme ile test edilir sorunsuzu hangisi falan ama riskli işte brick edersek :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erentpl -- 4 Ocak 2017; 22:53:22 >
  • quote:

quote:

quote:

Kargo sureci de dahil olmak uzere 14-15 gun gibi bir surede kamerasi degistirilerek telefon elime ulasti.
    Telefondan cok memnundum ancak daha onceki telefonda da kamera sikintisi vardi, onu gonderdigimde 3-4 gun icinde elime geri ulasmisti.

Ben dokunmatik ekranın kendi kendime işlem yapması ve saçma sapan dokunma sorunu sebebi ile telefonu servise 3 kez gönderdim ama yine de sorunu çözemediler.

O sikinti bende de oldu, ekran dokunmatigi sanki biri dokunuyormus gibi islem yapiyor, birilerini ariyor hatta mesaj bile yaziyordu. Servise gonderdim resetleyip gonderdiler. Sonra bir arkadas ekran jelatinini cikart ve facebook uygulamasini sil dedi. Telefon normale dondu. Galiba ekran camina baski oluyordu.

Kardeş ben ekran jelatinini çıkardım (facebook - twitter kullanmıyorum) ona rağmen halen dokunmatik sorunu devam etti.
    Ayrıca telefonun alta dokunmatik tuşlarının ışıkları sürekli yanıp yanım sönüyordu. ona da bi çare bulamadılar.
    Bu telefonu ben şahsen tavsiye etmem ama yine de almak isteyen varsa buyursun alsın.

• Selam arkadaşlar telefonum düşme sonucunda ekranı çatladı dokunmatik çalışmıyor telefon çalışıyor ama işime yaramıyor o yüzden yedek parça ihtiyacı olan varsa telefonu satabilirim
  • Merhaba.Benim tel çekiyor gözüküyor fakat iki hatta da ulaşılamıyor.Uçak moduna alıp dönünce yada aç kapa yapınca düzeliyor.Benzer problemi yaşayan ve bir çozümü olan var mı?

• hakan ankara H kullanıcısına yanıt
    Kardeşim bu F1453 plus orjinal yazılımı nereden bulabiliriz

• Arkadaşlar bendede f1453 plus var telefon açılırken arıza veriyor yazılım atmayı düşünüyorum yazılımını nereden bulabilirim

• hid-20 H kullanıcısına yanıt
    ucretsiz uye olup indirebilirsiniz

https://www.needrom.com/download/quatro-f1453-plus-v1-0-4/

• quote:

quote:

quote:

quote:

Kardeş ben ekran jelatinini çıkardım (facebook - twitter kullanmıyorum) ona rağmen halen dokunmatik sorunu devam etti.
    Ayrıca telefonun alta dokunmatik tuşlarının ışıkları sürekli yanıp yanım sönüyordu. ona da bi çare bulamadılar.
    Bu telefonu ben şahsen tavsiye etmem ama yine de almak isteyen varsa buyursun alsın.

Merhabalar.benim telefonumda da ayni sorunlar mevcut (bildirim isiklari surekli yanip sonmesi ve dokunmatigi kendi basina birseyler yapmasi). Sizin sorunlariniz devam ediyor mu yoksa giderilebildiniz mi?

• mari_murat M kullanıcısına yanıt
    Bildirim ışıkları drvamli yanip sonuyor ise iki nedeni olmasi lazım, 1.cisi mesajlara girin okunmamis mesaj var ise okuyun veya son mesaj bir giris yapip cikin.

2.cisi ise telefon ana ekraninda bulunan telefon simgesine basin acilan ekranda sol aktta saat e benzer cagri bilgilerini veren bi yer olmali oraya tiklayin. muhtemelen bildirim ışıkları sonecektir.

Dokunmatik sorunu ile ilgili isterseniz ekran jelatinini cikarmayi deneyebilirsiniz. bazi arkadaslarda ise yaramisti ve sanırım sadece ara ara facebookta sapitiyordu 😕

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.