Şimdi Ara

QUATRO M1453 ANA KONU (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
702
Cevap
21
Favori
35.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bydublor

O siteler fake gerçek değil bulaşmayın. needrom da bile inev v7 için suan custom rom yok. MTK6582 çip setli bir kaç telefonda internette lollipop var gösteriyor. Gerçekten varsa bizim telefon için birilerinin portlaması lazım. Yoksa olmaz :D

İnternet çok tehlikeli hale gelmiş. Şimdi biraz daha detaylı araştırdım, ROM'u vereceğini iddia eden steler hep kredi kartı veya telefon ile mobil ödeme istiyor. Belli ki yeni dolandırma taktiği. Güncel rom vereceğini iddia edip de dolandırıcılık yapma taktiği herhalde yeni başladı. Eskiden farklı şekilde dolandırıyorlardı.
  • ripo kullanıcısına yanıt
    Şuan dediğim gibi Mtk6582 cip sete ait bir iki telefonda xda forumda android 5 olduğunu söylediklerini gördüm araştırmasını yapmadım. Şayet varsa bizim telefona birinin portlaması lazım. Yoksa da inew firmasının android 5 lollipop firmware unu yayınlaması lazım. bu işletim sistemi güncellemesinin quatro ile çok bağdaştırmak doğru olmaz. İşler tamamen MTK ve İnew firması arasında geçer ;)
  • quatro kullanıcıları bünyesinde fabookta konu acılmıs.
    https://m.facebook.com/...7312148424?ref=bookmark
    buradanda bilgi paylasını yapabilirsiniz.
  • arkadaşlar herkese merhaba, çok fazla mesaj atmam forumda ama bu telefonu alırken burdaki bilgilerden çok yararlandım, benim de başkalarına yararım dokunursa diye yazıyorum. ben de 2 gün önce n11.com dan aldım quatro m1453 ü, kampanya da şu şekildeydi: %11 indirim ve 55 tl bonus karta puan, telefonun fiyatı 599 tl- 66 tl indirim - 55 tl bonus = 480 tl ye filan gelmiş oldu, yalnız bence içinden çıkan hediyelerin de fiyatını düşmek gerekiyo; buff kırılmaz ekran koruyucu 50 tl + 2600 mAh powerbank 20 tl + cüzdan kılıf 30 tl + arka kapak koruyucu kılıf 10 tl = 110 tl lik neredeyse başka hiç bir telefondan çıkmayan hediye var. 110 tl yi de çıkardığımda telefon 370 tl ye geliyo.
    bu forumda quatro m1453 le ilgili bütün konuları ve mesajları okudum, çoğu kullanmadan hatta kutusunu bile görmeden telefonla ilgili bir sürü olumsuz yorum yapmış, 370 tl ye 2gb ram, 16 gb rom, 4 çekirdek işlemci, 5 inch ekran, çift hat, çoğu 1500 tl lik telefondan daha şık bir telefon var mı? bir çoğumuz telefonu samsung un 1500 tl üstü telefonlarıyla kıyaslamış, arkadaşlar dikkatinizi çekiyorum telefonun bana geliş fiyatı 370 tl ! lütfen bu telefonu kendi fiyatındaki telefonlarla kıyaslayın. Gelelim telefonunla ilgili görüşlerime: Kamerası gerçekte 13 mp değil, 8mp ya var ya yok :) telefon gayet hızlı, menü geçişleri ya da uygulama açılışları gayet iyi, 2 gb ram olduğunu hissettiriyor. Beklediğimden çok daha şık bir telefon. Telefon sesi az çıkıyo, yani samsunglar kadar fazla değil, gelen güncellemede telefon sesi artırıldı yazıyodu ama ben bir şey farkedemedim. Bunları size yardımcı olmak için yazıyorum telefonu kötülemek için değil, kamerasının kötü olmasını bırakın hiç kamerası olmasa bile bu fiyata bu telefon alınır :) telefon kesinlikle şu an alınabilecek en mantıklı telefon. Ben samsung s3 ilk çıktığında aldım 1500 tl ekran kırıldı harcadım 400 tl, şu an anakart yandı 300 tl, telefonun şu an ikinci el fiyatı 350-400 tl :) bu telefon yarın kapansa hiç açılmasa bile bana koymaz çünkü 370 tl ye aldım :) 2 sene kullanıp 200 tlye satsam zararım 170 tl, 1500 tl lik bi samsung telefondan 2 sene sonra edeceğim zarar 1000 tl. Neyse biraz çok konuştum galiba, umarım verdiğim bilgiler ve düşüncelerim sizlere biraz yardımcı olur. Saygılar...

• Telefonu 1 haftadır kullanan biri olarak şunları söyleyebilirim:

Cihaz oldukça hafif.

Şarzı sanılanın aksine gayet uzun gidiyor 1 günü çok rahat çıkarıyor.

Ekranı çok net ve renkleri canlı gösteriyor.

Dokunmatiği en az samsung'un ki kadar hassas.

Arayüz olarak menü arka teması siyah çok güzel olmuş. Yalnız uygulama simgelerini beğenmedim oval şekilde yapmışlar kare olsa daha güzel olurmuş.

Hız olarak beni şaşırttı menü geçişleri uygulamaları açma ve kapama çok hızlı.

Telefon kendi boş geliyor google+, youtube falan hepsini kendiniz yüklemeniz gerek bana kalırsa iyi olmuş.

Kamerası, işte burda benim içi ipler kopuyor. Böyle kaliteli olmasını hiç beklemiyordum, inanılmaz kalitede fotoğraf ve video çekiyor, kendinizi profesyonel fotoğrafçı sanabilirsiniz, karanlık ortamlarda da performası gayet iyi. Tek kötü yanı videoları 3gp formatında çekmesi, bu formatı hiç sevmiyorum

Ön kamerası idare eder.

Hoparlörü orta düzey ne çok iyi ne çok kötü, çoğu kullanıcıya yeterli gelecektir.

Oyun performansı olarak sadece asphalt 8 yükledim gayet akıcı hiç kasma yok.

Wifi çekim gücü eşdeğer seviyedeki cihazlarla aynı sorun yaşamazsınız.

Cihazın tek eksik gördüğüm yanı yazılım, biraz stabilize gerekiyor usb ile bilgisayara takınca bazen göremeyebiliyor. Dosya atarken (örneğin mp3) cihazınız bunu yürütemeyebilir yinede atılsın mı diye soruyor

Uzun lafın kısası marka fanatikliğini bırakmak gerek bu cihazda bunu çok iyi anladım aynı fiyattaki cihazların özelliklerine bakarsanız bu cihazın yanında çöp olduklarını görürsünüz. Kutu içeriğinden bahsetmiyorum bile marka cihazlar sadece sarj aleti ve usb kablosu veriyor. bu cihazda ise kılıfına kadar herşey var(2 adet kılıf, 2 adet ekran koruyucu jelatin), almak isteyen arkadaşlar gönül rahatlığı ile alabilirler emin olun bu fiyata daha iyisi(marka olarak) yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sevincim Gözyaşım Kadar -- 23 Mayıs 2015; 6:09:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Sevincim Gözyaşım Kadar

Telefonu 1 haftadır kullanan biri olarak şunları söyleyebilirim:

Cihaz oldukça hafif.

Şarzı sanılanın aksine gayet uzun gidiyor 1 günü çok rahat çıkarıyor.

Ekranı çok net ve renkleri canlı gösteriyor.

Dokunmatiği en az samsung'un ki kadar hassas.

Arayüz olarak menü arka teması siyah çok güzel olmuş. Yalnız uygulama simgelerini beğenmedim oval şekilde yapmışlar kare olsa daha güzel olurmuş.

Hız olarak beni şaşırttı menü geçişleri uygulamaları açma ve kapama çok hızlı.

Telefon kendi boş geliyor google+, youtube falan hepsini kendiniz yüklemeniz gerek bana kalırsa iyi olmuş.

Kamerası, işte burda benim içi ipler kopuyor. Böyle kaliteli olmasını hiç beklemiyordum, inanılmaz kalitede fotoğraf ve video çekiyor, kendinizi profesyonel fotoğrafçı sanabilirsiniz, karanlık ortamlarda da performası gayet iyi. Tek kötü yanı videoları 3gp formatında çekmesi, bu formatı hiç sevmiyorum

Ön kamerası idare eder.

Hoparlörü orta düzey ne çok iyi ne çok kötü, çoğu kullanıcıya yeterli gelecektir.

Oyun performansı olarak sadece asphalt 8 yükledim gayet akıcı hiç kasma yok.

Wifi çekim gücü eşdeğer seviyedeki cihazlarla aynı sorun yaşamazsınız.

Cihazın tek eksik gördüğüm yanı yazılım, biraz stabilize gerekiyor usb ile bilgisayara takınca bazen göremeyebiliyor. Dosya atarken (örneğin mp3) cihazınız bunu yürütemeyebilir yinede atılsın mı diye soruyor

Uzun lafın kısası marka fanatikliğini bırakmak gerek bu cihazda bunu çok iyi anladım aynı fiyattaki cihazların özelliklerine bakarsanız bu cihazın yanında çöp olduklarını görürsünüz. Kutu içeriğinden bahsetmiyorum bile marka cihazlar sadece sarj aleti ve usb kablosu veriyor. bu cihazda ise kılıfına kadar herşey var(2 adet kılıf, 2 adet ekran koruyucu jelatin), almak isteyen arkadaşlar gönül rahatlığı ile alabilirler emin olun bu fiyata daha iyisi(marka olarak) yok.

İnceleme için teşekkürler. Forumda bu yazdıklarınızın tam aksine konuşan arkadaşlarımız oldu, berbat fotoğraf çekiyor diyenlerde var, pil yetmiyor diyenlerde.

Ondan daha önemlisi servise işi düşüp servisin ilgisizliğinden yakınanlarda mevcut. Servisi arayınca arka plandan tadilat sesleri geliyor firmanın ne olduğu belli değil diyenlerde var.

Bunlar biraz korkutuyor.

Herkes bir şey söylüyor ama kimse örnek fotoğraf koymuyor. Cihazla çekilmiş fotoğrafları paylaşmanızı rica ediyorum. Teşekkürler.

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=104635044 buradaki mesajımda resimleri görebilirsiniz.

burada da kendi kullanıcı deneyimimi izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=7z4cxtGWZi0
    https://www.youtube.com/watch?v=dLb5Bi7BDsM

• quote:

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=104635044 buradaki mesajımda resimleri görebilirsiniz.

burada da kendi kullanıcı deneyimimi izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=7z4cxtGWZi0
    https://www.youtube.com/watch?v=dLb5Bi7BDsM

Teşekkürler. Videoları ayrıntılı olarak izliyorum, notebook'dan video sesi çok az geliyor, bu sebeple kulaklığı tercih ettim.

İlk video'da kablosuz bağlantıları açmak için ekranın sağ üst köşesine 3-4 kez dokunuyorsunuz ama ekran tepki vermiyor. Acaba orada yanlış mı görüyoruz, dokunmayı mı atlıyorsunuz yoksa o kısımda sorun mu var.

İnceleme için tekrar teşekkürler.

ilk yazdığım videoda parmağım sağa sola gidiyor ya orada ayarları arıyorum bakar kör oldum. parmağı oynatıyorum sadece dokunmatiğe basmıyorum :D birde çekimi cep telefonu ile yaptım kablosuz kısmında çekim yaptığım ekrana bakarak telefonu kurcalamaya çalıştığım için öyle dokunmatiğe basıp tepki vermiyormuş gibi oluyor :D telefonda yoksa dokunmatik problemi yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bydublor -- 24 Mayıs 2015; 23:09:40 >
  • quote:

ilk yazdığım videoda parmağım sağa sola gidiyor ya orada ayarları arıyorum bakar kör oldum. parmağı oynatıyorum sadece dokunmatiğe basmıyorum :D birde çekimi cep telefonu ile yaptım bazen çekim yaptığım ekrana bakarak telefonu kurcalamaya çalıştığım için öyle dokunmatiğe basıp tepki vermiyormuş gibi oluyor :D

Teşekkürler. Birde gece çekimleri yapıp yayınlamanız mümkün mü? Gece sokak, otopark, balkonda yol çekimi, oda içi floresan altında çekim gibi.
    Şuan telefon elimde yok. Forumu takip ederseniz yurt dışına gönderdiğimi belirtmiştim. Elimde gece çekilen şu 3 telefon resmi var sadece

QUATRO M1453 ANA KONU QUATRO M1453 ANA KONU QUATRO M1453 ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bydublor -- 24 Mayıs 2015; 23:13:12 >

• Bu arada ben Quatro firmasının yerinde olsam aşağıdaki 2 modeli getiririm. iNew V7 ile hemen hemen yakın ücretteler.

iNew L1 4G LTE Smartphone 5.3 Inch 2GB 16GB Android 4.4 13.0MP Sony Camera :http://www.inewmobile.com/inew-l1-4g-lte-smartphone-5-3-inch-2gb-16gb-android-4-4-13-0mp-sony-camera.html

İlk modelde LTE var, 4G telefon sattırmak için iyi bir seçenek.

iNew V8 Plus 5.5 Inch Screen Octa Core Android Mobile Phone Black :http://www.inewmobile.com/inew-v8-plus-black.html

Diğer modelde LTE yok ancak kamera çok iyi görünüyor. Kamera sensörü Sony F2.2 olarak koyulmuş, iphone S5 kamerası diye de belirtilmiş. Birde kamerası Gorilla Glass 2.

İki modelde oldukça sık. 4G LTE öncelikli olan ilk modeli, kamera ve sağlamlık öncelikli olan 2. modeli alırdı.

Bu iki cihazda çok satar.

• quote:

Şuan telefon elimde yok. Forumu takip ederseniz yurt dışına gönderdiğimi belirtmiştim. Elimde gece çekilen şu 3 telefon resmi var sadece

QUATRO M1453 ANA KONU QUATRO M1453 ANA KONU QUATRO M1453 ANA KONU

Teşekkürler. Fotoğraf kalitesi beklediğimin altında.

• fotoğraf kalitesi cidden kötü, 13 mp bekleyen arkadaşlar hayal kırıklığına uğrayabilir, 8mp in biraz daha altında bence, dolayısıyla gece çekimi de çok iyi değil. yalnız dokunmatiği beklentimin çok üstünde, general mobile den filan çok çok daha iyi.
  • Telefonda odaklama sorunu var. Odaklama yapmadan fotoğraf çekilmiyor. Çekilirse fotoğraflar bulanık çıkıyor. Yazılım ile düzeltilebilir mi bu sorun?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir arkadaşın isteği uğruna bu mesajı yazıyorum

KitKat ta kendi dosya yöneticisi dışında başka bir dosya yöneticisi kullandığımızda, kopyalama ,yapıştırma, veya silme gibi bazı sorunlar oluşuyor. İstediğimiz dosyayı kopyalayıp yapıştıramıyoruz. Veya istediğimiz dosyayı silemiyoruz. Bu sorunu nasıl giderilecek?

QUATRO M1453 ANA KONU

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • A.T.U. A kullanıcısına yanıt
    Bu google 'un kitkat versiyonundan kaynaklanıyor. Bu sorunu çözmenin yolu telefona root yetkisi vermekten geçiyor. Root yetkisi verildikten sonra istediğiniz programla kök dizine ulaşma isteğine izin verdikten sonra kopyala sil yapıştır işlemlerini yapabilirsiniz.
  • A.T.U. A kullanıcısına yanıt
    şuan telefon elimde yok yurtdışına gönderdim bu programı biraz kurcalayabilir misin ? bişi çıkacak mı

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flavionet.android.camera.lite

ayarlarında fala focs seçenekleri var sanırım. anlatımında auto focustan bahsediyor ama emin değilim.
  • quote:

şuan telefon elimde yok yurtdışına gönderdim bu programı biraz kurcalayabilir misin ? bişi çıkacak mı

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.flavionet.android.camera.lite

ayarlarında fala focs seçenekleri var sanırım. anlatımında auto focustan bahsediyor ama emin değilim.

Program için teşekkürler. LG G4'de kendiliğinden gelen programa benzer bir program.

Program hiçbir işe yaramasa bile kayıpsız fotoğraf kayıt etmesi sebebiyle (PNG) bile kullanılır. Var olan kameraya bir özellik kazandırmıyor, açıklamaları ve yorumları okudum, sitesini de inceledim. Kameranın desteklediği özelliklerin hepsini kullanmanızı sağlıyor. Bir kısmı için paralı olan pro sürümü satın almanızı istiyor.

Cihazda autofocus yoksa bu yazılım autofocus kazandırmaz.

Quatro'da F2.0 Sony kamera deniyor ama gerçekten bu kamera olduğuna inanmıyorum.

iNew 7'nin kendi sayfasına göre cihaz üzerinde Sony IMX135 F2.0 kamera var. (http://www.sony.net/Products/SC-HP/IS/sensor1/img/products/ProductBrief_IMX135_20140910.pdf)

Elimizdeki teknik veriye göre iNew V7'de yani Quatro M1453'de kullanılan kamera ile Samsung Galaxy S4'de kullanılan kamera birebir aynı. Ekte IMX135 ile en üst piksel'de çekilmiş örnek bir fotoğraf paylaşıyorum. JPG boyutu 19 MB tuttuğu için kaliteden biraz ödün vererek boyutu küçük tuttum. Buna rağmen Quatro M1453 ile arasında çok fark var.

Örnek IMX135 çekimi :http://i.cubeupload.com/mwrsgP.jpg

Bu sebeple çinli firmaların kamera konusunda yalan söylediğini düşünmeye başladım.

Hele ki iNwe V8 Plus'un sayfasına bakarsanız Sony 2 Cmos sensör kullanıyorum diyor. Altına da iphone 5S kamerasıdır diye yazmış. Örnek kamera görüntülerinden sonra iNew firmasının yazdıkları hiç inandırıcı gelmemeye başladı.

http://www.inewmobile.com/inew-v8-plus-black.html

Quatro bundan sonra Çin'li firmalardan kendi markası için alım yaparken iNew yerine Elephone'u tercih ederse çok akıllı bir iş yapmış olur. Hem fiyatları iNew kadar düşük hemde cihaz kaliteleri çok daha iyi. (http://www.elephone.hk/S2.html)

Kamera olarak da HTC, Lenovo, Meizu, LG gibi firmaların tercih ettiği kameraları kullanıyorlar.

• Arkadaşlar pil yüzde 15 düşünce 5 dakika içinde kapanıyor sizde de var mı böyle bir durum.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.