Şimdi Ara

Quantum Break | Xbox One (22. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
721
Cevap
6
Favori
24.530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Pinky_Demon

Yaktın beni Remedy

Olum remedy'nin ne suçu var taptığın Microsoft'a demen lazım yaktın beni diye
  • quote:

Orijinalden alıntı: powersmachine54

quote:

Orijinalden alıntı: Jack Rabbit Slims

quote:

Orijinalden alıntı: powersmachine54

Ms Xbox one lansmanında internet zorunlulugu, ikinci el yasağı,Kinect zorunlu tutması gibi saçmalıkları yapan degil miydi? Anlaşılan ms hala akıllanmamış. Sony bu nesil mantıklı davranıyor. Hem en azından Sony exclusive oyunları pc çıkarmıyor. Bu bile oyuncu dostluğunu gösterir.

Kendi oyunlarını kendi platformunu alanlara özel kılmak nasıl oyuncu dostluğu oluyor açıklar mısın?
    Şu firmaları oyuncu dostu-oyuncu dostu değil diye eleştirmeyin artık komik duruma düşüyorsunuz. Hepsinin amacı para işte, bu amaca ulaşma yolunda oluşturdukları sahte kimliklerden ibaret yarıştırdığınız kavramlar.
    Ona bakılırsa geçen nesil 360 daha oyuncu dostu bir konsoldu, firmaların gerçek insanlar gibi karakterleri var sanki de dost düşman kıyaslıyorsunuz.

Mesela benim açımdan bakılınca (dediğim gibi tamamen kendi fikrim) oyunların bilgisayara çıkması umrumda bile değil. Hatta Xbox az satan bir konsol, oyunlar da pcye çıkıyor şimdi benim işime bile geliyor oyun fiyatları çok çabuk düşüyor diye. Tabi bu excler için konsol alanlara çok sağlam bir kazık attı, Türkiye'de değil ama Avrupa'da bu konuda mahkemelerde hakkını arayanlar çıkar. Şurada oyunun çıkışına az bir süre kalmış sonuçta, insanlar ucuz olduğu zamanı kollayıp sırf bu oyun için Xbox almış olabilirler. Olan onlara oldu, benim açımdan hiçbir sıkıntı yok.

Sizin açınızdan bir sıkıntı olmayabilir ama,dünyada en azılı xbox fanboylarından phill spencer daha tepkiler var.Hatta crapgamer bile oyunun ön siparişini iptal etmek bile istiyor. Sony kaliteli birinci parti firmalarının oyunlarını her nesil sadece playstation konsollarına exculesive çıkartmaya devam edecek ve Sony exculesive oyunlarını kendi platforma özel kılmak gayet oyuncu dostudur.Çünkü sadece kendi excleri pc çıkartırsa adamlar güçlü pc toplarlar,1500 veya 3000 gibi dolar ile güçlü pc toplayıp çoğu insan ps4 almaz bile ve Sony hiçbir zaman exculesive oyunları pc ve rakip platforma asla çıkarmaz.Tabiki de adamlar para kazanacaklar.ama Sony bu nesil doğru yolda gidiyor.Bundan sonra xbox one almak bence parayı çöpe atmak ile aynı olur.Bu arada konsolları konsol yapan exclesive oyunlardır.konsollar exculesive oyunlar olmasa bu kadar popüler asla olamazdı.

dostum amacım dalga gecmek değil yanlis anlama. yazdiklarini okurken bi an google translate ile çevrilmis hissine kapildim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wodka_ -- 14 Şubat 2016; 1:32:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bunca zaman sakladim ama artik dayanamiyorum, aslinda powersmachine benim fakeim.

• Beyler lutfen ya hersey exclusive degil xbox alan bi adam bilgisayari icin uzun vadede masraf yapmak istemiyoe bunun icinde bende varim ben bilgisayar kullaniyodum bak bu exc oyunu cikmis ama MS diyor ki git pc topla ben pc toplamak ona masraf etmek ve 2 sene sonra oyniycagim oyunu kisitlamak yerine xone alirim nasilsa bu platformda daima oyun cikicak tipki suan x360 in oynanmasi gibi bu exc olayinin olmasi beni pek uzmedi bencr sadece ex ex ex diye xbox alanlar bu kadar ağlayip xbox a lanet etmemeli konsolun arayuzu olsun online platformu bunlar harika quantum break yokken ne oynuyodunuz sanki ? Kac kisi quantum break icin pc alir o kadar parayi bayilir ? Yine xbox a yonelicek mevzu durum bu olursa

• Olay sadece Quantum Break ile kalırsa tamam.Ama Microsoft bunu hep yapıyor ve cıkacak diğer oyunlarda ise yapmamasını kimse garanti edemez.O yuzden su anda Microsoft a olan guven tamamen azalmıs durumda.

Olası Gears 4, Scalebound, Horizon 3 te Ortak platform olarak cıkarsa iş tamamen bitmiş demektir.Microsoft şu anda az da olsa bu oyunların cıkısıyla hareketlilik yasayacaksada ortak platformda olursa hiç satıs beklemesin.

Daha onceki mesajımdada yazdım.Bu konsolu zaten 360 tan kalan alışkanlıklarından dolayı vazgecemeyen benim gibi kullanıcılar almıştı.Şimdi bu saatten sonra mevcut kitleyide kaybedecek Microsoft.

• Next-gen'in galibi belli, forza horizon'lar gelince ortalık o zaman karışır
  • gokhanext kullanıcısına yanıt
    Microsoft tek platform dediğinden beri. Büyük ihtimalle amaçladıkları şey XBOX 'ı bitirmek. Ya da en azından xbox one 'ı. Oyuncuların istediklerini yapsalarda oyuncular artık Playstation cephesinde. Geleceklerine kimse inanmıyor. Zaten bu olaylar da gelmemelerinin bahanesi.

Bence amaçları yeni bir Xbox olacak. Ya da komple yıkıp Windows 10 adıyla gezecekler. Windows 10 Phone'da da durum rezalet zaten. Microsoft ne yapıyor ne ediyor kimse bilmiyor.

• Amma karamsar çıktı bu forum be vay arkadaş

Microsoft konsolun şeklini değiştiriyor olabilir xbox değil de windows box olabilir veya steam machine kime zararı var bunun?

• Xbox satışları 40-45 milyonu görmez. Rezalet durumda hem prestij olarak Hemde oyun olarak. X360 efsaneydi, bitti. Bu denli dandik bir konsol ve rahatsız firma zihniyeti ile fazlasıda olmazdı zaten.

Sonraki nesil konsol yaparlarmı mucize olur artık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ayberk4141

Beyler lutfen ya hersey exclusive degil xbox alan bi adam bilgisayari icin uzun vadede masraf yapmak istemiyoe bunun icinde bende varim ben bilgisayar kullaniyodum bak bu exc oyunu cikmis ama MS diyor ki git pc topla ben pc toplamak ona masraf etmek ve 2 sene sonra oyniycagim oyunu kisitlamak yerine xone alirim nasilsa bu platformda daima oyun cikicak tipki suan x360 in oynanmasi gibi bu exc olayinin olmasi beni pek uzmedi bencr sadece ex ex ex diye xbox alanlar bu kadar ağlayip xbox a lanet etmemeli konsolun arayuzu olsun online platformu bunlar harika quantum break yokken ne oynuyodunuz sanki ? Kac kisi quantum break icin pc alir o kadar parayi bayilir ? Yine xbox a yonelicek mevzu durum bu olursa

Hocam öyle deme,burdakilerin hepsinde PS4'ün yaninda en High endinden PC var
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ayberk4141

Beyler lutfen ya hersey exclusive degil xbox alan bi adam bilgisayari icin uzun vadede masraf yapmak istemiyoe bunun icinde bende varim ben bilgisayar kullaniyodum bak bu exc oyunu cikmis ama MS diyor ki git pc topla ben pc toplamak ona masraf etmek ve 2 sene sonra oyniycagim oyunu kisitlamak yerine xone alirim nasilsa bu platformda daima oyun cikicak tipki suan x360 in oynanmasi gibi bu exc olayinin olmasi beni pek uzmedi bencr sadece ex ex ex diye xbox alanlar bu kadar ağlayip xbox a lanet etmemeli konsolun arayuzu olsun online platformu bunlar harika quantum break yokken ne oynuyodunuz sanki ? Kac kisi quantum break icin pc alir o kadar parayi bayilir ? Yine xbox a yonelicek mevzu durum bu olursa

Çoğu kişi PC ile konsol arasındaki fiyat farkını göz ardı ediyor zaten. Ben Pc bütçemi aştığı için sadece ps4 ve xbox one arasında kalmıştım. Benim için Titanfall bile exclusive gibiydi, çünkü ps4 seçersem oynayamayacaktım. Hatta Titanfall o dönem favori oynum olduğu için seçimimdede çok etkili oldu. Xbox ve pc ye özel olması komple değersiz kılmıyor yani.
    Onun dışında Xbox'ı olumsuz etkiler mi. Elbette etkiler. Satış anlamında etkiden bahsediyorum. İyi bi pc'si olan Xbox'ı elden çıkarır, elinde yoksa almaz.
    Ama Xbox'ın kaç sattığı bizim işimiz değil, bize oyunlar gelmeye devam ediyor sonuçta. E Microsoft niye göz göre göre konsol satışlarını baltalıyor. Bununda sebebi yazılımın donanımdan daha çok kar getireceği. Adamlar 1 satacağı oyunu 3 satmanın peşinde.
    PS4 konsol satışı anlamında farkı açacak iyice. Microsoft bu hamleleriyle belki daha çok kar eder bilemeyiz. Ama insanlar PC'si olsada PS4 alabilir, ama Xbox'ı yalnızca PC yoksa tercih eder. Microsoft son 2 sene çok çabaladı, bu holiday sezonunda özellikle öyle ıkındıki. Geriye uyumluluk, rakibinin oyunu yokken, bakın bitane bile oyunu yokken tatil sezonunda Rise of TR, Halo5, Forza 6'yı getirdi, yeni arayüz getirdi. Ama hiçbirşey yapmayan sony'nin ps4'ü fazla sattı. Bu olaylar bunun sonucudur. Donanım satışı işini arka plana attılar.
    Hayırlısı olsun

• Kim ne derse desin Xbox One yeni güncellemelerle kusursuz bir konsol oldu oyun deseniz her oyun çıkıyor zaten yok PC ye kayıyorlarmış, prestiji gitmiş vs. benim zerre umrumda değil,ben oyunuma ve zevk almaya bakarım Microsoft dan daha ıyısı gelene kadar sonuna kadar Xbox One arkadaşlar!

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Katiliyorum

• Xbox ın piyasadan çekilmesini isteyenler daha çook beklerle!
    İlk xbox rakibi ps2 karşısında çok büyük fark yemesine rağmen microsoft 2005 yılında xbox 360 gibi kral bir konsolla karşımıza çıktı.Microsoft,her zaman oyun sektöründe olacaklar,adamlar direct X i yazan firma daha ötesi var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Komedi adamsiniz la seviyorum burayi okumayi sene sonra giriyorum gene fanliktan zerre azalma yok PRden daha iyisiniz 😆😆

• Xbox piyasadan çekilmez E nihayetinde milyarlarca dolar marke değeri var. Oyun konsolu olayına noktayı koyarlar. Artık Xbox adı altında win10'a sahip yada win10'dan uyarlama bir işletim sistemi olan, 500$ barajını aşmayacak şekilde mini pc tarzında olan sisteme dönerler. (bkz. Asus Rog G20)

Konsol anlamında son görüceğimiz xbox, şuan kullandığımız xboxone. Bu çok açık ve net gözüküyor. 25 Şubattada çoğu şey netleşir zaten...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Opricnik

Komedi adamsiniz la seviyorum burayi okumayi sene sonra giriyorum gene fanliktan zerre azalma yok PRden daha iyisiniz 😆😆

Seni kimse bilmiyor sanki ergen paypay.
  •  Quantum Break | Xbox One

• Merhaba arkadaşlar oyunun kutulu olarak pc ve xbox one ön siparişe olarak ne zaman satışa sunulur acaba bilgisi olan arkadaşlar varsa değerli bilgilerini aktarırlarsa sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: akpnar1905

Merhaba arkadaşlar oyunun kutulu olarak pc ve xbox one ön siparişe olarak ne zaman satışa sunulur acaba bilgisi olan arkadaşlar varsa değerli bilgilerini aktarırlarsa sevinirim.

5 nisan 2016
  • 
Sayfa: önceki 2021222324
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.