Şimdi Ara

QOS Problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhaba. Airties air 5750 model bir modeme sahibim. Şöyle bir sorun yaşıyorum. Airties modemimde qos'yi açtığım zaman ethernet'de ve kendi yaydığı wireless'ta istediğim gibi internet hızına belirlediğim ip aralığındaki cihazlarda hız sınırı koyuyor fakat Access Point cihazımda internet erişimi sağlayamıyorum. Access Point'i air5750'ye ethernet kablosu ile bağladım. Access Point'in arayüzünde google'a ping atabiliyorum başarılı bir şekilde fakat Access Point wireless'tan ve ethernetten cihazlara internet erişimi vermiyor. Access Point üzerinden bağladığım cihazlar ip adresi alıyor, access pointin arayüzüne bağlanıyor hatta Airties modemin arayüzüne de giriyor ama internete girmiyor. Bunun sebebi ne olabilir arkadaşlar. Yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim...

• Access Pointin arayüzüne girip cihazın status bölümünü ve eğer varsa wireless'ta quest bölümünü benimle resim olarak paylaşabilir misin?
  • cyberenerger kullanıcısına yanıt
    Size resim atmak için qos'yi tekrar etkin hale getirdim ve ap'de de qos'nin çalıştığını fark ettim. Tabi şaşırdım bayağı bir. Sonra ne yapmış olabilirim diye düşündüm ve Ap'nin ethernet kablosunu kullandığım TP-Link'in gigabit switch'in den çıkartıp doğrudan Airties(Ana modem)'in üzerindeki ethernet girişine taktığımı hatırladım. Az önce de deneyerek sorunun bundan kaynaklandığını teyit ettim. Switch'e bağlı cihazlar ip alıyor, modem arayüzüne veya ağdaki herhangi bir cihaza(nas, printer) gibi sorunsuz bağlanıyor. Ancak internete çıkış yok. Switch üzerinden internete giremememin sebebi hakkında fikriniz var mı acaba? Bu arada switch'i ana modem üzerinde farklı ethernet portlarına bağlayarak da denedim. Sonuç aynı.QOS ProblemiQOS ProblemiQOS ProblemiQOS Problemi

• Up++

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.