Şimdi Ara

Qnt Creatine Monohydrate Pure 800 Gr 99TL

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
2
Favori
1.298
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • https://www.gittigidiyor.com/spor-outdoor/qnt-creatine-monohydrate-pure-800-gr-en-iyi-fiyat-garantisi_pdp_536178139

Shaker Hediyeli

Çok iyi fiyat bence

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isml38 -- 27 Mart 2020; 6:53:30 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• 31.07.2020

Tek başına bitirmeye çalışana böbrekleriyle başarılar dilerim

• Yoğun antrenman dönemlerinizde fiziksel performansınıza önemli düzeyde katkı sağlayabilir.

hani yerse yazamıyorlar sağlar diye çünkü okuturlar ispatla diye.bu milletin peşinde koştuğu kar mücver ekstresinde de ilaç değildir yazar mesela ben kutu kutu kullanmıştım bu olaylar olmadan önce sadece şekersiz şurubu güzel gerisinde glikoz var.

kim alır bunları demeyin millet çinko hapı içmeye başlamış netekim yine olaylardan önce ben zaten içiyordum başka bir amaçla.

survivor bear grlys oldu dünya o yüzden kimseyi tenkit etmiyorum herkes bir şeyler yapmaya çalışıyor.
  • Şu dönemde çinko takviyesi almak yapabileceğiniz en akıllıca hareketlerin birisi

• kreatin sporcu takviyelerinde performans arttırdığını kanıtlamış besin takviyelerinin en başlarında hatta birinci sırada gelir, bununla ilgili çok sayıda araştırma ve çalışma yapılmıştır, basit bir google araması ile araştırmalara ulaşabilirsiniz.

ben 5 yıldır fitness ile uğraşıyorum kullanılması gereken takviyeler: kreatin, balık yağı ve multivitamin. Eğer gün içerisinde proteinli yiyecekleri yeterince tüketmiyorsanız protein tozu da şarttır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hypericum kullanıcısına yanıt
    bir süre önce bir kutu aldım anneme verdim 35 40 lira civarı olması lazım yanında başka şeyler alınca tam bilemiyorum kaç lira.eczanelerde bulursunuz zinco marka benim aldığım 40 tane var içinde.annem arkadaşlarına da söylemiş onlar da almış.bu çinkonun kan değerini sağlık ocağı hastane falan yapmaz üni. hastaneleri yapar.erkekler daha çok çinko kaybettiği için ben de kullanmanızı tavsiye ederim.
  • Berazinc var Zinco kapsülün tam muadili ve fiyatı daha uygun, 26 TL. Üretici de aynı firma üstelik, fiyat/performans olarak tavsiye ederim.
    Çinko için tahlil yapılacağını sanmıyorum, belki yatan hastalarda vs olablir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hypericum -- 28 Mart 2020; 15:12:16 >
  • salonlar kapalı ve son kullanma tarihi 31.07.2020
    faydalı bilgi hocam teşekkür ederim.eczacıya ver bir çinko diyince hangisi pahalıysa onu veriyor tabi ama ismini bilerek alırsan karlı çıkarsın.başım şişmez dersen bir örnek vereyim:

kuzende jetta var arıza ışığı yanmış sanayiye gitmiş 1200 lira demişler bana geldi abi sende bi odb2 cihazı vardı bağlayalım bakalım dedi.bu cihaz usb gibi bir şey arabaya takılan hata kodlarını falan gösteriyor bluetooth ile cep telefonunda programında.baktık bir kod verdi google yaptık oksijen sensörüymüş araba demiyor tabi ne sorun olduğunu genel motor arıza yakıyor.gitmiş sanayiye şunun oksijen sensöründe sorun var yapın demiş 600 liraya yaptırmış.

evet çinko yapmıyormuş her yer özel yapılan bir test ama ben çinko zehirlenmesi olan görmedim şu dönemde en azından bir kutu kullansak zararı olmaz bence.erkekler için zaten faydalı bir şey ben salgından önce de bir ara kullanmıştım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jake Lockley

faydalı bilgi hocam teşekkür ederim.eczacıya ver bir çinko diyince hangisi pahalıysa onu veriyor tabi ama ismini bilerek alırsan karlı çıkarsın.başım şişmez dersen bir örnek vereyim:

kuzende jetta var arıza ışığı yanmış sanayiye gitmiş 1200 lira demişler bana geldi abi sende bi odb2 cihazı vardı bağlayalım bakalım dedi.bu cihaz usb gibi bir şey arabaya takılan hata kodlarını falan gösteriyor bluetooth ile cep telefonunda programında.baktık bir kod verdi google yaptık oksijen sensörüymüş araba demiyor tabi ne sorun olduğunu genel motor arıza yakıyor.gitmiş sanayiye şunun oksijen sensöründe sorun var yapın demiş 600 liraya yaptırmış.

evet çinko yapmıyormuş her yer özel yapılan bir test ama ben çinko zehirlenmesi olan görmedim şu dönemde en azından bir kutu kullansak zararı olmaz bence.erkekler için zaten faydalı bir şey ben salgından önce de bir ara kullanmıştım.
    Ben eczane eczacısıyım ve çinko isteyene en pahallısını değil, karşımdakinin ekonomik durumunu da göz önüne alarak fiyat/içerik olarak en yüksek gördüğüm hangisiyse onu veriyorum hocam
    Benim tavsiye şu günler geçene kadar çocuk, büyük, yaşlı kim varsa ilave çinko takviyesi alması. Tabi çocuklarda yaşa göre doz ayarlaması yapmak lazım o önemli. Ayrıca yüksek risk faktörü olan kişilerde ilave bağışıklı takviyesi iyi olur. Örnek olarak propolis her zaman kullanılabilecek bir mucize.
    Şu anda benim çalıştığım ecza depolarından temin edememem rağmen başka bir eczaneden parasıyla Beeoup damla ve tablet aldım (eczane versiyonlarında propolis içeriği daha yüksek). Hastanede çalışan eşime ve evdeki yaşı büyük olanlara kullandırıyorum. Hatta ben de içsem fena olmayacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hypericum

Ben eczane eczacısıyım ve çinko isteyene en pahallısını değil, karşımdakinin ekonomik durumunu da göz önüne alarak fiyat/içerik olarak en yüksek gördüğüm hangisiyse onu veriyorum hocam
    Benim tavsiye şu günler geçene kadar çocuk, büyük, yaşlı kim varsa ilave çinko takviyesi alması. Tabi çocuklarda yaşa göre doz ayarlaması yapmak lazım o önemli. Ayrıca yüksek risk faktörü olan kişilerde ilave bağışıklı takviyesi iyi olur. Örnek olarak propolis her zaman kullanılabilecek bir mucize.
    Şu anda benim çalıştığım ecza depolarından temin edememem rağmen başka bir eczaneden parasıyla Beeoup damla ve tablet aldım (eczane versiyonlarında propolis içeriği daha yüksek). Hastanede çalışan eşime ve evdeki yaşı büyük olanlara kullandırıyorum. Hatta ben de içsem fena olmayacak

Alıntıları Göster
    Dediğiniz Berazinc peki her gün 1 kapsül mü yutuluyor sağlıklı bir erkek için hocam?
  • Çino deyip geçmeyin doktor kontrolünde kullanılması gereken bişey bu.
    Yaklaşık 1 aydır ZİNCO 50mg kullanıyorum.Ağızda sürekli paslanmış demiri yalamışım gibi tad oluyor.İlk günlerde ciddi mide bulantısı yapıyordu internetten bakarsanız kullananların %99 unda mide bulantısı sorunu var buda mg fazla gelmesi.Çinko eksikliğini yapılan testler sonucunda öğrenebilir herkes vucuda oldukça yararlı bişey ama doktora danışmadan alınmaması gereken bişey bu çinko vucudunuza uygun mg da alınması lazım.
    @Wilson Fisk
    @Hypericum
  • Galatas4ray kullanıcısına yanıt
    Bunu kontrol edecek doktor bulmak pek mümkün değil hocam. Çinko eksikliğini belirtilerinden tahmin edip tahmini olarak veriyorlar ve yine tahmini bir dozda kullandırıyorlar.
    Mide bulantısının sebebi fazla çinko almak değil, çinkonun mide üzerine lokal tahriş edici etkisinden kaynaklanıyor. Bu ilacın fazla geldiğini göstermez, midenizin hassas olduğunu gösterir. Tok karnına alarak denersiniz. Yine devam ediyorsa dozu düşürmek veya yanına bir mide ilacı kullanmanız gündeme gelebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Johny Constantine

Dediğiniz Berazinc peki her gün 1 kapsül mü yutuluyor sağlıklı bir erkek için hocam?

Alıntıları Göster
    Aynen öyle. Ama olası mide hassasiyetinden ve aşırı dozajdan kaçınmak adına haftada bir iki gün ara verilirse iyi olur. Burada dikkat edilecek önemli bir nokta, çinkoyu çayla veya süt ürünleri gibi kalsiyumdan zengin yiyeceklerle beraber almamanız gerektiği. Bunlar çinkonun emilimini düşürüyor. Aynı şeklde demir içeren içeren vitamin/ilaçlarla beraber de almak etkisini azaltır
  • quote:

Aynen öyle. Ama olası mide hassasiyetinden ve aşırı dozajdan kaçınmak adına haftada bir iki gün ara verilirse iyi olur. Burada dikkat edilecek önemli bir nokta, çinkoyu çayla veya süt ürünleri gibi kalsiyumdan zengin yiyeceklerle beraber almamanız gerektiği. Bunlar çinkonun emilimini düşürüyor. Aynı şeklde demir içeren içeren vitamin/ilaçlarla beraber de almak etkisini azaltır

Alıntıları Göster
    Düzenli kalsiyum tüketen biri olarak tüketime devam etmek sorun yapar mı birlikte alım dışında gün içinde yoksa azaltmamız gerekir mi?
    Zaten mide ilacı olmadan kullanmak yürek istiyor biraz.Bazı belirtilerden vucudun çinko eksikliğine karar veriliyor.Biraz yanlış bilgi veriyorsunuz.Mg düşürünce bende mide bulantısı geçti.
    Doktorun söylediğine göre günde çinko ihtiyacı 15-30mg arası.Çinko eksikliği olduğundan şüphelendiğimiz hastalarımıza 50mg kapsül veriyoruz.Tok karınla yatmadan önce içilmesini tavsiye ediyoruz dedi.Bana fazla geldi 50mg mide ilacı kullanmadan zaten içilmiyor nalet şey.
    30mg düşürünce sorun yok şuan mide ilacıda kullanmıyorum yinede sorun yaratmadı.

• creatin degerlerine bakılmaksızın kullanımı ağır sonuçlar verebilir arkadaşlar.özellikle salonların kapalı olduğu dönemlerde bunları kullanmak ne kadar doğru bilmiyorum.
    ayrıca diğer arkadaşların yazdığı gibi önce sağlıklı beslenme eksikliğini düşündüğüüz andan itibaren takviye edici supplementler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soulflymax -- 29 Mart 2020; 18:34:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

Zaten mide ilacı olmadan kullanmak yürek istiyor biraz.Bazı belirtilerden vucudun çinko eksikliğine karar veriliyor.Biraz yanlış bilgi veriyorsunuz.Mg düşürünce bende mide bulantısı geçti.
    Doktorun söylediğine göre günde çinko ihtiyacı 15-30mg arası.Çinko eksikliği olduğundan şüphelendiğimiz hastalarımıza 50mg kapsül veriyoruz.Tok karınla yatmadan önce içilmesini tavsiye ediyoruz dedi.Bana fazla geldi 50mg mide ilacı kullanmadan zaten içilmiyor nalet şey.
    30mg düşürünce sorun yok şuan mide ilacıda kullanmıyorum yinede sorun yaratmadı.
    Hocam kastettiğim şey şu ki,
    Çinko, diğer pek çok metalik iyon gibi mide yüzeyini tahriş edebilir. Buna en bilinen örnek demir. Kansızlık için demir preparatları tüketen kişilerde mide yanmaları, ülser/gastrit hatta mide kanamalarına kadar giden tablo görülebilir eğer mide veya barsaklarda hassasiyeti varsa. Bu hassasiyet olayı vücudun o minerale ihtiyacı olmadığı anlamına gelmez. Mide/ince barsak ülseri, gastrit veya reflü gibi sebeplerle demir içeren tabletleri içemeyen hastalarda bu nedenle (eğer kansızlık tablosu da ağır seyrediyorsa) damardan serumla demir preparatları verilir. Bu verdiğim örnek gebe hastalarda sıklıkla görülür.
    Vücudun o maddeye ihtiyacı olması ayrı birşey, hassasiyet olması ayrı birşey, onu demek istiyorum. Tabii ki siz de dediklerinizde büyük oranda haklısınız. Bunlar markete gidip çikolata alır gibi alınıp kullanılacak şeyler değil. Dozu ve süresi önemli.
    Benim ilk yazdığım yorumu yazmaktaki amacım şu anda çok ciddi bir salgınla karşı karşıya kaldığımızdan dolayı, özellikle solunum sistemi rahatsızlıklarında faydası olduğu çok net bir takviye olan çinkoyu kullanmanın şu an öneminin her zamankinden daha fazla artmış olması.
    Tabi bunu yaparken dikkat edilecek birçok şey var. Bahsettiğimiz gibi mide/barsak hassasiyeti olup olmaması, kişinin varsa kullandığı diğer ilaçlar veya vitaminler, kişinin yaşı ve kilosu vs birçok şey. Bunları göz önüne alıp aşırı abartmadan ve haftada birkaç gün ara vererek çinko almanın faydası olacağı kanaatindeyim.
    Forumun bu kısmını gereksiz yere daha fazla meşgul etmemek adına gerekirse mesaj yoluyla devam edelim hocam.
    Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hypericum -- 29 Mart 2020; 20:3:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Galatas4ray

Çino deyip geçmeyin doktor kontrolünde kullanılması gereken bişey bu.
    Yaklaşık 1 aydır ZİNCO 50mg kullanıyorum.Ağızda sürekli paslanmış demiri yalamışım gibi tad oluyor.İlk günlerde ciddi mide bulantısı yapıyordu internetten bakarsanız kullananların %99 unda mide bulantısı sorunu var buda mg fazla gelmesi.Çinko eksikliğini yapılan testler sonucunda öğrenebilir herkes vucuda oldukça yararlı bişey ama doktora danışmadan alınmaması gereken bişey bu çinko vucudunuza uygun mg da alınması lazım.
    @Wilson Fisk
    @Hypericum
    sıradan çinko karbon pil olana kadar devam. bunun testi çok zor demir gibi değil her yer yapmıyor ki haa şöyle çıkmış bu kadar kullan desin.%1'e giriyorum demek ki ben mide bulantısı bende hiçbir şeyde olmaz sırtlan gibi mide var nasıl bir şey bile olduğunu bilmiyorum.şimdi burada sağlık sorunlarımı saymayacağım kimseye de deli gibi kullanın demedim en azından araştırın ne belirtilerde eksikliği belli oluyormuş falan diye.
  • quote:

Alıntıları Göster
    internet ortamı olunca kim kim belli olmuyor.bizim burası asortik bir semt eczane de asortik ben ise şöyle diyim adam geliyor maske istiyor eczacı 5 liralık getiriyor hiç sormadan, ben istiyorum abi bu 30 lira bu falan lira diye geliyor adam. bir kere taktım markete giderken takmam bir daha yav nefes alamadım.

e tabi daha işin içinde olanların tavsiye vermesi daha doğru olur sonuçta zararlı bir şey önermiyoruz ve şu kargaşada üni hastanelerine gidip bunun testini yaptırmanız da biraz zor o yüzden abartmadan takviye yapılabilir bu faydalı bir şey ezbere bu pandemide duyup da saldırmadım ben çok önceden zaten kullanıyordum başka şeyler için.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.