Şimdi Ara

qaskai mi, kuga mı, tiguan mi? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
10.904
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Benzinli alinacaksa hangisi iyi? Dizelleri cok pahali. Ben kadjar, tucson ve sportage ida dusunuyorum bu listeye ek olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ism72 -- 15 Eylül 2017; 7:42:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı araçların arasında kaldım. Tiguanı 1.6 dizeli olmaması nedeniyle eledim. QQ ile çok benzer kadjarı listeye ekledim. Haftasonu bayileri gezeceğim.
  • Kuga nın bagajı tiguana göre küçük ama Kuga diyorum. Tiguanın tasarımını beğenmiyorum. Ateca 1,6 tdı dsg olsa alın derdim ama malasef. Qq da ufak biraz. Kuga daha sert dinamik ve sağlam duruyor. Bir de ford kalitesi

• Yenilikci tasarim olan tiguan,seni tanimak istiyorum yigidim,beni mutlaka ara.

• manuel vites sorun değilse tiguan, yoksa qq tavsiye ederim. kuga satarken çok üzer. tiguan kullanırken de satarken de keyif verir. qq arkadaşımda var kütük gibi araç diyor ama çok satıyor. vardır bir hikmeti diyorum, bütün dünyada çok satıyor. heralde güzel bir araçtır diyecem ama arkadaşım da kütük gibi diyor. anlamadım gitti.
  • Qashqai :

+ Bence tasarımı hala güncel ve güzel.

+ Motoru oldukça başarılı. Hem 1.2 benzinli hem de 1.6 dizel oldukça başarılı motorlar.

+ Şanzımanı için sorunlu diyorlar, etrafımda o kadar kullanan tanıdığım var. Hiç birisi bir sorun yaşamadı.

+ İkinci eli mükemmel.

- İç mekanda bazı kalite sorunları var. İç mekanı ortalama bir kalitede.

- Parça fiyatları ve bakımları emsallerine göre pahalı.

Kuga :

+ En güncel tasarım.

+ İç mekanı geniş.

+ İçi görece olarak kaliteli.

+ Motor şanzıman ikilisi başarılı.

+ Baz donanımı bile oldukça dolu.

+ Sıfır fiyatı sunduklarına göre uygun.

- İkinci eli iyi değil.

- Bazı kalite sorunları var.

Tiguan :

+ Tasarımı güncel.

+ Genel özellikleri ile kaliteli bir araç.

+ Bagaj hacmi çok iyi.

+ Benzinli motoru oldukça iyi, dsg şanzımanı 6 ileri yağlı tip.

- Gereksiz pahalı.

- Dizel otomatik yok.

- Donanım zaafiyeti var.

Kadjar :

+ Benim baktığım dönemde fiyat/performansı en iyi SUV.

+ İyi motor şanzıman ikilisi.

+ qq ile aynı temel.

+ Fiyatıma göre yeterli donanım.

- Kalite sorunları.

- İkinci el.

3008

- Astronomik fiyatı.Diğer herşeyi iyi olsa ne olur alamadıktan sonra.

Bunlar ben bakarken gözlemlerim......

Bu bağlamda sıralamam şöyle olurdu :

1- Qashqai

2- Kuga

3- Tiguan

Eğer uzun süre kullanacaksanız, Kadjarda tercih edilebilir.

Bu arada Skoda Kodiq da gözardı edilmemesi gereken bir seçenek.

Şu anki güncel fiyatlarını bilmiyorum ama baktığım dönemde 3008, Xtrail fiyatına satılıyordu. O fiyatlarla ...... anlayın işte.

Koreli SUV ları o aptal GDI motoru yüzünden sevemedim gitti.

• Babamda qq var. Size iyi yada kötü yönlerini söyleyebilirim. Diğer araçlar hakkında kullanıcı tecrübem yok.

Araç 2017 black edition 1.6 dci otomatik, 9 aydır bizde araç, sıfır alındı.

Öncelikle motoru ve çekişi çok kuvvetli. Aldığımızdan beri eko modda kullanıyoruz, ilk başlarda 8-9 litre arasında yakıyordu, bu aralar 6-7 arasına düştü, km 7 binde şuanda. Bir kere dikkat ederek 20 km kadar şehir içi+ dışı karma sürüş yaptım, 3.8 yaktı.

- Aracın içi geniş, 5 kişi çok rahat seyehat edebilir. Müzik sistemi gayet tatminkar, bizdeki lastik ve jant 19'' bu sebepten yol tutuşu çok iyi ancak yanaklar ince oldugu için çukurlarıda hissediyorsunuz.
    - Bagajı berbat. Arabanın dışından bakan aracı bişey sanır ancak bagajı o kadar ufak ki anlam veremedim.(Suvlara göre yaptım bu yorumu)
    - Aracı indirimle 115 civarı almıştık, Şuan ki fiyatı 140 falan olması lazım ancak 140 lık bir arabaya göre ince detaylarını hiç beğenmiyorum. Torpido içi sert plastik, kaplama yok. Camlar tam otomatik değil, Kapatmak için düğmeye sürekli basmanız gerekiyor, sürücü camı hariç. Cam açma düğmelerinde aydınlatma yok.

Son olarak şöyle söyleyeyim. Vites geçişlerini hissetmiyorsunuz bile, ayrıca tepkileri çok iyi. 1500 devirde sakin giderken birden gaza abanırsanız hemen sportif sürüş durumuna geçiyor, vites küçültüp devir yükseltiyor anında.
    Motor gücü yeterli(130 bg), şanzıman güzel, yol tutuş güzel, iç mekan ferah ve geniş.

İnce detay olarak berbat, kumandadan camlar kapanmıyor, tek tuşla camlar kapanmıyor, cam düğmesi aydınlatma ışıkları yok, hareket halindeyken otomatik kapılar kitlenmiyor, aynalar kumandadan değil içeriden düğmeyle kapanıyor. daha böyle bir sürü hoşuma gitmeyen ince detay var. Bu saydıklarım benim 2004 meganımda bile vardı.

Ufak detaylara takılmayan insansanız araç her türlü alınır. Yalnız kasasaya makyaj yapılacak diye biliyorum 2018 modellerde.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.