Şimdi Ara

Qashqai'ye rakip Opel Grandland X ortaya çıktı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
241
Cevap
6
Favori
37.278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fiyat olarak sınıfındakilere kıyasla çok pahalı olmaz. Zaten çoğu otomobil modelleri özel fiyat alarak getirtilir artık.

Not: Araba fiyatları çoooooooooooooook fazla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bayanlar için seçenek çoğalıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaymaklıLokum

Motor seçenekleri

Benziner:
    1.2 PureTech (Dreizylinder) mit 130PS und 155PS
    1.6 THP (Vierzylinder) mit 180PS und 225PS
    Diesel:
    1.5 BlueHDi (Vierzylinder) mit 105PS und 130PS
    2.0 BlueHDi (Vierzylinder) mit 150PS und 180PS

1.5 De yeni moda oldu galiba. HDI güzel makine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aurorax

tipi kesin berbattır diye laf etmeye gelmiştim, güzel olmuş gidiyorum

Fransız lar ilk defa güzel bir ad bulmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: lazloo

quote:

Orijinalden alıntı: KaymaklıLokum

Motor seçenekleri

Benziner:
    1.2 PureTech (Dreizylinder) mit 130PS und 155PS
    1.6 THP (Vierzylinder) mit 180PS und 225PS
    Diesel:
    1.5 BlueHDi (Vierzylinder) mit 105PS und 130PS
    2.0 BlueHDi (Vierzylinder) mit 150PS und 180PS

1.5 De yeni moda oldu galiba. HDI güzel makine.

dreizylinder 3 silindir sanırım 1.6 THP de turbo benzinli iyi kaçar.

• Psa nın yeni motorları yılın ikinci yarısı geliyor o zaman

Eski motorlarla Classic edition kampanyası bekliyoruz

• Bu araç yeni 3008 şasesinde.Peugeot nun Opel versiyonu.Tasarımı güzel olmuş.
  • dacia marka otomobil bannerını "hemde 89500'den başlayan fiyatlarla" diye görünce bi tekrar okuyorsun...

• 3008 ön tasarımı hariç dış tasarım olarak çok başarılı. Tasarım ve estetik beğenisi elbette görecelidir ama 3008'in ön tasarımı bana fazla göz yorucu ve oyuncaklı geliyor. Ki Peugeot tasarımlarını genelde çok beğenirim.

Grandland X'in dış tasarımı bana göre sadece 3008'den değil sınıfındaki bütün rakiplerinden daha güzel olmuş. Zaten yeni Insignia da çok başarılı olmuş. Opel dış tasarım olarak çok başarılı işler yapmaya başladı. İç tasarım açısından bence hala en güzeli tartışmasız bir şekilde 3008'de. Bunun uzun bir süre boyunca da değişebileceğini sanmıyorum. I-Cockpit olayı gerçekten mükemmel.

PSA'nın yeni motor gamını da görmüş olduk bu haberle. 1,6 Bluehdi'lar 1,5 olmuş ve beygir güçleri artmış.(muhtemelen tork da arttı, tüketim de düştü). Aynı şekilde Puretech ve THP benzinlilerde de güç ciddi şekilde artmış. PSA motor konusunda gerçekten çok başarılı. Sadece güç açısından değil, verimlilik ve sorunsuzluk açısından da çok iyiler.

PSA'nın en büyük sorunu hiçbir modelinde(ulaşılabilir olmayan ve gerçek bir 4x4 olmayan hibritli seçenekler hariç) 4x4 sunmaması. Bir an önce iyi bir 4x4 sistemi geliştirip ürünlerinde bu seçeneği de sunmalılar. Özellikle SUV'lerde bu gerçekten önemli. Tamam bu araçlar çoğunlukla şehirde kullanılıyor ve 4x4'e belki genelde gereksinim olmuyor. Ama kar yoğun iklimli şehirlerde, kırsalda yaşayan veya outdoor hobileri olan ciddi bir kitle de var. Ve bunlar mutlaka 4x4 ister. Ben şahsen SUV alacak olsam 4x4 mutlaka isterim. Yoksa elerim. 4x4 olmayınca bence SUV anlamsızlaşıyor. Aynı paralara çok daha konforlu, rahat ve iyi yol tutan D segment araç almak çok daha mantıklı olur. Ayrıca 4x4 sistemi geliştirdiklerinde bunu performans araçlarında kullanabilirler, gerçek bir off roader ve pick up üretme imkanları da olur.

Son olarak Opel'in PSA çatısı altında çok daha iyi noktalara geleceğine eminim.

• Araba pahalı değil arkadaşlar siz fakirsiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Isim bulmayi bir turlu ogrenemedi su Opelciler;

MOKKA, ANTARA,GRANDLAND nedir ya? FRONTERA biraz daha iyi😣

• quote:

Orijinalden alıntı: Jeopol

27500$ + vergi haraci= 52000$ = 190000 en dusuk muhtemel fiyat

tabi bu rakam ekonomimizin ne kadar iyi oldugunu ve zenginligimizi herkese anlatiyor.

QQ peynir ekmek gibi satıyorsa bu da satar bence. Ucuz araba kalmadı piyasada, alan yine alıyor.
  • Güzel araç olmuş beğendim.Opel PSA'ya satıldıktan sonra şâha kalkacak bence birkaç yıla opelin PSA ya çok getirisi olur.

• Telaffuzu biraz zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: hysteria_

güzel olmuş da,

artık yeni moda belli.

yeni çıkan c/d sınıfı aracını ön arka harmanla, yükselt, kaslı hale getir, alsana suv. iç tasarımları nerdeyse değiştirmiyolar direkt aynı sunuyolar zaten.

kötü demiyorum hepsi zaten yeni güzel araçlar ama insan biraz farklılık arıyor.

yeni tiguan aynı, ateca aynı, kodiaq aynı, bu da aynı olmuş.

Aynen öyle. Şişirilmiş astra k kasa olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ragnarok.

Şu yan sinyalleri aynaya koymama inadına anlam veremiyorum

Vw e inat yapmıyorlar galiba.

• quote:

Orijinalden alıntı: Atılgan oo

Araba pahalı değil arkadaşlar siz fakirsiniz.

Ayda 5 bin TL geliri olan biri, ayda 1.000 tl biriktirse söz konusu aracı 10 yılda alabiliyor. Nasıl iyi di mi???
    Nasıl olacak insanların hali bilmiyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kkvan

quote:

Orijinalden alıntı: Atılgan oo

Araba pahalı değil arkadaşlar siz fakirsiniz.

Ayda 5 bin TL geliri olan biri, ayda 1.000 tl biriktirse söz konusu aracı 10 yılda alabiliyor. Nasıl iyi di mi???
    Nasıl olacak insanların hali bilmiyorum.

Hocam siz fakirsiniz derken devletin vergilerine ses cikarmayanlari ve kötü yonetilmeyi umursamayanlari kastettim. Onlar zaten istese zengin olamazlar koyun gibi yönetilirler.

Mesela ben Belçika da yaşıyorum 45k euroya CLS ye biniyorum. Devlet bu arabaya 45k euro daha vergi koyup bundan sonra CLS 90k euro dese o hükümetin anlini karıslarim. Oy verenin babannesinin canı cehenneme

• Fransizlara benzemis

• Atılgan oo kullanıcısına yanıt
    Lanet olsun adamım, ordaki federallere birileri vergi toplama zamanının geldiğini söylemeli.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.