Şimdi Ara

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ###

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (4 Mobil) - 1 Masaüstü4 Mobil
5 sn
15.448
Cevap
260
Favori
1.657.512
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum dün
  • Cevaplayan Üyeler 1773
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 573
  • Ortalama Mesaj Aralığı 6 saat 21 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 143
  • Favoriye Eklediklerim 262
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Ege.. (573 mesaj) sinnan (365 mesaj) kaptansss (348 mesaj) kenankodalak (306 mesaj) zacman (304 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (3831 mesaj) Mobil (2134 mesaj) Tablet (347 mesaj) Mini (64 mesaj) Uygulama (88 mesaj)
  • @
5 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Markalar >> Nissan >> ### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ###
Giriş
    18 Mesaj

Hocam cevap için teşekkürler. Cevabınızdan anladığım şu; eğer aracı park ettiğim gibi stop edersem fan çalışmaya devam eder ve bu normaldir. Eğer bu şekilde ise bu bana çok mantıklı gelmiyor. Motorun uzun vadedeki sağlığı açısından mantıklı olabilir, ama durduğumuz gibi stop edince de fanın çalışmayı kesmesi gerek diye düşünüyorum. Aksi takdirde akünün boşalma ihtimali doğuyor, bu da bir nevi aracın sizi yarı yolda bırakması demek. Ayrıca şu da var, her zaman 2-3 dakika bekleyecek vaktimiz olmayabiliyor, yeri geliyor acil bir işimiz oluyor, arabayı park ettiğimiz gibi koşa koşa işimize gidiyoruz.

Bir de önceki araçlarımda fanın çalışmaya devam etmesi durumu ile hiç karşılaşmadım, ailemin ve arkadaşlarım arasında park ettikten sonra 2-3 dakika rölantide aracı çalıştıran kimse ile de karşılaşmadım. Kullanım klavuzunu da karıştırdım, orada da benzer bir uyar görmedim, vitesi P'ye alın ve kontağı kapatın diyor.

Bugün sokağa çıkma yasağından dolayı deneyemiyorum, ancak bir sonraki ilk sürüşümden sonra aracın başında daha uzun bekleyeceğim ve fan'ın ne kadar sürede çalışmaya devam ettiğini ölçeceğim. Akü için tehlikeli olacak süre ne kadar tahmini acaba? Göz göre göre boşaltmayalım akümüzü  

|
    |
    Ege.. kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
    71 Mesaj

Arkadaşlar böyle bir ses geliyor direksiyondan. Amortisör takozunda sorun olacağını düşünmüştüm. Bakımı yeni yapıldı ön takım kontrol edildi bir sorun çıkmadı. Ancak sürüşte sol tarafta bir sorun var gibi hissediyorum. Geçti gibi derken tekrar ses yapmaya başladı. Lastik, Direksiyon sorun ne olabilir sizce ?

https://dosya.co/sa4aqs6eooz3/IMG_9330.MOV.html

Orijinalden alıntı: mnts94

Arkadaşlar böyle bir ses geliyor direksiyondan. Amortisör takozunda sorun olacağını düşünmüştüm. Bakımı yeni yapıldı ön takım kontrol edildi bir sorun çıkmadı. Ancak sürüşte sol tarafta bir sorun var gibi hissediyorum. Geçti gibi derken tekrar ses yapmaya başladı. Lastik, Direksiyon sorun ne olabilir sizce ?

https://dosya.co/sa4aqs6eooz3/IMG_9330.MOV.html

dediğimiz kadar olmasa da bende de aynı ses sorunu var. başka bir arkadaşımda ise çok daha fazla olarak duyuluyor.

sanırım kronik bir sorun.

• Çavuş
    71 Mesaj

Çok enteresan gerçekten. Bir daha servise götürmek iyi olacak.
    Yeni yazlık lastik alacağım. Bundan öncekiler araçla gelen Bridgstone marka idi. Hiç memnun değildim. 225*45*19. Önereceğiniz model varmı dır. Kumho en uygun olarak gözüküyor. Merak ediyorum nasıl.
    |
    |
    silverdagger kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Öncelikle herkese merhaba abiler,geçen ay babamın vefatı üzerine 2020 1.3 dig-t model qashqaiyi kullanmaya başladım ama araçla ilgili hiçbir bilgim yok hatta hala yaz lastikleriyle gidiyorum.hangi boy kış lastiği almam gerektiğini ve ne zaman bakım yaptırmam gerektiğini anlatabilecek biri varsa çok minnettar kalırım.araç şu an 6500 kilometrede ve hiç bakıma götürmedim. Bir de bugün ön radar engellendi hatası verdi ona ne yapmam gerekir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Arkadaşlar merhaba,

Qashqai 1.6 dizel makyajlı kasa aracım için güvenilir bir özel serviste mazot filtresi degişimi dahil 30bin bakımı yaptırmak şstiyorum. İzmir için çalıştığınız ve memnun oldugunuz servislerden tavsiyeniz olursa memnun olurum.

Aracımın garantisi doldu, normalde Karakaslar yetkili servisinden memnunum ancak bakım ücreti yüksek ve muadil esdeger parca kullanacaklar , birebir fabrika çıkış oarcalarıyka cok daha pahalı olur dediler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Bu yılın sonunda Türkiye'de satışa sunulacak olan yeni Nissan Qashqai'nin motor seçenekleri açıklandı.

Detaylarını https://www.suruskeyfi.com/nissan-qashqai-yeni-neslin-motorlari-ortaya-cikti/ adresinde yazdık.

İlgilenen otomobilseverlerin bilgisine sunarız.

Herkese sağlıklı günler dileriz.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/4b/10/9a/4b109a266cedb869b1f296b30d531b7a.jpg&t=0&width=480&text=1
    |
    |

• Er
    6 Mesaj

2012 model, 1,5 dCİ ,110 bg beyaz...

|
    |
ankara gülüş tasarımı
Bebek Oyunları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,438
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.