Şimdi Ara

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ### (746. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
15.981
Cevap
286
Favori
1.815.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 744745746747748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aracı söndürürken klima kapalı olduğu halde mi marşa basarken klima çalışıyor. Normalde aracı söndürürken klima kapalı ise marşa bastığınızda siz klima veya auto düğmesine basmadan çalışmaması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 27 Ağustos 2019; 16:21:53 >
  • Merhabalar,

Aracımı stop ederken klima kapalı konumda olmasına karşın,yeniden çalıştırdığımda maalesef ki klima da çalışıyor.

Ancak şöyle bir geçmişten bahsetmemde fayda var sanırım;
    geçen pazar havanın yağışlı olmasından sebep ön cam buğu yapınca klimayı ön cama yönelterek buğuyu çözdüm.Yolculuk boyunca klimayı ara ara kapatıp yeniden ön cama verdim.Hatta bir ara kliamyı kapatıp sadece fan ile ön cam buğusunu gidermeyi denedim,başaramayınca yeniden klimaya başvurdum.

Acaba bu olayı araç kliması bir şekilde hafızaya mı aldı?
  • Merhabalar 1. Yılı bu yıl dolan 1.2 qq otomatik vites için ortalama ne kadar periyodik bakım ücreti çıkıyor yaptıran var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhaba.2 aydır QQ 1.2 otomatik 2015 araç bakıyordum.Yağ eksiltme,akü sorunu ve en önemlisi şanlım problemi yaşayan çok kişi var gibi görünüyor.Sorum şu olacak 1.2 manuellerinde de ayni sorunu yaşayan var mı.Bir de 1.2 manuel piyasada çok az var,bu kötü bir şey mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: celiker13

Merhabalar,

Aracımı stop ederken klima kapalı konumda olmasına karşın,yeniden çalıştırdığımda maalesef ki klima da çalışıyor.

Ancak şöyle bir geçmişten bahsetmemde fayda var sanırım;
    geçen pazar havanın yağışlı olmasından sebep ön cam buğu yapınca klimayı ön cama yönelterek buğuyu çözdüm.Yolculuk boyunca klimayı ara ara kapatıp yeniden ön cama verdim.Hatta bir ara kliamyı kapatıp sadece fan ile ön cam buğusunu gidermeyi denedim,başaramayınca yeniden klimaya başvurdum.

Acaba bu olayı araç kliması bir şekilde hafızaya mı aldı?
    Servise gösterin bir an önce. Böyle olması normal değil. Yazılımla ilgilidir ve kısa sürede çözerler sanıyorum.
  • Bende 2 aydır qashqai arıyorum 100_105 e kadar bütçeyi çıkardım... Benzinli arıyordum ama yağ eksiltme sorunu nedeniyle vazgeçtim.
    2014 15 dizel Manuel skypack cam tavan arıyorum

Satmak isteyen varmı 😊😊😊😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ###

2013 qashqai aracıma ekran taktırmak istiyorum. Resimdeki gibi gören yaptıran tavsiye verebilecek olan var mı. Teybin yerine koymaktansa bu konum daha mantıklı sanki?
  • Arkadaşlar. 2018 makyajlı kasa qashqai 1.6 dizel otm skypack aldım.
    Apple telefonumun ekranını tamamen qaahqainin ekranına aktarabilir miyim?nasıl?

Arka tampon altı koruma kromu önerisi olan var mı?

Kışlık lastik önerisi?

• 2018 kasa 1.2 benzinli modelleri nasıl yakıt yönünden ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayadm1n

Merhabalar 1. Yılı bu yıl dolan 1.2 qq otomatik vites için ortalama ne kadar periyodik bakım ücreti çıkıyor yaptıran var mı?
    Merhabalar, nisan ayında 30000 km bakımını yaptırdım. Ekstradan yaptırdığım bir kaç şey olduğu için 1200 TL gibi bir rakam tuttu. Sadece bakım 1000 TL gibi bir rakamdı diye hatırlıyorum. İlk bakımı da 800-900'ü geçmez diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Darknesia -- 16 Eylül 2019; 16:25:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drjacob

2018 kasa 1.2 benzinli modelleri nasıl yakıt yönünden ?
    Çok da ekonomik olduğunu söyleyemem özellikle şehir içinde dur kalklarda. Ben Bursa'da ikamet ediyorum İstanbul'a nazaran trafik çok daha az ama sıkışmalar dur kalklar oluyor tabi ki. Şehir içi ortalamam şuanda 7.4 lt ki ben agresif kullanan biri değilim sakin kullanırım genellikle aracı. Klima açarsanız bu değer biraz daha yükseliyor. Anlık tüketimler yol sakin ve 80 km gibi bir hızda giderseniz düz yolda 5 lt civarlarında. Ama bir suv olduğunu düşünürsek ortalama tüketimi makul seviyelerde kabul edilebilir tabi ki. Fakat tavsiyem 1.2 lt'den uzak durmanız. Performans olarak da bu arabaya yetmiyor. 1.2 Renault motorlar sorunlu motordur. Yağ eksiltme gibi kronik sorunları var ve çok fazla bu konudan ağzı yanan var. Bu nedenle bu motoru şuanda piyasadan çektiler 1.3 lt motor çıkarttılar. O yüzden varsa niyetiniz dizel'e ya da 1.3 lt olanlarına yönelmenizi şiddetle tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: muratpotur

Herkese merhaba.2 aydır QQ 1.2 otomatik 2015 araç bakıyordum.Yağ eksiltme,akü sorunu ve en önemlisi şanlım problemi yaşayan çok kişi var gibi görünüyor.Sorum şu olacak 1.2 manuellerinde de ayni sorunu yaşayan var mı.Bir de 1.2 manuel piyasada çok az var,bu kötü bir şey mi?
    Manuellerin şanzıman açısından bir sıkıntısı var mı çok bilgim yok açıkçası ancak yağ eksiltme ve akü sorunu manuel de olsa 1.2 motorların çoğunda var. Bu nedenle pişman olmamanız açısından 1.2 motor QQ'lara çok bulaşmamanızı bir kullanıcısı olarak şiddetle tavsiye ederim.
  • screamtoronto kullanıcısına yanıt
    Hocam 2018 lerde böyle bir özellik yok ( miroro screen / link) yada androis oto vs gibi.

2019 modellerde multimedya değişti ve bu özellikler geldi. şuan için tüm 2018 kullanıcıları gibi ya bekleyeceksiniz yada 1000 tl ile 3-4 bin tl arasında değişen multimedyalardan alacaksınız
  • merhaba qasqai almayı düşünüyorum visia, tekna veya skypack modellerinden birisine sonradan takılabilir mi?
  • bilgin_yener kullanıcısına yanıt
    şimdi ayrıca 2017 skypack ekranda video oynatma olayı yok mudur?
  • Sa.cumleten 1.2 dig-t tekna x-tronic otomatik araç düşünüyorum.tavsiye edermisiniz. Kronik akü ve yağ eksiltme şanzıman problemi hepsinde var mı.ve yokuslarda çekişi nasil1.6 mi tercih edilmeli.teselkurler.

• screamtoronto kullanıcısına yanıt
    hocam qashqainin hiç bir orjinal ekranında video oynatma yok ! 2019 MAKYAJLI KASA HARİÇ(ANDROİD YÜKLÜ GELİYOR)
  • quote:

Orijinalden alıntı: celiker13

*** KENDİLİĞİNDEN DEVREYE GİREN KLİMA ***

Arkadaşlar merhabalar,

Formda arattım,kitapçığa da baktım ancak bulamadım.

Aracım 2016 1.5 m/t dci qq.Marşa bastığımda klima kendiliğinden devreye giriyor ve ön cama üflüyor.

Nasıl resetleneceğini bilen var mı?

tşk..
    Aracım 2015 Black Edition Premium 19 Jant. 1500 DCI

Aynı problem bende de var, siz ne yaptınız çözümü için..
  • Arkadaslar 17 janttan 19 a gecicem sky pack aracima replika 19 yeni ppp janti aldim 19 lastik alicam uygun fiyatli onerebileceginiz lastik varmi birde orjinal 225-45-19 lastik olcusu disina cikan varmi hangi olcuyu kullaniyorsunuz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kronikyorgun kullanıcısına yanıt
    Kışlık olarak Nokian lastikleri öneririm. Bu yıl bende kışlık lastikleri yenilemem gerekli, önceki lastiklerimde Nokian'dı yine Nokian tercih edecem.
    FArklı ölçü kullanan oldu mu, bulunması zor bir ölçüye sahip olduğumuzdan farklı ölçü kullanan varsa bilmek isterim bende.
  • 
Sayfa: önceki 744745746747748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.