Şimdi Ara

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ### (743. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
15.981
Cevap
286
Favori
1.815.583
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 741742743744745
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: taydin66

Maşallah arabanız yeniymiş. Daha balatalar falan çok yenidir. 50 binden önce bitmez zaten. Bence bir sıkıntı yoktur. Hidrolik yağ değişiminde bence ölçüsüzce fazla koymuşlar.

Alıntıları Göster
    Vakit ayırıp cvp verdiğiniz için tşk ederim umarım ciddi bişey yoktur burdan paylaşırım durumu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tekrardan selam arkadaşlar. Artık tamamen Qashqai ye odaklandım. Dizel, otomatik 2017 model bakıyorum. Bütçem en fazla 130 bin.
    Aslında almak istediğim yeni makyajlı kasa yeni model direksiyon ve vites. Ama onlarda fiyat baya pahalı. Bulduklarım da baya hasarlı çıkıyor.

Eski makyajsız haliyle viteste sorun yaşayan var mı? Tavsiye eder misiniz yoksa 2018-2019 alana kadar bütçeme göre başka model kullanıp 1 sene sonra tekrar mı model yükselteyim?

• quote:

Maşallah arabanız yeniymiş. Daha balatalar falan çok yenidir. 50 binden önce bitmez zaten. Bence bir sıkıntı yoktur. Hidrolik yağ değişiminde bence ölçüsüzce fazla koymuşlar.

Alıntıları Göster
    Dün öğlen yokuştayken bu sefer de araç çalışmezken ekranda p yanıp sönmeye başladı üstüne sarı uyarı çıktı vr p düğmesi yanıp söndü servise foto attım mecbur getir dediler götürdüm ve beklenen olay park fren modülünün beyni değişecek dediler garantiye girdirmeye çalılcakmış servis sorumlusu yoksa yandım 17500 de saçma sapan şwylerle uğraşıyom sipariş veridler gelince değişcek

• Merhabalar,

2015 model Tekna otomatik ile aranıza katıldım. Aracın lastikleri iyi durumda değil, değiştirmek istiyorum.

Şimdi yazlık, kış gelince kışlık takım almam gerekecek ve epey para tutuyor. Acaba 4 mevsim diye geçen Michelin Crossclimate veya muadili ürünlerden kullanan var mı?

215 60 R17 aracın lastikleri. Kararsız kaldım, önerilere açığım.

Teşekkürler.

• defiant82 kullanıcısına yanıt
    Adınıza değil hepimizin adına üzüldüm. Çünkü daha sıfır ayarında arabada bu tip arizanın çıkması çok can sıkıcı. Insaallah bu ariza kronik bir ariza değildirde bizlerin araçlarinda da cikmaz.Beyin durduk yere neden arızalandı ki? İnşaallah ariza sadece budur. Servisler zaten bi şey den anlamıyorlar. Aracı bağlıyorlar OBD cihazına sonra ne çıkarsa bahtına. Geçmiş olsun gelişmeleri merak ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: skd13

Merhabalar,

2015 model Tekna otomatik ile aranıza katıldım. Aracın lastikleri iyi durumda değil, değiştirmek istiyorum.

Şimdi yazlık, kış gelince kışlık takım almam gerekecek ve epey para tutuyor. Acaba 4 mevsim diye geçen Michelin Crossclimate veya muadili ürünlerden kullanan var mı?

215 60 R17 aracın lastikleri. Kararsız kaldım, önerilere açığım.

Teşekkürler.
    Hangi şehirde yaşıyorsunuz

• Haaa birde bu servislerde şu şekilde bir yaklaşım var "garanti kapsamina sokmaya çalışacağız " bu ne ayak yaaaaa. Ayni lafi bana amortisör arizasi icin söylediler. Bende ağzıma ne geldiyse söyledim.. Hadi garantiye sokmayınca görüşelim dedim. Hemde bu lafı tanıdık diye bildiğim servis söyledi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taydin66 -- 13 Haziran 2019; 23:3:15 >
  • Ozgursd O kullanıcısına yanıt
    130 a makyajlı dizel otomatik yok mu? En dip rakam hatasız araçlar maçtan başlıyor?

• quote:

Adınıza değil hepimizin adına üzüldüm. Çünkü daha sıfır ayarında arabada bu tip arizanın çıkması çok can sıkıcı. Insaallah bu ariza kronik bir ariza değildirde bizlerin araçlarinda da cikmaz.Beyin durduk yere neden arızalandı ki? İnşaallah ariza sadece budur. Servisler zaten bi şey den anlamıyorlar. Aracı bağlıyorlar OBD cihazına sonra ne çıkarsa bahtına. Geçmiş olsun gelişmeleri merak ediyorum.
    Aynen ben de şaşırdım üstelik 17 yıldır farklu tipte çok araba kullandım bu kadar düşük kmde böyle saçma sapan arızalar görmedim umarım sorun tamamen çözülür burdan gelişmeleri paylaşırım ilginiz için tkrar tşkler

• s.aleyküm arkadaşlar 2011 model 1.5 dizel manuel 105.000 kmde tekna araç almak üzereyim. nelere dikkat etmeliyim bilgi ve tecrübeleriniz paylaşırmısınız. ilk kez suv alıcam. kronik problemi varmı.

otorapora sokucam ama yinede kaçırmayayım dedim bişiler varsa. teşekkür ederim cevaplar için
  • quote:

Orijinalden alıntı: bebeto911

s.aleyküm arkadaşlar 2011 model 1.5 dizel manuel 105.000 kmde tekna araç almak üzereyim. nelere dikkat etmeliyim bilgi ve tecrübeleriniz paylaşırmısınız. ilk kez suv alıcam. kronik problemi varmı.

otorapora sokucam ama yinede kaçırmayayım dedim bişiler varsa. teşekkür ederim cevaplar için
    Kronik turbo hortumu çatlaması var servistw 5-6 bin dışarda uygun diye biliyorum onun dışında zaten dci motor sorunsuz diye bilinir

• taydin66 T kullanıcısına yanıt
    Ankara. Aldım bu arada Crossclimate, bakalım umarım yanlış bir tercih değildir. Fiyat not düşeyim, 4 lastik 2950 TL.

• Merhabalar 2012-2013 arası 1.6 otomatik tüplü Qashqai arıyorum ama fiyatlar arasında cok farklılık var araç paketleri arasındaki farklılığı bulamadım yardımcı olabılırmısınız ayrıca bu araçların kronık problemleri varmı neye dikkat etmem lazım tüp uyumu nedir şimdiden teşekkürler
  • Merhaba arkadaşlar 2015 tekna aracımin klimasinda sorun var. A/C düğmesine basıyorum ekranda A/C yazısı çıkıyor. Klima bazen soğutuyor bazen hiç devrede değilmiş gibi normal fan üflüyor. Istanbul avrupa yakasında tavsiye edebileceginiz usta var mı? Malûm yetkili servis çok pahalı

• ordekmurat O kullanıcısına yanıt
    Hocam bu araç klimalarında sonradan elekterikçi şimdiden klimacı diye geçinen ve 10.000 tl lik digital cihazı alınca klimacı olan adamlar yüzünden ben arabamı sattım.
    İzmirde delta klımayı bulmasaydım yıllarca klımasız kalacaktım.

Sorunum aynı sizin gibi. Klima bir soguk üflüyor 3 dakika sonra sıcak üflüyor bazen saatlerce soguk üflerken pat birden sıcak üflüyor.

Defalarca kaçak testi gaz şarjı yapıldı ama gaz hiç eksilmiyordu. Delta klima 2. kez zorla adama gaz doldurtmak istedim. adam hayır sizin sorununuz gaz değil ve zorla doldurmadı kavga ettik( yola gidicektim yaz günü) sanki gaz atınca çözülecek. kısmen biraz toparlıyordu.

adam ısrarla hafta içi akşama doğru gel ben ilgilenicem dedi. (Onlarca klimacı ve yetkili servise gittim. Herkes kompresör dedi ama kompresörün üstünde bulunan bir valf var parmak kadar o arızalı çıktı 150-200 tl ye hallettim.

• Merhaba aracım j11 kasadır..
    Araç içi aydınlatma led için ve plakalık için bunlar uygunmudur.?
    Araç cam tavan değil hem ön hem arka için aynısınımı kullanacağım.?
    Ayrıca kısa ve uzun farları ledler ile değiştireceğim bu alacaklarım uygunmudur.?

Birde bunları alıp kendimiz takmak yerine servise gidip taktırabiliyormuyuz aracın garantisi bozulmasın diye..

https://urun.n11.com/ampul/nissan-qashqai-led-ic-aydinlatma-ampul-seti-beyaz-P237407040
    https://urun.n11.com/ampul/nissan-qashqai-juke-led-plaka-ampul-seti-fardoktoru-P192132973
    https://urun.n11.com/xenon-far/h7-led-xenon-far-aydinlatma-seti-simsek-etkili-niken-evo-8000lm-P261319204
    https://urun.n11.com/xenon-far/h11-led-xenon-far-aydinlatma-seti-simsek-etkili-niken-evo-8000lm-P261319241

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bcakirr -- 19 Haziran 2019; 8:21:27 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Hocam led merkezi diye bir yer var istanbulda facebookta sayfaları var
    https://www.facebook.com/LedMerkezi/

burdakiler çok profesyonel iş yapıyorlar

bir görüşün sonra karar verin.

hiç bir bağlantım yoktur
  • Otomatik el freninin beyni arızalanıp lamba yakmıştı parça geldi değişim yapılıyo şu an

• Arkadaşlar başta karşıydım ancak bu suv araçlarda ön ve arkalara ters U şeklinde yapılan kron boru tipi korulardan takmak yasal mı ? Allah korusun ama bir kaza anında bize koruyucu olurken karşı tarafın hasarını arttırdıgına ınanıyorum bu herhangi bir mevzuata takılır mı ?
    sigortaya yada ruhsata işlenmeli mi? satana sorsam yok abi olur der takalım der. Cevaplar önemli teşekkürler
  • J11 için klima gazı kaç gram alıyor bilen var mı?

İstanbul Anadolu yakasında yeni gaz dolduran tavsiye bir yer var mı acaba arkadaşlar?

• 
Sayfa: önceki 741742743744745
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.