Şimdi Ara

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ### (741. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
15 Misafir - 15 Masaüstü
5 sn
15.981
Cevap
286
Favori
1.815.551
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 739740741742743
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkürler, 2017 model 1.6 otomatik dizel skypack. Darısı herkesin başına

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reyleyrefff

Teşekkürler, 2017 model 1.6 otomatik dizel skypack. Darısı herkesin başına
    Ooooo çok güzel. Süper. QQ nun en iyisi.
    Qashqai Ankara grubumuzada bekleriz :)
  • taydin66 T kullanıcısına yanıt
    Henüz tanıyorum desem yalan söylemiş olurum, biraz daha kullanımdan sonra yorumlarım. Ankara grubuna neden olmasın

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reyleyrefff

Henüz tanıyorum desem yalan söylemiş olurum, biraz daha kullanımdan sonra yorumlarım. Ankara grubuna neden olmasın
    Kaça aldın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar 2014 15 DCI Nissan Qashqai aracımın 100.000 bakımı geldi. Yaptığım onca pazarlığa rağmen en fazla 2600 e düştüler,ne dersiniz.

• cepni85 C kullanıcısına yanıt
    Yaptırmayın zaten garantisi bitmiş aracın.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • -BraveHeart- kullanıcısına yanıt
    Hocam Triger felan geldi,normal bakım değilken bu. Sadece filtreler felan değişse,servise gitmek ama Triger felan değişecek

• -BraveHeart- kullanıcısına yanıt
    Hocam Triger felan geldi,normal bakım değilken bu. Sadece filtreler felan değişse,servise gitmek ama Triger felan değişecek@-BraveHeart-

• qashqai lastik basınçları hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz bu videodan faydalanabilirsiniz
    https://www.youtube.com/watch?v=3ij96xJEMu0
  • Bugün 2018 model QQ aracımı sattım, okuyacak olursa fikir vermesi açısından birkaç cümleyle açıklamak istiyorum tecrübemi.

Aracım Skypack 1.2 Xtronik 14000 küsürde takasa verdim. Kazası çiziği bile yoktu.

Performans ve cvt şanzuman konusu;

SUV ve 115HP olduğunu bilerek alıyorsanız üzülmezsiniz. Aracı gayet yeterli taşıyor. 3-4 kişiyle dolu bagajla uzun yollara çıktım. Efendi kullanınca sorun yok, 130-140km hızlarda konforla ilerliyorsunuz. Ara hızlanmalar zayıf, trafik atraksiyonu yapamazsınız, ki zaten yapmayın! Bu araba bunun için değil. Saçmasapan beklentilerle araba alanların yaşadığı hayalkırıklıkları boş. 1750Nm'de 160Nm tork, adam olana gayet yeterli. CVT şanzuman da aynen ve kademeli yapısı şehiriçinde insan gibi kullanan için çok iyi. İstanbulda bir senelik ortalamam 7.4Lt/100Km. Bu büyüklükte bir araç için tüketim çok başarılı.

Malzeme kalitesi;

Konsolda klasik lokasyonlarda plastik yumuşak. Altlarda sertleşiyor, hatta deri görünümlü kaplamalar vites çevresinde var ama....Kapı içi plastikleri çok kolay çiziliyor, plastik kenarlarında kapı kolu birleşimlerinde plastik kalıp izi görünüyor. Kapı kolum sürekli gıcırdadı, servis çözemedi. Konsol ön cam önündeki plastik sert plastik ve fabrikada düzgünce monte edilmemiş, çok tırıldadı iki ucu, söktürdüm baştan başa yalıtım yapıldı sesi kesildi. Teyp klima ikilisinin olduğu bölgede sürekli kasis geçişlkerinde şasi esnediğinde çıtırtı geliyor, servis düzeltemedi. Koltuk gıcırtı yaptığı için değişti, koltuk kumaş kaplaması değişim esnasında esnemiş, oturma kısmında pot yaptı. Tavan kaplaması, aydınlatma grupları, iç aydınlatma lambaları gerçekten kötü. Alırken nasıl dikkat etmedim bilmiyorum ama Symbol seviyesinde olduğunu söyleyebilirim. Kapı içi özellikle ayna montaj noktasından cızırtı geliyordu, çözemedim çünkü zaman zaman oluyor. Klima açıldığında tüm havalandırma ızgaraları, özellikle de orta çiftli ızgara çıtır çıtır ötüyor, tamam olur, ama bu derece ses yapan hiç görmedim, bu 7.arabamdı..Yani arabanın malzeme kalitesi, işçilik çok iyi değil, hatta bence vasat denilebilir.

Teknoloji, güvenlik;

Bence çok başarılı, trafik işareti tanıma, ani frenleme vs. nefis. Otonom sürüş için giriş seviyesi olarak gayet iyi, bu paraya süper.

Yol tutuş;

Sınıfının en iyisi, konforlu, kolay kolay bırakmıyor. İnsan gibi kullanan için çok başarılı. Makyajdan sonra sessizleşti de.

Titiz adama göre değil, ama harcıalem araba. Alması mantıklı, satması kolay.

Ben sattım, bu işler zevk işi. Alana hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: cronus75

Bugün 2018 model QQ aracımı sattım, okuyacak olursa fikir vermesi açısından birkaç cümleyle açıklamak istiyorum tecrübemi.

Aracım Skypack 1.2 Xtronik 14000 küsürde takasa verdim. Kazası çiziği bile yoktu.

Performans ve cvt şanzuman konusu;

SUV ve 115HP olduğunu bilerek alıyorsanız üzülmezsiniz. Aracı gayet yeterli taşıyor. 3-4 kişiyle dolu bagajla uzun yollara çıktım. Efendi kullanınca sorun yok, 130-140km hızlarda konforla ilerliyorsunuz. Ara hızlanmalar zayıf, trafik atraksiyonu yapamazsınız, ki zaten yapmayın! Bu araba bunun için değil. Saçmasapan beklentilerle araba alanların yaşadığı hayalkırıklıkları boş. 1750Nm'de 160Nm tork, adam olana gayet yeterli. CVT şanzuman da aynen ve kademeli yapısı şehiriçinde insan gibi kullanan için çok iyi. İstanbulda bir senelik ortalamam 7.4Lt/100Km. Bu büyüklükte bir araç için tüketim çok başarılı.

Malzeme kalitesi;

Konsolda klasik lokasyonlarda plastik yumuşak. Altlarda sertleşiyor, hatta deri görünümlü kaplamalar vites çevresinde var ama....Kapı içi plastikleri çok kolay çiziliyor, plastik kenarlarında kapı kolu birleşimlerinde plastik kalıp izi görünüyor. Kapı kolum sürekli gıcırdadı, servis çözemedi. Konsol ön cam önündeki plastik sert plastik ve fabrikada düzgünce monte edilmemiş, çok tırıldadı iki ucu, söktürdüm baştan başa yalıtım yapıldı sesi kesildi. Teyp klima ikilisinin olduğu bölgede sürekli kasis geçişlkerinde şasi esnediğinde çıtırtı geliyor, servis düzeltemedi. Koltuk gıcırtı yaptığı için değişti, koltuk kumaş kaplaması değişim esnasında esnemiş, oturma kısmında pot yaptı. Tavan kaplaması, aydınlatma grupları, iç aydınlatma lambaları gerçekten kötü. Alırken nasıl dikkat etmedim bilmiyorum ama Symbol seviyesinde olduğunu söyleyebilirim. Kapı içi özellikle ayna montaj noktasından cızırtı geliyordu, çözemedim çünkü zaman zaman oluyor. Klima açıldığında tüm havalandırma ızgaraları, özellikle de orta çiftli ızgara çıtır çıtır ötüyor, tamam olur, ama bu derece ses yapan hiç görmedim, bu 7.arabamdı..Yani arabanın malzeme kalitesi, işçilik çok iyi değil, hatta bence vasat denilebilir.

Teknoloji, güvenlik;

Bence çok başarılı, trafik işareti tanıma, ani frenleme vs. nefis. Otonom sürüş için giriş seviyesi olarak gayet iyi, bu paraya süper.

Yol tutuş;

Sınıfının en iyisi, konforlu, kolay kolay bırakmıyor. İnsan gibi kullanan için çok başarılı. Makyajdan sonra sessizleşti de.

Titiz adama göre değil, ama harcıalem araba. Alması mantıklı, satması kolay.

Ben sattım, bu işler zevk işi. Alana hayırlı olsun.
    Tşkler bilgi için takasta sıfır araca mı verdiniz ne kadara gitti bi de çok kısa sürede yapmışsınız yağ durumu nasıkdı eksiltme var mıydı malum ayda bir kontrol etmek gerekiyo 1.2 motorda

• pcqlock P kullanıcısına yanıt
    1.5 Kesinlikle değmez o paraya.
  • Ön fren balatasında hangi marka sorunsuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taydin66 -- 29 Mayıs 2019; 17:33:4 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Tşkler bilgi için takasta sıfır araca mı verdiniz ne kadara gitti bi de çok kısa sürede yapmışsınız yağ durumu nasıkdı eksiltme var mıydı malum ayda bir kontrol etmek gerekiyo 1.2 motorda

Alıntıları Göster
    Sıfır araca verdim ancak kaça gittiğini yazamam, hem doğru olmaz hem de yanıltıcı olur. Alıcı firma-galeri çok değişkendir işine gelen alıyor. İşine gelmeyen çok düşük fiyat söylüyor, benim aldığım fiyatlar arasında 20000TL fark vardı.

Yağ eksiltme olmadı, 3 ayda bir kontrol ettim hiç eksiltmedi, yağ lambası da yakmadı. Serviste bakımda da eksilmediğini gördüm. Bu konuda kullanım tarzı bence çok etkili, çok devirli kullanmamak gerekiyor bence.

• taydin66 T kullanıcısına yanıt
    Aynı araştırma içindeyim. Aracım 2014 1.6dCi Xtronic. Forum tavsiyeleri TRW ve Delphi'den yana.

Bulduğum en uygun fiyatlar şu şekilde

Delphi-1

Delphi-2

TRW

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi errorinside -- 30 Mayıs 2019; 12:5:32 >

• quote:

Orijinalden alıntı: errorinside

Aynı araştırma içindeyim. Aracım 2014 1.6dCi Xtronic. Forum tavsiyeleri TRW ve Delphi'den yana.

Bulduğum en uygun fiyatlar şu şekilde

Delphi-1

Delphi-2

TRW
    Orjinal balataların markası TRW diye biliyorum. Daha önce 1 defa başka marka taktırdım ve bir süre sonra ses yapmaya başladı pişman oldum. Bence fren balatası arabada en önemli parçalardan biri.
    Bu nedenlerle orjinal TRW marka öneririm. Delphi kullananlarda memnun olduklarını söylüyorlar. Tercihlerinizi ve kullanım tecrübelerinizi buradan paylaşırsanız memnun oluruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 30 Mayıs 2019; 13:49:31 >

• Ege.. kullanıcısına yanıt
    60bin bakımda ustam değiştirmek lazım dedi(40bin de değiştirmişti). Bayram sonrası bakıcam artık
  • arkadaşlar 2016 model 1.6 skypack qashqai sıfır araç 3 yıldır yerinden bile kıpırdamamışsa, satın alındığında ne gibi sorunlar çıkabilir? balata yapışması gibi bir şeylerden bahsettiler. motorun çalışmaması herhangi bir sıkıntı yaşanır mı? ya da serviste bakım yapılması halinde sıkıntısız kullanılabilir mi?
  • rambetiko R kullanıcısına yanıt
    Aklıma gelen sırayla olabilecek problemleri yazayım.

1. Akü çok büyük ihtimalle bitmiştir. Aküyü ölçmeden kontağı çevirmeyin.
    2. Motor yağı iyice süzülmüş ve toplanmıştır, hatta kalitesine göre akışkanlığını kaybetmiş bile olabilir. kontrol etmeden kontağı çevirmeyin.
    3. Dizel olduğunu varsayarsak yine kalitesine göre sorun çıkmış olabilir. Yakıt kanalları tıkanmış olabilir.
    4. Lastikler yanak yapmıştır, kontrol ettiriniz.
    5. kapalı garajda beklemişse yağmur suyu yememişse balata yapışması düşük ihtimal, ama dışarda kaldıysa oksitlenme ve yapışma olmuş olabilir.

Bakımı yaptırma derken aracın çekici üstünde sanayiye gidip orda bakıldıktan sonra kullanılmasından bahsediyorsanız neden olmasın tabiki kullanılabilir(ama uzun bir süre havalandırın içerisini yinede )

• teşekkürler. fazla bir masraf çıkarmaz o zaman. inşallah alabilirsem tabi
    @errorinside
  • 
Sayfa: önceki 739740741742743
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.