Şimdi Ara

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ### (733. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15.981
Cevap
286
Favori
1.815.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 731732733734735
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Qashqai+2 platinum 2013 paketindeki özellikleri nereden görebilirim ve bilen arkadaşlardan biri çevre görüş sisteminin bu pakete standart olup olmadığını söyleyebilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: rakimalar

Qashqai+2 platinum 2013 paketindeki özellikleri nereden görebilirim ve bilen arkadaşlardan biri çevre görüş sisteminin bu pakete standart olup olmadığını söyleyebilir mi?
    J10 kasada yani bahsettiğiniz modelde çevre görüş var. Platinum en full paketidir. Hatta bir alt paket olan black edition da da çevre görüş sistemi var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • rockerdem kullanıcısına yanıt
    merhaba arkadaşlar. bi sorum olacaktı: 4 yıldır qaasqai kullanıyorum. arkadaşımada tavsiye ettim.
    2, el 1015 çıkışlı aldı. star düğmesi 6-7 basmaya çalışıyomuş.
    frene basıp çalıştırırsa çalışıyomuş. neden acaba.
  • ekremsenel E kullanıcısına yanıt
    Servise göstermesi gerekir, normal değil 6-7 basmaya çalışması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekremsenel

merhaba arkadaşlar. bi sorum olacaktı: 4 yıldır qaasqai kullanıyorum. arkadaşımada tavsiye ettim.
    2, el 1015 çıkışlı aldı. star düğmesi 6-7 basmaya çalışıyomuş.
    frene basıp çalıştırırsa çalışıyomuş. neden acaba.
    Akü corrlamış değiştir jel aküysw 700 lira sıkışmış ssye

• Nissan Kasım ayı satışlarında C SUV segmentinde Qashqai ile D SUV segmentinde de Xtrail ile açık ara birinciliği kapmış. Kasım satışlarını Ekim ayındaki satışlarına göre Qashqai de neredeyse 3 e, Xtrail de ise neredeyse 9 a katlamış görünüyor. Ekim ayında Qashqai 842 adet, Xtrail ise 187 adet satılmış idi.

C SUV

QASHQAI 2269
    DUSTER 1679
    TIGUAN 912
    3008 863
    TUCSON 763
    KADJAR 659
    SPORTAGE 538
    KUGA 371
    KAROQ 259
    CHR 223
    COMPASS 206
    Q3 143
    Q2 131
    GRANDLANDX 130
    ATECA 86
    XV 79
    XC40 58
    HRV 8

D SUV

XTRAIL 1563
    KOLEOS 183
    X1 88
    5008 86
    CRV 81
    KODIAQ 47
    FORESTER 26
    RAW4 12
    X2 11
    GLA 10
    Q5 7

Kaynak:https://forum.donanimhaber.com/kasim-2018-marka-model-bazinda-satis-adetleri--136138755

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ege.. -- 4 Aralık 2018; 12:13:12 >

• Değerli QASHQAİ kullanıcı arkadaşlarım:

2018 MODEL ARACIMIN Sol ayna led tekrarlayıcı kısmında asansörlü katlı oto parka geriye doğru yanaşırken, altkat taki yanaşma yerinin sola kolon tarafa doğru fazla yanaşmasından dolayı kolonda bulunan kontrol tablosuna ayna kapağını sürttüm ve sadece sol aynanın 2 cm kadar kısmında led tekrarlayıcı kısmında kırık oluştu. LED tekrarlayıcı çalışıyor sadece 2 cm kadar kısmında ışık vermiyor. Kırık kısma şeffaf bant çektim. Bu parçayı da temin ettim. Ancak ince ustalık isteyen bir durumda çaresiz kaldım.

ESKİŞEHİR sanayide bu işi yapabilecek ustalar vardır diye düşünerek yenisi ile değiştirmek için oto elektrikçiye gittim, Elektrikçi ustası bu iş riskli deyip, beni oto camcıya yönlendirdi, Oto camcı ben bu işi hiç girmedim deyip, kaportacıya yönlendirdi; kaportacı da bu iş riskli deyip servise yönlendirdi.

ESKİŞEHİR Nissan servise gittim. Led tekrarlayıcının takılması için aynanın çıkması lazım, ancak aynanın kırılma riski var şuan da stoklarımda yok dedi. Bende bunu değiştirmek den vazgeçtim.

Sizlerden ricam ESKİŞEHİR de ve yolum düşebilir düşüncesi ile birde ANKARA veya BURSA illerinde bu tip işleri tamir edebilen ustalar vardır diye düşünüyorum.

Bir sorum da bu işin Maliyeti ne kadar olabilir?

Bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum.

Herkese kazasız günler dilerim.
    SAYGILARIMLA

• Herkese iyi günler

Arkadaşlar 2012 1,5 dci beyaz renkli Visia aracım var 88000 km de sıfır boyalı ilk sahibi. 2015 üstü dizel otomatik J11 almak istiyorum km si fazla olmayan aracımın üstüne kaç TL eklemem gerekir fikirlerinizi bekliyorum... (Visia olnasın)

• arkadaşlar merhaba,

2012 1.6 cvt vites tekna paket qashqai sahibiyim. Aracıma 120 bin bakımı yaptırmam gerekiyor. 120 bin bakımına özel olarak değişmesi gereken parçalar nelerdir? yaklaşık olarak ne kadar masraf çıkar? ayrıca istanbul anadolu yakasında gerçekten güvenilir, bildiğiniz bir nissan özel servisi var mıdır? servis gerçekten iyi ise avrupa yakası levent civarı da olur.

geridönüşler için şimdiden teşekkürler...

• quote:

Orijinalden alıntı: otchill

arkadaşlar merhaba,

2012 1.6 cvt vites tekna paket qashqai sahibiyim. Aracıma 120 bin bakımı yaptırmam gerekiyor. 120 bin bakımına özel olarak değişmesi gereken parçalar nelerdir? yaklaşık olarak ne kadar masraf çıkar? ayrıca istanbul anadolu yakasında gerçekten güvenilir, bildiğiniz bir nissan özel servisi var mıdır? servis gerçekten iyi ise avrupa yakası levent civarı da olur.

geridönüşler için şimdiden teşekkürler...
    Şanzıman yağı değişmediyse değiştir triger kayışı değişti mi daha önceden onu da değiştir bunlar önemli diğer şeylrr aynı(yağ,filtreler vs..)

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Şanzıman yağı değişmediyse değiştir triger kayışı değişti mi daha önceden onu da değiştir bunlar önemli diğer şeylrr aynı(yağ,filtreler vs..)

Alıntıları Göster
    kalkışlarda titreme yapmaya da başladı, daha önceden triger kayışı ve şanzıman yağını değiştirmedim, yorum için teşekkürler...

• İrfan 3448 İ kullanıcısına yanıt
    Tam nissan qq ile vitara arasında gidip geliyordum. Özellikle bayideki 2018 10k civarı km si olanlar. Bu cvt problemi beni iyice belirsizliğe itti.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 2018 kasa araçlarda xtronik arızası yaşayan var mı? Problem devam ediyormu??

• yasin_kaya kullanıcısına yanıt
    1 yıl oldu arabayı alalı 16k KM'de herhangi bir sorunu yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnşallah çözmüşlerdir problemi. Bir tanıdığım d sıfır aldı. Benim de niyetim var am 2014 2015 lerdeki xtronik şikayetleri biraz düşündürüyor. 2018 kasa alacağım ama yine de tereddüt yaratıyor.

• yasin_kaya kullanıcısına yanıt
    29bindeyim.Allah a sukur tıkır tıkır.sorun yok
  • Merhabalar ,

2011 Dizel Qashqai aracım var, şimdiye kadar hiç bir sıkıntı yaşamadım fakat dün den beri aracı çalıştırdıktan bir kaç sn. sonra sönen ESP ışığı bir kaç km sonra SLIP ışığı ile birlikte yanmaya başlıyor, aracın sürüşünde bir sorun yok, aracı stop / start ettiğmde normale dönsede bir kaç km sonra ikisi birden yine sabit yanmaya başlıyor.Benzer bir sorun yaşayan yada önerisi olan varsa sevinirim sanırım servis yolu gözüktü...

Teşekkürler,
    Selamlar...
  • Selamlar arkadaşlar...

Makyajlı Qashqai ile makyajsız Qashqai'nin X Tronic otomatik şanzımanı arasında fark var mı ?

Yanlış hatırlamıyorsam, bir satış temsilcisi makyajsız kasadaki şanzımana göre geliştirildiğini söylemişti!

Geçenlerde makyajlı X Trail kullandım. Yokuş aşağı 50-60 km ile giderken, ayağınızı gazdan çektiğinizde motor devrini boşa alıyor, bu görüntüde insanı rahatsız ediyor (Sanki manuel viteste aracı boşa atmış gibi)....

Qashaqi'de de durum böylemi ?
  • Merhaba arkadaşlar 2018 QQ 1.6 otm dizel kullanıcısıyım, araç 2000 km olmak üzere 0 km satın aldım..her şeyden çok memnunum ama yakıt biraz fazla geliyor..

Şehirdışı ağırlıklı ort 7lt, şehiriçi de ort 10lt yakıyor..

Çok fazla değil mi sizin yakıt durumunuz nasıl?

• tanjuburak T kullanıcısına yanıt
    hocam eski kasalarda yokuş kalkış desteği yok diye biliyorum. benimki 2011 mode platinum bence yok mesela. gaza biraz fazla basarsanız geri kaçmaz insan zamanla alışıyor. fakat çok dik rampalarda el freni kullanmanızı tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 731732733734735
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.