Şimdi Ara

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ### (6. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
15.981
Cevap
286
Favori
1.815.575
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mcgywer

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ###

### ► QASHQAİ KULÜBÜ ◄ ###

İşte benim BEYAZ İNCİM. Galeride beni beklerkenki resmini de koydum

Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim. Beyaz renk Platinum'a çok yakışıyormuş; ben siyah model üzerinden beyaza karar verip ayırttım fotoğrafları görünce çok rahatladım...

• Selam arkadaşlar,

1.5 dci platinum almayı düşünen biri olarak sizlere bir sorum olacak,

Acaba bu donanımla gelen Nissan connect sisteminde dvd,divx,mpeg vs filmleri seyretmenin yolu nedir?

Direkt cd yada flash bellekten oynatıyor mu yoksa laptop,iphone yada ipod dan mı aktarılması gerekiyor?

Bir de dediğim donanımı ötv indiriminden sonra alanlar yaklaşık ne kadara aldılar?PM atarsanız pazarlık esnasında fikir vermesi açısından memnun olurum.

Bir diğer sorum da :D acaba 1.5 dizeller için otomatik vites seçeneği hakkında bir bilgisi olan var mı?Ne zaman geleceği ile ilgili araştırdım ancak bir bilgi bulamadım.

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.
  • Merhaba,

Ben de Benzinli Platinum var. Nissan Connect malesef dvd, divx vs. film oynatmıyor. MP3 dinlemek istersen cde, flash bellek, iphone vs. herşeyden dinleme şansın var.

Otomatik vites yakın bir zaman zarfında düşünülmüyor.

quote:

Orijinalden alıntı: Morphas

Selam arkadaşlar,

1.5 dci platinum almayı düşünen biri olarak sizlere bir sorum olacak,

Acaba bu donanımla gelen Nissan connect sisteminde dvd,divx,mpeg vs filmleri seyretmenin yolu nedir?

Direkt cd yada flash bellekten oynatıyor mu yoksa laptop,iphone yada ipod dan mı aktarılması gerekiyor?

Bir de dediğim donanımı ötv indiriminden sonra alanlar yaklaşık ne kadara aldılar?PM atarsanız pazarlık esnasında fikir vermesi açısından memnun olurum.

Bir diğer sorum da :D acaba 1.5 dizeller için otomatik vites seçeneği hakkında bir bilgisi olan var mı?Ne zaman geleceği ile ilgili araştırdım ancak bir bilgi bulamadım.

Yardımcı olacaklara şimdiden teşekkür ederim.

• Orti5...Ben de siyah ve beyaz arasında çok düşünmüştüm ama en sonunda beyazda karar kıldım. Daha önce siyahtan yana tercih kullanan arkadaşlarım bile beyazı görünce ''yok yaa, beyaz daha hoş durmuş'' diyorlar. Arabanız şimdiden hayırlı olsun, emin olun pişman olmayacaksınız..
  • 60.000 bakım sırasında servise arka amortisörlerden gelen sesin arttığı ve lakır lakır ses yaptığı konusunda şikayette bulundum. Sağolsunlar ilgilendiler ve sorunu onayladılar ellerinde parça olmadığı için çarşambaya çağırmışlardı bu gün gittim 2 saat içinde amortisörleri değiştirdiler hakikaten ses gitti benim de keyfim yerine geldi :)
  • Merhaba Arkadaşlar,

Bu topic altındaki ve daha önce açılmış olan topicteki mesajların hemen hemen hepsini okudum sayılır.
    Bunun gerekçesi kullandığım aracı satıp, QQ almaya karar vermiş olmam ve internet üzerinde bu araç ile ilgili yapılan yorumları okuyrak genel bir bilgi sahibi olmaya çalışmamdır.

Bu nedenle araç hakkında yapılan tüm yorumlar için tüm yorum sahiplerine teşekkür etmek istiyorum öncelikle...

Okuduklarımdan çıkardığım sonuç : Bu aracı alıpta "keşke almasaydım" diyen bir arkadaş yok gibi burada.... :)) bundan mutlu oldum... Eğer gözden kaçırdıysamda lütfen düzeltin...

Yazılanlardan, Sadece araç içersindeki bölmelerin yetersizliği konusunda bir genel fikir birliği olduğunu görüyorum.

QASHQAI 1.6 VISIA 4X2 M/T kod ile belirtilen ve bugün itibari ile 44.865 TL liste fiyatına sahip olan aracı BEYAZ renk olarak almayı planlıyorum..

Verdiğim bu karardan dönmem için bir gerekçesi ve sebebi olan bir arkadaşım varsa ;
    Ya şimdi hemen konuşsun ve bilmediğim gerçekleri anlatsın bana !!! yada sonsuza kadar sussun !!! :)))))

Asıl Sormak istediğim şu ki :

Nissan Bayileri, Bu liste fiyatı üzerinden herhangi bir indirim yaparlar mı ?? veya bana istanbulda şu bayiden alırsan sana iskonto konusunda yardımcı olabilirler diyebileceğiniz bir öneride bulunabilirmisiniz ??

birde bu aracın yıllık taşıt pulu tutarını ve yıllık kasko ücretinin miktarını yazabilirseniz çok memnun olurum...

Şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dorf -- 19 Kasım 2009; 3:59:54 >

• kararın hayırlı olsun dorf. benim aracın aynısından almayı planlıyorsun :) umarım gerçekleşir, aracın için de "hayırlı olsun" deriz ;)

dediğin gibi, "keşke almasaydım" diyeni ben de görmedim. bu anlamda burası mantıklı bir istatistik olur memnuniyet anlamında.

ben aldığımda (mart 2009) 39.990 idir fiyatı, tanıdık filan sokmuştuk araya, 39'a bırakmışlardı. Tabi işin içinde çok fazla değişken var. Aracın stok durumu filan. Ama yine de mümkün olduğu kadar çok yere sormakta fayda var. Çekmeköy - Yerka'dan almıştım ben.

Kasko araştırdım, 2.000-2.500 TL'den filan kapıyı açtı çoğu sigorta firması. Ben de Yerka'nın anlaşmalı şirketinden yaptırdım, 1.500 TL civarıydı yanılmıyorsam. Ergo-İsviçre olması lazım. Henüz işim düşmediği için kaskomdan memnun muyum bilmiyorum. Allah düşürmesin diyelim :)

MTV için temmuz'da 315 TL ödedim.

Hayırlı olması dileğiyle...

• cevabınız için çok teşekkür ederim sayın rockerdem,
    Kesin kararımı verdim...
    Bugün bayilerle görüşmeye başlıyorum..

Gelişmeleri buradan yazarım...Görüşmek dileği ile...
  • Sun roof, Qashqai'de ön cama yakın bir yerden başladığı için sürücü için pozitif yönde çok farkediyor ve aracın içini çok ferahlatıyor. Sun roof lu aracı mutlaka inceleyin.
    Tiguan'da daha geriden başlıyor. O nedenle sun roof Tiguan'da sürücü için çok fonksiyonel değil ama Qashqai'ye çok şeyler katıyor.
    http://www.nissan.com.tr/tr/gallery-pop.html?image=/include/images/qashqai/galeri/gall-photo-large-qashqai-8.jpg&alt=Qashqai
    http://www.nissan.com.tr/tr/gallery-pop.html?image=/include/images/qashqai/galeri/gall-photo-large-qashqai-4.jpg&alt=Qashqai

Kasko için internetten sigortam.net'i inceleyebilirsiniz. İnternet üzerinden kasko karşılaştırma formu doldurup bir kaç firmanın birden tekliflerini ve içeriklerini karşılaştırabilirsiniz.
    http://www.sigortam.net/kasko_karsilastirma/#

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celalsungur -- 21 Kasım 2009; 1:40:59 >

• Arkadaşlar Selam,
    QASHQAİ İle ilgili çok güzel ve önemli bilgileri paylaşmışsınız.Sitenin her bölümünü inceledim ama atladım herhalde bulamadığım bir konu var.
    Araçımın ses kalitesini arttırmayı planlıyorum.Yüksek ses değil ama filitre edilmiş temiz bir sanat müziği dinlemek istiyorum.
    Acaba Kapı kolonları değiştirmek yeterlimidir.Bu kolonları değiştiren arkadaşlarımız var ise paylaşırsa çok sevinirim.Eğer kaliteyi bu unsur arttıracaksa kaç cm lik bir kolon kullanmalıyım.Yada önereceğiniz bir marka varmıdır.
    Yardımlarınızı bekliyorum.

Teşekkürler
  • ben takribi 1 ay kadar sonra ses sistemini elden geçirmeyi düşünüyorum. hatta işlem esnasında foto da çekeceğim. orijinal hoparlörler 17cm idi yanlış hatırlamıyorsam. uygun ebatta temiz ses veren bir hoparlör düşünüyorum ben de. aklıma en çok yatan kendi üzerinde tweeter'ı olan modeller. sanırım pineer alacağım.
  • herkese selamlar ben de bu aralar suv tarzi bir araç bakiyorum. aslinda 3 aydır baya bir model baktim fakat hala net bir karar veremedim.aldiğim zaman birkaç sene kullanicagimi düşünerek baya ince elemeye çalişiyorum.bir ara insigniaya baktim oda çok donanimli bir araç ama uzun süreçte yakit tüketimi düşündürüyor tabiki.şimdi diger topicte yazdigim qq ile ilgili birkaç sorum vardı.bu konu altinda da yazdim.cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

1. platiniumdaki ses sistemi nasil? bazi yorumlarda teknada felan ses sistemlerinin yetersiz oldugunu okudum.
    2. anahtar sustali degil sanirim platinumda peki anahtar uzerinden acik olan camlarin kapanmasini saglayabiliyormuyuz? yani kilitleme tusuna basili tutarak anahtardan.
    3. kendinden kararan ic dikiz aynasi mevcutmu?mevcut degilse sonradan taktirabilirmiyiz?
    4. bu anahtar sistemini sustali tarzina cevirebilirmiyz?
    5.iceriden bagaj acma dugmesi varmi?
    6.tek dokunmayla elektrikli camlarin acilmasini veya kapanmasini saglayabiliyormuyuz? forumda tek dokunuşla açildiğini fakat tek tuşla kapanmasi için bir dizi işlem yapilmasi gerektiğini okuudm. bu platiniumlarda da aynimi yani normalde kendinden boyle bir özelliği yokmu?
    7. 115 beygir özellikle yokuşlarda tıkaniyormu? bende leon 1.6 102 beygir var ve de tırmaniş durumunda gerçekten de performans kaybi oldugunu hissediyorum.o yüzden 115 beygir yeterli olurmu diye düşünüyorum.
    şimdiden teşekkürler.

• platinum donanım hakkında çok bilgim yok. platinum sahibi arkadaşlar yardımcı olacaktır. diğer sorulara gelince:

4. yeni tüm araçlarda immobilizer olduğu için bu dönüşüm bildiğim kadarı ile mümkün değil.
    5. var elbette. direksiyonun sol atında, benzin kapağı ile yanyana.
    7. bende 1.6 benzinli var. araç iri görünmesine rağmen 1300 kg. leon da tahminim en fazla o civarda bir araçtır. bu nedenle 115bg gayet yeterli. şöyle söyleyeyim, her akşam eve gelirken yaklaşık 1km'lik dik sayılabilecek bir yokuş tırmanıyorum. bazen 10-15 km kadar hıza düştüğüm oluyr, karşıdan araç gelmesi vs durumunda. ama tüm yokuşu ikinci vitesle çıkabiliyorum. önceki aracımdan biliyorum. 30km altında ikinci vites bayardı, çekmezdi. bunda 20 km ile titremeden çıkabiliyorsunuz. birinci vitese taktığınızda zaten teke gibi tırmanıyor, sorun yok ;)
  • Kaskoyu anadolu sigorta firmasında mart 2009'da 1000 TL civarına yapılmıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: demirba

Tesekkurler.

Touch-Screen olarak yaziyor ama ozel fontlarla. Sanki logoymus gibi geldi bana.
    Model AV-930GT olarak yaziyor.
    Hani su marka diyemiyorum o yuzden.

Siz ne dusunuyorsunuz ?

Ürün bu mu?

http://www.ipmart.com/main/product/Special,DVD,System,For,NISSAN,PALADIN,,QASHQAI,,TIIDA,,LIVINA,,BLUEBIRD,,SYLPHY,2004,2009,112769.php?prod=112769

• quote:

Orijinalden alıntı: MVDR

quote:

Orijinalden alıntı: demirba

Tesekkurler.

Touch-Screen olarak yaziyor ama ozel fontlarla. Sanki logoymus gibi geldi bana.
    Model AV-930GT olarak yaziyor.
    Hani su marka diyemiyorum o yuzden.

Siz ne dusunuyorsunuz ?

Ürün bu mu?

http://www.ipmart.com/main/product/Special,DVD,System,For,NISSAN,PALADIN,,QASHQAI,,TIIDA,,LIVINA,,BLUEBIRD,,SYLPHY,2004,2009,112769.php?prod=112769

aynen budur abi, kamerasi da ilk cikan listedeki.
    http://www.ipmart.com/main/product/Rear,View,Camera,CL,30026NV,34189.php?prod=34189

ben 470e aldim tabi. biraz araci kazigi yemisiz. ona da yapacak birsey yok. eve getirtsem, ayni oranda vergiyle ancak cikartabiliyorum gumrukten.

• Madde 6 : Sürücü kapısından sürücü camını açma kapamada 2 step var. 1. stepte cam komple açılıp kapanıyor, 2. stepte kısmi açılıp kapanıyor. Sürücü kapısından diğer camlar kısmi açılıp kapanıyor yani sürekli eli tutmak lazım. Diğer kapıların üzerinden
    denemedim ama tek stepli olduğunu düşünüyorum, Deneyip yazarım.

quote:

Orijinalden alıntı: arslanut

herkese selamlar ben de bu aralar suv tarzi bir araç bakiyorum. aslinda 3 aydır baya bir model baktim fakat hala net bir karar veremedim.aldiğim zaman birkaç sene kullanicagimi düşünerek baya ince elemeye çalişiyorum.bir ara insigniaya baktim oda çok donanimli bir araç ama uzun süreçte yakit tüketimi düşündürüyor tabiki.şimdi diger topicte yazdigim qq ile ilgili birkaç sorum vardı.bu konu altinda da yazdim.cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

1. platiniumdaki ses sistemi nasil? bazi yorumlarda teknada felan ses sistemlerinin yetersiz oldugunu okudum.
    2. anahtar sustali degil sanirim platinumda peki anahtar uzerinden acik olan camlarin kapanmasini saglayabiliyormuyuz? yani kilitleme tusuna basili tutarak anahtardan.
    3. kendinden kararan ic dikiz aynasi mevcutmu?mevcut degilse sonradan taktirabilirmiyiz?
    6.tek dokunmayla elektrikli camlarin acilmasini veya kapanmasini saglayabiliyormuyuz? forumda tek dokunuşla açildiğini fakat tek tuşla kapanmasi için bir dizi işlem yapilmasi gerektiğini okuudm. bu platiniumlarda da aynimi yani normalde kendinden boyle bir özelliği yokmu?
    7. 115 beygir özellikle yokuşlarda tıkaniyormu? bende leon 1.6 102 beygir var ve de tırmaniş durumunda gerçekten de performans kaybi oldugunu hissediyorum.o yüzden 115 beygir yeterli olurmu diye düşünüyorum.
    şimdiden teşekkürler.

• teşekkürler 1,2 ve 3 numara için bilgi verebilrmisiniz peki 4.5.6.7 tamam
  • quote:

Orijinalden alıntı: QQ ARE

Madde 6 : Sürücü kapısından sürücü camını açma kapamada 2 step var. 1. stepte cam komple açılıp kapanıyor, 2. stepte kısmi açılıp kapanıyor. Sürücü kapısından diğer camlar kısmi açılıp kapanıyor yani sürekli eli tutmak lazım. Diğer kapıların üzerinden
    denemedim ama tek stepli olduğunu düşünüyorum, Deneyip yazarım.

quote:

Orijinalden alıntı: arslanut

herkese selamlar ben de bu aralar suv tarzi bir araç bakiyorum. aslinda 3 aydır baya bir model baktim fakat hala net bir karar veremedim.aldiğim zaman birkaç sene kullanicagimi düşünerek baya ince elemeye çalişiyorum.bir ara insigniaya baktim oda çok donanimli bir araç ama uzun süreçte yakit tüketimi düşündürüyor tabiki.şimdi diger topicte yazdigim qq ile ilgili birkaç sorum vardı.bu konu altinda da yazdim.cevaplayabilirseniz çok sevinirim.

şimdiden teşekkürler.

Selam;
    1- Ben platinumun ses sitemini yeterli buluyor ve beğeniyorum. Bir Nissan bayine gidip sesi deneyebilirsiniz.
    2- Anahtarlıktan sadece kapıları kilitleyip açıyoruz. Extra bir özelliği yok.
    3- Evet k.k. dikiz aynası mevcut..
    4- Bilmiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: rockerdem

platinum donanım hakkında çok bilgim yok. platinum sahibi arkadaşlar yardımcı olacaktır. diğer sorulara gelince:

4. yeni tüm araçlarda immobilizer olduğu için bu dönüşüm bildiğim kadarı ile mümkün değil.
    5. var elbette. direksiyonun sol atında, benzin kapağı ile yanyana.
    7. bende 1.6 benzinli var. araç iri görünmesine rağmen 1300 kg. leon da tahminim en fazla o civarda bir araçtır. bu nedenle 115bg gayet yeterli. şöyle söyleyeyim, her akşam eve gelirken yaklaşık 1km'lik dik sayılabilecek bir yokuş tırmanıyorum. bazen 10-15 km kadar hıza düştüğüm oluyr, karşıdan araç gelmesi vs durumunda. ama tüm yokuşu ikinci vitesle çıkabiliyorum. önceki aracımdan biliyorum. 30km altında ikinci vites bayardı, çekmezdi. bunda 20 km ile titremeden çıkabiliyorsunuz. birinci vitese taktığınızda zaten teke gibi tırmanıyor, sorun yok ;)

5. madde de bir hata var. Direksiyonun sol altında benzin kapağının yanındaki kol, bagaj için değil motor kaputunu açmak için. Arka plaka üstünde
    geri görüş kamerasının yanından bagaj açılıyor. Fakat; bağajı içerden açmak için düğme arama çalışmalarım devam etmekte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcgywer -- 22 Kasım 2009; 13:22:10 >

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.