Şimdi Ara

Q9550 İNCELEME VE TESTLER (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
163
Cevap
0
Favori
21.440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • acaba hızlıal.com dakiler nasıl yani hangi revizyon; mesaj yazdım müşteri hizmetlerine cevap gelmedi
  • Kesin E0 revizyon almak istiyorsan INVENTUS'a bak.
  • hocam bana şöyle bir şey gönderdiler

Revizyon numarası: E44 557 - 002

bu ne demek E0 mı anlayamadım; nerden öğrenebilirim
  • Vallahi cok iyi yapmıssın intel almakla bıraz daha sıkıstır bakalım
  • bu gün itibarı ile bende q9550 sahibi oldum ama izmirden egesis bilgisayardan; işlemci tam istediğim gibi E0 revizyon çıktı, alacak arkadaşlara tavsiye ederim fiyatı da çok uygun inventus' a K.K tek çekimle 521 tl' ye gelen ilemciyi ben 492 tl' ye kargo beklemeden anında sahip oldum, diyeceğim o ki izmirli alıcı arkadaşlar hiç beklemeden giderlerse son 3 tane stoklarında var benden söylemesi
  • bende ikinci elden e0 revizyon q9550 aldım.merak ediyorum açıkcası oc performansını falan.o konuda hiç şanslı değilimdir ama belki bu sefer şanslı çıkarım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: brk_066

bende ikinci elden e0 revizyon q9550 aldım.merak ediyorum açıkcası oc performansını falan.o konuda hiç şanslı değilimdir ama belki bu sefer şanslı çıkarım.

şüphen olmasın
  • işlemciyi aldım bugün oc denemelerine başladım hemen.forumda 4.0ghz yapanları görünce bende 3.6dan sonra direk 4.0ghz denedim.voltaj denemelerim ve ayarlarımdan sonra hiçbirinde açamadım 4.0ghz. 3.9 da olmadı.3.8de açtı kilitlendi.şuan 3.7de açtım intel burn test yaptım tamamen stabil gözüküyor şuanda.psu dan olabilir mi acaba diyorum 450w cooler master var.12v kanallarından 18a ve 16a veriyor.
  • Ben de pazartesi günü aldım işlemciyi.MSI p45 Memory Lover ile kullanıyorum.İşlemciyi 3.2 den fazla voltajsız çıkaramıyorum.Eğer çıkıyorsa da bir yerde eksik yapıyorum.Ama güzel işlemci.Özellikle GTA IV te farkını çok net hissettiriyor.FPS düşüşü yok.Kaymak gibi gidiyor oyun.
  • arkadaşlar ben bayagı araştırdım ve q9550 işlemciyi 1 hafta önce gold bilgisayardan 420 tl ye kdv nin son gününde aldım ve sitede yazan özellikler c1 versiyonuydu her yerde aradım ama bulamadım inventusta yazıyor ama güvenemedim ve bana gelen işlemci E0 çıktı ve çok sevindim ama içinden bir ses e0 gelecek diyordu :D bu işlemciye uygun güzel owerclock olan bir anakart önerebilirmisiniz.
  • arkadaşlar heryerde bu işlemciyi alıyorlar ben Q9650 aldım acab hatamı yaptım
  • beyler bende big typhone var ama ısı derecesi 40 41 oc falan da ypmadım normalmi sizce
  • güzel bir konu imiş hala iyi.
    775 den ayrılmayacağım bir süre daha.
  • konuyu hortlatıyım yıl 2015

q6600 işlemci kullanıyorum q9550 ye gecmelımı yoksa iyimi böyle aradaki fiyat farkına değermi. Şuan q6600 ün 3 katı fiyatı
  • quote:

Orijinalden alıntı: zagzirus

konuyu hortlatıyım yıl 2015

q6600 işlemci kullanıyorum q9550 ye gecmelımı yoksa iyimi böyle aradaki fiyat farkına değermi. Şuan q6600 ün 3 katı fiyatı

Güzel soru tekrarlıyorum bu soruyu :))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hem q6600 hem Q9450 kullanmış birisi olarak cevap vereyim.Kesinlikle çok fark ediyor.Isınma sorunu da ortadan kalkıyor.

• Konu çok fena hortlamış Kesinlikle geçmene değecek kadar fark ettiriyor. Performans değerleri yüksek ve diğer Q serilerine oranla ısı konusundada çok başarılı. Q9550 gerçekten çok güçlü bir işlemci ki hala günümüzdeki bazı i3 i5 serilerine bile kafa tutabiliyor
  • http://www.anandtech.com/bench/product/50?vs=53

• muallakta kaldım, fps açısından bakarsak 10 ila 20 fps arasında değişiyor sanırım oyunlarda genel olarak,Tabi ekran kartıda büyük faktör burda.Peki sistemi değiştirip, eşdeğer i serisi işlemci alsam cebimden çıkacak para durumu ne olur, burada amaç minumum harcama max kazanç
  • Bu incelemeye rastladığım cok iyi oldu eline sağlık dicem ama aradan yıllar geçmiş =)
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.