Şimdi Ara

Q6600 ısı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar intel q6600 islemci gigabyte x48-dq6 anakart kullaniyorum. Overclock yaptım islemcim 3ghzye çıktı stok fanla kullaniyorum battlefield 1 oynamayi planliyorum islemciyi %100 yükle test ettim ısı 73 dereceye çıktı macunu yarin yenileyeceğim nasıl bir soğutma yapabilirim. Stok fan yerine daha iyi bir fan alsam yeterli olur mu?
    Bu arada konuyu yanlis yere actim sanırım taşınırsa sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PREDATOR066 -- 19 Şubat 2017; 15:10:0 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sıcaklık normal aynı işlemci bende de var 2.40 - 3.00 gz farketmiyor hep aynı sıcaklıkta. Ayrıca o anakart işlemci BF 1 oynatmaz :) GTX 1080 tak yine oynatmaz. 10 senelik sistemle yeni çıkmış bi oyunu oynayabileceğini kim söyledi sana :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: WonderCx

Sıcaklık normal aynı işlemci bende de var 2.40 - 3.00 gz farketmiyor hep aynı sıcaklıkta. Ayrıca o anakart işlemci BF 1 oynatmaz :) GTX 1080 tak yine oynatmaz. 10 senelik sistemle yeni çıkmış bi oyunu oynayabileceğini kim söyledi sana :)

Sıcaklık normal falan değil. Termal macunu yeniledim ısı 37-40 derece civarlarında artık maximum 51 dereceyi gosteriyor 3.0ghz overclocklu haliyle. Youtubeye girip izleyebilirsin q6600 ile btf1 oynayan cok insan var.

• PREDATOR066 P kullanıcısına yanıt
    Merak ettim soğutucun ve macunun ne marka. Çok araştırdım ben q6600 ün orta derece macunla + stok fanla ısısı 70 max oluyor. Kendim stress testi yaptım yine 70 aşağısı için iyi marka kule tipi soğutucu şart.

Ayrıca gir bakalım bf 1 de 64 kişilik bi servere şöyle bi oynarken video çekip atda görelim fps ni :)

• quote:

Orijinalden alıntı: WonderCx

Merak ettim soğutucun ve macunun ne marka. Çok araştırdım ben q6600 ün orta derece macunla + stok fanla ısısı 70 max oluyor. Kendim stress testi yaptım yine 70 aşağısı için iyi marka kule tipi soğutucu şart.

Ayrıca gir bakalım bf 1 de 64 kişilik bi servere şöyle bi oynarken video çekip atda görelim fps ni :)

Kullandığım soğutucu dow corning 340. Temin edebilirsen al bir dene. 2-3 liralık macunlari araştırırsan sonuc elde edememen normal. Stres testi ve ısı degerlerini gonderebilirim. Btf1 ide yakinda indirecegim onuda atarım.

Kardeş 50 liralık işlemciye; 50 liralık macun, 250liralık fan mı alalım bu mudur :)

• WonderCx W kullanıcısına yanıt
    6.8 dolara kıyamıyorsan çok araştırdım öyle bir macun bulamadim demeyeceksin :).

6 dolara başka şekilde kıydım. Yedek bi tane e8400 aldım yanarsa onu takarım diye. Sen fandan haber ver 6 dolarlık fan var mı q6600 ile max 50 derece gösterecek. Ciddiyim varsa 2 tane alıp bi tanesini sana yollucam :)

Stok fan işini gayet güzel yapıyor. Termal macun yerine yedek islemci alma fikrin güzelmiş. Bence sen e8400ün yedeğinide şimdiden ayarla macun olmayinca oda fazla idare etmez gibi. Aslında bi bakıma avantajlarida var mesela kışları 70 küsür derecelerdeki cpu evin yakıt giderinide düşürür.

Nerdeymiş o macun 6 dolara 2 tane alıp 1 tanesini yollayayım sana. 70 derece olmasından rahatsız değilim şahsen daha yükselmediği için sıkıntı yok. Ama stok fan daha hızlı dönmeye başlıyo oyunlarda falan sıcaklık yükselince kafa ütülüyor. n11 de arctic-mx4 alcaktım bitti türkiyede kaliteli macunlar yok malesef.
    https://ark.intel.com/m/tr/products/29765/Intel-Core2-Quad-Processor-Q6600-8M-Cache-2_40-GHz-1066-MHz-FSB

Aç bi olması gereken ve maximum ısı degerlerine bak bence. Intelden daha iyi biliyorsan o ayrı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PREDATOR066 -- 3 Mart 2017; 7:46:35 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.