Şimdi Ara

..............

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thefatrat -- 9 Temmuz 2018; 14:51:15 >

• Python 2'nin Python 3'ten iyi olması gibi bir şey söz konusu değil. 10 yıl önce söylense neyse de, artık saçma sadece. Python 2'yi öğrenmeye bile gerek yok. 2020'de desteği kesilecek bir proje.

2 ile başlayıp 3'e geçmenin bir manası olmaz yani biri diğerinin daha zor versiyonu falan değil. 3 versiyonu "2 iyice çığrından çıktı, haydi gelin şunu komple baştan yazalım" hesabı ortaya çıkan bir şey. Arada ufak sentaks değişimleri ve arkaplandaki bir sürü şey değişti (bunun kodu yazarken bir etkisi yok).

edit: Diğerlerleri için bir şey demeyeyim python seçeceksenizi durum bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaramazovX -- 7 Temmuz 2017; 22:24:3 >
  • ............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thefatrat -- 9 Temmuz 2018; 14:51:32 >
  • .............

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thefatrat -- 9 Temmuz 2018; 14:51:49 >
  • ...........

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thefatrat -- 9 Temmuz 2018; 14:52:39 >
  • Python 2 öğren sonra 3'ü öğrenirsin. Çünkü 2.x serisi şuan ekstra kütüphanelerle daha uyumlu. OpenCV ile görüntü işlemek için 2 gerekiyor mesela. Bunlar zamanla 3'e uyarlanır ancak o zamana kadar 2 diyorum ben. Hem birini öğrendiğinde diğerini öğrenmede sorun yaşamazsın. Önemli olan çok ezbercilik yapma, elinde güzel kaynaklar bulundur, ulaşmak istediğin bilgi elinin altında olsun. Şimdiden uyarayım (Kivy vb.) gui tasarım ya da çapraz platform uygulama geliştirmek için gereken eklentilerle ilgili kitapları da al. Tkinter falan bir yerden sonra yetmiyor. Ama Tkinter'ı da öğren tabi basit şeyler için hızlı çözüm üretirsin. Tarih biraz geçmiş ama yeni gören arkadaşlar faydalansın diye yazayım dedim. Herkese iyi çalışmalar :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.