Şimdi Ara

Python server'ını dışarıya açma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
406
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar. Python öğreniyorum ve elimde Python ile yazdığım bir chat server var. Bu server programı lokal ağda sorunsuz çalışıyor ama ben bunu dışarıya açmak istiyorum. Gelin görün ki kampüste yurtta kalıyorum ve üniversite ağında firewall var. Yani port açmam imkansız. Bu server'ı alternatif olarak nasıl/nerede host edebilirim? Şu an da evdeyim ve TTNET'in CGN politikası yüzünden burada da port-forwarding yapamıyorum

Not: Bu işlere yeni başladığım için hiç bilmiyordum port açılması gerektiğini falan. Bilsem hiç girmezdim bu chat programı işine

• Bu serveri proxy olarak kullanmak icin disarida host ettirebilirsin. A ile B chat yaparken kendi aralarinda konusmazlar, chat serveri ile konusurlar. Aws nin ucretsiz paketi isini gorur muhtemelen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mephalay -- 30 Ocak 2018; 11:22:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pythonanywhere.com

heroku.com

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CarnageTR

pythonanywhere.com

heroku.com

Hocam bu sitelere daha önce baktım biraz ama buraya deploy edilen app'ler genelde hep FlaskPure Python olup da deploy edilen bir app göremedim hiç. Server'ı Flask şeklinde yazmam gerekir mi? Dediğim gibi yeniyim de daha.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Hetfield -- 30 Ocak 2018; 22:31:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mr.Hetfield kullanıcısına yanıt
    “<<kullandığın framework>> on heroku” şeklinde yazarsan basıl yapılacağına dair bi tutorial bulabilirsin.

Alternatifi DigitalOcean dan 5$ lık server ya da AWS Lambda

• https://portmap.io

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.