Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Python'dan Anlayan Birisi Bakabilir Mi?

3
Cevap
0
Favori
105
Tıklama
Tüm Forumlar >> Web Tasarım - Programlama >> Yazılım Geliştirme >> Python >> Python'dan Anlayan Birisi Bakabilir Mi?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    2 Not
    Beyler şu end fonksiyonunu anlamadım yani tamam alt satıra geçiriyor birde cümlenin sonuna bir şeyler yazmada kullanılıyor ama;

print("Armut", "Elma", end="\n")

şu kodlarda end="\n olmasa da yine aynı çıktı alınıyor ben burayı anlamadım?

|
    |
    |
    |
    Programlama dillerinde değişken tiplerinin varsayılan değerinin olması gibi, fonksiyonların parametrelerinin de varsayılan değerleri olabilir. Özellikle pythonda birçok fonksiyonun parametrelerine varsayılan değerler atanmıştır. Fonksiyonlar kısmına kadar ilerlediğinizde göreceksiniz ki siz de oluşturduğunuz fonksiyonların parametrelerine varsayılan değerler verebiliyorsunuz.
    print() fonksiyonunun başka parametreleri de vardır örneğin sep gibi, internette araştırın.
    Dili tasarlayan kişi end parametresine varsayılan olarak "\n" değerini vermiş, siz özellikle bir end parametresi belirlemediğinizde varsayılan parametre olarak "\n" atanıyor. Dili tasarlayan eğer varsayılan parametreyi "" olarak bıraksaydı end'i belirlemediğinizde alt satıra inmeyecekti, tamamen tercih meselesi.

teşekkür ederim
    |
    |
    assembly_bilmeyenassembler kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
1
Reklamlar
sohbet
Lastik Fiyatları
son dakika
SEO
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,141
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.