Şimdi Ara

PvP Conqueror taktik

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
2.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar PvP hakkında biraz yardıma ihtiyacım var, WoW'da tabiri caizse PvP'de yardırırdım ama AoC'da yeniyim ve bir türlü alışamadım PvP'sine açıkçası, level 41 conquerorım var ve world PvP'de anamı ağlatıyorlar, şöyleki death sayım kill sayımın 2 katı ve sağlam bilgilere ihtiyacım var, teşekkür ederim..

• Conqrer daha cok takim oyuncusur. Cokta birsey bekleme =) Hox barbar assas necro... demo bunlarla iyi isler yaparsin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: oldmember

Conqrer daha cok takim oyuncusur. Cokta birsey bekleme =) Hox barbar assas necro... demo bunlarla iyi isler yaparsin...

conq iyi oynarsan en iyi karakterdir
    bütün karakterleri kesebilirsin pvp de hox lar hariç.hox op conq için
  • quote:

Orjinalden alıntı: -erna-

quote:

Conqrer daha cok takim oyuncusur. Cokta birsey bekleme =) Hox barbar assas necro... demo bunlarla iyi isler yaparsin...

Evet haklısın. Conq için, HoX OP(overpowered). Solo conq da çok iyi, oynamayı bilirsen tabi. Solo oynuyacaksan brute git kesinlikle. Grupla oynuyacaksan carnage daha iyi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Falchon

quote:

Orjinalden alıntı: -erna-

quote:

Evet haklısın. Conq için, HoX OP(overpowered). Solo conq da çok iyi, oynamayı bilirsen tabi. Solo oynuyacaksan brute git kesinlikle. Grupla oynuyacaksan carnage daha iyi.

brute de baya iyidir mass pvp de
    mini gamelerde assassinlerden toslardan daha fazla kill yaptığım oldu
    sağlam bilgi lazım demişsin ama bizde senin gibi hiç bi şi bilmiyoduk oynaya oynaya öğrendik
    bi ara 300kill 1000 death vardı şimdi 13k kill 8k death var yani anlıycan oynaya oynaya kendini geliştirceksin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 29 Mayıs 2009; 20:05:35 >
  • en azından hani nasıl pvp yapılır bu oyunda, demek istediğim comboyu yapana kadar adam etrafımda turluyor :) vuramıyorum bir türlü mesela..
  • quote:

Orjinalden alıntı: orc123456

en azından hani nasıl pvp yapılır bu oyunda, demek istediğim comboyu yapana kadar adam etrafımda turluyor :) vuramıyorum bir türlü mesela..

o zamana bağlı bir durum. Zamanla alışırsın. Mobların etrafında dönerek vurmaya çalış fln. Sana kalmış
  • Simdi iyi oynarsan her karakter iyi ? Burda uzar gider bu =) Yetenegine bagli.. Ben o kadar cok iyi oynayan adam gormedim conqla sayili.. oynayan featleri oturtan adam oynuyor..
  • quote:

Simdi iyi oynarsan her karakter iyi ? Burda uzar gider bu =) Yetenegine bagli.. Ben o kadar cok iyi oynayan adam gormedim conqla sayili.. oynayan featleri oturtan adam oynuyor..

İtiraf edeyim mi?

Bu oyunda, çok iyi oynayan adamların karakterlerini yüzdelesem en çok Conqueror çıkar. O yüzden kuzenim de birkaç ay önce başlamıştı, direk Conqueror açtırdım. Biraz da onun tarzına da uyuyor. İlk başta pVp lerde çok sinir olmuş olsa da şu an PvP de oldukça iyi. Beraber duel yapa yapa adama PvP yapmayı öğrettim. ilk başta zorlanmadan yenerdim, şimdi hiç yenemiyorum.
    Neyse bir assassin olarak kazanmayı gözden çıkardığım 2 karakter var;
    1- Bear Shaman
    2- Conqueror
    Bu ikisini ne yaptıysam yenemiyorum(Genellemede)

Forumda bir arkadaş DT yi soruyordu. Konu açılmışken söyleyeyim, bu oyunda en az çok iyi oynayan karakter olarak DT gördüm ama o kadar iyi oynayan adam gördüm ki, ağzım resmen açık kaldı. Abartmadan söylüyorum, stealth attackla gelen assassin ve ToS'u gözümün önünde gücü %40 seviyelerde savaşa başlamasına rağmen ikisinide yenmişti. Adamı takdir etmiştim özel mesaj atarak. Diğer DT ise Kill 8k civarında, death 3k civarında PvP lvl 4tü. Makina gibi herkesi dümdüz etmişti Vslerde.

Demek istediğim PvP tamamiyle sana kalmış bir olay. Şu iyi bu iyi diye karakter seçmek yanlış. Kendi içinden hangi karakter geliyorsa onu aç ve severek oynamaya çalış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Suyheuti -- 30 Mayıs 2009; 1:20:21 >
  • falchona katılıyorum.
    dtlerin çoğu hiç bişi yapamıyor.furry serverinda adam gibi oynayan 1 tane görmüştüm sadece
    ama bence iyi oynayan tos hepsini keser şuan için.
    etrafında dönme olayına ggelince sende onun etrafında dön.8 çizin.
  • Zorlanıyorsanız macro ile tek tuşla combo yapın olsun bitsin conq. iyidir kullanmasını bilene grup ile pvp yapmak tam bir zevk soloda fena sayılmaz.
  • quote:

quote:

Simdi iyi oynarsan her karakter iyi ? Burda uzar gider bu =) Yetenegine bagli.. Ben o kadar cok iyi oynayan adam gormedim conqla sayili.. oynayan featleri oturtan adam oynuyor..

İtiraf edeyim mi?

Bu oyunda, çok iyi oynayan adamların karakterlerini yüzdelesem en çok Conqueror çıkar. O yüzden kuzenim de birkaç ay önce başlamıştı, direk Conqueror açtırdım. Biraz da onun tarzına da uyuyor. İlk başta pVp lerde çok sinir olmuş olsa da şu an PvP de oldukça iyi. Beraber duel yapa yapa adama PvP yapmayı öğrettim. ilk başta zorlanmadan yenerdim, şimdi hiç yenemiyorum.
    Neyse bir assassin olarak kazanmayı gözden çıkardığım 2 karakter var;
    1- Bear Shaman
    2- Conqueror
    Bu ikisini ne yaptıysam yenemiyorum(Genellemede)

Forumda bir arkadaş DT yi soruyordu. Konu açılmışken söyleyeyim, bu oyunda en az çok iyi oynayan karakter olarak DT gördüm ama o kadar iyi oynayan adam gördüm ki, ağzım resmen açık kaldı. Abartmadan söylüyorum, stealth attackla gelen assassin ve ToS'u gözümün önünde gücü %40 seviyelerde savaşa başlamasına rağmen ikisinide yenmişti. Adamı takdir etmiştim özel mesaj atarak. Diğer DT ise Kill 8k civarında, death 3k civarında PvP lvl 4tü. Makina gibi herkesi dümdüz etmişti Vslerde.

Demek istediğim PvP tamamiyle sana kalmış bir olay. Şu iyi bu iyi diye karakter seçmek yanlış. Kendi içinden hangi karakter geliyorsa onu aç ve severek oynamaya çalış.

eğer conqları sinle yenmek istiyosan conqu frenzyde yakalamayı çalışacaksın
    hatta blessed conqest açıp frenzy e geçerse eğer o zaman blessed bitimine 1-2 sn kala fear atarsan adamı frenzyde yakalarsın.halile sen cloth giydiğin için conqun def stance deki comboları da sana iyi vurur ondan adamı snearlarla dönmesine izin verme sen etrafında dön ki dmg yeme.bi arkadaşım vardı hiç conq kesemiyodu şimdi çok rahat alıyo hatta serverdaki en iyi conqları öle diyim
    ilk başta charge la stunı kullan sora charge ın açıldığında dışarı çıkıp bi daha kullanman sana büyük avantaj sağlar
  • Demekki conqlar yeterince iyi değilmiş. Kamyon gibi vuran chara karşı frenzye geçmek akıl kârı değil. Beni hiç zorlanmadan yenen charlar hiçbir zaman freznye geçmiyordu. Ayrıca Conquerorun Imroved Frenzy ile Guarded Frenzyi de açması şart tabiki. Ha 1.5 te ise Frenzy Stance = %50 Weapon Dmg ve -%50 Dmg Migitation, Improved Frenzy'i açarsan %65 Weapon Dmg, Guarded Frenzy ile -%40 Dmg Migitation. Yani şimdiki Frenzy eskisi gibi değil, şimdiki çok daha iyi. Ztn roguelerin armorları öyle bir nerf yedi ki kağıttan adam olduk resmen. Yani şimdi ise soldierlerı yenmenin imkanı neredeyse yok. Bu bir gerçek. Bi de Guardianların Guard combosuna featla Stamina drain eklemişler. Guardianla kapışırken kombo vuramıyorum yani staminam 0 dan yukarı çıkmıyor.

Bütün forumları araştır, oyunda bile kendin test et, şu an Brute Conq = OP (Owerpowered = Normalden daha güçlü)
  • quote:

Demekki conqlar yeterince iyi değilmiş. Kamyon gibi vuran chara karşı frenzye geçmek akıl kârı değil. Beni hiç zorlanmadan yenen charlar hiçbir zaman freznye geçmiyordu. Ayrıca Conquerorun Imroved Frenzy ile Guarded Frenzyi de açması şart tabiki. Ha 1.5 te ise Frenzy Stance = %50 Weapon Dmg ve -%50 Dmg Migitation, Improved Frenzy'i açarsan %65 Weapon Dmg, Guarded Frenzy ile -%40 Dmg Migitation. Yani şimdiki Frenzy eskisi gibi değil, şimdiki çok daha iyi. Ztn roguelerin armorları öyle bir nerf yedi ki kağıttan adam olduk resmen. Yani şimdi ise soldierlerı yenmenin imkanı neredeyse yok. Bu bir gerçek. Bi de Guardianların Guard combosuna featla Stamina drain eklemişler. Guardianla kapışırken kombo vuramıyorum yani staminam 0 dan yukarı çıkmıyor.

Bütün forumları araştır, oyunda bile kendin test et, şu an Brute Conq = OP (Owerpowered = Normalden daha güçlü)

sine combolarını vurdurmazsan adam frenzye geçer halile conq olarak
    frenzye geçmeyen conq u nasıl kesemiyosun o da ayrı bi konu
    hiç frenzye geçmeyen conq iyi bi conq değildir bunu da unutma
    conq a op dedin ya daha ne diyim:D
    gözünün ününde tos hox bs necro hatta demon (planar shift ile) var op ın babası class lar
    frenzy i %50 dmg e düşürmüş olabilirler ama bi bak bakalım hulka ne olmuş %15 hinder movement
    ve %100 snear imunity ve imp frenzyler -10 debuff invul veriyo artık -4 yerine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 4 Haziran 2009; 22:40:23 >
  • Biz şu an pro Conqlardan bahsediyorsak "sine combolarını vurdurmazsan adam frenzye geçer halile conq olarak" bu lafını pas geçiyorum çünkü, prolar %90 ıskalamazlar.

quote:

frenzye geçmeyen conq u nasıl kesemiyosun o da ayrı bi konu

Frenzye geçmezse kesme şansın daha az o yüzden. Ben 13245423134 tane soldierla VS yaptım, en rahat yendiklerim frenzyde oynayanlardı. Kuzenim de Conq oynuyor. Beni artık tanıdığı için benle oynarken hiç Frenzye geçmiyor artık. Frenzye geçme hatasını yapıp komboyu tam son yamlesini yaptıktan sonra Fearı yiyor, kombo yanıyor ve stance de değiştiremediği için hiç yoktan kamyon gibi dmg alıyor. Ben fearı soldierlara karşı oynarken frenzye geçmediği taktirde ölümüne yakın kaçmasın veya ben ölmeme yakın biraz zaman kazanıyım diye kullanırım. (Bu duellerde) Grup partilerinde assassinler çok iyi değiller. Cloth armor giydiğin için direk ilk hedef sen oluyorsun çünkü. HoX bile sana senden daha fazla vuruyor. Neyse test forumlarında da çok şikayet edildi, assassin şu an çöp, grup partilerinde de ölmekten başka birşeyi yok, assassinin oyundaki amacı nedir, karşımızdaki adamı hemen öldüremeyeceksek niye oynuyoruz gibi.

quote:

conq a op dedin ya daha ne diyim:D

Bir araştır bakalım, EU forumlarını. Şu an 80 de OP classlar hangilermiş?
    Dur ben söyleyeyim; 10 mesaj yazanın 8unun ilk 3ünde Conqueror. 10 mesaj yazanın i9unun ilk 3 ünde de HoX. Conq oyun başında çok kötüydü, bu bir gerçek. Carnage Conqtan da bahsetmiyorum. Şu an Conq en iyi karakterlerden bir tanesi. Ayrıca senin oynadığın yerde Conq oynayanlar malsa diyeceğim söz yok.

quote:

gözünün ününde tos hox bs necro hatta demon (planar shift ile) var op ın babası class lar

Bu charlardan BS hariç bu söylediğin hangi charla gelirsen gel zorlanmadan öldüreceğime bahse bile girerim. (Testliveda) (Zorlanmadan HoX için geçerli değil, BS yi ise yenebileceklerim listesinden çıkarmıştım) Necro ile demon, petlerini üzerime salıp ordan oraya delitavuk gibi zıplaya zıplaya oynarsa anca gücümü yarının altına indirebiliyor. 50 tane mage ile kapıştım, PvP ye tam ısındığımda hiçbir mage yenemedi beni. (1.5te Lotus Assassin oynuyorum)

quote:

frenzy i %50 dmg e düşürmüş olabilirler ama bi bak bakalım hulka ne olmuş %15 hinder movement
    ve %100 snear imunity ve imp frenzyler -10 debuff invul veriyo artık -4 yerine

Burda ne demek istediğini anlamadım. Imp frenzy fullenince %15 weapon dmg arttırıyor, -10 ve -4 ne alaka?
  • prolar ıskalamaz lafı biraz yanlış
    herkes ıskalar eğer iyi dönebilirsen
    benim sinlere karşı kullandığım taktik onu fear atmasına zorlamaktır
    senin dediğin combo bitiminden hemen önce fear atarak hp i geri alma bugından da kurtuluyorum bölece
    sora frenzye isteğin zaman geçebilirsin
    açarsın blessed conq i hulku crushing onslaught u frenzyde bi hail of frious 6 sin kalmaz ortada
    "Ben 13245423134 tane soldierla VS yaptım"
    saydıysan helal diyim:D
    şaka bi yana bizde duel yapıyoruz ve aqu serverinda şu an lvl5 conqum var.kesemediğim adam kalmadı desem yeridir
    ve son bölümde conq un combosu olan imp feint attacktan bahsetmiştim
    artık -4 debuff invul u yerine -10 verecek ki bu çok büyük bi fark yaratır
    hatta conq şu an ki dps ine gene kavuşur 1.05 le bu debufflar atıldığı takdirde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 5 Haziran 2009; 2:19:38 >
  • Prolar %100 vurur demedim ki, %90 dedim.
    Ben ilk başladığımda dönen adama karşı neredeyse hep ıskalardım. Şu an %70 oranla vuruyorum.
    Neyse ya, sen şu weapon dmg sisteminden birşey anladın mı?

http://forums-tl.ageofconan.com/showthread.php?t=45320

Şuna bir baksana. Benim %280 Weapon dmg bonusu olan ability var ama en güçlü komboyu vurduğumda hiç böyle büyük bir değişiklik olmuyor. %70 lerin vurunca, kullanmasan bile daha iyi diyebilirim. Aslında ben o sistemi mi anlayamadım ne. Anladıysan bana anlatırmısın?
  • quote:

Prolar %100 vurur demedim ki, %90 dedim.
    Ben ilk başladığımda dönen adama karşı neredeyse hep ıskalardım. Şu an %70 oranla vuruyorum.
    Neyse ya, sen şu weapon dmg sisteminden birşey anladın mı?

http://forums-tl.ageofconan.com/showthread.php?t=45320

Şuna bir baksana. Benim %280 Weapon dmg bonusu olan ability var ama en güçlü komboyu vurduğumda hiç böyle büyük bir değişiklik olmuyor. %70 lerin vurunca, kullanmasan bile daha iyi diyebilirim. Aslında ben o sistemi mi anlayamadım ne. Anladıysan bana anlatırmısın?

sen tl den bahsediyosun ki
    ben tl ye girmem pek hoşlanmıyorum ordan
    karakterlerle habire oynayıp dururlar ve nerdeyse hergün patch geliyo
    o yüzden bilmiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 5 Haziran 2009; 13:04:36 >
  • erna hocam bir sorum olacak sana;
    -bk invullarınla beraber kaç oluyor resistlerin , (pvp armor ile %16,17 fln oluyor)

1.05 de bildigim kadariyla conqlar nerflendiler, su an kim ne derse desin en güçlü sınıflar hox ve conq.bs oynuyorum bende aquilonianda sadece conq ve hoxlar baş belası oluyor.

sinle conq kesmen şu an için biraz zor hatta işi orta şeker bilsin conq oynayan ,kesemessin. anca fear yedirdimi frenzye geçer amca doğrar seni sonra defans modda devam.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Xanthor

erna hocam bir sorum olacak sana;
    -bk invullarınla beraber kaç oluyor resistlerin , (pvp armor ile %16,17 fln oluyor)

1.05 de bildigim kadariyla conqlar nerflendiler, su an kim ne derse desin en güçlü sınıflar hox ve conq.bs oynuyorum bende aquilonianda sadece conq ve hoxlar baş belası oluyor.

sinle conq kesmen şu an için biraz zor hatta işi orta şeker bilsin conq oynayan ,kesemessin. anca fear yedirdimi frenzye geçer amca doğrar seni sonra defans modda devam.

29-26 arası değişiyo pvp invullar
    aqu serverında herkes neydeyse lvl 4-5 oldu artık bi tane daha pvp lvl patchi gelmesi lazım
    benimde xp alımı durdu 5 den sora 182k ya izin veriyo ki oyunda amacım kalmadı gibi bi şi
    sadece kill e oynuyorum bu aralar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 6 Haziran 2009; 2:04:21 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.