Şimdi Ara

PVC Pencereler [ANA KONU] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.404
Cevap
48
Favori
605.698
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mors

Pimapen ve winsa arasında kaldım. açıkçası her ikisininde işçiliklerini beğenmedim. özellikle pencere kısmındaki köşelerin kaba saba traşlanması çok kötü görünüyor. İşin doğrusu üretici firmalar iş yoğunluğundan dolayı baştan savma iş yapıyorlar sanırım. Malzeme kalitesi hem winsa da hem de pimapende aynı geldi bana. Hatta pimapen biraz daha iyiydi sanırım ama dediğim gibi ikisininde işçiliği çok kötüydü. Acilen sipariş vermem gerekiyor ama bir türlü karar veremedim. Eski usul kendi üreten bir pimapenci olsa çok daha iyiydi.

Arkadaşım işçilikleri beğenmediysen hiç bakma git başka bayiye bak. Profillerde sıkıntı olmaz Pimapen Yada Winsada. CNC makine kullanan birini bul. Zaten CNC kullanan bayiler istanbulda iki elin parmaklarını geçmez.
    İş sadece pencere bitmez.
    Camlarıda iyi seçmen lazım ki yaptırdığın pencere bir işe yarasın camları kesinlikle Isıcam Konfor olsun. Yazın sogutma Kışında Isıtma Maliyetlerinden tasarruf edersin. Zaten bir dairede klasik ısıcam la konfor cam arasın 100-200 TL fiyat farkı oluyor.Eger otoyol kenarındaysan ve gürültü sorunun çok ise akustik lamine konfor cam iste. biraz tuzludur ama kesin çözümdür.
    Yüksek ses ve ısı yalıtımı dersen Pimapen Fantasia S7500 serisini öneririm 3 contalıdır. 6 odacıklı ve dıştan içe 75mm dir.
    Kanat içinden ve çıta kenarından su alma ihtimali yok. kenar izolasyonları düzgünse hiç bir şey olmaz.
    İzolasyonlarda kesinlikle poliüretan esaslı mastik iste.
    Destek saclarını kayıt ve kasalarda en az 1,5mm iste. kasalarda 1,2mm doğrama çok büyük değilse yeterli olur.
    Doğramada rüzgar yükünü karşılayan düşey ve yatay kayıtlardır. o yüzden kayıtların içindeki sac çok öenlidir.
    Genelde düşey kayıtlar kasa tavanından tabanına süreklidir. Orta kayıt bağlantıları metal tipte zamak dökümden olmalı ve kayıt içindeki saca vidalar ile bağlanmış olmadır. Kasa ile kayıt bağlantısı saplama vidalarla olmalıki kasa ve kayıt sacları iskelet yapısı bir birine sağlam bir şekilde bağlanabilsin.
    Kayıt ve kasa birşelim yerleri silikon ile izole edilmeliki bölmeler arası su geçişi olmasın direk tahliye kanallarından atılabilsin.
    Sistem içerideki suyu tahliye edebilmek için havaya ihtiyaç duyar. hava olmazsa vakum yapar ve su tahliye edilemez. sonuç olarak pencere su alır. bu yüzden her bir bölmenin üs kısmına vakum kanalı acılır.
    Renkliler ise daha da dikkat ister. Güneşi daha çok emer ve ısınır. ısındıkda profil içindeki odacıklarda hava genleşir. genleştikce profili zorlar ve form kaybına neden olur ve sızdırmazlık özelliği ortadan kalkar. Bu neden le genleşme kanalları mutlaka açılmalıdır. beyaz profillerinde bile açılmalıdır.
    Aksesuarları Roto, Maco veya Vorne iste. G-U da dahil diğerlerine bakma bile.
    sözleşmizi yapın ve bunlarıda sözleşmize yazdırın. Sorun çıktığında bayiyi uyarın. Gerekeni yapmazsa Merkezi arayın onlar gerekeni yapar ve faturayı bayiye keserler.

Ben zaten minimum bu şartlarda pencere üretimi ve satışı yapıyorum. Müşterim istemeden bu taahhütleri sözleşmeye yazıp imzalıyorum.
    Sizlerde haksız rekabeti önlemek için bu minimum şartları isteyin bakalım o zaman düzgün çalışanlarla alengirikli çalışanlar rekabete girebileceklermi. İhtimal bile vermiyorum giremezler. Bu şekilde kalacak kar onlara az gelir doyurmaz. ucuz fiyat verdiklerine aldanıp ucuza aldığınızı zannetmeyin karların 1 TL bile inmezler ne indilerse malzemeden ve işçilik kalitesinden inerler. Karları ise hiç değişmez hep aynıdır.:)

Biz müşterilerimize en az bu standarları öneriyoruz. Düşük kalite olsun ucuz olsun diyen vatandaşlara da böyle bir uygulamamız yok diyoruz. Müşteri şikayetleri ve Tamir peşinde koşacak kadar zengin ve vakti bol değiliz.
    Boş kalmaylım diye ucuza iş alıp arkamızdan da küfrettireceğimize boş boş otururuz daha iyi. Belki kasamız boş olur ama vicdanımız rahat olur.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hg77tr -- 16 Ocak 2011; 2:31:03 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hg77tr

quote:

Orijinalden alıntı: mors

Pimapen ve winsa arasında kaldım. açıkçası her ikisininde işçiliklerini beğenmedim. özellikle pencere kısmındaki köşelerin kaba saba traşlanması çok kötü görünüyor. İşin doğrusu üretici firmalar iş yoğunluğundan dolayı baştan savma iş yapıyorlar sanırım. Malzeme kalitesi hem winsa da hem de pimapende aynı geldi bana. Hatta pimapen biraz daha iyiydi sanırım ama dediğim gibi ikisininde işçiliği çok kötüydü. Acilen sipariş vermem gerekiyor ama bir türlü karar veremedim. Eski usul kendi üreten bir pimapenci olsa çok daha iyiydi.

Arkadaşım işçilikleri beğenmediysen hiç bakma git başka bayiye bak. Profillerde sıkıntı olmaz Pimapen Yada Winsada. CNC makine kullanan birini bul. Zaten CNC kullanan bayiler istanbulda iki elin parmaklarını geçmez.
    İş sadece pencere bitmez.
    Camlarıda iyi seçmen lazım ki yaptırdığın pencere bir işe yarasın camları kesinlikle Isıcam Konfor olsun. Yazın sogutma Kışında Isıtma Maliyetlerinden tasarruf edersin. Zaten bir dairede klasik ısıcam la konfor cam arasın 100-200 TL fiyat farkı oluyor.Eger otoyol kenarındaysan ve gürültü sorunun çok ise akustik lamine konfor cam iste. biraz tuzludur ama kesin çözümdür.
    Yüksek ses ve ısı yalıtımı dersen Pimapen Fantasia S7500 serisini öneririm 3 contalıdır. 6 odacıklı ve dıştan içe 75mm dir.
    Kanat içinden ve çıta kenarından su alma ihtimali yok. kenar izolasyonları düzgünse hiç bir şey olmaz.
    İzolasyonlarda kesinlikle poliüretan esaslı mastik iste.
    Destek saclarını kayıt ve kasalarda en az 1,5mm iste. kasalarda 1,2mm doğrama çok büyük değilse yeterli olur.
    Doğramada rüzgar yükünü karşılayan düşey ve yatay kayıtlardır. o yüzden kayıtların içindeki sac çok öenlidir.
    Genelde düşey kayıtlar kasa tavanından tabanına süreklidir. Orta kayıt bağlantıları metal tipte zamak dökümden olmalı ve kayıt içindeki saca vidalar ile bağlanmış olmadır. Kasa ile kayıt bağlantısı saplama vidalarla olmalıki kasa ve kayıt sacları iskelet yapısı bir birine sağlam bir şekilde bağlanabilsin.
    Kayıt ve kasa birşelim yerleri silikon ile izole edilmeliki bölmeler arası su geçişi olmasın direk tahliye kanallarından atılabilsin.
    Sistem içerideki suyu tahliye edebilmek için havaya ihtiyaç duyar. hava olmazsa vakum yapar ve su tahliye edilemez. sonuç olarak pencere su alır. bu yüzden her bir bölmenin üs kısmına vakum kanalı acılır.
    Renkliler ise daha da dikkat ister. Güneşi daha çok emer ve ısınır. ısındıkda profil içindeki odacıklarda hava genleşir. genleştikce profili zorlar ve form kaybına neden olur ve sızdırmazlık özelliği ortadan kalkar. Bu neden le genleşme kanalları mutlaka açılmalıdır. beyaz profillerinde bile açılmalıdır.
    Aksesuarları Roto, Maco veya Vorne iste. G-U da dahil diğerlerine bakma bile.
    sözleşmizi yapın ve bunlarıda sözleşmize yazdırın. Sorun çıktığında bayiyi uyarın. Gerekeni yapmazsa Merkezi arayın onlar gerekeni yapar ve faturayı bayiye keserler.

Ben zaten minimum bu şartlarda pencere üretimi ve satışı yapıyorum. Müşterim istemeden bu taahhütleri sözleşmeye yazıp imzalıyorum.
    Sizlerde haksız rekabeti önlemek için bu minimum şartları isteyin bakalım o zaman düzgün çalışanlarla alengirikli çalışanlar rekabete girebileceklermi. İhtimal bile vermiyorum giremezler. Bu şekilde kalacak kar onlara az gelir doyurmaz. ucuz fiyat verdiklerine aldanıp ucuza aldığınızı zannetmeyin karların 1 TL bile inmezler ne indilerse malzemeden ve işçilik kalitesinden inerler. Karları ise hiç değişmez hep aynıdır.:)

Biz müşterilerimize en az bu standarları öneriyoruz. Düşük kalite olsun ucuz olsun diyen vatandaşlara da böyle bir uygulamamız yok diyoruz. Müşteri şikayetleri ve Tamir peşinde koşacak kadar zengin ve vakti bol değiliz.
    Boş kalmaylım diye ucuza iş alıp arkamızdan da küfrettireceğimize boş boş otururuz daha iyi. Belki kasamız boş olur ama vicdanımız rahat olur.

Saygılar.

Arkadas guzel noktalara deginmis. Yeni dograma yaptiracak olanlara isik tutacak detaylar var. Eline saglik.

• Ahşaptan şaşmayın:))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinan_15 -- 25 Ocak 2011; 15:59:18 >
  • bu yazıyı herkes bilgi sahibi olsun diye yazıyorum.. bende burdaki yorumlara göre harket ettim çünkü.

Evime pvc yaptırmaya karar verince internette yaptığım araştırma sonucunda müşteri şikayetlerine olan duyarlılığı nedeni ile koşulsuz fıratpen i seçtim. Bu yüzden tarafınıza ait 0 212 866 41 41 numaralı telefonu arayıp sorun yaşamayacağım bir bayinize yönlendirmesini rica ettim.
    as-el pen kapı pec. Panjur sis.san. Ve tic. Ltd.şti. Nin önerilmesi üzerine firmayı arayarak kesinlikle yaptırmak istediğimi belirterek ölçü alınmasını istedim. Çok yoğun olduklarını kesinlikle gelemeyeceklerini ancak kendi kuruluşları olduklarını ilettikleri günpen pvc kapı pencere & panjur sistemleri isimli firmanın görevlisi olan yusuf gündüz’ü ölçü almak için evime gönderdiler.
    ölçü alır almaz el sıkıştık ve işlemlere başlanmasını istediğimi kendisine ilettim. Sorunlarda bu aşamada başladı.

Şikayet 1 :
    Ödeme yapmak için günpen firmasının girne bulvarındaki bürosuna gittim ancak burada akbank kredi kartı ile ödeme yapamayacağımı müsait bir zamanımda bayraklıda ki fabrikalarına gidip ödeme yapabileceğimi belirttiler. İşten izin alıp yusuf gündüz’ü arayıp haber vererek gittiğim fabrikada da pos cihazı olmadığını öğrendim. Oradaki görevliler ertesi gün pos cihazını eve getireceğini iletmesine rağmen bir daha gelen giden olmadı. Ben inatla ücret ödemek istediğimi belirtince yine yusuf gündüz isimli görevli pvcleri takmaya geldikleri gün sabah pos cihazı ile geleceklerini tarafıma bildirdi. 30 aralık 2010 tarihinde gelceklerini iletmelerine rağmen 31 aralık 2010 tarihinde geldiler. 31 aralık 2010 tarihinde de saat 10:00 da geleceklerini söyledikleri için o günde işten izin alıp evde gelmelerini bekledim. Ancak gecikmeleri sonucu babamı evde bırakıp gitim. 11:30 da ancak geldiler. Akşam eve döndüğümde hala ödeme işleminin yapılmadığını gördüm. Yine yusuf gündüz isimli görevli bir eleman gönderdiğini evka da olan fabrikadan hemen çekim yapacaklarını ilettiler. Yılbaşı akşamı programımı erteleyip yol tıkanıklığı yüzünden aşağı yukarı 1 saat süren yolun sonunda fabrikaya gittiğimizde fabrika da kimsenin olmadığını gördüm. Yine telefonlar açıldı ve yılbaşı akşamı gecenin bir saati buz gibi fabrika içerisinde görevli başka bir arkadaşın gelmesini bekledim. Ödemeyi yaptıktan sonra eve ulaştığımda saat 20:00 ı geçmekteydi.

şikayet 2 :
    Pvc lerin takıldığı akşam babam pvc lerin montajı yaparken ölçünün tutmadığını fark ettiğini iletti. Hemen yine yusuf gündüz isimli görevliyi aradığımda o gün karanlık olduğu için doğru ölçü alamadığını ufak bir fark olduğunu iletti. Ufak bir farkı metre ile ölçtüğümde 5 cm olduğunu fark ettim. Aynı şekilde takmaya gelen görevliler babamın yanında iken konuşmalarında yanlış ölçü alındığını belirtmişler. Şu an pvc nin yanında hangi maddeden olduğunu bilmediğim duvara monte çıtalar bulunmakta.

Şikayet 3 :
    Pencerelerin çıtasını fabrikanın yanlış kestiğini ileterek iki tane çıta ile camı tutturup gitmişler. Pazartesi günü 19:00 da geleceklerini ilettiler. Ben yine işten izin alarak eve erken gelip beklemeye başladım. Saat 19:30 olduğunda benim aramış olduğum telefonda bugün değil yarın geleceklerini ilettiler. Bir arayıp haber verseydiniz daha hoş olmaz mıydı soruma da “söylenecek çok şey var fakat şu an konuşmuyorum” karşılığını aldım.

Şikayet 4 :
    Salı günü pencere çıtalarını takıp bizim işimiz bitti hayırlı günlerde kullanın diyip gittiklerinde bu yapılanlara karşın bir özür bile dilenmemiş olmasını hazmedemeyip as-el pen kapı pec. Panjur sis.san. Ve tic. Ltd.şti. Yi telefonla arayıp bilirkişi göndermelerini rica ettim. Oradaki görevli bayan günpenle görüşüp bana döneceğini iletti. Görevli bayan aradığında şaşkınlığım bir kat daha arttı. As-el pen e şikayet ettiğimi öğrenen yusuf gündüz isimli görevli salı günü takılan çıtaların geçici çıtalar olduğunu onların değişeceğini iletmiş. Ben as-el pen ile görüşmesem bir ömür benim evimde takılı olan yanlış çıtalar. Dahası takan görevlilerin ve kendisinin kabul ettiği yanlış ölçüm olayını ölçüde kesinlikle bir hata olmadığı yönünde aktarmıştır.
    Şikayet 5 :
    Bu sorunlarımın üstüne halen ısıcam sinerji camlarımın ve penlerimin garanti belgeleri tarafıma iletilmemiştir.
    Sizden ricam insanın düşmanına dahi yapmayacağı bu eziyetlere bir son vermeniz…

29 Ocak 2011 Cumartesi
    Hafta sonu tatilim var demiştim ki şikayetimin sonunda haklı bulunması sonucunda ev yine inşaat sahasına döndü ve penlerim yeniden yapılmaya başlandı. Ancak ustalar sabah penleri takıp gitti camları camcı takacak dedi. Ustaya camcı cam takmaz ki diye kurduğum cümleme olur mu bu onların işi asıl camcı takar yanıtını aldım. Camcı da geldiğinde ustalar takar ben ne anlarım diyince şu an evde eskimolar gibi dolaşmaya başladık. Sabah 10 dan akşam 17:00 a kadar üşüdük. Işıl hanımı aradığında işleri vardı camcıları bekleyecek halleri yok yanıtını aldım. O zaman neden ustanın bana yalan söylediğini sorunca da onu ben bilemem yanıtını aldım.

Beni ilk dolandıran insanlarla bir daha görüşmek istemediğimi kesinlikle ışıl hanıma ifade etmeme rağmen akşam 17:00 da yine aynı adamları göndermişler. Alt tarafı yatak odama yaptırmak istediğim penler için az kaldı ailemin önünde insanlarla yumruk yumruğa kavga ediyordum.

En sonunda gelen camlarımız sinerji cam yerine konfor cam çıktı.. Yani benim istediğim camlar değil. Aselpen den ilgili kişiyi aradım pazartesi günü 10 a kadar arayacağını söyledi ve her zaman ki gibi aramadı. Ben Salı günü akşam dayanamayıp yine aradım.

Bu hafta içi kesin gelinip sorunlarınız halledilecek dendi. Yine arayan soran olmadı.
    Bunun üzerinden de günler geçti dayanamayıp bugün 10 şubat 2011 tarihinde genel müdürlüğü tekrar aradım.

Şu anda camlarımın aletle ölçülüp sinerji belgelerinin tarafıma verilmesi bir de gelişi güzel takılan camlarımın sinerji yani yalıtımlı kısımları içeri gelecek şekilde değiştirilmesi kaldı.

• Sayın white35 geçmiş olsun..

Siz iyi sabretmişsiniz. Yumruk yumruğa kavga çözüm değil zaten. Haklı iken haksız duruma düşebilirdiniz.

ilk veya ikinci sorunda genel müdürlüğe dönüp, gereğiniz yapmalarını istemek, yapılmadı ise rakama göre tüketici hakem heyeti ya da tüketici mahkemesi çözüm olurdu.

Bende fıratpen yaptırdım evime.

Şunu söyleyebilirm ki doğramadan daha çok işçilik önemli.
  • Geçmiş olsun...Anlamakta zorluk çektiğim bir olay var..Bütün bunları okurken acı çektim....Bedava yaptırmıyorsunuz para veriyorsunuz..Neden en başta işim var müsait değilim diyen adamlar başkasına havale ettikleri zaman onlarda yine bir başkasına havale ettikleri zaman TAKACAĞINIZ DOĞRAMA BAŞINIZA ÇALINSIN...SADAKAMI VERİYORSUNUZ?...PARAMLA EVİME İŞ YAPTIRIYORUM...HADİ YALLLAHHHH...deyip şutlamadınız ?....En baştan adamların müşteriye yaklaşımları çok garip....DİĞER YAŞADIKLARINIZ İÇİN EN BAŞTAN ANA FİRMAYA....FIRATPEN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE NEDEN HALİNİZİ AKTARMADINIZ ? Şikayetçi olmadınız ?...BU EZİYET AZ DEĞİL...sabır, sabır, sabır...Nereye kadar ?...Beni perişan ettiniz evde huzurum kalmadı...İşte yapılan iş yarım, eksik, noksan ortada deyip tazminat davası bile açılır...O doğramanın kaç katı para ceza olarak ödetilir..En basiti önce yapan firmaya sonra bölgenizdeki tüketici hakem heyetine baş vurulup para geriye istenir. Cayma hakkınız var....Alın doğramanızı istemiyorum denir Eksik ölçü, .AYIPLI MAL VE YARIM DOĞRAMA.....Hiç kimsenin bile bile insanlara pencere yapıyorum diye parasını alarak eziyet etme hakları yok......Kötü bir rüya gibi , ne rüyası ? Kabus gibi gelip geçmiş....Geçmiş olsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 12 Şubat 2011; 9:18:42 >

• quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Geçmiş olsun...Anlamakta zorluk çektiğim bir olay var..Bütün bunları okurken acı çektim....Bedava yaptırmıyorsunuz para veriyorsunuz..Neden en başta işim var müsait değilim diyen adamlar başkasına havale ettikleri zaman onlarda yine bir başkasına havale ettikleri zaman TAKACAĞINIZ DOĞRAMA BAŞINIZA ÇALINSIN...SADAKAMI VERİYORSUNUZ?...PARAMLA EVİME İŞ YAPTIRIYORUM...HADİ YALLLAHHHH...deyip şutlamadınız ?....En baştan adamların müşteriye yaklaşımları çok garip....DİĞER YAŞADIKLARINIZ İÇİN EN BAŞTAN ANA FİRMAYA....FIRATPEN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE NEDEN HALİNİZİ AKTARMADINIZ ? Şikayetçi olmadınız ?...BU EZİYET AZ DEĞİL...sabır, sabır, sabır...Nereye kadar ?...Beni perişan ettiniz evde huzurum kalmadı...İşte yapılan iş yarım, eksik, noksan ortada deyip tazminat davası bile açılır...O doğramanın kaç katı para ceza olarak ödetilir..En basiti önce yapan firmaya sonra bölgenizdeki tüketici hakem heyetine baş vurulup para geriye istenir. Cayma hakkınız var....Alın doğramanızı istemiyorum denir Eksik ölçü, .AYIPLI MAL VE YARIM DOĞRAMA.....Hiç kimsenin bile bile insanlara pencere yapıyorum diye parasını alarak eziyet etme hakları yok......Kötü bir rüya gibi , ne rüyası ? Kabus gibi gelip geçmiş....Geçmiş olsun...

Aynen katiliyorum. Bu rezillik sineye mi cekilir ? Adamlarin bu yaptiklarini yanina birakmayiniz. Bu durmadan ayni sorunlari yenilemelerine neden oluyor!

• Kalite istiyorsanız benim gibi PAKPENwww.pakpen.com.tr kullanabilirsiniz.
  • Plastik doğramada işçilik kadar kullanılan malzemede önemlidir size bir örnek vereyim evinize veya işyerinize taktırdığınız plastik doğramanın içinde sac konulup konulmadığının farkında mısınız içinde saç olup olmadığının müşteri farkında olamaz üreticide maliyeti azaltmak için dograma içine bazen sac koymaz veya tam doldurmaz .Sac yerine tahta gibi malzemeler konulduğunada şahit oldum sacın konulmaması veya eksik konulması zaman içinde doğramanızda kayıklıklar eğilmelere neden olacaktır .Adopen gibi bazı markalar crp adı verilen bir malzeme kullanır bu malzeme dogramanın içinde sac vazifesi görür crp denen malzeme dogrudan adopen antalya fabrıkasında dogramanın içinde satılır bayının bunu içinden cıkarması mumkun değildir yanı crp li ürün aldıgınıda dogramanızın içinde sac varmı veya eksıkmı dıye bı suphenız olamaz crp dogramanın içinde tam dolum sağlar sac gibi bayı tarafından konulmamaıştır bizzat dograma uretılırken saclı uretılmıştır bu yüzden adopeni kesinlikle tavsiye ederim.Fıratpen aşırı sert bir malzemedir sertlik katkı maddesinin çoklugunu gösterir benim görüşüm fıratpen tercih edilmemelidir.

• En son yazdığınız satırları yanlış buluyorum.Bildiklerinizi aktarın.Okuyanlar kendi karalrarını kendileri versinler..Ahmedin malı kötü...Benim yaptığım sattığım iyi . Bunu takın para kazanalım....Yanlış düşünce..
  • Arkadaslar merhaba;

Ben bevimdeki mutafk balkonunu içeriye alarak mutfağı genişletmek istiyorum. Bunun için mevcuttaki balkon demirini sokturup gaz beton ile orerek 2.10 x 1.35 olcusunde çift kanatlı surgulu cam, sineklik ve dış tarafa aliminyum panjur yaptırmak istiyorum. Gaz beton ormesi, 25 cm lik mermeri, işçiliği vs. ile bana maliyet yaklaşık ne kadar çıkar?

yardımlarınız için teşekkurler;
  • Bir sure once pencerelerimi tamamen degiştirmek istedigimi ve tahmini bir fiyat vermenizi rica etmiştim. Birisi forumda bir fiyat vermiş ve fiyat dusundugum butceyi aşmıyordu. Ben de degistirme kararımı uygulamaya karar verdim. ama hangi bayiye gidecegimi bilmiyordum. aklımca bir bayiyi arayıp pencerelerimin bakımını yaptıracagimi ve mastiklerini falan degistirtmek istedigimi soyleyip deneyecektim. istedigi fiyata hic pazarlık etmedim ama tek sartim var en kaliteli mastik ve cok titiz işçilik istiyorum dedim. sırf adamı denemek icin.

pencereler kahverengi ve adam gri renk mastik ile geldi. markası çekomastik. sinirden kudurdum. kahverengi pencere kenarlarını çamur gibi gri mastikle bulayıp gitti. bazı yerlerde kalan delikleri gosteriyorum "hayır orda delik yok" diyerek benimle inatlasiyor. "tamam yok olsa bile sen sur oraya mastik" diyorum , hayır surmuyor. bariz resmen inatlasiyor benimle. forumda yazılanları okuyorum belki bu yasadigim bazılarıyla karşılaştırılmayacak kadar ufak ama ben 3 gun 3 gece agladım. nedenini soyleyeyim; karsilarında bayan gorunce hiç kaale almıyorlar. resmen kazıklayacak insan muamelesi goruyorum. şimdiye kadar ev icin gelen hemen hemen butun ustalarla aynı şey oldu.

istanbulda durust ve işini titizlikle yapacak serefli bir bayi arıyorum. yabancıların "türk işi işte" diye alay etmelerine dayanamıyorum , utanıyorum. verdigim para helal olsun diyebileceğim bir pvc markası ve bayii tavsiye edin lutfen. percerelerden gelen soguk havaya takmış durumdayım.

rehau markası pahalı diyorsunuz ama işçiligi iyi yapıyorlarsa ona da razıyım.

• quote:

Orijinalden alıntı: evimicin

Bir sure once pencerelerimi tamamen degiştirmek istedigimi ve tahmini bir fiyat vermenizi rica etmiştim. Birisi forumda bir fiyat vermiş ve fiyat dusundugum butceyi aşmıyordu. Ben de degistirme kararımı uygulamaya karar verdim. ama hangi bayiye gidecegimi bilmiyordum. aklımca bir bayiyi arayıp pencerelerimin bakımını yaptıracagimi ve mastiklerini falan degistirtmek istedigimi soyleyip deneyecektim. istedigi fiyata hic pazarlık etmedim ama tek sartim var en kaliteli mastik ve cok titiz işçilik istiyorum dedim. sırf adamı denemek icin.

pencereler kahverengi ve adam gri renk mastik ile geldi. markası çekomastik. sinirden kudurdum. kahverengi pencere kenarlarını çamur gibi gri mastikle bulayıp gitti. bazı yerlerde kalan delikleri gosteriyorum "hayır orda delik yok" diyerek benimle inatlasiyor. "tamam yok olsa bile sen sur oraya mastik" diyorum , hayır surmuyor. bariz resmen inatlasiyor benimle. forumda yazılanları okuyorum belki bu yasadigim bazılarıyla karşılaştırılmayacak kadar ufak ama ben 3 gun 3 gece agladım. nedenini soyleyeyim; karsilarında bayan gorunce hiç kaale almıyorlar. resmen kazıklayacak insan muamelesi goruyorum. şimdiye kadar ev icin gelen hemen hemen butun ustalarla aynı şey oldu.

istanbulda durust ve işini titizlikle yapacak serefli bir bayi arıyorum. yabancıların "türk işi işte" diye alay etmelerine dayanamıyorum , utanıyorum. verdigim para helal olsun diyebileceğim bir pvc markası ve bayii tavsiye edin lutfen. percerelerden gelen soguk havaya takmış durumdayım.

rehau markası pahalı diyorsunuz ama işçiligi iyi yapıyorlarsa ona da razıyım.

size tavsiyem pvc sektöründe marka o kadar önemi değil derim bence biz türk milleti markacı olduk çıktık yaklaşık bu işi 19 yıldır yaparım ama pvc hammaddesi olarak hepsi aynı özelliktedirler ararındaki fark şudur

1 görüntü ve serileridir örnek ( 60 lık 70 lik 80 lik gibi ) bunların et kalınlıkları üretici ve imaltçı firmalara göre değişir eğer üreticiler dürüst değilse sizi kandırmamaları içten bile değil ve bunu sizlerin bilmeside imkansızdır kısacası kapalı kutu size gösterilen kesitle evinize gelen pencere ebat olarak aynıgörüne bilir ama grmajları farklı olabilir aynı markayı satan fakat aynı seride farklı farklı fiyatlar çıkıyorsa size tavsiyem çok yüksek fiyatta olanı ve çok düşük fiyattta olan firmaları elerseniz sizin için iyi olur ikisinin ortasında fiyat veren firmayı seçmenizi tavsiye ederim pişman olmazsınız çok ucuz fiyat veren firmada mutlaka bir sorunla karşılasırsınız kısacası ucuz etin yahnisi yenmez yüksek fiyat çeken firmada sizi kazıklıyor olma ihtimali çok yüksek bundan dolayı tavsiye etmem fiyat konusunda araştırmayı ı yaptıktan sonra

sizin dikkat etmeniz en önemli unsurlar şunlardır
    1 firmanın referansları eğer yapılan işçiliği görrebilecekseniz görmenizi tavsiye ederim
    beğenirseniz işçiliği yaptırmaya karar verin çünkü o malzeyi kullancak kişi sizsiniz
    2 atolye işçiliği
    3 montaj işçiliği
    4 montaj sonrası doğabilecek hatalara bakabilecek servis durumları
    5 yukarıdakı 4 şartı sorunsuz olrak geçerse firma mutlaka sözleşme yapın ki ne siz mağdur olun nede işi yaptırdığınız firma mağdur olsun sözleşmeye yapılacak işin mahiyetini ne şartlarda yapılacağını ne şekilde montajlanacağını tek tek not aldırın ve istekerinizin istenildiği gibi yapılmazsa şartlı ceza koydurun sözleşmeye bir nüshasi sizde bir nüshası firmada kalsın bu dediklerimi tek tek yaprsanız kesinlikle kafanızda takıntı kalmayacak içiniz rahat olcaktır ve her iki tarfa memnun kalacaktır eğer sizin yaptıracağınız ciddi firma ise bu dediklerimi kabul edip yapacaktır şimdiden hayırlı olsun derim kafanızda takıntı olursa sizlere yardımcı olmaya çalışırım elimden geldiğince şimdiden hayırlı olsun derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sonsuzluk38 -- 21 Nisan 2011; 23:09:29 >

• İyi pencere iyi üretilen ve iyi montaj yapılandır.
    Marka çok önemli değil artık çünki her firma artık iyi teknoloji kullanıyor.
    Burada dikkat edilecek husus içindeki sacın kalınlığı en az 1,2 mm olması ve iyi aksesuar kullanılmasıdır.
    sadece fiyata bakmayın ama marka kazığıda yemeyin derim.
    Roto veya G-U marka kilit kullanılıyorsa ve sacıda iyi atılırsa en az 10 marka sizi hiç mahçup etmez.
    Bunun içinde yakındaki bir bayiye yaptırınki bir sorun olduğunda gelip yapsın.
    Montajı iyi olmazsa en iyi marka bile dehşet su alır.
    Pimapen
    Plaspen
    Pakpen
    Winsa
    Fıratpen
    Adopen
    Egepen
    Bu markalar iyidir ve en önemlisi sağlığa zararlı değildir.Çünki Yüzeyde kullanılması gereken titanyumu olması gereken oranda kullanırlar.
    Burada Plaspen'i ikinci sırada yazdım çok duymamış olabilirsiniz ama bu firma pimapenle aynı zamanda kurulan çok kaliteli ürünleri olan bir markadır.
    Ben bu sektörde 21 yıldır bu işi yapıyorum ve tavsiyelerim bu şekildedir.
    saygılar.

• Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba. Dün itibari ile Winhouse Fıratpen Çevre Yapı Avcılar Bayiine evim için pvc pencere siparişi verdim. Biraz araştırma yapıp birkaç fiyat teklifi aldıktan sonra bir önceki evimde yaptırdığım gibi yine fıratpen kullanma kararı aldım. Evim otoban kenarında olduğu için aşırı bir gürültüye maruz kalıyordum bu yüzden bayii önerisi ile Akustik Lamine cam taktırmaya karar verdim. Diğer camlara göre biraz pahalı ama en azından yapılabilecek bir çözüm var ise uygulamış olacağım. Aklımda soru işareti kalmamış olacak.
    Tahminim bir hafta sonra camlar takılıcak. O zaman işçilik ses ve yalıtım ile ilgili görüşlerimi sizlerle paylaşacağım.
    Görüşmek üzere.
  • Ses yalıtımı için ÜÇLÜ CAM VE AKUSTİK CAM YAPTIRABİLİRSİN. SONUÇ MUHTEŞEM OLUR.. Kısaca doğramada çift cam değil üç cam ve aralarında iki sıra cam çıtası oluyor..Yok olmaz demezler her markanın üçlü cam uygulaması var..Fiyat farkı isterler..Bütçe sınırlı ise evin sadece otobana bakan doğramaları üç camlı yaptır.. Kolay gelsin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 6 Mayıs 2011; 18:56:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Ses yalıtımı için ÜÇLÜ CAM VE AKUSTİK CAM YAPTIRABİLİRSİN. SONUÇ MUHTEŞEM OLUR.. Kısaca doğramada çift cam değil üç cam ve aralarında iki sıra cam çıtası oluyor..Yok olmaz demezler her markanın üçlü cam uygulaması var..Fiyat farkı isterler..Bütçe sınırlı ise evin sadece otobana bakan doğramaları üç camlı yaptır.. Kolay gelsin..

Öncelikle önerin için teşekkür ederim.
    ben üçlü yerine ikili cam kullandırdım. 8mm Akustik Lamine + 16mm ara boşluk + 4 mm iç cam , toplam 28mm cam kalınlığı oldu. çift tarafta akustik lamineye gerek olmadığı söylendi. bence de 28mm kalınlık ses için yeterli bir çözüm olacaktır. Doğramalar hazırlanmış gidip dördüm gayet güzel. tabi montajdan sonra daha detaylı bakacağım. Bir aksilik olmazsa hafta sonu yeni camların montajı yapılacak. O zaman gerekli detayları da inceler yazarım.

• Arkadaşlar bende araştırmalar sonucunda pimapen fantasia 7500 ile wınsa dorado arasında kararsız kaldım.
    Tabi kesinlikle işçilik ve bayinin dürüst olması önemli.
    İstanbul bakırköy bahçelievler civarı pimapen ve wınsa bayii tavsiye edecek olan olursa sevinirim..
  • Bahçelievler ENSA ALÜMİNYUM PLASTİK DOĞ. LTD. ŞTİ. sana çok yakın. telefonlarını yukarılarda yazdım..oaya gidip PAKPEN OPTİMAL SERİ doğrmayı ve uygulamayı sadece incele ....Doğrama kesitine bak..Dış duvar kalınlığı diğerlerinde olduğu gibi sigara kağıdı gibimi ?Onların üç katımı sadece incele bak..ÜÇ CONTALI SİSTEM neden çok farklı incele...Fikir edinirsin...Sonra istediğin yerden istediğn doğramayı yaptır..Ben tam 6 ay hepsini tek tek inceleyip fiyat kalite mukayesesi sonucu optimal seri altınmeşe yaptırdım.. Kolay gelsin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: detay54

İyi pencere iyi üretilen ve iyi montaj yapılandır.
    Marka çok önemli değil artık çünki her firma artık iyi teknoloji kullanıyor.
    Burada dikkat edilecek husus içindeki sacın kalınlığı en az 1,2 mm olması ve iyi aksesuar kullanılmasıdır.
    sadece fiyata bakmayın ama marka kazığıda yemeyin derim.
    Roto veya G-U marka kilit kullanılıyorsa ve sacıda iyi atılırsa en az 10 marka sizi hiç mahçup etmez.
    Bunun içinde yakındaki bir bayiye yaptırınki bir sorun olduğunda gelip yapsın.
    Montajı iyi olmazsa en iyi marka bile dehşet su alır.
    Pimapen
    Plaspen
    Pakpen
    Winsa
    Fıratpen
    Adopen
    Egepen
    Bu markalar iyidir ve en önemlisi sağlığa zararlı değildir.Çünki Yüzeyde kullanılması gereken titanyumu olması gereken oranda kullanırlar.
    Burada Plaspen'i ikinci sırada yazdım çok duymamış olabilirsiniz ama bu firma pimapenle aynı zamanda kurulan çok kaliteli ürünleri olan bir markadır.
    Ben bu sektörde 21 yıldır bu işi yapıyorum ve tavsiyelerim bu şekildedir.
    saygılar.

detay54 , Sıralamayı hangi kriterleri göz önüne alarak yaptın , 21 yıldır bu işin içinde olduğunu söylüyorsun ama üst üste tüketici kalite ödülü alan firma listende yok. Fıratpenin hangi olumlu tarafını göz önüne alarak ilk beşe koydun. Pvc sektöründe kaliteyi bozmada öncü firmalardan bir tanesi fıratpendir. Diğer firmalarda rekabete ayak uydurmak zorunda kaldıkları için kaliteyi düşürerek piyasadaki yerlerini almışlardır. Tüketici şikayetlerini okursanız en fazla şikayetin fıratpenden geldiğini görürsünüz. Amacım herhangi bir firmayı karalamak falan değil ama bazı gerçekleri de göz ardı ederek bir liste oluşturulup millete sunulmasının doğru olmadığı kanısındayım.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.