Şimdi Ara

Pure Javascript vs Angular

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Angular öğrenmeyi planlıyordum ama birkaç kişi framework'lerin dezavantajlı olduğunu söyleyip pure javascript önerdi. Siz ne dersiniz?

• Frameworkler dezavantajlı değildir lakin. Angular öğrenmeden önce Javascriptin temellerini öğrenmen senin faydana olacaktır. Nitekim Angular Javascriptin upperseti olan typscript kullanmaktadır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Joshualinekano

Frameworkler dezavantajlı değildir lakin. Angular öğrenmeden önce Javascriptin temellerini öğrenmen senin faydana olacaktır. Nitekim Angular Javascriptin upperseti olan typscript kullanmaktadır.
    JS öğreneceğim ancak bazıları prensip olarak framework kullanmıyorlar. Biraz o kafayı anlayamadım. Daha zor değil mi bu yaklaşım?
  • Bildiğim tek dezavantaj, değişimdir. Yani bilirsin işte herbiri zamanla yok oluyor veya yerini başka bir framework alıyor. Angular, oop typscripttir. Bence framework kullanmamak dezavantaj olabilir. Yani artık günümüzde projenin gelişimi, yönetimi, bakımı vs. herşeyden önemli. React gibi vue gibi component based teknolojiler herşeyi kolaylaştırır hızlandırır. Seçim sizin. Bu arada ben vue öneriyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Dezavantaj olarak pure js'den daha yavaş demişlerdir büyük ihtimalle. Bence bu önemsenmeyecek kadar az bir yavaşlık. Sektörde bolca javascript framework'ü kullanılıyor ve çok fazla artısı var. Ufak tefek client-side işler, gelen veriyi görselleştirme gibi şeyleri frameworkler sayesinde kolayca ve temiz kod yazarak yapabiliyorsunuz. Bu arada anguların tarihi geçti diyorlar. Vue ve React öneriyor herkes.
  • Angular ile yapacagin seyi, "Framework ' u bosver, pure JavaScript ile yap" diyerek yalnizca JS ile yapmani oneren kisi kimse ben de cok merak ettim onu. Yok "continue" kullanan programci iyi olmaz, yok "Framework kullanmayin" ; imam hatiplileri CS koçu mu yaptilar ne oldu.

Framework'un dez avantaji olmaz olur mu. Muhendislikte kullandigin her seyin avantaj ve dezavantaji var.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Angular veya başka bir Frontend araç kullanmak için vb zaten JavaScript biliyor olman gerek ayrıca duruma göre herhangi bir kütüphane kullanmayıp direk pure js yazacağın proje de olacak elbette

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Karışık işler bunlar. Öğreneyim demekle olmaz. Bir proje bul kendini geliştir.

Angular öldü, Allah rahmet eylesin.

Illa Frontend Javascript abukluğuna bulaşacaksan. React öğren. Şu anda açık ara farkla giden React. Angular çoktandır pazar kaybediyor.

VanillaJS olarak yürümek güzeldir. Bütün framework'ler sorunlara kafalarına göre bir yaklaşım getirir sen normal dili bilmez isen bir noktadan sonra tıkanırsın.

Yani javascript biliyorumcuların çoğunun elinden al jQuery i bak bakalım sonra ne oluyor.

Neyse sen şuradan devam et. Burada ne dendiğini çözemiyorsan hüstın yu hev e problım canım..

https://stateofjs.com/

• quote:

Orijinalden alıntı: Delifisek.Tux

Karışık işler bunlar. Öğreneyim demekle olmaz. Bir proje bul kendini geliştir.

Angular öldü, Allah rahmet eylesin.

Illa Frontend Javascript abukluğuna bulaşacaksan. React öğren. Şu anda açık ara farkla giden React. Angular çoktandır pazar kaybediyor.

VanillaJS olarak yürümek güzeldir. Bütün framework'ler sorunlara kafalarına göre bir yaklaşım getirir sen normal dili bilmez isen bir noktadan sonra tıkanırsın.

Yani javascript biliyorumcuların çoğunun elinden al jQuery i bak bakalım sonra ne oluyor.

Neyse sen şuradan devam et. Burada ne dendiğini çözemiyorsan hüstın yu hev e problım canım..

https://stateofjs.com/
    Angular nasıl ve niye öldü merak ettim. Argümanınız nedir?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.