Şimdi Ara

Pupa Apple Premium Servis Deneyimlerimizi Aktarıyoruz (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
318
Cevap
4
Favori
34.505
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeri Değil Ama Ahize Cızırdaması Sorunumdan Dolayı Apple Store iPhone X'i Değiştirdi.
  • Karargahx kullanıcısına yanıt
    Defolu ürün müydü yoksa bir süre kullandıktan sonra iade mi etmek istediniz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pupayı aradım pil değişimi için 9-20 iş günü arası dedi bu süre çok değil mi ? Kendim alıp ali expresteten 40-50 liraya değiştirsem mi sizce ? Telefon iPhone 6

• MASB kullanıcısına yanıt
    Orjinal batarya verecekler, ali’den Aldığın çakma batarya olacak. Aynı performansı verir mi.. hiç o topa girmeyin derim.

Azami servis süresi zaten 20 iş günüdür bu süreyi belirtmişler. En kötü 2 hafta sürmesi lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: Makale_Helvetia

hocam kullandıktan sonra iade etmek istedim ürünün 2 yıl garantisi var çok kötü görüntü oluştu.. Maximum 15-20 TL değerindeki ürüne 180 TL vererek satın alıyoruz 2 yıl garantisi varsa bu haktan yararlanırım.
  • Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    Süre çok uzun değil mi hocam başka telefonum da YÖK

• quote:

Orijinalden alıntı: Karargahx

quote:

Orijinalden alıntı: Makale_Helvetia

hocam kullandıktan sonra iade etmek istedim ürünün 2 yıl garantisi var çok kötü görüntü oluştu.. Maximum 15-20 TL değerindeki ürüne 180 TL vererek satın alıyoruz 2 yıl garantisi varsa bu haktan yararlanırım.

normalde 14 gün içinde koşulsuz iade almaları gerek ama deforme olduysa ürün almayabilirler.. yeniden satılabilirlik özelliği kalmadığı için.

@MASB

servise ulaşması sıraya alınması onarım ve test süreci 1 hafta sürer ortalama zaten hocam :) o yüzden bana kalırsa normal bir süre

• Pupa'ya verdiğim onlarında Apple merkeze gönderdiği pil arızası olan iphone X telefonum yenisi ile değiştirildi toplam süreç 15 gün sürdü. Hem Apple'dan hemde Pupa'dan oldukça memnun kaldım. Tavsiye ederim.
  • oksit O kullanıcısına yanıt
    Gözün aydın hocam güle güle kullan yeni cihazını :)

Teşekkürler...
  • Ekranda oynama, ekranda çıt sesi, kamera odaklama sorunu ve kamerada tozlanma sorunlarından dolayı iphone 5s cihazımı servise yönlendirdim ve pazartesi günü(19.02.2018) ellerine geçti. Aynı gün Apple onarım merkezine gönderdiler. Yarın 5 iş günü olmuş olacak bakalım ne kadar sürecek ve karar ne olacak merak ediyorum
  • flat_kil kullanıcısına yanıt
    şikayetler göz önüne alındığında değişim almanız lazım ama hayırlısı diyelim :)
    Evet hayırlısı artık :) yalnız onarım durumunda hâlâ servis isteğinizi aldık yazıyor ilk gün bu yazıldı daha sonra bir değişme olmadı yarın apple destekten randevu aldım bir arasınlar da öğrenelim bakalım. Cihazın garantisi de yarın bitiyor aslında :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • flat_kil kullanıcısına yanıt
    garantiden sayarlar sıkıntı olmaz. işleme alındığı gün önemli garanti için
  • Selamlar

19 şubat pazartesi günü 1 buçuk aydır kullandığım İphone x cihazımı denizli pupa servisine verdim,
    3 gün sonra yani bugun perşembe günü işleme alındı sonra testler yapılıyor dedikden 2 saat sonra apple onarım merkezine incelenmek üzere gönderilmiştir diye sms geldi.
    açıkcası telefonun değişmesini istiyorum çünkü çok hevesle aldığım ve severek kullandığım telefonumun arka kasasından ses geliyor bunuda kılıfını çıkartıp silerken fark ettim en ufak bastırmada telefondan çok adiymiş gibi gıcırdama sesi geliyor sanki kasa içine girip çıkıyor gibi ayrıca kamerada çekerken donma ve mor ekran olup ekran bozulma sorunu vardı bunun yazılımsal olduğunu düşünüyordum ama kasadan gelen gıcırdama sesi çok kötüydü ayrıca telefonla konuşurken ahizeden ses gelmıyor hopörlere alınca gelıyor telefonu kapatıp açınca düzeliyor 1 gün sonra aynı sorun yine oluyor hepsini güzelce yazdım ve gönderdim bakalım heyecanla değişmesini bekliyorum.

sorum olacak eğer sorun görmeseler veya yazılımsal olsa (kasadan gelen ses donanımsal başka iphone xlerde kontrol ettim yoktu) apple onarım merkezine göndermezler sanırım burada işlemleri yapıp teslim ederler zaten değişime orda karar veriyorlarmış değil mi?

• Sergenlu kullanıcısına yanıt
    Evet, işin içinden çıkamadıkları büyük arızalarda ve değişim olması gereken cihazları Apple onarım merkezine sevk ediyorlar. Cihaz değişecektir aksini sanmıyorum sorunlar bir tane değil çünkü. Apple fena çuvalladı bu iPhone x işinde

• GÜNAYDIN

Birşey farkettim arka kasadan gelen sesi güzel açıkladım hatta pupada çalışan kız tuş var gibi ses geliyor çok saçma demişti ama notlarına şöyle yazmış;

Arka kasada tık tık ses geliyor dokunulduğunda, videolarda takılmalar oluyor videolarda donuyor. Kamera donuyor takılı kalıyor çekim sırasında . Üst hoparlerden cızırtı geliyor. Telefonda konuşma esnasında hoparlörde cızırtılı ses geliyor. Telefonla arama yapıldığında bazen karşıdan ses gelmiyor hoparlöre alınmak zorunda kalınılıyor. Telefon aç kapa yapıldıktan sonra düzeliyor. Apple ile iletişime geçilmiş ve cihaz değişimi olma ihtimali söylenmiş. Değişim isteniyor. Ayrıca video çekiminde ekran mor ekran oluyor.

bu şekilde şikayet formunu doldurmuş arka kasadaki esnemeyi detaylı yazmamış ama neyseki Apple onarım merkezine gönderildi cihazım.

Peki şimdiki süreç nasıl işleyecek dün akşam 5 de apple onarım merkezine inceleme için gönderilmiştir dendi bugün kargoda mı geçer sonucu ne zaman alabilirim ayrıca applen sitesinden baktım bulamadım onarımdaki cihazımı herhalde ulaşmadığı içindir ellerine.. şimdiden teşekkürler

• Sergenlu kullanıcısına yanıt
    apple'a ulaşınca cihaz elinizdeki takip kodu ile takip edeceksiniz apple sayfasından.ulaşması pazartesi -salı'yı bulur en geç.

cihaz değişim olur büyük ihtimal, apple'a yapılan sevklerin büyük çoğunluğu değişim ile geliyor
    iyi geceler

Bazı forumlarda okudum da cihaz değişimi swap cihaz olarak adlandırılır falan gibisinden yazılar yazmışlar hatta istemiyorum swap cihaz diyen falan var benim anlamadığım nokta sadece kutusuz sıfır cihaz gönderiyorlar appleda konuştum yani hiç bir farkı yok bu cihazın tamamen yepyeni ve sıfır sonuçta bazı arkadaşlar neden swap cihaz değip kötülemiş anlamadım açıkcası.
  • Bi sorununuz olunca direk apple store a gidin lydia yla felan uğraşmayın
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.