Şimdi Ara

PUNTO sahibi var mı forumda?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
1.803
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dizel/benzinli farketmez. punto sahiplerinden yorum alabilir miyim? dayanıklılık ve bakım masrafları nasıldır? özellikle bir sürü elektronik donanım var. bunlara güvenebilir miyiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nlty2000 -- 5 Ağustos 2005, 15:05:42 >

• "infinite" de wardı sanırım satmıştı bi pm at istersen
  • o eski kasa punto , yenileri hakkında dizeli çok az yakıyor ve donanımları iyi ben bunu biliyorum , arkadaşlar yorum yaparsa çok iyi olur
  • Vallaha tek bildiğim dizel puntonun 1 depo benzinle 1000km gittiği şehir dışında.
  • Ben puntoyu sewmiyorum bana kağıt gibi geliyo
  • yeni punto çok büyük satışlar yakalayacak gibi geliyo bana efsane olabilir ......
  • bana da diğer markaların donanımları ve fiyatlarına göre çok pahalı geliyor.. bir kere fiat arabasına o para çok.. ama dizel için öylenenler doğru... km de 80 bin yakıyormuş. kullanan arkadaşım var. ama dediğim gibi fiat arabası 3-4 sene içinde dökülüyor...
  • quote:

Orjinalden alıntı: cinuba

bana da diğer markaların donanımları ve fiyatlarına göre çok pahalı geliyor.. bir kere fiat arabasına o para çok.. ama dizel için öylenenler doğru... km de 80 bin yakıyormuş. kullanan arkadaşım var. ama dediğim gibi fiat arabası 3-4 sene içinde dökülüyor...

2000 brava var bizde dökülen bir yerini göremedim ben
  • Bende punto multijet var yaklaşık bir yıldır. Ondan önce de 97 Polo vardı. İşçilik, kalite tatminkar hatta gayet iyi.
    Dizel motor sadece motor soğukken ve düşük viteslerde kendini sesiyle belli ediyor. Arabanın içeriye lastik sesi alması söz konusu. Zieabart'ta ses yalıtımı da yaptırdım pek farketmedi. Şimdi en sessiz lastik nedir onu araştıracağım.
    Ama bana kalırsa küçük sınıf otomobillerde kalitesiyle diğerlerine fark atan bir oto yok. Yani bu arabayı alırken sıfır Polo'ya da baktım öyle pek içime sinmedi.
    Multijet motor ise dehşet... Uzun yolda Kmde 88bin yaktı geçen ay(Eurodizel). Bastın mı gidiyor. İzmir-Çeşme arası otoyolda 180-190 görüyor. Tork mükemmel: 180 Nm
    Çift airbag, bel destekli, yükseklik ayarlı sürücü koltuğu, direksiyondan kumandalı müzik sistemi, elektrikli camlar, aynalar, yol bilgisayarı yani bu sınıfta daha ne olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mathician -- 6 Ağustos 2005, 1:44:01 >
  • Ha dizel motorlar benzinlilerden daha dayanıklıdır zaten. 1 milyon km ömrü vardır. Geçen ay 20bin bakımı yaptırdım 200 milyon servis iyi sayılır. Polo da Gönen ve yedek parça fiyatları beni mahvetmişti. Fiat yedek parçada daha ucuzdur zaten.
    Valla bilimiyorum Bence Punto şahane araba.
  • mathician teşekkürler. polo'nun 20 bin bakım masrafının ne olduğunu sorabilir miyim?
  • Polo'nun 20bin bakımını hatırlamıyorum. Ancak şöyle bir örnek vereyim. Gönen'de 4 sene önce bir tek buji kablosuna 50 milyon vermiştim. Başka bir gün İzmir'de yolda kaldım adamlar servisten çıkış 30 km ye kadar sabit ücret sonraki her km için belli bir ücret talep ediyorlar yine 3-4 sene önceydi galiba hatırlamıyorum bir fan müşürü değişimi, geldi gitti vs. 200 küsür para aldılar benden. Ne bileyim herşey ateş pahası. Sonra da özel servise gittim. Bazen de gereken parçaları kendim alıp tanıdığım bir ustaya yaptırıyordum.
  • Geçen yıl nakka bende var gibi yazıyordu.
    Ona da sor.
  • mathician

bende fena halde punto ya kafayı taktım. 2004 yada 2005 POLO yumu tavsiye edersin yoksa full bir mj punto yumu ?
  • Valla 0 bir Punto Dynamic 1.4 16v benzinli alalı 3 hafta oldu. İlk izlenimlerim aracın yol tutuşu fena degil. Motor sesi çok degil ama lastik sesini cok aliyo iceriye. Arabanın teknik verilerinde 9.9 saniyede 100 diyodu ama ben beceremedim bi turlu o zamanda 100 e cikmayi. Vites yollari biraz uzun. Yakit tüketimi yol bilgisayarina göre uzun yolda 7.2 l /100 km. Daha sakin kullanimla daha assagi cekilebilir sanirim. Ben bu tuketimi klima surekli acik ve 110-120 ortalama hizlarla gerceklestirdim. arabanin kullanimi rahat. sert girilen virajlarda biraz yatarak huzursuz ediyor ama henuz bir kayma yasamadim. Arabanin ic plastik kalitesi vasat. Bir fiestanın icine bakin bir de puntonun anlarsiniz ne demek istedigimi. Bilmiyorum zaman ne gosterecek ama su anda "iyiki bu araci almisim" gibi bir his yok icimde. "Eh iste fena degil" dedirttiriyor arac bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Linguist

Valla 0 bir Punto Dynamic 1.4 16v benzinli alalı 3 hafta oldu. İlk izlenimlerim aracın yol tutuşu fena degil. Motor sesi çok degil ama lastik sesini cok aliyo iceriye. Arabanın teknik verilerinde 9.9 saniyede 100 diyodu ama ben beceremedim bi turlu o zamanda 100 e cikmayi. Vites yollari biraz uzun. Yakit tüketimi yol bilgisayarina göre uzun yolda 7.2 l /100 km. Daha sakin kullanimla daha assagi cekilebilir sanirim. Ben bu tuketimi klima surekli acik ve 110-120 ortalama hizlarla gerceklestirdim. arabanin kullanimi rahat. sert girilen virajlarda biraz yatarak huzursuz ediyor ama henuz bir kayma yasamadim. Arabanin ic plastik kalitesi vasat. Bir fiestanın icine bakin bir de puntonun anlarsiniz ne demek istedigimi. Bilmiyorum zaman ne gosterecek ama su anda "iyiki bu araci almisim" gibi bir his yok icimde. "Eh iste fena degil" dedirttiriyor arac bana.

"bunun yerine keşke şunu alsaydım" dediğin bir araç varmı ? yada aynı segment te hangi araç daha iyidir?

• Valla bu segmentte başka yeni bir araç kullanmadığım için sana sağlıklı bir cevap veremeyeceğim. Ben ford fiesta, skoda fabia, ve punto arasında bir seçim yapmak durumunda kalmıştım. Bir fiat bayi eski arabama iyi para verince ve puntoda iyi bir indirim yapınca (ki aldığım puntoda sunroof, alaşım jant gibi bazı ekstralarda varken 24.5 ytl ye verdiler) bunda karar kıldım. yeni fiat punto shine'ın donanımına bak bir istersen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kontendoo

mathician

bende fena halde punto ya kafayı taktım. 2004 yada 2005 POLO yumu tavsiye edersin yoksa full bir mj punto yumu ?

Bu sınıftaki araçlara bakışım, düşüncelerim şöyle:
    Polo: Kendisi pahalı, servisi pahalı, fiyat farkına göre artıları soru işareti.
    Corsa: Servisi pahalı, ilgisiz. 14 milyar eder dediğim arabama 9.5 verdiler. Hemen kaçtım.
    C3: İkinci elde inanılmaz değer kaybı.
    Kalos: Test sürüşü yaptık. Pek beğenmedim. Opel servisi bakıyor.
    Micra: Kaliteli araba ama kendime yakıştıramadım.
    Fiesta: Kaliteli ve sağlam görünüyor, kasa eski.
    Clio: Ne bileyim sevmiyorum işte.
    206: Şahin gibi oldu, herkeste var.

Geçen yıl araba değiştireceğim zaman Kalos'a yöneldim fazla para vermiyeyim diyordum. Fiat'ta Palio'dan nefret ediyordum, tanıdık vasıtasıyla gittik arabama 13.5 verdiler. O zaman faizler 2.5 civarındayken İtalya'dan gelen Stilo ve Punto'ya 1.6 mı ne bir oran vardı. Çok karlıydı. Nerdeyse benzinli düz Polo fiyatına Dizel Multijet Punto aldım. Araba o kadar az yakıyor ki. Benim 70 milyona gittiğim yolu 1.6 motorlu benzinli bir araba 180'e gidiyor. Ayrıca çok seri bir otomobil.

Şimdi 97 modelden sıfıra geçtiğim için beklentilerim yüksekti. Dediğim gibi motor mükemmel, donanım iyi, kalite yeterli. Bir tek ses alma konusunda hayal kırıklığına uğradım. Ama bazı orta sınıf otomobillerde bile olan bir şey bu.
    Şimdi keşke şu arabayı alsam dediğim belki Fiesta TDCI olabilri, o da belki. Ama yeni kasa Punto (bu forumda bir konu var ona bakabilirsin) mükemmel görünüyor. 1.3 Multijet motorun iki farklı güçlendirilmiş versiyonu olacak bu arabalarda. Yalnız daha seri üretime bile geçilmedi. Frankfurt oto showda tanıtımı yapılacakmış. Bunun borcunu bitirince o arabaya bir bakarız.

• Mathician sana bir soru sorabilirmiyim. Ben de de su an 97 model polo var ve gecenlerde gazetede punto shine ilanini gordum.icinde aracin tum ozelikler var ve kredi imkanlariyla fiyati baya uygun geldi bana. arabanin modelini yukseltme zamani geldigine inaniyorum o yuzden punto segmentindeki araclara bakiyorum su an. 97 model polodan sonra iyiki arabayi degistirmisim dedirtiyormu puto yoksa fiesta ya da yeni polo tarzi araclara mi bakmaliyiz?
  • Lastik sesi şikayeti olan arkadaşlara lastik tavsiyesi

TOYO TIRE amerikada çok satan bir latik Türkiyede bilinmiyor.

Artıları : Lastik yanakları bez değil yekpare farkli bir teknikle yapılıyor. Balon yapmıyor.
    Çok yumuşak.
    Yol sesi yapmıyor vede konforlu bir lastik.(Kötü yolu güzel absorbe ediyor)
    Makul fiyat
    Eksileri : Yumuşak bir lastik olması sebebiyle Continental gibi sert lastiklere oranla ömrü biraz daha kısa.

Bugüne kadar 3 farklı arabamda bizzat kullandım çok memnun kaldım.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.