Şimdi Ara

Punta makinesine ihtiyacım var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
1
Favori
1.179
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Cr2032 , şarj olabilen piller gibi ince ve çok ağır olmayan puntaları yapabileceğim bir cihaza ihtiyacım var.

Ülkemizde satılan ürünler genelde sanayi tip olduğundan işime yarayan bir ürün bulamadım. Yurt dışından da yılda belki 10 defa kullanmayacağım bir ürüne 1500-2000 lira+ kargo+ gümrük verip getirmek istemiyorum.

Kendim yapmayı düşünüyorum, youtube'da bir kaç örnek video buldum araç aküsü kullanılıyor ancak hemen hemen hepsi 40 amper üzeri aküler ki elimde öyle bir akü de yok. Daha küçük bir akü mesela 7 amperlik bir motorsiklet aküsü iş görür mü? amacım hem küçük olması ofisimde yer kaplamaması hem de ihtiyacım kadar punta yapabilmesi. Arduino destekli bir cihaz yapmayı planlıyorum, bilgisi tecrübesi olan arkadaşlar var ise paylaşımları oldukça yardımcı olacaktır. İyi forumlar dilerim.

• Merhaba, 2,7v 500 Faradlık süperkapasitörler işinizi görür demiri,tornavidayı eritiyor akımıyla, 2 tane 2.7v 500F alıp paralel bağlayıp nokta punto kaynak yapabilirsiniz

• Biraz flood yapmış gibi oldu ama kusura bakmayın, bu alttaki videoyu ben çektim burada paralel (Akım kapasitesi birleştirme) yapmadım seri bağladım bu yüzden 2.7v yerine 16.4v oldu hepsini paralel bağlayıp tornavida demir allah ne verdiyse değdirince uçlarına, direk eritiyor ancak pil punta için 2 tane paralel yeterli olacaktır diye düşünüyorum, şarj etmek içinde stepdown voltaj düşürücü modül 8-10 amperlik alıp kademeli şarj edebilirsiniz zira 50-100-150 allah ne verdiyse ne verirseniz o hızda şarj olur buda güç kaynağınızı kısa devreye sokup bozar. ama kademeli 5-10 amper hızla 10 saniyede dolar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E883186F8 -- 20 Kasım 2020; 16:34:3 >

• bu süper kapasitörler de pek ucuz değil ki hem bana bunlar biraz saatli bomba gibi görünüyor. tehlikeli değil mi böyle?

• kangroo kullanıcısına yanıt
  • kangroo kullanıcısına yanıt

biraz tehlikeli görünüyor fakat ben ömrümde hiç patladığını yandığını vs işitmedim, muhakkak birinin başına gelmiştir ama ben görüp duymadım, ben 6 tanesini kargo + gümrük vergisi dahil 110 TL ye almıştım adet fiyatı 13.84 gibi bir şey ödemiştim şuan biraz pahalı ama bunlar 1 milyon+ çevrim ömrüne sahip, kısaca ömürlük diyebiliriz bir kez alın sürekli kalsın pil gibi değil raf ömrü yok çünki boşta zaten 0v da duruyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.