Şimdi Ara

Pulp Fiction İzledim... (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
126
Cevap
0
Favori
4.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
-5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Butch'in silah secme sahnesi efsanedir sanirim. İlk cekic aliyor, sonra beyzbol sopasi gorup onu birakiyor, sonra elektrikli testere, en sonda katana

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • entel dantel kişilerin abarttığı film işte

tarantino'nun çoğu filmi böyle...nesini seviolar anlamam

rezervuar köpeekleri de böyle...sadece sonu fena değildi..
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkan402

entel dantel kişilerin abarttığı film işte

tarantino'nun çoğu filmi böyle...nesini seviolar anlamam

rezervuar köpeekleri de böyle...sadece sonu fena değildi..

Öncelikle entel dantel dediğin insanlar bu filmi pek abartmazlar.Sonracıma sinemayla teknik açıdan ilgisi olan insanların kurguyu yere göre sığdıramaması sonucu bu vaziyete düşmüştür.Ve bundan daha önemli olan şey ise yönetmenin üslubudur.Dikkat ettiysen her filminde diyaloglar ön plandadır.Ve bu filmden aldığınız hazzı arttırıyor.Yönetmenin bu tarzı pek çok kez taklit edilmeye çalışılmış.Kısacası ön yargı ile yaklaşmamak gerek.Reservuar köpekleri de benim için güzel bir filmdir.Olay tamamen senin bir filmden ne istediğine bağlı.Ayrıca her ne kadar konusu saçma gelse de Soysuzlar Çetesi çok sağlam bir filmdir.Tarantino sanatının doruk noktasına ulaşmıştır.Tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: duygusal-adam

Sıradan film hatta sıkıcı, beğenenlerde imdb gibi sitelerin etkisi altında kalan insanlar

Arkadaş beğenmediysen beğenmedim de.Ama nedir bu beğenenler şöyledir böyledir muhabbeti?Sen beni benden iyi mi tanıyorsun?Lütfen bazı yorumlarına dikkat et.Çünkü insanlara böyle basit genelllemeler yaparak onlara hakaret etmiş oluyorsun bir nebze.Örneğin bu filmi beğenen insanlara özenti demek istemişsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yılmaz Güney

quote:

Sıradan film hatta sıkıcı, beğenenlerde imdb gibi sitelerin etkisi altında kalan insanlar

Arkadaş beğenmediysen beğenmedim de.Ama nedir bu beğenenler şöyledir böyledir muhabbeti?Sen beni benden iyi mi tanıyorsun?Lütfen bazı yorumlarına dikkat et.Çünkü insanlara böyle basit genelllemeler yaparak onlara hakaret etmiş oluyorsun bir nebze.Örneğin bu filmi beğenen insanlara özenti demek istemişsin.

Aynen katılıyorum. Filmi beğenmeyebilirsin, istediğin gibi de eleştirebilirsin ama beğenen insanlara 'başkalarının etkisinde kalanlar' da ne demek. Şahsen ben beğendim filmi. Diyaloglar, mekanlar, oyunculuklar gayet güzeldi. Bu kadar basit bir kurguyla nelerin çıkabileceğini görmüş oldum. Şimdi ben birşeylerin etkisinde mi kalmış oldum?

• quote:

Orijinalden alıntı: ««T®AVI§»»

quote:

quote:

Aynen katılıyorum. Filmi beğenmeyebilirsin, istediğin gibi de eleştirebilirsin ama beğenen insanlara 'başkalarının etkisinde kalanlar' da ne demek. Şahsen ben beğendim filmi. Diyaloglar, mekanlar, oyunculuklar gayet güzeldi. Bu kadar basit bir kurguyla nelerin çıkabileceğini görmüş oldum. Şimdi ben birşeylerin etkisinde mi kalmış oldum?

Genelleme yaptım kişisel bir şey değildi yani üzerinize alınmak zorunda değilsiniz, sadece bu benim fikrim kimseyi ilgilendirmez sizde beğenmeyenlere yorum yapabilirsiniz kişisel olmadığı sürece beni ilgilendirmez sonuçta herkesin kendi fikirleri var bu da benim fikrim ha gelip size özel olarak söylediysem haklısınız, imdb'den etkilenip kendini beğenmek zorundaymış gibi hisseden çok insan gördüm

• quote:

quote:

quote:

quote:

Genelleme yaptım kişisel bir şey değildi yani üzerinize alınmak zorunda değilsiniz, sadece bu benim fikrim kimseyi ilgilendirmez sizde beğenmeyenlere yorum yapabilirsiniz kişisel olmadığı sürece beni ilgilendirmez sonuçta herkesin kendi fikirleri var bu da benim fikrim ha gelip size özel olarak söylediysem haklısınız, imdb'den etkilenip kendini beğenmek zorundaymış gibi hisseden çok insan gördüm

Genelleme yaptıysan o genellemeye dahil olanlara (yani senin yorumundaki "beğenenlerde imdb gibi sitelerin etkisi altında kalan insanlar" ) söylemiş oluyorsun.Kalkıp ha bana demişsin ha dolaylı yoldan bu şekilde söylemişsin aynı şey.Bu benim fikrim deyip aradan çekilmek nedir anlamış değilim.Arkadaş bende sana hakaret edeyim sonra bu benim fikrim deyip kenara çekileyim.Unutma özgürlük başkalarına zarar verebilecek boyuta geldiği zaman biter.Birde şunu eklemek isterim.Her filmin hitap ettiği kitle vardır.Sizde o kitleye dahil değilseniz bu gayet normaldir.O kitleye saldırmamak en doğrusu.Eleştirebilirsin ama saldırmamalısınız.

Ek olarak nedir imdb sevdası?Arkadaş oradaki filmler çoğunlukla teknik açıdan sinemada önemli yenilikler yaptıkları için oradalar.Hepsi müthiş filmler değil.O liste de dünyanın en iyi filmleri sıralanmamış.Her gün bir tane neden bu listede şu sırada diye konu açılıyor.Arkadaş ben de beğenmiyorum çoğu filmi ama böyle veryansın da etmiyorum.Anlamsız konular bunlar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Genelleme yaptıysan o genellemeye dahil olanlara (yani senin yorumundaki "beğenenlerde imdb gibi sitelerin etkisi altında kalan insanlar" ) söylemiş oluyorsun.Kalkıp ha bana demişsin ha dolaylı yoldan bu şekilde söylemişsin aynı şey.Bu benim fikrim deyip aradan çekilmek nedir anlamış değilim.Arkadaş bende sana hakaret edeyim sonra bu benim fikrim deyip kenara çekileyim.Unutma özgürlük başkalarına zarar verebilecek boyuta geldiği zaman biter.Birde şunu eklemek isterim.Her filmin hitap ettiği kitle vardır.Sizde o kitleye dahil değilseniz bu gayet normaldir.O kitleye saldırmamak en doğrusu.Eleştirebilirsin ama saldırmamalısınız.

Ek olarak nedir imdb sevdası?Arkadaş oradaki filmler çoğunlukla teknik açıdan sinemada önemli yenilikler yaptıkları için oradalar.Hepsi müthiş filmler değil.O liste de dünyanın en iyi filmleri sıralanmamış.Her gün bir tane neden bu listede şu sırada diye konu açılıyor.Arkadaş ben de beğenmiyorum çoğu filmi ama böyle veryansın da etmiyorum.Anlamsız konular bunlar.

Sakin ol, genelleme yaptığımın altını ilk yorumda çizmedim ama 2. yorumda söyledim ee daha ne sorun ediyorsun genelleme yaptım arkadaş üstüne alınmak zorunda değilsin, yok alıncağım diyorsan o senin sorunun.

Sinemalar.com sitesine üyeyim bir çok arkadaşım var sitede bir kaçından duydum böyle filmi beğenmiyor ama olumlu yorum yapıyor fikrini söylemekten tepki görmekten korkuyorlar ben fikrimi saklamaladığım için bana çok söyleyen oldu insanlar tepkilerden korkup gerçekci yorum yapamıyor yorum sitelerinde, yukarıdaki yorumlarada bakarsan, böyle bir filme beğenmediğine dair nasıl konu acacak cesareti kendinde buluyorsun demiş bir arkadaş yani gördüğün gibi insanlar tepkilerden korkuyor. Ben bu kesimden bahsettim 2. yorumdada bunu belirttim gereksiz yere yorum yaparak uzatmana gerek yok.

• Filmi beğenmeyebilirsin o senin zevkine kalmış ancak beğenenler hakkında yok imdb'den etkilenmiş vs diyerek ancak kendinizi komik duruma düşürürsünüz. Şöyle baktığımızda 602.087 kişinin ortalaması 9.0 bende bir genelleme yaparsam bence sizde bir sorun var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darthblast

Bende pek beğenmemiştim yarısında kapatmıştım sıkılıp

Zevkler tartışılmaz derler ya gerçekten öyle. Bense filmin nasıl bittiğini bile anlamadım çok akıcı bir filmdi.
  • Sıradan olmadığı kesin bi kere.

Diyaloglar nefistir bu filmde. Karakterler şahanedir.

-spoiler-
    Mesela John Travolta'nın canlandırdığı karakteri hatırlayın.
    Adam birini öldürüyor, üstü başı kanlı geliyor diğer arkadaşlarının yanına.
    Sonra arkadaşlarından biri küfürlü konuşunca ona itiraz ediyor, kibar olması için, düzgün konuşması için.
    Düşünsenize , birini doğrayıp geliyor ve arkadaşının küfrüne takılıyor o halde bile.

Benim koptuğum bir olaydı bu.
    -spoiler-

Kara mizahın ağır bastığı filmler ve diziler herkesin anlayabileceği ve zevk alacağı cinsten olmuyor genelde bizim ülkede sanırım.

Olabilir. Sizin tercihinizdir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mone -- 2 Haziran 2012; 11:58:04 >

• quote:

Orijinalden alıntı: carter7415

Filmi beğenmeyebilirsin o senin zevkine kalmış ancak beğenenler hakkında yok imdb'den etkilenmiş vs diyerek ancak kendinizi komik duruma düşürürsünüz. Şöyle baktığımızda 602.087 kişinin ortalaması 9.0 bende bir genelleme yaparsam bence sizde bir sorun var.

Katılıyorum hocam.
    Bu filmi beğenmeyenler sinemadan anlamıyor.

• zeki insanlar için filmin replikleri kutsal kitap gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: magomusti

zeki insanlar için filmin replikleri kutsal kitap gibi...

İroni mi yaptın, gerçek mi söyledin anlamadım?
  • quote:

Sakin ol, genelleme yaptığımın altını ilk yorumda çizmedim ama 2. yorumda söyledim ee daha ne sorun ediyorsun genelleme yaptım arkadaş üstüne alınmak zorunda değilsin, yok alıncağım diyorsan o senin sorunun.

Sinemalar.com sitesine üyeyim bir çok arkadaşım var sitede bir kaçından duydum böyle filmi beğenmiyor ama olumlu yorum yapıyor fikrini söylemekten tepki görmekten korkuyorlar ben fikrimi saklamaladığım için bana çok söyleyen oldu insanlar tepkilerden korkup gerçekci yorum yapamıyor yorum sitelerinde, yukarıdaki yorumlarada bakarsan, böyle bir filme beğenmediğine dair nasıl konu acacak cesareti kendinde buluyorsun demiş bir arkadaş yani gördüğün gibi insanlar tepkilerden korkuyor. Ben bu kesimden bahsettim 2. yorumdada bunu belirttim gereksiz yere yorum yaparak uzatmana gerek yok.

Senin sinema zevkini çok iyi bilsem de çoğu yorumuna katılmasam da saygı göstermeyi önemli buluyorum.Yoksa ben de böyle saygısızca yorumlar yapmasını bilirim.Genelleme yaptım diyorsun bir de üstüne alınmak zorunda değilsin diyorsun.Çelişkinin doruk noktalarına ulaşmışsın haberin yok.Hep aynı şeyi yazdırıyorsunuz millete ama yanlışınızın olduğunu bir türlü kabul edemiyorsunuz.Çıkıp birisi bu film hakkında mantıklı gerekçeler öne sürüp beğenmese ben sesimi bile çıkarmam.Ama senin yaptığın bu filmi beğenen insanlara bir hakarettir.Özür dilemesini bile bilmiyorsun seninle saygı çerçevesinde bir tartışmaya girebileceğimi zannetmiyorum.Ama bunları yazmak zorunda kaldım.

Gereksiz yere yorum yaptığımı öne sürecek kadar gerekli yorum yapan arkadaşım.Hala insanları bir kalıba sokmaya çalışıyorsun.Popüler filmlere eleştiri yapılacaksa bunu ben de yapmışımdır.Hiç kimse babamın oğlu değil.Eğer film kötüyse isterse bütün listelerde birinci olsun yine yererim.O yüzden ikinci paragrafta söylediklerinle beni ilişkilendiremezsin.Yani ikinci paragrafta senin söylediğin gibi bunu farklı bir kesimi eleştirmek için yazmışsın ama gel gör ki yanlış kelimeler kullanarak anlamsız bir tartışmaya zemin hazırladın.

• quote:

Orijinalden alıntı: aky29

Bu filmin çok önemli bir özelliği vardır, aslında bu filmi bu film yapan özelliğidir bu. Herkes filmi izler, çok beğenir, ama film ne hakkındaydı diye sorarsanız kimse bir şey söyleyemez. Çünkü filmde konu yoktur, aslında filmi esas iyi yapan işlenişidir.
    Bu tıpkı şeye benzer Cem Yılmaz'ı izlersiniz, dışarı çıkar ve adamın anlattıklarını anlatırsınız, herkes mal gibi bakar. Bu film de onun gibi. Quentin Tarantino harika bir tarz çıkarmış ortaya.

Bu filme benzer bir film daha bulunmakta benim izlediğim kadarıyla, The Big Lebowski. Bu filmi de izleyin, filmde hiç bir şey anlatmaz, ama filmin işlenişi, saçmasapan espriler dolayısıyla filme çok gülersiniz, ama bunun sonu da Pulp Fiction gibi olur, bir şey anlatamazsınız.

Hocam tebrikler en iyi sen anlatmışsın durumu.Kelimesi kelimesine katılıyorum.

• Bu filmin en sıradışı yanı gayet sıradan olması aslında..Klasik Hollywood aksiyonları,aşırı vurdu-kırdı gibi süsler pek yok fakat çok önemli oyuncuların performansları var..Bugünkü sinema temasının aksine düşünmek lazım,18 sene öncesinin filminden bahsediyoruz..
  • Quentin Tarantinonun filmlerinin ya hastası olursun yada düşmanı adamın tarzı o :) Aynı şekilde Rezervuar Köpekleride öyle
  • quote:

Orijinalden alıntı: aky29

Bu filmin çok önemli bir özelliği vardır, aslında bu filmi bu film yapan özelliğidir bu. Herkes filmi izler, çok beğenir, ama film ne hakkındaydı diye sorarsanız kimse bir şey söyleyemez. Çünkü filmde konu yoktur, aslında filmi esas iyi yapan işlenişidir.
    Bu tıpkı şeye benzer Cem Yılmaz'ı izlersiniz, dışarı çıkar ve adamın anlattıklarını anlatırsınız, herkes mal gibi bakar. Bu film de onun gibi. Quentin Tarantino harika bir tarz çıkarmış ortaya.

garip bir filmdi.normalde belirli bir konuyu işlemeyen filmleri sevmem,o kadar sanat dolu bir adam değilim maalesef.ancak bu film bir başka,kendine çekti nedense.

not:imdb'deki popülerliğini bilmeden izleyip beğenmiştim.lafım üstte "filmi fenomenleştiren imdb" diyenler için.

• quote:

quote:

Senin sinema zevkini çok iyi bilsem de çoğu yorumuna katılmasam da saygı göstermeyi önemli buluyorum.Yoksa ben de böyle saygısızca yorumlar yapmasını bilirim.Genelleme yaptım diyorsun bir de üstüne alınmak zorunda değilsin diyorsun.Çelişkinin doruk noktalarına ulaşmışsın haberin yok.Hep aynı şeyi yazdırıyorsunuz millete ama yanlışınızın olduğunu bir türlü kabul edemiyorsunuz.Çıkıp birisi bu film hakkında mantıklı gerekçeler öne sürüp beğenmese ben sesimi bile çıkarmam.Ama senin yaptığın bu filmi beğenen insanlara bir hakarettir.Özür dilemesini bile bilmiyorsun seninle saygı çerçevesinde bir tartışmaya girebileceğimi zannetmiyorum.Ama bunları yazmak zorunda kaldım.

Gereksiz yere yorum yaptığımı öne sürecek kadar gerekli yorum yapan arkadaşım.Hala insanları bir kalıba sokmaya çalışıyorsun.Popüler filmlere eleştiri yapılacaksa bunu ben de yapmışımdır.Hiç kimse babamın oğlu değil.Eğer film kötüyse isterse bütün listelerde birinci olsun yine yererim.O yüzden ikinci paragrafta söylediklerinle beni ilişkilendiremezsin.Yani ikinci paragrafta senin söylediğin gibi bunu farklı bir kesimi eleştirmek için yazmışsın ama gel gör ki yanlış kelimeler kullanarak anlamsız bir tartışmaya zemin hazırladın.

Üşenmeyip uzun uzun yazıyorsun ortada emek var, zoruna bu kadar gideceğini bilseydim yorum yapmazdım

Edit: tartışma demişsin emin ol tartışma filan yok ortada kendince atar yapıyorsun bende çözemedim bir derdin var demekki diğer arkadaşlar gibi fikrini söyle geç niye böyle çırpınıyorsun anlamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi duygusal-adam -- 2 Haziran 2012; 14:51:03 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.