Şimdi Ara

Pug ya da Maltese sahiplenmek istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.056
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yavru Pug ya da Maltese sahiplenmek istiyorum. Ücretli satın almayı çok doğru bulmadığım için sahiplenme şeklinde arıyorum. Ama bulamazsam son çare alacağım çünkü başka çarem kalmayacak. Eğer sizde ya da eşinizde dostunuzda yavru varsa beni yönlendirirseniz çok sevinirim. Teşekkürler

• Facebook da Maltese Terrier Türkiye sayfasına katılıp konu açabilirsiniz. Yardımcı olurlar mutlaka. Ayrıca ben pug dan ziyade maltese'i öneririm.
  • DeepStorm kullanıcısına yanıt
    Çok yere baktım ama oraya bakmamıştım hemen bakıyorum çok teşekkür ederim tavsiyeniz için. Parayla satın almak doğru değil diye çok uzun süredir sabırla arıyorum ama bulamadım. İnşallah bulabilirim. Bu arada neden Maltese detaylandırabilir misiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ev için çok idealler. Tüy dökmezler ve kokmazlar. Puglar Aşırı sıcak ve soğuğa karşı hassastırlar. Yani kışın ve yazın ya da seyahat sıralarında sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Ayrıca pugların yüzü kırışık bir yapıda olduğu için cilt problemlerine çok yatkın. 2 günde bir kırışıklıkların aralarını silmelisiniz. Acayip horlarlar ve gaz çıkarırlar.

Malteseler'de bakım istiyor tabi. Uzun tüylü oldukları için yazın traş edilmeli. Eğer kuru mama dışında birşey verirseniz ki tavsiye etmem, ağız etrafındaki tüylerini temizlemelisiniz. Aksi takdirde keçeleşir ve kesmeniz gerekir. Ayrıca bir çoğunda benim köpeğim de dahil göz yaşlarından dolayı çapaklar oluşmakta. Bunlarda düzenli olarak temizlenmeli. Sağlık açısından bir zararı yok tabi sadece görüntü açısından bakımlı durması için. Tüy dökmezler ve kokmazlar. Bu çook önemli bir özellik.

Edit :https://forum.donanimhaber.com/pug-nasil-bir-kopektir--29618872
    Buyrun buraya göz atarak puglar hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeepStorm -- 22 Eylül 2017; 3:48:17 >

• kusura bakmayın da kimse ücretsiz bir şekilde pug sahiplendirmez. sahiplendirse bile çok detay arar. benim 4 aylık yavrum var belirli bir ücret karşılığı aldım. daha önce pitbull ve sokak köpeği besledim ama pug ayrı bir güzellik :)
  • A.M.K kullanıcısına yanıt
    Evet ben de bunu farkettim zaten haklısınız. Yaklaşık 1 ay önce Amerikan Cocker aldım. Gayet mutluyuz:)

• Niyet güzel de özellikle böyle değerli ırklara yönelmeniz doğru değil. Satın almayıp sahiplenecek kadar hayvan seviyorsanız barınaklarda köpek dolu birini gidip sahiplenin
  • quote:

Orijinalden alıntı: xnoname

Niyet güzel de özellikle böyle değerli ırklara yönelmeniz doğru değil. Satın almayıp sahiplenecek kadar hayvan seviyorsanız barınaklarda köpek dolu birini gidip sahiplenin

Bu düşünceyi de anlıyorum ve sayı duyuyorum. Ancak tam anlamıyla katılmıyorum. O hayvanlara yazık, evet. Ancak o hayvanları biz sahipsiz bırakmadık. Mesela evde bir kangal besleyemem. Küçük ırk beslemem gerekli. Hepsini geçtim ben doğrudan istediğim bir ırk köpek sahiplenmek isteyebilirim. Sonuçta istediğimiz ırklar da bir can. Onları kimse sahiplenmesin mi? Dediğim gibi anlıyorum ve saygı duyuyorum. Ama bu durumun çözümü bu değil.
  • Yaşınız kaç kız arkadasımın arkadasının maltese yavruları olacak haftaya 2 yada 3 ay sonra sahiplendirecekler.yer izmirde ama
  • pgdnBREAK kullanıcısına yanıt
    Merhaba, yavrulardan bir tanesine talip olabilirim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.