Şimdi Ara

◄◄◄ PUG 106 BÖLÜMÜ ►►►Güncel !!! (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
186
Cevap
5
Favori
83.768
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1) Peugeot araçlar lpg yi sevmez lpg sorunlu olur dıyorlar doğrumu?

2) Peugeot 106 XS 1,6 LPG li araç km de ne kadar yakar yada 100 km de ne kadar litre lpg harcar?

3) 98 model Peugeot 106 XS 1,6 LPG li araç var 200.000 km de alınırmı? Bi sorun cıkarırsa baştan motoru yaptırmak ne kadar mal olur?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-peugeot-106-98-model-106-xs-1-6-lpg-li-beyazzzzzz-32424389/detay/ Paylaş:

Bir sorum daha olacak 106 yi aldığım zaman temizmi kazası varmı masraf cıkarırmı nasıl öğrenebilirim nereye göstermek lazım?Bursa da yardımcı olabilecek birileri varmı?

YARDIMCI OLACAK KİMSE YOKMU

• quote:

Orijinalden alıntı: aliass

quote:

Orijinalden alıntı: powermoon

Biraz daha ekle Quiksilver al derim. Hem LPG derdin olmaz. 1,4 75HP araç. Hem iyi kaçar, hem az yakar. Zaten ilan tarihine bakılırsa o XS kalmamıştır.
    Bursa'da Küçük Sanayi girişinde Peugeot Bir Oto var. Oraya motor ve mekanik için gösterebilirsin. Kaporta için de yönlendirirler seni.

o linkteki arabanın satıldığını zannetmiyorumda.Sizce o araba fiyatına göre güzelmi?

O kadar zamanda satılmadıysa mutlaka vardır birşey. Daha güncel tarihli ilanlara bakın.

• merhaba bir konu hakkında yardıma ihtiyacım var forma üye oldum fakat nasıl form açacağımı bilmiyorum bana yardımcı olabilecek bir arkadaş varsa çok sevinirim şimdiden teşekkürler mutluaydin.34@hotmail.com
  • ARKADAŞLAR AŞAĞIDAKİ videoda 106 ya yapılan tek tuşla amortisörü kaldırıp indirme işlemi ne kadar fiyatı bilgisi olan varmı?Ve Türkiyede yaparlarmıbunu?

http://www.youtube.com/watch?v=vSSmtq4oVWw
  • quote:

ARKADAŞLAR AŞAĞIDAKİ videoda 106 ya yapılan tek tuşla amortisörü kaldırıp indirme işlemi ne kadar fiyatı bilgisi olan varmı?Ve Türkiyede yaparlarmıbunu?

ismi havalı süspansiyon. araştırın. 106'ya bu kadar yatırım yapılmaz
  • quote:

quote:

ARKADAŞLAR AŞAĞIDAKİ videoda 106 ya yapılan tek tuşla amortisörü kaldırıp indirme işlemi ne kadar fiyatı bilgisi olan varmı?Ve Türkiyede yaparlarmıbunu?

ismi havalı süspansiyon. araştırın. 106'ya bu kadar yatırım yapılmaz

Fİyat konusunda bir bilginiz varmı ve Türkiyede hiç gördünüzmü?

• Gördüm, bir 307'ye uygulamışlardı. Maliyeti 2000TL civarıydı eğer yanlış hatırlamıyorsam. Yine de araştırmak lazım.. Bence aşırıcı derecede gereksiz birşey.
  • SLM ARKADAŞLAR BEN DE 106 GTİ VAR ARABAYA 14.60KISA ŞANZUMAN VE BRONZ BALATA YAPTIM AMA ARABA DYNODA 103 HP VERDI.ARACIN HP KAYBI NEDEN OLABILIR ÖNERİLERİNİZİ BEKLIYORUM TSKLER
  • merhaba arkadaşlar sizlere akıl danışmak istiyorum tecrübelerinizden faydalanmak için öncelikle tipo 1.4s kullanıcısıyımaracımın motoru daha yeni o yüzden değiştime zorunluluğum yok fakat ben 106 ların genel olarak hastasıyım şekli kalkışı yakıtı herşeyi bana uygun quicksilver almayı düşünüyorum ama sorun nakitte sıkıntım var 11 binden fazla veremem yani sizin tavsiyeniz nedir değiştireyimmi değermi yoksa üzülürüyüm o paraya alınan bir quickle ? arabaya aile binmeyecek benden başka kimse binmeyecek yani :) bir kaç sorum olacak tecrübe ve cevaplarınızı bekliyorum saygılar

1-peugeot 106 ların sunroofları manuelmi yoksa otomatikmi ve bu bir gerekli donanımmıdır yoksa gereksizmi?

2-quicksilver lerde çift hava yastık , abs görür gibi oldum bu konuda bilginiz varmı? gerçi bana tek hava yastığıda yeter ama merak belki denk gelir böylesi alırım

3- quickilverlerin motorları kaç binden sonra sekman,rektefe ister yani motor ömrü biter?

4-quicksilverlere sıralı sistem lpg mi yoksa eski sistem lpg mi takılıyor

arkadaşlar cevaplarınıza ve yorumlarınıza göre kararımı vereceğim saygılar

• Eski bir 106 Quiksilver kullanıcısı olarak sorularını yanıtlamaya çalışayım.

1)Sunroofları manuel. Kişisel tercih meselesi. Benim 106'm sunrooflu değildi ve keşke sunroof olsaydı diye epey hayıflanmıştım. Almışken bence sunrooflu alınmalı.
    2)Çift hava yastığı çok nadir bulunur. Şuan satılık olan Quik'lerde bulma imkanın çok çok az. Tek hava yastığı standart. ABS ise muamma. Ben çevremde hiç ABS'li Quik görmedim ama bazı sitelerde ABS olduğunu iddia eden satıcılar var.
    3)Bu kullanımdan kullanıma değişir elbette. Önceki sahibi devamlı redline'da kullanmışsa 150binde motoru eline alabilirsin.
    4)Motor enjeksiyonlu olduğu için sıralı sistem takılıyor. Ben LPG'yi hiç önermiyorum. Sakin kullanımda zaten araç çok az yakıyor. Gereksiz.

Birkaç ekstra öneri olarak da şunları söyleyebilirim:
    Araç 1,4 75HP fakat 835kg olduğu için iyi kaçar. Ara hızlanmaları da iyidir. Ama devamlı redline kullanmaya gelmez. Motor yıpranır. Sonuçta tek egzantirik var.
    Yakıt tüketim değerleri çok iyidir. (3000-3500 devirde vites attığını varsayarsak)
    Sen ona bakarsan, o da sana bakar. Bakımlarını yaptığın müddetçe, asla sorun çıkarmaz.
    Eğer ki ben bu arabayla devamlı dipgaz yaparım diye düşünüyorsan, biraz daha ekleyip 106GTI al derim.

• Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 94 model 106 xsi almayı düşünüyorum. Kırmızı renk, sunroof, 1.6 motor lpgli, yeni muayne,. Ustama gösterdim conta yağ kaçırıyor, yüksek hızlarda frene basınca aşırı titreme yapıyor disklerden olsa gerek dedi. Debriyaj balatası yeni degismis. Motoru iyi dedi, basinca iyi kaciyor.hic kazasi yok, degisen yok, boyasi bile nerdeyse tamamen orjinal. Ama güneş yanigi ve cizikler var haliyle. Fiyat olarak en son 7500 dedi satıcı. Sizce nasıl fiyat ve masrafı cok olurmu. Piyasası nasildir aracın zarar edermiyim. İlk aracım olacak yardimci olursaniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: huso0667

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. 94 model 106 xsi almayı düşünüyorum. Kırmızı renk, sunroof, 1.6 motor lpgli, yeni muayne,. Ustama gösterdim conta yağ kaçırıyor, yüksek hızlarda frene basınca aşırı titreme yapıyor disklerden olsa gerek dedi. Debriyaj balatası yeni degismis. Motoru iyi dedi, basinca iyi kaciyor.hic kazasi yok, degisen yok, boyasi bile nerdeyse tamamen orjinal. Ama güneş yanigi ve cizikler var haliyle. Fiyat olarak en son 7500 dedi satıcı. Sizce nasıl fiyat ve masrafı cok olurmu. Piyasası nasildir aracın zarar edermiyim. İlk aracım olacak yardimci olursaniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

merhaba dostum modeli cok eski bir kere onu söyliyeyim sunroof bu 1o6 larda hastalik ben cok cektim kolu kırılır tam oturmaz su kacırır [ NE YAPARSAN YAP ELBET KACIRIR :) ] aracı zorladıgın zaman kacırıyorsa oda normaldir Diskleri bir tornacıda taşlat birseycigi kalmaz iyice bir baktır derim kazası olmaması iyi degisen olmamasıda iyi fiyat kazasız diye o kadar pahalı olmalı bence cok para benim arkadasım xs sattı 98 78oo dü sanırım e hatırlıyorum sonucta aldıgın araba 17 yasında onuda hesap et :)= hala alıcam dersende hayırlı olsun ne diyim :D

• Öncelikle cevabınız icin teşekkürler. Fiyat banada biraz pahalı geliyor açıkçası. 7000 olmalı maksimum. Fakat piyasami cok yuksek anliyamadm 7000 liranin altinda eli ayagi duzgun bi araba bulamadim. Kazasiz 106 lar aeasinda da ankarada en ucuzu bu. Ayni aractan bir tane daha var 96 model sunroofsuz fakat kmsi 300000 de genel itibariyle durumlari benzer lpg siz. O araci bile 8000 den asagi dusmedi satici. Bende cok karasizim, 50 lira kapora verdim bugun araca fakat dedigim gibi karasizim. Bu arada aracin sunroofunda sorun gorunmuyor bugun su tutturdum tazzikli bi kacirma yoktu.diskleride satici yaptirip verecek bana öyle anlastik. Sizce bu aracin maksimum ederi nedir? Tesekkurler.
  • @husu0667 pm atmıştım bakmadın mı ?
  • arkadaşlar merhaba...

peugeot 106 quicksilver alıcam 2001 model uçuk noktalarda km yapmamış dış makyajı abartılmamış istanbul içi. satan arkadaşlar varsa bilgilendirsinler.
  • Herkese selamlar . 20 yaşındayım öncelikle belirteyim .

Konu açmıştım ama topic görünce buraya yazdım .

Arkadaşlar ben peugeot 106 Quiksilver almayı düşünüyorum . Önerileriniz nelerdir xs modelide iyi diyorlar . Gtı hariç önerileriniz ne olur? Kullanan kişiler cevaplarsa çok sevinirim .

Benim beklentilerim sportif görünüm, aşırı hıza gerek yok ama benide yıpratmayacak yolda rampada , yakıtı uygun olacak . Bunları Quiksilverda gördüm diyebilrim .. Birde size sorayım dedim ...

1-Yakıt olarak ne yakar ?
    2-Tak kapılı olması biraz korkutuyor satarken falan sorun yaratırmı ?
    3- Temizini nasıl bulabilirim nelere dikkat etmeliyim ?
    4-Sürekli arıza çıkaran baş belası bi araçmı ( kronik arızalar falan ) ?
    4-Ve tüp takılabilrmi? taktırsak zarar verirmi ?

Yada sizlerin önerebileceği bir 106 modeli varmı ? 4 kapılı modelide güzel ama bilmediğim için yanaşamıyorum Quiksilver öneriyor herkes sizlerin görüşlerinide alırsam benim için kesin kanaat olacak .. Bir araba sıkıntım oldu zamanında malum peder beye tekrar rezil olmak istemiyorum sizlerin kullananların görüşleri benim için gerçekten çok onemli , bu kez kendi emeğimle alacağım çünkü .. Herkese şimdiden teşekkür ederim ...

• quote:

Orijinalden alıntı: 07_murti

Herkese selamlar . 20 yaşındayım öncelikle belirteyim .

Arkadaşlar ben peugeot 106 Quiksilver almayı düşünüyorum . Önerileriniz nelerdir xs modelide iyi diyorlar . Gtı hariç önerileriniz ne olur? Kullanan kişiler cevaplarsa çok sevinirim .

Benim beklentilerim sportif görünüm, aşırı hıza gerek yok ama benide yıpratmayacak yolda rampada , yakıtı uygun olacak . Bunları Quiksilverda gördüm diyebilrim .. Birde size sorayım dedim ...

Yada sizlerin önerebileceği bir 106 modeli varmı ? 4 kapılı modelide güzel ama bilmediğim için yanaşamıyorum Quiksilver öneriyor herkes sizlerin görüşlerinide alırsam benim için kesin kanaat olacak .. Bir araba sıkıntım oldu zamanında malum peder beye tekrar rezil olmak istemiyorum sizlerin kullananların görüşleri benim için gerçekten çok onemli , bu kez kendi emeğimle alacağım çünkü .. Herkese şimdiden teşekkür ederim ...

106 Quiksilver eski aracım. Sorularını yanıtlamaya çalışayım.

1)Yakıt olarak şuanki benzin fiyatına göre 50TL'ye 140 ila 150km yaparsın.
    2)106 Quik'lerin piyasası çok hareketlidir, kolay satarsın. Ben 1 günde satmıştım.
    3)Temizini bulmak için biraz sabretmek gerekiyor. Sahibinden'den devamlı kovalamak lazım. Çünkü düştüğü anda kapıyorlar.
    4)Kullandığım süre içinde hiçbir problem yaşamadım. 1,4 75HP'lik motorlar şuan bile 206+'larda kullanılıyor.
    5)Tüp takılabiliyor tabi ki, bir uyumsuzluk söz konusu değil. Ama ben aracın orijinalitesinin bozulmasından yana değilim.

Son olarak eklemek istediğim nokta mutlaka sunrooflu alman olacaktır. Benim aracımda yoktu ve keşke olsaydı diye epey hayıflanmıştım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 07_murti

Herkese selamlar . 20 yaşındayım öncelikle belirteyim .

106 Quiksilver eski aracım. Sorularını yanıtlamaya çalışayım.

1)Yakıt olarak şuanki benzin fiyatına göre 50TL'ye 140 ila 150km yaparsın.
    2)106 Quik'lerin piyasası çok hareketlidir, kolay satarsın. Ben 1 günde satmıştım.
    3)Temizini bulmak için biraz sabretmek gerekiyor. Sahibinden'den devamlı kovalamak lazım. Çünkü düştüğü anda kapıyorlar.
    4)Kullandığım süre içinde hiçbir problem yaşamadım. 1,4 75HP'lik motorlar şuan bile 206+'larda kullanılıyor.
    5)Tüp takılabiliyor tabi ki, bir uyumsuzluk söz konusu değil. Ama ben aracın orijinalitesinin bozulmasından yana değilim.

Son olarak eklemek istediğim nokta mutlaka sunrooflu alman olacaktır. Benim aracımda yoktu ve keşke olsaydı diye epey hayıflanmıştım.

Çok teşekkür ederim bilgiler için . Sizin gibi aracı kullanan kişilerin önerilerine ihtiyacım var.
    Tam benlik araç genel olarak sizin dediklerinizi söylüyorlar zaten . Yakıtıda güzel .

Peki alırken nelere dikkat etmeliyim ? Serivisine gotürsem direk peugeot onlar açıklama yaparmı yardımcı olurlarmı motor kaporta vs. konusunda guvenebilirmiyim ?

• Yetkili servisler 2004 model altına expertiz yapmıyor. Önce iyi bir Peugeot ustasına gidin (özel servis olabilir) aracı bilgisayara bağlatın, şanzımanına, motoruna detaylı baktırın. Ustayla yol testine çıkın, usta bir kullansın aracı.
    Ardından da kaporta boya servisine gidin. Orada da ustaya aracın neresinde boya var, hangi parçaları değişmiş onu öğrenin..
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.