Şimdi Ara

PUBG Mobile versiyonunda Bot oyuncuların olduğu iddia ediliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
3.077
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun ismi PlayerUnknown's Battlegrounds olan, son zamanların en çok oynanan hayatta kalma oyunu PUBG, geçtiğimiz günlerde mobil cihazlar için de indirmeye sunulmuştu. Bluehole tarafından geliştirilen ve çevrimiçi oynanan PUBG Mobile'da, maksimum 100 oyuncunun birbirlerini yok ederek hayatta kalma mücadelelerini konu alıyor.

Botlar yeni oyuncular için mi yerleştiriliyor?

Oyunun mobil versiyonunu olan PUBG Mobile'ı deneyimleyen oyunseverler, oyunun PC versiyonuna oranla daha kolay olduğunu belirtiyorlar. Bunun nedeni olarak da çevrimiçi mücadelelerdeki oyuncuların bot olabilme ihtimali olarak dillendiriliyor. Oyun esnasında rakiplerin gerçek insan gibi hareket etmemeleri, açık alanlarda yerlerini belli edecek hareketler yapmaları ve ses çıkarmaları bu iddiaları güçlendiren bulgular.

Ayrıca Bkz.Konuşma esnasında patlayan Nokia 5233 genç bir kızın ölümüne neden oldu
    Konuyla ilgili bir başka görüş ise, bunun yeni oyuncuları oyuna adapte etmek için kasıtlı olarak yapıldığı yönünde. Yeni oyuncuların oyundan zevk almaları ve kazanabilme ihtimallerinin olduğunu hissetmeleri için oyuna yapay zekâsı düşük botlar yerleştiriliyor ve oyuncu deneyim kazandıkça bu botların yerini gerçek oyuncular alıyor. İddialar ile ilgili oyunun geliştiricileri Bluehole Studio ve PUBG Corporation'ın henüz bir açıklama yapmadığını da belirtelim.

• Biliyordum.

Deneyini de şöyle yapmıştım dün akşam;

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Öyle , mobil kullanıcılar çok daha casual oldukları için ilk maçlarında pat pat öldükleri oyunu silip 1 yıldız verirler diye böyle bir yola gidilmiş. Belli bir seviyeden sonra yetenek seviyenize göre oyuncularla eşleşmeye başlıyorsunuz botları yeteri kadar yendikten sonra. Akıllıca bir hamle , oyuna kimse para ödemediği için bir anda oyunu silmek veya yüceltmek çok kolay mobilde.

https://www.theverge.com/2018/3/16/17128526/pubg-mobile-hands-on-review-vs-xbox-fortnite

quote:

One major difference from the other versions is the presence of bots, apparently designed to help new players get to grips with the game. As you level up, the ratio of real players to bots increases, and it’s easy to tell the difference — the bots are pretty dumb and don’t put up much of a fight. This might be disappointing to hear for anyone who plays for the first time and is amazed by their own latent skill level, but it’s a clever way to ensure people have a good experience when they first play PUBG.

https://www.reddit.com/r/PUBATTLEGROUNDS/comments/85oe6i/psa_pubg_mobile_starts_you_off_against_bots_dont/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***Leopard*** -- 21 Mart 2018; 14:18:51 >

• Eğer gerçekse, bunu bildirmeden yapmaları kötü olmuş ama varsa da bot sayısının fazla olduğunu da düşünmüyorum. Keza, PUBG'yi açabilecek kapasitede bilgisayar sahibi olanların sayısı çok azdır ancak mobilde açabilecek insan sayısı fazladır. Yani çoğu bu oyunla ilk defa tanışıyor, ilk defa oynuyor olabilir. Ayrıca mobilde nişan almak, hareket etmek bilgisayardaki kadar kolay olmadığı için amatörler bot gibi hareketler yapabilir. Bilgisayarda bu oyunu oynamış kişiler, mobilde benzer taktiklerle ilerleyebilir fakat amatörler ortalıkta deli dana gibi koşabilirler.

• Kesinlikle bot var oyunda. Pubg nin mobil versiyonu en büyük mobil rakibinin çok gerisinde kaldı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Oyunda dördüncü oldum be, dördüncü, bu mümkün değil, imkansız, saçma dur bir daha oynayım :D
  • Vurduğum ilk 2 kişide anladım bot olduklarını. Bana bakıp çok yavaşca yumruk atarak ilerlemeye çalıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: num

Biliyordum.

numan hocam dh pubg mobile takımı mı kursak

• quote:

Orijinalden alıntı: mobiluzman26

quote:

Biliyordum.

Var bizim zaten.

• Çin versiyonunu 1 aydır oynuyorum. O kadar oyuncu olmasına rağmen hala maç başında 1-2 bot öldürüyorum.
    İlerleme falan da etki etmiyor. Rank çok iyi fakat hala bot var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DRK Sigorta -- 22 Mart 2018; 11:4:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mobiluzman26

quote:

Biliyordum.

Var bizim zaten.

• Mobil ile alakalı sohbetleri lütfen aşağıdaki konuda yapalım.

PUBG Mobile [ANAKONU]
    https://forum.donanimhaber.com/pubg-mobile-ana-konu--131917441
  • vbalikci kullanıcısına yanıt
    hocam 4'ü birakin yaklasik 15 mactan 10 unda 1. oldum bu kadar kolay olmamasi lazim

• pubg oynarken internete bağlı olmak şartmı
  • Uzun süredir var botlar. Özellikle kuzey Amerika bot kaynıyor

• Arkadas moralımı bozdunuz yaa. Daha 2 gündür oynuyorum telden bende kendımı güzel oynuyorum sandım megersem adamlar botmuş :(( Normalde Free Fire oynuyordum.
  • online battle royale oyunların hepsinde vardır bu, adam oyuna yeni başlamış sonuçta alfa oyunculara karşı oynayamaz, silahların tepmeleri hangi silahın ne için olduğunu vs anlaması için botlara karşı oynar ancak şunu da unutmamak lazım oyunda 80 kişi varsa bunun 50 civarı bottur diğerleri de oyuna yeni başlayanlardır, rütbe arttıkça oyuncu kalitesi de artar.
  • pomelo P kullanıcısına yanıt
    tabii ki hocam bırak internete bağlı olmayı oyundaki ms bile çok önemli :)) yüksek ms ile bu tarz oyunlar oynanmaz
  • pomelo P kullanıcısına yanıt
    Yok hocam hesap makinesi ile de oynanabiliyor

• İddaa değil gerçek.. Bu botlar ellerinde silah ile iniyor paraşütten. Eğer boş arazide bir botun yanına düştüyseniz yandınız. %60 bot %40 oyuncu oluyor genelde. 10 takım mücadele ediyor her maç.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.