Şimdi Ara

Pubg için Ryzen 2600 mü İntel i5 8400 mü? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
1
Favori
3.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bekliyoruz bakalım biri çıkar belki.
  • badmobil kullanıcısına yanıt
    bromton arakdas size cevap verdi bende kendisi cevap verdi dedim :) bende size o konuyu bulup atıcaktım kanıt olarak

• Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Çekirdek hızları 4.3ghz bandından sonra en sonda 4.5ghz diyelim pek fps olayını etkilemiyor yani 5ghz de çalışan bir 8600k ile 4.4 de çalişan 8600k arasında oyunda fark yok Ryzen tarafında stock değerler iptal edilip 4ghz civarlarında kullanılırsa bu işlemcilere yakın sonuç veriyor tabiki yüksek ram hızı desteğiyle.
    Not; Bu yorumuma Amd çekirdeklerini kullanamayan az sayıda oyun dahil değildir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Her şeyi geçtim ama PUBG fps leri gerçekten fake. 9600K ile 2600 PUBG de aynı fpsleri alamaz.

• Doğru mu değil mi bilmiyorumda kafa kafaya cıkmış ilginç geldi attım bu sonuçlar doğruysa 2600 iyi iş çıkarmış.

Banada trolleme var gibi gelmedi değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 8 Şubat 2019; 2:37:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

Doğru mu değil mi bilmiyorumda kafa kafaya cıkmış ilginç geldi attım bu sonuçlar doğruysa 2600 iyi iş çıkarmış.

Banada trolleme var gibi gelmedi değil.
    9600K pubg de 8700K ya yaklaşan bir işlemci. Burada hep 2600 ile benzer sonuçlar vermiş böyle olması imkansız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende ryzen işlemci diyorum, özellikle yeni çıkacak seriyi beklemeni öneririm.
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Fake olduğu çok belli. İntel pubg de çok daha iyi performans verir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badmobil -- 8 Şubat 2019; 13:45:28 >
  • Şuan amd zen 2 daha çıkmadı yorum yapamam ama. Şuan İntelin i5 8600k veya i5 9600k işlemciye rakip Amd ryzen işlemcisi yok. Amd ryzen intelin Oyun performansında i5 seviyesine gelemediler. Zen 2 ile birlikte yakalayabilirler. Ama tam net değil daha çıkmadı işlemciler. Çıkıncada bana göre fiyattan dolayı yine eleştirilecek. Zen 2 mimarisi çekirdek sayılarının artması ghz değerlerinin artması gibi yenilikler var. Örn amd r7 2700x 8/16 4.3ghz bir işlemci şuan günümüzde 2000tl satılıyor. Amd r5 3600 veya r5 3600x serisi 8/16 4.8ghz değerlerinde çıkacak tabloya göre şimdi r5 serisi r7 serisi ile aynı çekirdek hızı daha yüksek ghz değerleri ile geliyor. Yeni zen 2 r5 serisi işlemciler 2000tl altında gelmez. Eğer 2000tl altında gelirse r7 2700x serisi gözden değeri düşer almak mantıksız olur. Bana göre 2500tl üstünde bir fiyattan gelecek. Alınası r3 serisi olur gibime geliyor fiyattan dolayı söylüyorum.

• i5 8400 stok fan ile kullanılamazmış kanıtlanmış falan filan. Kim neyi kanıtlamış ? Yine her zamanki gibi kulaktan dolma yorumlar havada uçuşuyor konuda.

Kullandığım Kasa içi soğutma çok iyi olmadığı halde stok fan ile sıcaklık tam yükte 60-62 derece civarında geziyor i5 8400 ile.

Soruya gelirsek bana kalırsa çipset değiştirmek gereksiz yatırım ve masraf olur. Halihazırda kullandığınız Anakarta İ7 6700 takın geçin. İntel/Amd Yeni seri işlemciler çıkana kadar sizi idare edecektir.
  • Tek oyun için işlemci alacaksınız hangisi fazla FPS veriyorsa onu alın.

Genel olarak oyun oynamayı seven biriyseniz AMD şu an için intele daha avantajlı.kabul edilse de edilmezse 1600 1700 u çıkararak AMD dört cekirdekli işlemcilerin üstünü çizdi.buyuk ihtimalle ryazenin yeni nesli çıkınca bir çok kullanıcı sekiz çekirdekli işlemciler kullanmak isteyecektir.

Uzun kullanımda ve upragade imkanları dusunulunce AMD platform olarak daha mantıklıdır.zaten elinizde idare edecek bir işlemci varsa AMD yeni nesil çıkana kadar beklemek bence daha faydalı olur.

• Yeni pubg yok ultra ayarlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 8400 yerine 2600 almanın çok da tartışılır bir tarafı olmamalı. Zira 8400 ün çekirde sayısı ve hız aşırtmaya olanak vermemesi bir yana upgrade etmek istediğinizde ciddi manada 2. elde bile el yakan fiyatlarla alınabilir durmuyor. Ayrıa gelecek Ryzen serisine upgrade yapabilme şansını da bir kenara koyarsak platformun da önü bayağı bayağı açık durumda.

2600 aldığınızda belki Intel tarafına kıyas bir miktar geride kalabilir de ancak "ya bu ne oynayamıom yavvv" dedirtecek bir sorun da oluşturmaz. Bir şeyi savunurken fanatizm kokan cümleler de kurmayın, fazlasıyla itici duruyor.
  • Su anki patates oyunlara bakip "amd i5 seviyesine yaklasamadi" demek bu islerden epeyce uzak oldugunuzu gosteriyor. R5 2600 islemcisi i5 8400 modelinden uzak ara iyidir. Bakin arada daglar taslar tepeler var. Oyunlar hala daha multicore icin tam olarak adapte olamadi. Ayrica oyunlar icin genel islem yuku maksimum i5 8400 seviyesinde tutuluyor. Bu seviye maksimum r5 2600 seviyesine ciktiginda i5 8400 modeli r5 2600 modelinin her oyunda %25 arkasindan takip eder. Kapasitesi yetmez. I5 8400 su an icin ancak günü kurtarır yarin icin size sadece hayal kirikligi getirir.

Bknz: i5 7600 ve 7600k islemcileri

Güya bu islemcilerde r7 1800x modelinden iyi fps veriyordu. Simdiki hallerini goruyoruz.

Intelde i7 8700 ve 9700k nin altindaki her islemci size onumuzdeki yillarda hayal kirikligi yaşatir. 9600k modelininde i5 8400 modelininde sonu i5 7600 serisinden farkli değildir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vamp

Su anki patates oyunlara bakip "amd i5 seviyesine yaklasamadi" demek bu islerden epeyce uzak oldugunuzu gosteriyor. R5 2600 islemcisi i5 8400 modelinden uzak ara iyidir. Bakin arada daglar taslar tepeler var. Oyunlar hala daha multicore icin tam olarak adapte olamadi. Ayrica oyunlar icin genel islem yuku maksimum i5 8400 seviyesinde tutuluyor. Bu seviye maksimum r5 2600 seviyesine ciktiginda i5 8400 modeli r5 2600 modelinin her oyunda %25 arkasindan takip eder. Kapasitesi yetmez. I5 8400 su an icin ancak günü kurtarır yarin icin size sadece hayal kirikligi getirir.

Bknz: i5 7600 ve 7600k islemcileri

Güya bu islemcilerde r7 1800x modelinden iyi fps veriyordu. Simdiki hallerini goruyoruz.

Intelde i7 8700 ve 9700k nin altindaki her islemci size onumuzdeki yillarda hayal kirikligi yaşatir. 9600k modelininde i5 8400 modelininde sonu i5 7600 serisinden farkli değildir.
    Are you heard "CPU Upgrade" ? You know he could buy a 9700K when 8400 is not enough for new games right?

Türkçe'den anlamadığın için şansımı bir de böyle deneyeyim dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anti Fanboy -- 9 Şubat 2019; 21:35:21 >

• Anti Fanboy A kullanıcısına yanıt
    Upgrade isine giriyorsak intelin hicbir chipseti amd ile yarisamaz. Bizim yorumumuz ekonomi anlaminda kotu dönemde oldugumuz su donemde az masraf ile uzun donem kullanilabilirlik. Her yil cpu degistirceksek zaten bu konulara gerek yok.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İ5 8400 aldım 1150 liraya 350 lirayada H310m-D anakart aldım. Fazlasıyla memnunum. Pubg ve Cs oyunlarında Rx580 ile gayet güzel kombinasyon oldu. İşlemci kullanım yüzdesi bu oyunlar için çok yeterli. Ryzen anakartlar pahalı olduğu için kararımı intel'den yana kullandım. 2 yıl beni götürsün yeterli zaten.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.