Şimdi Ara

Pubg için Ryzen 2600 mü İntel i5 8400 mü? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
80
Cevap
1
Favori
3.762
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İntelin stok soğutucusu yetmiyor ne yazıkki bu işlemciyi alanların çoğu soğutucuyu değişiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • dümdüz düşünürsen 3-5 fps farkla i5 kazanır . ama daha geniş düşünürsen (mesela işlemci kullanım yüzdesi ki intelde çoğu oyunda yüzde 90-100 lerdeyken ryzende 50-70 lerde olacak, ya da aynı anakartla ilerde de işlemci güncelleme vs gibi konular) ryzen tabii ki.
  • badmobil kullanıcısına yanıt
    8400 önerin oc şansi hic olmasin oyunlarda simdiden %100 kullanim vursun, stream yapacagim yayin yapacagim dediginde dağilsin ilerde ryzen 3000 serisi cikinca sistem upgrade olmasin...

Tmm mi guzel kardesim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • i5 öneren arakdaşlar için sunu söyliyim 2600 yerine sogutucu masrafı eklemeden 2600x alır b450 dede paşa paşa kullanır

i5 için stok sogutucu yetersiz yüzlerce kez kanıtlandı

birde intelde alıcagın son işlemci olucagunuda unutmamak gerekiyor

kimse burda yok 9900k takarım vs düsünen varsa türkiyede intelin 2.elinin nekadar pahalı oldugunu söylemiyorum bile isteyen i7 6700k ve 7700k i7 8700k fiyatlarına bakabilir

sadece işlemci fiyatlarıdır 2.elde bakıcaklar için sogutcu yoktur extra bi 1000tl ekleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 7 Şubat 2019; 18:48:26 >
  • Herkese cevapları için çok teşekkür ederim. İleride nasipse 2K 144hz monitör almayı düşünüyorum. 2K çözünürlükte i5 8400 yeterli olur mu? Pubg ağırlıklı kullandığım için gönlüm intelden yana açıkçası. Yayın render vs. işim olmuyor zaten. Rtx 2060 ya da 2070 alabilirim 1-2 yıl içinde duruma göre.
  • intel alacaksan k serisi al ki bir anlamı olsun. max 4.0 ghz gören intel işlemciye para vereceğine bir garibanı sevindir daha hayırlı olur.

ya 2600 al geç, anakartta asrockun b450 modeli vardı tam adını unuttum onu al derim baya araştırmıştım.

ya da ryzen 3000 serisini bekle.
  • Bromton B kullanıcısına yanıt
    Bunu neye dayanarak söylüyorsunuz merak ettim 200tl lik soğutcu kaç derecede tutuyor. Şayet kendim denedim b450 tomahawk ile 4.1 ghz bile belirli bir süre sonra sistem kitleniyor. Fps windale 6 ile denedim. 4.2ghz için şansına iyi slikon kalitesine sahip bi r5 2600 lazım yada iyi bir soğutucu ve anakart lazım.
  • i5 8400 stok vs amd r5 2600x 4.2ghz işlemciler sonuna kadar zorlanmış.

www.youtube.com/watch?v=Acdd-ph1NOE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badmobil -- 7 Şubat 2019; 20:32:22 >
    wolfgang kanalının testlerinin fake click bait oldugu forumda kanıtlandı önermeyelim
    https://www.youtube.com/watch?v=HJAsUhXzRvo

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 7 Şubat 2019; 20:47:18 >
    Evet o testte elle tutulur bir fark var ama 3 şey dikkatimi çekti.

1. DX11 modunda yapılmış 2080 gibi bir kart olsa dx12 kullanmak nispeten zorundasın ozaman nasıl olurdu bir görmek lazım.

2.1080P ve Full low ayarda test edilmiş 1080ti ile 1080p full low oynayacaksan ve bu şekilde daha iyi bir fps alacaksan 8400 almanın bana göre bir götürüsü yok buyrun alın tabiki.

3.Bu testte 8400 şuanda %98 leri görmüş cpu kullanımında gerçi 2600x de %80 leri görsede genede daha büyük bir işlem hacmi barındırmış şimdiden %100 de 100 leri gören ve upgrade seçeneği 9900k ile kısıtlı ki seçtiğin anakart 8400 uyumlu ucuz bir anakartsa 9900k sağlıklı çalışmayabilir veya oc yapılamayadabilir ayrıca sogutucu isteyecektir.

Birde hobi amaçlı stream işlerine youtuberlik video işleme vs gibi işlere bulaştıgında 8400 direkt bayılacaktır kapasitesi dolacaktır malesef 8700 düz olan k sız işlemciyi beğeniyorum ben mesela biraz uygun olsa fiyatı hem saat hızı güzel hem 12 izlek hemde 65w olması ile bana çok cazip geliyor orta üst bir oyuncu ev kullanıcısı pc si için lakin amd 3000 bu kadar iddalı yaklaşırken upgradeable özelliği daha yüksek olan am4 soket genel olarak daha mantıklı olacaktır bu demek değil ki 8400 kötü gayet iyi işlemcidir ama vaad ettikleri sınırlı potansiyeli belli 2k ultra ayarda zaten fark kalmıyor desek yeridir ki oc potansiyelide 0 sıfır.

8400 de HT olsaydı çok başka konuşurduk ama 10. nesilde intel mecburi bir devrim yapıp i5 lerede ht verecek mecbur kalacak diye düşünüyorum ama ozamanda %99 soket değişecek.

Birde Ryzen 2600(Satıcıya alırken sorun) de Division 2 oyun hediyesi var oyunu ve stock fanı satıp uygun fiyatlı perfomanslı bir fan içinde bütçe oluşturulmasına yardımcı olunabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 7 Şubat 2019; 21:1:53 >
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Rica etsem kanıt alabilir miyim.
    kendisi cevap verdi bana gerek kalmadı
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    1. Test videosunda dediğiniz karta denk gelmedim.
    2. 1080p low ayarda yapılması işlemciye binen yükü artıyor ki işlemcinin gücünü görebiliyoruz. Daha fps alacaksan 8400 alamanın bir görüntüsü yok mantığını anlamadım. Düşük ayarda fps farkı varken yüksek ayarda da fps farkı var.
    3. İşlemci kullanımı yüksek olması oyuna hiçbir şekilde akıcılığı bozmuyor. Oyunlar tekli çekirdek performansına bakar. Amd ryzen cpu kullanımı rahat olmasına rağmen düşük performans sunması bana göre eksidir. Ve çoklu çekirdeğin mantığı boş geliyor. Şuan 6/6 hayla 3 yıl rahat gider.

Konu pubg üzerine i5 8400 pubg yayında asla sorun yaratmıyacaktır. İş yayına girerse 2600'de zorlanacaktır. Demek istediğim yayında bf5 ac odyssey oynanacaksa malesef her iki işlemcide tıkanacaktır. Şuan amd nin sıket avantajı var fakat. R5 2600 den r7 2700x uprage yapılsa oyunda gözle görülür fark olmayacaktır. Sadece çoklu çekirdek render farkı olacaktır. i5 8400 den en kötü 8600k geçiş yapılırsa bile gözle görülür oyun performans artışı görülür. İntel tahtı kolay kolay yıkılmaz özellikle professiyonel e spor oyuncuların tercihi olduğu sürece.

Amd zen 2 mimarisine gelince bende çok merak ediyorum. Fakat Amd her sene böyle fırtına gibi geliyor sonra intelin her zaman gerisinde kalıyor. Hep dedikleri kağıt üstünde kalıyor. Şuan tabloya göre amd r5 serisi şuan ki r7 serilerini alcaktır. Çünkü çekirdek sayıları aynı olacak ghz değerleri artacaktır. Amd nin üstünde durması gereken şey fiyat eğer fiyatları uçuk olursa rekabet zor olacaktır. Çünkü r5 serisi r7 den ucuz olursa r7 serisi bu sefer gözden düşecek tercih edilmecek. Çünkü aynı çekirdek sayısı daha yüksek ghz değerleri güncel ve ucuz olması temel sebep olacaktır. Eğer 2500tl üzerinde çıkarsa inteli güzel bir farkla performans vermesi lazım tercih edilmesi için çünkü bende alacağım test için. Şuan kadar r5 1600 ve r5 2600 serisini kullandım. Çevremde 2700x kullanan var. Malesef 1080p performansını beğenmiyorum. 2k monitörlerde ekran kartı fiyatında ülkemizde çoğu kullanıcı 1080p tercih ediyor.

Kendi şahsi düşüncem intel işlemciyi amd keşke tahtından indirse İntelin fiyat politikası sevmiyorum. Fakat Ben 1080p 144hz oyun zevkine düşkün biriyim akşam eve gelince stres atıyorum. Bana bunu intel güzel sağlıyorsa mecbur intel tercih ediyorum.
  • asko56 kullanıcısına yanıt
    Video tarihi eski sayılmaz. Madem kendisi cevap verdi niye hayla çekiyor ve izleniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi badmobil -- 7 Şubat 2019; 21:29:28 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.