Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Puan Sisteminde Ufak Değişiklikler Var 2012-ÖSYS Kılavuzunun 6287 Sayılı Kanun’a Göre Düzenlenmesi

321
Cevap
1
Favori
12.046
Tıklama
Tüm Forumlar >> Eğitim ve Sınavlar >> TYT / AYT >> Puan Sisteminde Ufak Değişiklikler Var 2012-ÖSYS Kılavuzunun 6287 Sayılı Kanun’a Göre Düzenlenmesi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      1 Not
      29 Mayıs 2012 22:04:39
      şu konuya da uğrayın arkadaşlar
      http://forum.donanimhaber.com/m_61435156/tm.htm
      |
      |
      29 Mayıs 2012 22:06:10
      bi yere kapak atıp gidelim lanet olsun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      29 Mayıs 2012 22:07:42
      ((((((2012-2013 öğretim yılında yükseköğretim kurumlarına öğrenci seçme ve
      yerleştirme işlemlerinde uygulanacak kuralları içeren 2012-Öğrenci Seçme ve
      Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu)))))) diyor bu 2013 yerleştirmesi değil mi?

|
      |
      29 Mayıs 2012 22:08:14
      Yemin ediyorum şu adamlarda gram akıl yok. Torpilin b*ku çıkacak resmen. Sadece diplomaya göreyse kolejlere yaradı. Hocalara para yedirmeler, kayırmalar felan. Oh oh. İyice içine ettiler.
      |
      |
      29 Mayıs 2012 22:08:40
      Allah hepsinin cezasını versin. Bizim öğretmenlerimizin konuları iyi öğrenelim diye zor sorduğu, notların bol keseden olmadığı sınavlar yüzünden boş beleş lise okuyan adamla aynı puanı mı alacağım ben? Adalet falan demişler yukarda bir de, birşeyler yazasım var ama 7 senelik üyeyim burada üyeliğimi çizdirmek istemiyorum. Zaten bu günlerde zor ders çalışıyordum, sinirim alt üst oldu şimdi, iyi bari okul puanımız iyi çok şükür diyorduk onu da aldılar elimizden. Acısı fitil fitil çıksın bunlardan inşallah.
      29 Mayıs 2012 22:09:35
      quote:

Orijinalden alıntı: forzabesiktas17

bi yere kapak atıp gidelim lanet olsun

aynen bitsin artık şu lys ler kapağı atıp kurtulalım. .. alalım kitaplarımızı yazın sıcağında okuyalım, kuşlar kelebekler, deniz, kum ve güneş
      |
      |
      29 Mayıs 2012 22:09:45
      Arkadaşlar peki şimdi okul birinciliği nasıl olacak o okuldaki en yüksek diploma notuna sahip olan 60 puan mı alacak?
      29 Mayıs 2012 22:12:55
      quote:

Orijinalden alıntı: mrtuqr

Arkadaşlar peki şimdi okul birinciliği nasıl olacak o okuldaki en yüksek diploma notuna sahip olan 60 puan mı alacak?

En yüksek diploma notuna da sahip olsan 100 ortalama yapmadıkca 60 alamazsın diye anladım ben. Okuyorum okuyorum okul birincisi falan yok kılavuzda.

|
      |
      29 Mayıs 2012 22:14:10
      quote:

Orijinalden alıntı: ForeverMetal

Allah hepsinin cezasını versin. Bizim öğretmenlerimizin konuları iyi öğrenelim diye zor sorduğu, notların bol keseden olmadığı sınavlar yüzünden boş beleş lise okuyan adamla aynı puanı mı alacağım ben? Adalet falan demişler yukarda bir de, birşeyler yazasım var ama 7 senelik üyeyim burada üyeliğimi çizdirmek istemiyorum. Zaten bu günlerde zor ders çalışıyordum, sinirim alt üst oldu şimdi, iyi bari okul puanımız iyi çok şükür diyorduk onu da aldılar elimizden. Acısı fitil fitil çıksın bunlardan inşallah.

+19364847302293749082*283849766087=Error kadar kez sana katiliyorum kahrolasicalar bu badem biyik tayfasi kesin baska devletle bagldir dini imani olan adam gelecekleri icin boyle serefsizlik haksizlik yapip baslarina beddua almaz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      29 Mayıs 2012 22:14:36
      quote:

diploma puanı neyse onu alacak.sadece diploma notu 100 olanlar 60 puan alacak
      29 Mayıs 2012 22:17:00
      quote:

Orijinalden alıntı: β

quote:

En yüksek diploma notuna sahip olan yine 1. statüsünde değerlendiriliyor mu peki?
      29 Mayıs 2012 22:18:31
      quote:

Orijinalden alıntı: Pachenkov

quote:

Orijinalden alıntı: ForeverMetal

+19364847302293749082*283849766087=Error kadar kez sana katiliyorum kahrolasicalar bu badem biyik tayfasi kesin baska devletle bagldir dini imani olan adam gelecekleri icin boyle serefsizlik haksizlik yapip baslarina beddua almaz

Şimdi oturdum hesapladım, 59 küsür olan puanım 53 küsüre indi bir akşamda, biz hangi konuyu kapatalım da 3 puan 5 puan arttıralım derken orman çocukları bizim o puanımızı da elimizden alıyor. Lan yapıcaksın madem en başında yap, sınava 2 hafta kala bu şerefsizliğin alemi ne. Neyse yazmasam daha iyi ..
      |
      |

• Binbaşı
      1991 Mesaj
      29 Mayıs 2012 22:19:57
      quote:

quote:

Orijinalden alıntı: β

quote:

En yüksek diploma notuna sahip olan yine 1. statüsünde değerlendiriliyor mu peki?

evet değerlendiriliyor.
      kılavuz sayfa 22 de en alt bölümhttp://www.osym.gov.tr/dosya/1-60097/h/2012osyssistemkilavuz6287kanun-29520121600.pdf
      |
      |

• Yarbay
      2429 Mesaj
      29 Mayıs 2012 22:20:15
      MRTqUR dan alıntı ::

biri sormuş cevap bu
      hocam yaklaşık 1 saat önce yayımlanan kılavuzda okul puanlarının hesabıda gösterilmiş. Sadece diploma notunun üzerinden hesaplama yapılıyor. Bu durumda okulların ygs ve lysdeki başarılarının ortadan tamamen kaldırıldığını söyleyebilr miyiz? Örneğin meslek lisesindeki bir öğrencininde diploma notu 70, fen lisesindeki bir öğrencininde diploma notu 70 olmuş. İkiside okuldan aynı puanı mı alacak?
      Cevaplayan Uzman: Cihan Yeşilyurt / Fen Bilimleri Dershanesi Rehberlik Koordinatörü
      Devamı
      evet okul başarısının etkisi kalktı. Ben gelecek yıl için bekliyordum ama ösym bugün açıklama yaparak bu yıl için geçerli olduğunu belirtti. Herkesin bireysel başarısı ön planda olacak bu yıl.
      |
      |
      29 Mayıs 2012 22:23:14
      ÖRNEK veriyorum adam 89 puanla okul ikincisi diğer birisi de 89.5 puanla okul birincisi .Okul ikincisi 53-54 alıyor hesabıma göre okul birincisi 60 mı alacak yoksa 89.5x5=447.5 447.5x0.12=53.7 mi alacak?
      29 Mayıs 2012 22:25:36
      GEL DE CALIS SIMDI
      |
      |
      29 Mayıs 2012 22:26:16
      Msjım Şurada Kıvrılsın,Müsait bi zamanda İnceliyeceğim...
      |
      |
      29 Mayıs 2012 22:28:46
      şimdi bakan çocuğu olmak vardı bolx=2y li sat da rekortmen olup harvarda olmak vardı olmadı 25 yaşında gemi filosuyla forbes yolunda emin adımlarda yürürdük ozaman umrumda olur muydu lys miş aobp miş

|
      |
      29 Mayıs 2012 22:29:38
      quote:

Orijinalden alıntı: 10.Mehmet.

ÖRNEK veriyorum adam 89 puanla okul ikincisi diğer birisi de 89.5 puanla okul birincisi .Okul ikincisi 53-54 alıyor hesabıma göre okul birincisi 60 mı alacak yoksa 89.5x5=447.5 447.5x0.12=53.7 mi alacak?
      53 alır. sadece diploma puanı 100 olanlar 60 alır.
      |
      |
      29 Mayıs 2012 22:31:28
      Kılavuzun "8.Yerleştirme" maddesinde;

"Tüm adayların yerleştirme puanları hesaplanırken Ortaöğretim Başarı Puanları 0,12 katsayısıyla çarpılacaktır." yazıyor. Tüm adaylara lise birincileri de dahil olduğuna göre örnekteki 53,7 puanı alacaktır.
      |
      |

Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.