Şimdi Ara

Puan Sisteminde Ufak Değişiklikler Var 2012-ÖSYS Kılavuzunun 6287 Sayılı Kanun’a Göre Düzenlenmesi (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
323
Cevap
1
Favori
12.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oyumu bi daha vermiyecem hakkım haram olsun o.çları
  • Böylesine önemli bir kararı YGS(!)den sonra ve LYS den sadece bir kaç hafta önce duyurmakta çok manidar teşekkürler ÖSYM türk öğrencisini kendine düşman etmeye devam ediyorsun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SexandDrugsandRocknRoll -- 29 Mayıs 2012; 21:48:31 >
  • Sinirlerim bozuk sanırım başlığa bakıp gülüyorum :) konuyu açan arkadas senin icin ufak ama benim icin 20 puan fark yaratan bı degisiklik olmuş bu. Ygsde 20 puan arkamdaki ozel okula giden kız 5 puan önümde suan, teşekkürler cemaat.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arıyorum telefonlari mesgul,serefsizler
  • şuan için 2012 ösys de değişiklik yok fakat minareyi çalmadan kılıfını hazırlamışlar gibi duruyor.gene "ufak" bi değişiklikle 2012 ösys de değiştirirlerse kimse bişe diyemez.12 martın izini silecem diyerek yapılan saçma işlere bunu da ekleyebilirler

• hadi diyelim biz bu sene yırttık ki hala emin değilim seneye girck olan a.l ve fen liselerine bu yapılan haksızlık değil mi nasıl bir ülkede yaşıyoruz eğitimle ilgili yılda en az 3-5 büyük şey değişyr ve hala ygs matemeatikte 900 bin kişi 4 doğrunun altında yapmış amaçları sadece belli bir kesimi kayırmak
  • ya yeter artık ösym binasına molotoflu saldırı yapıcam lan amklar bize müfredatda olamayan bile konulardan sorular geliyodu 475 yaptım ii bi yeri kazandım tüm hakıım haram olsun meslek düz liseyi aynı tutuyosunz ıq seviyeniz çift hanelidir küfür etmiyecem artık sinirlerim bozuldu 50 den 36 düştü yeter beyler gelin EYLEM YAPALIM TAKSİME FLN TOPLANALIM !
  • quote:

Orijinalden alıntı: uğur71

şuan için 2012 ösys de değişiklik yok fakat minareyi çalmadan kılıfını hazırlamışlar gibi duruyor.gene "ufak" bi değişiklikle 2012 ösys de değiştirirlerse kimse bişe diyemez.12 martın izini silecem diyerek yapılan saçma işlere bunu da ekleyebilirler

Umudunu yıkmak istemem ama 2012 2013 öğretim yılına yüksek öğrenime geçenlerden bahsediyor ki su an ortaogretim oldugumuz dusunulurse bu biz oluyoruz :) kesin yani bu sene.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrtuqr

quote:

Orijinalden alıntı: mangamali

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alkan529

quote:

Arkadaşlar bu sistem bu sene uygulanmayacak öyle değil mi?

bu sene uygulanacak.

Seneye deniyordu neden bu seneye döndürdüler?

sınava bır gun kala sınav tarıhını degıstırseler sasmam bu saatten sonra kımse acıklama yapmıyor. yapmayacakta yaptım oldu mantıgı malesef

2012-2013 öğretim yılında yükseköğretim kurumlarına öğrenci seçme ve yerleştirme işlemlerinde uygulanacak kuralları içeren 2012-Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzunda; kılavuzda yer alan kuralların yayım tarihinden sonra yürürlüğe girebilecek yasama, yürütme ve yargı organları ile Yükseköğretim Kurulu kararları gerekli kıldığı takdirde değiştirilebileceği, böyle durumlarda izlenecek yolun ve sınavlarla ilgili olarak alınan yeni kararlar ile gerekli görülen değişikliklere ilişkin bilgilerin ÖSYM’nin Internet sayfasından kamuoyuna duyurulacağı ifade edilmiştir.
    Basın duyurusu bu şekilde beyler 2012-2013 diyor yoksa benmi yanlış anladım 2011-2012 öğretim yılındayız??

şuan 2011-2012 öğretim yılındayız önümüzde ki sezon 2012-2013 olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BNSF -- 29 Mayıs 2012; 21:52:00 >

• anadolu ve fen liselerine gitmeytin okul değiştirin düze geçin beyler aklınız varsa diyim ! harbiden toplanalım eminim benim gibi kişiler vardır ben mezunum ne olcak şimdi
  • Umut yıktım, o da güzel :)
    Bu arada okul birincileri nolucak, ben bu kadar kendimden gectiysem ek puanını kaybedenleri düşünmek istemiyorum. Simdi okul birincisi kontenjanı ve ek puanı kalktı mı? Çünkü bu sistemde okul birincisi yok gibi görünüyor, adam hic sıralamıyor bile.

• ya bu ösym dekiler ne içti aynısından istiyorum. adamlar sabit bir şeyde duramıyor. şimdi üniversite puanları eski puanlama sistemine göre olmayacak. okuldan gelen en fazla puan 60 olacağı için üniversite puanlarından 15 puan düşüreceklerse bu klavuza yansır mı ? biz tercih yaparken şansa mı bırakıcaz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: wm_xfreex

seneye rahat olun.

hacı şuan 2011-2012deyiz. yani bu sezon bitti. eylülde okula kayıt yaptırmaya gittiğinde 2012-2013 sezonu için kayıt yaptıracaksın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lostris

quote:

şuan için 2012 ösys de değişiklik yok fakat minareyi çalmadan kılıfını hazırlamışlar gibi duruyor.gene "ufak" bi değişiklikle 2012 ösys de değiştirirlerse kimse bişe diyemez.12 martın izini silecem diyerek yapılan saçma işlere bunu da ekleyebilirler

Umudunu yıkmak istemem ama 2012 2013 öğretim yılına yüksek öğrenime geçenlerden bahsediyor ki su an ortaogretim oldugumuz dusunulurse bu biz oluyoruz :) kesin yani bu sene.

bu sene uygulanacagından emin misin ? 2012- 2013 seneye bence.
  • bu senemi uygulanacak ????

• quote:

Orijinalden alıntı: β

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mangamali

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: alkan529

quote:

Arkadaşlar bu sistem bu sene uygulanmayacak öyle değil mi?

bu sene uygulanacak.

Seneye deniyordu neden bu seneye döndürdüler?

sınava bır gun kala sınav tarıhını degıstırseler sasmam bu saatten sonra kımse acıklama yapmıyor. yapmayacakta yaptım oldu mantıgı malesef

2012-2013 öğretim yılında yükseköğretim kurumlarına öğrenci seçme ve yerleştirme işlemlerinde uygulanacak kuralları içeren 2012-Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzunda; kılavuzda yer alan kuralların yayım tarihinden sonra yürürlüğe girebilecek yasama, yürütme ve yargı organları ile Yükseköğretim Kurulu kararları gerekli kıldığı takdirde değiştirilebileceği, böyle durumlarda izlenecek yolun ve sınavlarla ilgili olarak alınan yeni kararlar ile gerekli görülen değişikliklere ilişkin bilgilerin ÖSYM’nin Internet sayfasından kamuoyuna duyurulacağı ifade edilmiştir.
    Basın duyurusu bu şekilde beyler 2012-2013 diyor yoksa benmi yanlış anladım 2011-2012 öğretim yılındayız??

şuan 2011-2012 öğretim yılındayız önümüzde ki sezon 2012-2013 olacak

evet duyuruda öyle diyor ama gel gör ki klavuzda 2012yide kapsadığını yazmışlar ne yapmaya çalıştıklarını hala anlayamadım ama gittikleri yol yol değil..

• quote:

Orijinalden alıntı: Patria o Muerte

quote:

Orijinalden alıntı: Lostris

quote:

bu sene uygulanacagından emin misin ? 2012- 2013 seneye bence.

Ya duyurudaki ifade cok sakat, ama sonuçta 2012 osys bu sene girdiğimiz sinav ve o kılavuz bizim kilavumuz 2011 kilavuzu gecen senenindi ona gire tercih yaptirmazlar heralde. Dershanede mesaj attı ki artık kesin diye düşünüyorum ben.

• Bence de bu sene uygulanmasa adamlar okadar mesaj atmaz yazın falan söylerlerdi ? ve evet diğer arkadasın dediği gibi 2012 klavuzu olacagı için uygulanabilirliği oldukca yüksek
  • bu sene uygulanacak çünkü adamlar bu sene için aralıkta yayınladıkları kılavuzu düzenleyip bugun yeniden yayınladılar.
  • saçmalamayın yahu.2013ün olsa niye lysden önce koysunlar kılavuzu.bu sene de uygulanacak
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.