Şimdi Ara

Puan Sisteminde Ufak Değişiklikler Var 2012-ÖSYS Kılavuzunun 6287 Sayılı Kanun’a Göre Düzenlenmesi (16. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
323
Cevap
1
Favori
12.691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya arkadaşlar ben de ilk duyunca şok oldum da biraz düşününce bir iki istisna hariç pek değişmiyecek

ben okulumda 170 küsür kişiden 122. sıradayım 82.33 ortalamayla bu seneyle birlikte 85 falan olucaktı 60 üzerinden 54e yakın birşey geliyordu.

şimdiyse 60 üzerinden 51 falan gelicek yaklaşık 3-4 puan oynadı ama birkaç arkadaşımla konuşuyordum 57 puan alıcak insan da yaklaşık 55 falan alıcak yani onların da düşücek yani iyi liselerin okul puanları tamamıyla 4-5 puan düşücek ee zaten düz liseden de bizi ygs-lys de binlerce insan geçicek değil ya 3-5 kişi geçer yani fazla koymaz diye düşünüyorum.

(kendi teorim yanlışım olabilir)
  • quote:

Orijinalden alıntı: cheetah111

ya arkadaşlar ben de ilk duyunca şok oldum da biraz düşününce bir iki istisna hariç pek değişmiyecek

ben okulumda 170 küsür kişiden 122. sıradayım 82.33 ortalamayla bu seneyle birlikte 85 falan olucaktı 60 üzerinden 54e yakın birşey geliyordu.

şimdiyse 60 üzerinden 51 falan gelicek yaklaşık 3-4 puan oynadı ama birkaç arkadaşımla konuşuyordum 57 puan alıcak insan da yaklaşık 55 falan alıcak yani onların da düşücek yani iyi liselerin okul puanları tamamıyla 4-5 puan düşücek ee zaten düz liseden de bizi ygs-lys de binlerce insan geçicek değil ya 3-5 kişi geçer yani fazla koymaz diye düşünüyorum.

Ben de ayni sekilde dusunuyorum ama ozel lise fen lisesi ve anadolu lisesi arasnda ayni durum sozkonusu degil iste..
    Tamam duz liseyi esgec de :) hatta, anadolu lisesi var anadolu lisesi var :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Nedir Şimdi Bu Arkadaş..
    Ben S Anadolu Lisesinde Okuyorum , G*tümü Yırta Yırta Sınavlardan 60 (Ortalama 30) Alıyorum , A Anadolu Lisesinde Okuyan Adama Son Sene Diye Kıyağı Geçişyorlar , En Düşük Notu 70 oluyor ve Şimdi O Adam Benden Yüksek Puan Mı Alacak?
    S*karım Arkadaşım Ben O İşe..
    Sırf Anadolu Lisesi Okumak Uğruna , İstediğim İlden Vazgeçtim..
    NAsıl Bir B*ktan Şanstır Bu Ya..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mangamali

anlasılan su kı arkadaslar okul onemı tamamen kalktı yanı fen lısesınde canını dısne takarak okul sınavlarında 70 alan ogrencılerı koy lıselerınden gelıp hıc bır sey bılmedıgı halde okul puanıyla gecıcektır. Yazık oldu sanırım

aynen ya böyle iş mi olur o zaman ben naklimi en dandik liseye yaptırıyım not ortalamam da 99 olsun... Hassstoromarano!!
  • artık dersaneleri de özel liselere çevireceklermiş tamam özel liseye gitme bahanesi çıktı işte insanlara

not satın almak

(sonra amk niye beyin göçü oluyo işte niye ülkemiz gelişmiyo ulan zeki insan kaçıyo amk durumu anlayıp)
  • Beyler şimdi Fen Lisesindeki adam ile Düz lisedeki adamın arasındaki fark kalmadı kimin ne diploma puanı varsa onu heasplayacaklar değil mi başka birşey yok? Benim diploma puanım ortalama 65 kaç puan gelir okul sıralamamı da bilmiyorum? :)
  • a

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HTSystem -- 24 Aralık 2012; 14:42:53 >
  • Arkadaşlar ben geçen sene bir üni. kazandım ama gitmedim geçen sene okuldan 50 puan gelmişti (notlarım baya kötüydü de:) ) ama bu sene denemelerden iyi puanlar alıyorum ham 400 alıyorum en kötülerinden bildiğiniz gibi okula kayıtlı olduğum için puanımın yarısı düşecek ben de son günlerde bunu çok düşünmeye başladım gerçekten çok üzülüyordum okul puanı düşecek diye çünkü denemelerden beklemediğim kadar iyi sonuçlar alıyorum şu ara cevaplarsanız sevinirim.
  • [DHTUBE=]BEYLER 8 PUAN GERİDEYİM :((
  • quote:

Orijinalden alıntı: ornitin

[DHTUBE=]BEYLER 8 PUAN GERİDEYİM :((

bana da 8 puan girdi
  • Bol keseden not veren öğretmenlere sahip bir okulda okumak isterdim. Son sene verdiler yine ama, Lise 1 ve 2 tamamen facia.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kratosburaq

Burada düz lisede de zor diyenler toplanmış. Ben 465 puan yapmıştım oks de buraya gelmiş 350 puan yapanlar düz lisede sınav zor diyor. Tabi sana göre zor. Sen 350 puan yapmışsın zaten. Sana 465 puan yapmakta zor. Düz liseye gitsem rahat okul 1. si olurdum Ama bizim okulda öyle kazık matematik,fizik,kimya sınavlarına girdik ki 4 senenin ortalaması ancak 72 oldu.

Herşeyi geçtim son 2 hafta da karar değişikliğini destekleyen sevinen düz liseliler vaR. Böyle vatandaşın bir kısmının kazık yediği son dakika değişikliğinde gülen adamlar yine bizim geleceğimizi karartır.

Biz girerken (hatta 2 gün öncesine kadar) okulun başarısı sayesinde yüksek puan alacakken şimdi neden alamıyoruz. Resmen milleti kandırmak.

Siz başarılı öğrencileri korumayıp haklarını gasp edin. Sonra da saygı bekleyin.

YOK YAAA ...

rahat okul 1. si olurdum
    rahat okul 1. si olurdum
    rahat okul 1. si olurdum
    rahat okul 1. si olurdum
    rahat okul 1. si olurdum
    rahat okul 1. si olurdum
    rahat okul 1. si olurdum
    rahat okul 1. si olurdum
    rahat okul 1. si olurdum
    rahat okul 1. si olurdum
    rahat okul 1. si olurdum
    rahat okul 1. si olurdum
    rahat okul 1. si olurdum

• quote:

Orijinalden alıntı: cheetah111

ya arkadaşlar ben de ilk duyunca şok oldum da biraz düşününce bir iki istisna hariç pek değişmiyecek

güldürme beni. düşünemiyor musun anladık, okumandamı yok. senin gel benim okuluma gel, 70 ten yukarı ortalaman olsun kafamı keserim.

eğitim felanda yok fen lisesinde anadolu lisesinde, ikisindede okudum, okul değişikliği yaptım. eğitim lisede değil öğrencide biter, anadolu, fen iyiyse öğrencisinin girerken iyi olmasındandır.

benim ortalamam 72 lisemdeki 130 öğrenciden 60.yıl. son sene 83 ortalamayla 20.yim senin 130. olduğun ortalamayla ben 20. oluyorum.

fark ne şimdi söyleyeyim mi?
    benim 12 puanım düşüyor. 12. ve senin gibiler benden 5-6 matematik neti önden başlıyor.

• ilk önce kırıcı olmaya gerek yok yanlışım olabilir dedim

Puanın önceden kaçtı da 12 puan düştü söylersen sevinirim

Senin gibiler derken zaten sıradan bir anadolu lisesinde değilim benden önde başlıyosun demişsin zaten muhtemelen senden öndeydim

Ygs1-1459

• söylemek istediğim şuydu evet koyacak fakat çook uçurum olmaz gibi geliyor bana

ya da dediğin gibi hala düşünemiyorum

• eski sisteme göre en az 60 falan geliyordu şimdi 40 gelecek..

Allah belanı versin ösym
  • quote:

Orijinalden alıntı: tlbam

eski sisteme göre en az 60 falan geliyordu şimdi 40 gelecek..

Allah belanı versin ösym

BunLarın Sistem Eror Verdi ..
  • arkadaşlar ben 2002 mezunuyum diploma notum 3.81 geçen senede sınava girmiştim. sınav sonuç kısmında obp 262 aobp say 363 yazıyor şimdi ben 3.81 not ortalamasının bugunkü 100 lük sistemdeki karşığı 77.7 olarak görünüyor sizde teyit edin lütfen 77.7 çarpınca 0.6 ile 45 küsür geliyor ama siz yukarda işte sınav sonuç kısmından obp yi 0.12 ile çarp demişsiniz ben çarpınca 262çarp 0.12 31.44 ediyor şimdi bana 3.81 diploma notunun karşılığı benim hesapladığım 77.7 nin çarpılmış hali olan 45 küsür mü gelecek yoksa geçen sene girdiğim sınavın sonuç kısmında yazan obp 262 nin karşılığı olan 31.44 mü gelecek
  • burada düz liselileri aşağılayanlara, sırf inat olsun diye bu yılki e okul notlarımı gösteriyorum. hahahah çatlayın DÜZ LİSEYE gidenleri aşağılama hakkını kendinde gören embesiller.

• quote:

Orijinalden alıntı: mafih76

arkadaşlar ben 2002 mezunuyum diploma notum 3.81 geçen senede sınava girmiştim. sınav sonuç kısmında obp 262 aobp say 363 yazıyor şimdi ben 3.81 not ortalamasının bugunkü 100 lük sistemdeki karşığı 77.7 olarak görünüyor sizde teyit edin lütfen 77.7 çarpınca 0.6 ile 45 küsür geliyor ama siz yukarda işte sınav sonuç kısmından obp yi 0.12 ile çarp demişsiniz ben çarpınca 262çarp 0.12 31.44 ediyor şimdi bana 3.81 diploma notunun karşılığı benim hesapladığım 77.7 nin çarpılmış hali olan 45 küsür mü gelecek yoksa geçen sene girdiğim sınavın sonuç kısmında yazan obp 262 nin karşılığı olan 31.44 mü gelecek

77.7*0.6= 45 puan gelecek.
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.