Şimdi Ara

PTTCELL - CEPNET İLE PC'DEN HIZLI SURF TAVSİYELERİ (ANA KONU - GÜNCEL) (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
353
Cevap
48
Favori
16.038
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Windows 7 ye göre anlatıyorum.
    C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts Bu yolu izleyerek hosts dosyasını not defteriyle aç.
    Bunları yapıştırıp kaydet

4.31.38.45 youtube.com
    4.31.38.45 www.youtube.com
    173.194.115.64 m.youtube.com
  • effect68 kullanıcısına yanıt
    hocam youtube'da çalışıyor, belki diğer sitelerdede çalışıyor olabilir ama o sitelerin mobil versiyonu olması gerekiyor.
  • Turkcell 1gb sinirsiz internet yaptim. Vodafone cepte wifi cihazi ile dagitiyorum. Sorum su ki 1gb kota dolduktan sonra donmadan facebookta ve banka sitelerinde nasil gezerim? 96kbps nasil yeter? Mozilla yi tavsiye etmisiniz ama opera turbo daha iyi degil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • -Altug kullanıcısına yanıt
    hocam 1.sayfadaki ilk mesaja bak, zaten konuyu açma amacımız bu. konuyu inceleyip öyle yorum yazalım lütfen
  • Arkadaşlar DnsJumper programı en hızlı dns olarak sürekli: Türk Telekom Dns'yi buluyor bende. Acaba sizdedemi ayni?

En hizli dns'ye nasıl ulaşabiliriz objektif bir şekilde?

Dns'de nette hızlı gezinmeyi epey etkiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ivenrec

hocam 1.sayfadaki ilk mesaja bak, zaten konuyu açma amacımız bu. konuyu inceleyip öyle yorum yazalım lütfen

Hocam dediğiniz şeyleri yapmaya çalıştım ama sanırım beceremedim. youtube falan zor açılıyor videolar berbat kalitede olmasına rağmen acayip donuyor. ve link verdiğiniz şeyleri yapamadım

edit: ilk asama hariç hepsini yaptım. videolar yine donuyor sanırım normali bu ama surf bayağı hızlandı.

edit2: hocam videolar hiç izlenmiyor. acayip derecede donuyor. yüklensin diye donduruyorum real playerdan. ama yüklenmiyor donmaya devam ediyor. ve firefox'a her girmemde user agent switcher'dan symbian/opera diye tekrardan yapmam gerekiyor yoksa her seferinde masaüstü sürüm oluyor. bunu kalıcı nasıl yaparım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Altug -- 26 Nisan 2014; 23:51:07 >

Hocam bende 3g 1 veya 2 çubuk çekiyor olmasına rağmen rahatça youtube üzerinden müzik dinliyorum. Keza rahatça dinleyebildiğine dair mesaj atan arkadaşlarda oldu konuya olsun, özelden olsun. Çok teşekkür mesajı aldım bu konuda ama siz yanlış seçimi yapmış olabilirsiniz. Müzik dinlerken "Mobile Devices/OS/Symbian/SymbOS Opera 10.00" seçeneğini seçin user agent eklentisinden ve youtube'da kalite kısmını normal yapın eğer hq yaparsanız donmalar yaşanır. normal modda rahatça donmadan müzik dinlersiniz.

edit: ben her seferinde tekrar tekrar seçiyorum, sanırım kalıcı olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ivenrec -- 27 Nisan 2014; 2:44:27 >
  • Mesajim bulunsun emegine saglik arkadasim guzel paylasim

• quote:

Hocam bende 3g 1 veya 2 çubuk çekiyor olmasına rağmen rahatça youtube üzerinden müzik dinliyorum. Keza rahatça dinleyebildiğine dair mesaj atan arkadaşlarda oldu konuya olsun, özelden olsun. Çok teşekkür mesajı aldım bu konuda ama siz yanlış seçimi yapmış olabilirsiniz. Müzik dinlerken "Mobile Devices/OS/Symbian/SymbOS Opera 10.00" seçeneğini seçin user agent eklentisinden ve youtube'da kalite kısmını normal yapın eğer hq yaparsanız donmalar yaşanır. normal modda rahatça donmadan müzik dinlersiniz.

edit: ben her seferinde tekrar tekrar seçiyorum, sanırım kalıcı olmuyor.

Anladim.hocam youtube degisti benim. Eski kalitesiz youtube cikmiyor artik. Gelismis m.youtube aciliyor. Bu yuzden donuyor heralde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ivenrec kullanıcısına yanıt
    hocam senin kullandığın real playerin dili türkçe mi? Ben ayarlardan türkçeyi seçtim değişen bir şey olmadı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    hocam eski kalitesiz youtube'un çıkması lazım kaliteyi seçebilmek için. yoksa siz yanlış etklentiyi falan mı kurdunuz?

user agent eklentisi şu olacak;https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/user-agent-switcher/
  • quote:

hocam eski kalitesiz youtube'un çıkması lazım kaliteyi seçebilmek için. yoksa siz yanlış etklentiyi falan mı kurdunuz?

user agent eklentisi şu olacak;https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/user-agent-switcher/

İlk basta o cikiyordu. Sonradan degisti. Kendiliginden eklenti dogru. Neyse hocam cok sikinti degil. Videolar donmadan izleniyor az cok sagolun :)

• effect68 kullanıcısına yanıt
    real player'ın türkçe olup olmamasıyla işimiz yok hocam. bu arada bendekide türkçe değil.
    bendede bir ara yenisi çıkıyordu, eklentiyi kaldırdım tekrar kurdum düzeldi. ve doğru modda seyrettiğinizden emin olun.

yukarıda yazdığım modu seçerek takılın nette

rica ederim. hep onlar mı sömürecek?
  • ivenrec kullanıcısına yanıt
    eline sağlık
  • hocam aylık indirmeniz ne kadar acaba? yarın pttcell hat almayı planlıyorumda hız saniyede 16 kb felanmı .

• turkcell 96k da ortalama 3-4 gb kullaniyorum. download 0.06 mbps upload 0.15 mbps dolaylarında
    bazen arayüz ekleyince download 0.11mbpslere çikiyor; speedtest olayına göre
    pttcell ile karşılaştır
  • quote:

Orijinalden alıntı: otuz3

turkcell 96k da ortalama 3-4 gb kullaniyorum. download 0.06 mbps upload 0.15 mbps dolaylarında
    bazen arayüz ekleyince download 0.11mbpslere çikiyor; speedtest olayına göre
    pttcell ile karşılaştır

Mersinde avea kapalı mekanlarda biraz sorunlu ve interneti yavaş gibi duruyor. Benim gözlemim bu yönde, istersen bir ptt hattı alıp deneme yapabilirsin. 3g çekim gücü olarak vodafone ve turkcell daha önde duruyor.
  • şimdi pttye gidip yeni hat alacağım . cepnetli hattımda bir köşede duracak :)

• gecen sene istanbuldaydim, simdi adanadayim. is durumlarina gore bakacagim
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.