Şimdi Ara

PTTCELL [Ana Konu] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
286
Cevap
4
Favori
42.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir hat açıldığı anda açılış vergileri ödeniyor. Bunu 3 operatör de doğrulatabilirsiniz. Geçmişte numara değiştirenlerin başına böyle bazı sıkıntılar geldiğini duymuştum ama onlarda BTK'ya şikayet edip hallettiriyorlardı.

Ancak numarası hala aynı olan birinden tekrar açılış vergisi alamazlar.

Sadece şöyle bir durum olabilir. PTT'den bende hat taşıdım (sıkıntı da yaşadım). Formları sana veriyorlar ve kendi başına dolduruyorsun. 2. formda bir bölüm var. Orada yeni sıfır faturalı hat alanlar içinde bir bölüm var. Bana orayı da doldur dediler ama doldurmadım. Yanlışlıkla kısmı dolduranlar olduysa bir ihtimal sıfır hatmış gibi görünebilir. Ama bununda görünmesi için hattın Avea prefixi olması lazım, çünkü Avea için açılış yapıyorlar. Bu şekilde hata da yapılsa bile BTK'ya şikayet edilerek sorun çözülebilir.

PTT'de bu işlemleri yapanlar oldukça acemiler. Diğer operatörden geçtiğim halde sarı yerine farklı bir renk vermeye çalıştılar. Bu şekilde de bir hata yapılmış olabilir.

• 18 yaşından küçükler ailesinden birinin kimliğiyle gidince veriyorlar mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: deyran

18 yaşından küçükler ailesinden birinin kimliğiyle gidince veriyorlar mı acaba?

Hayır,kimlik sahibini isterler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sırf sınırsız internet paketi için gecesim varda oda 1gb mi cunku ben ayda 15 16 gb kullanırım :-D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar pttcel de yaşadığım ilginç bir durumu paylaşayım iki hattım var ikisini de taşıdım kardeşim de birisi. yalnız kota aşımından sonra bendeki hız 10 kb onda ise 128 civarı. bütün değer ve ölçütler aynı. telefon modeli de dahil. hız testi sonuçları çok farklı çıkıyor. müşteri hizmetleri bir haftadır çözüm bulamadı. yedek sim kart bile aldım. belki sim kart chipinden kaynaklanır diye. en son bugün hattımla ilgili inceleme talebinde bulundum. bakalım ne olacak
  • 10 lira olan paketmı hocam sınırsız

• quote:

Orijinalden alıntı: derdaket

arkadaşlar pttcel de yaşadığım ilginç bir durumu paylaşayım iki hattım var ikisini de taşıdım kardeşim de birisi. yalnız kota aşımından sonra bendeki hız 10 kb onda ise 128 civarı. bütün değer ve ölçütler aynı. telefon modeli de dahil. hız testi sonuçları çok farklı çıkıyor. müşteri hizmetleri bir haftadır çözüm bulamadı. yedek sim kart bile aldım. belki sim kart chipinden kaynaklanır diye. en son bugün hattımla ilgili inceleme talebinde bulundum. bakalım ne olacak

3G aktif değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: butcher1907

quote:

arkadaşlar pttcel de yaşadığım ilginç bir durumu paylaşayım iki hattım var ikisini de taşıdım kardeşim de birisi. yalnız kota aşımından sonra bendeki hız 10 kb onda ise 128 civarı. bütün değer ve ölçütler aynı. telefon modeli de dahil. hız testi sonuçları çok farklı çıkıyor. müşteri hizmetleri bir haftadır çözüm bulamadı. yedek sim kart bile aldım. belki sim kart chipinden kaynaklanır diye. en son bugün hattımla ilgili inceleme talebinde bulundum. bakalım ne olacak

3G aktif değil mi?

3g aktif cihaz note 2.. farklı cihazlarda denedim sonuç aynı. teknik birim çaresiz kaldı. bende aynı şekilde. anlamadım arkadaş şanssızlık bende mi ya... speedtest uygulamasından test sonuçları paylaşabilir misiniz lütfen..

• Vodafone'dan numara taşıyınca ücret ödüyor muyuz ?
    Ekleme:Numara taşıma yapılıyor mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-735401D02 -- 17 Ekim 2013; 18:17:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Şükrü Uğurlutoprak

Vodafone'dan numara taşıyınca ücret ödüyor muyuz ?

Hiçbir operatörde, numara taşımada ücret alınmaz. Fakat eski operatörünüzde taahhütünüz varsa, yararlandığınız indirimlerin tutarı son faturanıza ilave edilir.

Bütün operatörlerde numara taşıma yapılabiliyor. PTTcell avea'nın özel bir tarifesidir. Numara taşıma koşulları avea ile aynıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

quote:

Orijinalden alıntı: Şükrü Uğurlutoprak

Vodafone'dan numara taşıyınca ücret ödüyor muyuz ?

Hiçbir operatörde, numara taşımada ücret alınmaz. Fakat eski operatörünüzde taahhütünüz varsa, yararlandığınız indirimlerin tutarı son faturanıza ilave edilir.

Bütün operatörlerde numara taşıma yapılabiliyor. PTTcell avea'nın özel bir tarifesidir. Numara taşıma koşulları avea ile aynıdır.

Teşekkürler hocam

• Bunun ana konusu niye hep ölü yav

• quote:

Yedek sim kart nasıl oluyor? Yani ikisinden herhangi birini kullanabileceğin şekilde eş sim kartların mı oldu?
  • Mobidik kullanıcısına yanıt
    aynı sim karttan birtane daha istiyorsun veriyorlar.
  • bugün avea hattımı pttcell 24 lük tarifeye taşımak için Göztepe ptt de form doldurdum sim kartımı aldım. acaba ne zaman değişecek hattım bakalım.
  • Merhaba 14'luk tarife icin yeni faturali hat alacagim hat almak icin ucret ne kadar bilgisi olan var mi

• quote:

Orijinalden alıntı: Acizim

bugün avea hattımı pttcell 24 lük tarifeye taşımak için Göztepe ptt de form doldurdum sim kartımı aldım. acaba ne zaman değişecek hattım bakalım.

Kardeş hayırlı olsun, açıldı mı hattınız..Ben de dün geçtim ne zaman açılır acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hilter

quote:

bugün avea hattımı pttcell 24 lük tarifeye taşımak için Göztepe ptt de form doldurdum sim kartımı aldım. acaba ne zaman değişecek hattım bakalım.

Kardeş hayırlı olsun, açıldı mı hattınız..Ben de dün geçtim ne zaman açılır acaba?

açılmadı bence çm den takip edin, bana olumsuz döndüler 5 gün sonra, avea yı yeni almıştım 1 ay dolmadan numara taşınmıyormuş, ayın 2 sinde tekrar başvurcam, annem, babam ve eşime de henüz dönüş olmadı geçemediler. çok yavaşlar bu konuda.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hilter

quote:

açılmadı bence çm den takip edin, bana olumsuz döndüler 5 gün sonra, avea yı yeni almıştım 1 ay dolmadan numara taşınmıyormuş, ayın 2 sinde tekrar başvurcam, annem, babam ve eşime de henüz dönüş olmadı geçemediler. çok yavaşlar bu konuda.

Çm nedir hocam?

• bügün itibari ile pttcell lere akın akın yoğun talepten dolayı, açılmalar yasal süresi olan 6 günden de fazla sürebiliyormuş, bilgilerinize
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.