Şimdi Ara

Ptt Ödeme Şartlı Kargo

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
13.284
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ptt den ödeme şartlı kargo gönderdim kargom 30 da gönderdiğim yere teslim edilmis yalnız ben subeye gidiyorum parasini almak icin herhangi yatan bir para yok. Ptt de hesabim yoktu o yüzden eve havale kagidi gelicegini soylemislerdi ama 2 gün gecmesine ragmen gelen giden yok bu ne kadar sürüyor bir bilgisi olan varmi.

• aynen bende bekliyorum kardeş 3 gündür gelmedi daha...ptt kargo ve ptt kadar köhne bir sistem yok herhalde.
  • ben artık ptt deki adama saldırıcaktım bilgi vermiyor ilgi desen 0 . Diyoki bana yolladigin subyi ara numarasını verin arayim diyorum bizde numarasi yok diyor onundeki bilgisiyar zaten süs amaclı . Saldıracaktım adama zor tuttum kendimi. Bakalım ne zaman gelicek :)
  • spidynelly

Parayı havale eden ptt şubesini arayıp adınızı söyleyin size para transferine ait kayıt numaralarını versinler bazen havale isim yerine
    bu şekilde geliyor, isimden bu nedenle bulamamış olabilirler.
  • ödemeli kargo sistemi çok kötü ptt de. 2 kere paramı başkasına göndermişlerdi. özelleşmedikçe kullanılmaz bu ptt.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

spidynelly

Parayı havale eden ptt şubesini arayıp adınızı söyleyin size para transferine ait kayıt numaralarını versinler bazen havale isim yerine
    bu şekilde geliyor, isimden bu nedenle bulamamış olabilirler.

kargoyu gönderdiğim subeyi arayip mi ogrenicem bu numarayı. Eğer oyleyse bügün aradım o subeyi adam bana evinize havale kagıdı gelicek deddi onunla gidip alıcaksınız dedi.
  • spidynelly

Havale kağıdı hemen gelmez yani bir kaç gün daha beklemeniz gerekebilir bu yüzden size parayı gönderen şubeyi arayıp
    ödemeyle ilgili işlem bilgilerini isterseniz parayı size en yakın ptt şubesinden daha çabuk alabilirsiniz, aynı şey bayramdan
    önce başıma geldi.
  • tamam anladım cok tesekkürler.
  • en sonun da bügün aldım parami beyazbüyünün soylediği gibi kargoyu yolladigim subeyi arayip kargo bilgilerini aldim burdan soyleyip parami getirttim sonunda aldım parami.
  • Bİ SORUM OLACAKTI ŞU PTT KARGO KAPIDA ÖDEMEDE GELEN ÜRÜNÜN İÇİNİ AÇIP KONTROL ETTİKTEN SONRA TESLİM ALMA ŞANSIMIZ VARMI
    BİLGİSİ OLAN SÖYLERSE ÇOK İYİ OLCAK.

MALUM CEP TELEFONU DİYE ÇAY YOLLAYANLAR VAR ŞAPA OTURMAYALIM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: msa063

Bİ SORUM OLACAKTI ŞU PTT KARGO KAPIDA ÖDEMEDE GELEN ÜRÜNÜN İÇİNİ AÇIP KONTROL ETTİKTEN SONRA TESLİM ALMA ŞANSIMIZ VARMI

parayı ödemeden bakamıyorsun ödedikten sonra geri gönderemiyorsun ürünü
  • YAPMAYAV TEHLİKELİ İŞ DESENE
  • Bende 120 tl ödemeli yolladim adama byrda ödeme sarti yok demis vermisler 120 tl almadan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByFusionxx

Bende 120 tl ödemeli yolladim adama byrda ödeme sarti yok demis vermisler 120 tl almadan

Oha işe bak , ne biçim bi saçmalıkmış o öyle !
  • quote:

Orijinalden alıntı: ByFusionxx

Bende 120 tl ödemeli yolladim adama byrda ödeme sarti yok demis vermisler 120 tl almadan

bu seni alakadar etmez git ptt'yi mahkemeye ver
  • Dostlar aynen büyük saçmalık gittim ptt'ye dedim böyle böyle adam bana ters çıktı sonra dedim ya bu parayı alacaksınız yada ben başvuracağım yeri bilirim adamla irtibata geçtiler falan ben aldım paramı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sentez*

quote:

Bİ SORUM OLACAKTI ŞU PTT KARGO KAPIDA ÖDEMEDE GELEN ÜRÜNÜN İÇİNİ AÇIP KONTROL ETTİKTEN SONRA TESLİM ALMA ŞANSIMIZ VARMI

Hayır hocam . yanlış biliyorusunuz .. kontrollü gönderi diye birşey var ürünü kontrol ediyorsunuz alırken tamam derseniz ödemeyi alıp teslim ediyorlar sonra da havaleyi yapıyorlar .. ptt de gönderici taraf ödeme şartlı kontrollü gönderi yapmak istiyorum derse yardımcı olunur .. benim kullandığım bir sistem ..

• Bu sistemle paramı en erken 3 haftada alabiliyordum.Bir aya çıkınca iptal ettim.Kullanmıyorum artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Profiphone

quote:

quote:

Hayır hocam . yanlış biliyorusunuz .. kontrollü gönderi diye birşey var ürünü kontrol ediyorsunuz alırken tamam derseniz ödemeyi alıp teslim ediyorlar sonra da havaleyi yapıyorlar .. ptt de gönderici taraf ödeme şartlı kontrollü gönderi yapmak istiyorum derse yardımcı olunur .. benim kullandığım bir sistem ..

+1 evet böyle bir şey var. ama daha önce hiç denemedim.

quote:

Bu sistemle paramı en erken 3 haftada alabiliyordum.Bir aya çıkınca iptal ettim.Kullanmıyorum artık.

ptt de hesap açıp numara alırsanız 3 günde en geç hesabınıza yatar.

kart ile de istediğiniz pttmatikten çekebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Profiphone

quote:

quote:

Bu sistem nasıl işliyor.Istanbuldayim Bursada birine telefon satacagim.ikimizide garanti altina alirmi?Maliyet ne olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ordan Geçenbay -- 6 Eylül 2014; 23:08:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.