Şimdi Ara

PTT' nin Posta Çalışanını Şikayet Etme! (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
61
Cevap
1
Favori
23.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: StereoLove

ben telefonla bilgilendiriliyorum güvenliğe bıraktırıyorum kargoları en iyisi bu..

Kesşke bizde de öyle bir imkan olsa :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackSea99

quote:

ben telefonla bilgilendiriliyorum güvenliğe bıraktırıyorum kargoları en iyisi bu..

hocam şehir ve semte göre çok değişiyor maalesef..
  • BlackSea99 B kullanıcısına yanıt
    Dostum Bulunduğun PTT şubesine Islak imzalı dilekçe ver. yurtiçi ve yurtdışı gönderilerimi adresime gelsin sadece gönderi sahibine verilsin diye. ben daha önce bikaç sorun yaşadım şikayetleri pek ciddiye alan yok.. en son bi postamı şubeye gittiğimde barkodundan sordum yok dediler. ben sorduktan 2 saat sonra akşam 5 de geri yollamışlardı . sikayetler pek bi işe yaramadı bende Bimer e sonra da Savcılığa yalan beyan ve yanlış yönlendirme yaptıkları için kamu davası açılması için şikayette bulundum.şimdi her gelen postam kapıya geliyor...
  • Benim ki bayan olduğu için anlayışlı oluyor sağolsun. Bide sabahın köründe gelmese ... Bi kere öğlen geldi oda çok eşya aldığım için taşıyamamış benim için bi bi tur daha yapmış Postaya bi şey koyduğunda not bıraksa daha iyi olacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zendo -- 18 Aralık 2014; 23:06:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zendo

Benim ki bayan olduğu için anlayışlı oluyor sağolsun. Bide sabahın köründe gelmese ... Bi kere öğlen geldi oda çok eşya aldığım için taşıyamamış benim için bi bi tur daha yapmış Postaya bi şey koyduğunda not bıraksa daha iyi olacak

Keşke bizimkilerde öyle olsa :D Kapıda karşılarız :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluraydisk

Dostum Bulunduğun PTT şubesine Islak imzalı dilekçe ver. yurtiçi ve yurtdışı gönderilerimi adresime gelsin sadece gönderi sahibine verilsin diye. ben daha önce bikaç sorun yaşadım şikayetleri pek ciddiye alan yok.. en son bi postamı şubeye gittiğimde barkodundan sordum yok dediler. ben sorduktan 2 saat sonra akşam 5 de geri yollamışlardı . sikayetler pek bi işe yaramadı bende Bimer e sonra da Savcılığa yalan beyan ve yanlış yönlendirme yaptıkları için kamu davası açılması için şikayette bulundum.şimdi her gelen postam kapıya geliyor...

Bayağı güzel yapmışsın. Fakat anladığım kadarıyla ıslak imzalı dilekçen pek bir işe yaramamış. Bu gidişle bende adliye binasına doğru yol alacağım.
    Peki savcılığa şikayette bulunduktan sonraki adımları paylaşabilir misin?
  • quote:

quote:

quote:

hocam şehir ve semte göre çok değişiyor maalesef..

Doğrudur, Lüks semtler veya sitelerde güvenlik olabiliyor. Bizim buralarda çok zor. Tam şehir merkezi..
  • Tüketici her zaman haklıdır, hizmet veren kişilerin karakteristik ahlaksızlığından ben de memnun değilim. Umarım hepimiz bu tür sorunları zamanla çözebiliriz.
  • quote:

Bayağı güzel yapmışsın. Fakat anladığım kadarıyla ıslak imzalı dilekçen pek bir işe yaramamış. Bu gidişle bende adliye binasına doğru yol alacağım.

Dostum Şöyle bir durum var ben 4 5 gün PTT ile sorunu çözmeleri için uğraştım .. Şeflerine kadar gidip yapılan veya gözden kaçırılan bir yanlış var düzeltilmesi için ricalarda bulundum fakat sallamadı oysaki bi telefonla veya faksla hemen geri getirttirebilirdi.. Mevzuat denen şey sana bana gelince mevzuat oluyar PTT çalısanları arasında mevzuat değil bunu gördük. O gün ben defalarca Uluslararası Posta İşletme merkezini aradım. 4 5 numara..cevap veren dahi olmadı. ptt müşteri hizmetleri şikayet hattı da sallayıp durdu. Baktım kimsenin sknde değil.Önce Bimer e online şikayet ettim. ertesi gün savcılığa bi dilekçe hazırladım olayı kısaca anlattım ve Cumhuriyet savcısına verdim.Okudu ifademi aldı kabul etti. Elinde gerçekten somut deliller varsa Kabak gibi yararsın Ptt yi.. Bu durumda sakin olmak gerek. ben zor tuttum.. Çalışmadığım için boş vaktim cok tüm işi gücü bırakıp onların açıklarını bulup g*tlerine kazığı sokucam.. elimde bi kaç somut kanıtlar var kopyalarını insan kaynakları müdürlüğüne yollicam.. 2500 3000 lira maaş alıp eve helalinden ekmek götüren memur ayaklarını geçeceksin.. 50 gün oldu yanlışı yapan şerefsiz bi özür bile dilemedi bu kadar nankör insan gerisini sen anla artık..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Conservator

Tüketici her zaman haklıdır, hizmet veren kişilerin karakteristik ahlaksızlığından ben de memnun değilim. Umarım hepimiz bu tür sorunları zamanla çözebiliriz.

İnşaAllah çözülür fakat bu gidişle sonunu pek hayırlı görmüyorum.
    Daha önceki açtığım konulardan kontrol edebilirsin. Aldığım razer bir fare vardı. Bu bozuldu ve geri göndermek zorunda kaldım. Benim kapı adresimin 3-4 katı kadar adamın adresi var. İzleme kodu da mevcut, ara ara takip ediyorum. Adama bir sıkıntı çıkmadan teslim ediliyor da kocaman Çin' de, buranın çalışanı da 10 senedir ilgilendiği mahallede kapı zilini bulamıyor Bu zihniyetteki adamları çok çok daha farklı yerlerde çalıştırmaları lazım bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluraydisk

quote:

Dostum Şöyle bir durum var ben 4 5 gün PTT ile sorunu çözmeleri için uğraştım .. Şeflerine kadar gidip yapılan veya gözden kaçırılan bir yanlış var düzeltilmesi için ricalarda bulundum fakat sallamadı oysaki bi telefonla veya faksla hemen geri getirttirebilirdi.. Mevzuat denen şey sana bana gelince mevzuat oluyar PTT çalısanları arasında mevzuat değil bunu gördük. O gün ben defalarca Uluslararası Posta İşletme merkezini aradım. 4 5 numara..cevap veren dahi olmadı. ptt müşteri hizmetleri şikayet hattı da sallayıp durdu. Baktım kimsenin sknde değil.Önce Bimer e online şikayet ettim. ertesi gün savcılığa bi dilekçe hazırladım olayı kısaca anlattım ve Cumhuriyet savcısına verdim.Okudu ifademi aldı kabul etti. Elinde gerçekten somut deliller varsa Kabak gibi yararsın Ptt yi.. Bu durumda sakin olmak gerek. ben zor tuttum.. Çalışmadığım için boş vaktim cok tüm işi gücü bırakıp onların açıklarını bulup g*tlerine kazığı sokucam.. elimde bi kaç somut kanıtlar var kopyalarını insan kaynakları müdürlüğüne yollicam.. 2500 3000 lira maaş alıp eve helalinden ekmek götüren memur ayaklarını geçeceksin.. 50 gün oldu yanlışı yapan şerefsiz bi özür bile dilemedi bu kadar nankör insan gerisini sen anla artık..

Anladım, gayette güzel yapmışsınız. Sanırsam hala uğraşıyorsunuz. Zaten vakitte varmış. Yavaş yavaş temizlemek lazım bunları piyasadan.
    Bu dava ile güncellemeleri, gelişen olayları buraya aktarırsan çok güzel olur. İlerleyen günlerde konuyu düzenleyip tavsiyeler kısmı açmak istiyorum.

Bu arada 1600₺ maaş + 6 ayda bir kere ikramiye alıyorlar, birazda küsüratlar mevcut. Bu ikramiyelerde aydan aya eşit olarak bölünüp veriliyor. 1900-2000₺ arası değişiyor maaş yeni işe başlayanlar için. Fakat sonrasını bilemeyeceğim. Ne kadar arttırırlar maaşlarını.
    Tabi ki insan o çalışanlara da acıyor. 2bin ₺ maaş, akşam eve ekmek götürme çabası, çocukları okutma, eve gidince o sıcak çorbayı içme vs. bunları sabahtan akşama kadar ayakta dolaşarak yapıyorlar.
    Ama çalışanlar sanki o duruma sokan bizler gibi, müşterilere yamuk yapıyorlar. Biraz empati lütfen....
  • quote:

Bu arada 1600₺ maaş + 6 ayda bir kere ikramiye alıyorlar, birazda küsüratlar mevcut. Bu ikramiyelerde aydan aya eşit olarak bölünüp veriliyor. 1900-2000₺ arası değişiyor maaş yeni işe başlayanlar için. Fakat sonrasını bilemeyeceğim. Ne kadar arttırırlar maaşlarını.
    Tabi ki insan o çalışanlara da acıyor. 2bin ₺ maaş, akşam eve ekmek götürme çabası, çocukları okutma, eve gidince o sıcak çorbayı içme vs. bunları sabahtan akşama kadar ayakta dolaşarak yapıyorlar.
    Ama çalışanlar sanki o duruma sokan bizler gibi, müşterilere yamuk yapıyorlar. Biraz empati lütfen....

İşsizlik yüzü görmemişsen anlayamazsın .. Dostum Yapamayacaklarsa istifa etsinler ben yaparım.. oradaki maaş durumlarını bilemem 2700 lira alıyorum demişti işini düzgünce yapan çok anlayışlı bir arkadaş.. İşini severek yapacaksın nankörlük yapmadan isyan etmeden.. öğlene kadar tüm zarfları dağıtıp oradan aksam saat 5 e kadar evde yatan çalışan biliyorum.. Yanlış düşünüyorsun diğer kargo firmalarında yada lojistikte çalısanları görsen böyle demezsin.. Sabahtan akşama kadar diye bişey yok Çalışma saatleri belli
    9 da işbaşı sabah çayı poçası derken saat 9 30 dan 12:30 a 12:30 13:30 mola 13:30 - 17:00 + 1 saat ekliyorum gün sonu hesabı vermeye merkez postaneye giderler.. cumartesi pazar tatildi fakat bazı suistimaller yüzünden burada cumartesi saat 12 ye kadar merkez postanede saat 15 e kadar işlem yapılıyor..
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ntticaret

Hakim "Çin'den ne getirtiyorsun bu kadar?, vergiye tabi mi?" gibi sorular sorabilir mi düşüncesi ile dava aç.

Diğer taraftan posta kayıtlı olduğu için senin imzan olmadan teslim edildiği için kaybolsa bile haklı olarak şikayet edebilirsin. Yani bunu postacı düşünsün sen niye düşünüyorsun ki?

Çin'den ne getirtiyorsun bu kadar?, vergiye tabi mi? Böyle bir Konu başlığıyla dava açmamın sebebi nedir? Nasıl bir getirisi veya zararı olabilir bana?
    Hiçbir zaman imza almadı benden bu çalışan. İzleme kodu kayıtlı oluyor sanırsam. Ve bu kayıtlı posta da imza zorunlu mudur?

Dostum bende eski bir ptt çalışanıyım kargo bölümü vezne bölümü gişeler hemen hemen heryerinde çalıştım .

Öncelikle

Öncelikle kargo posta vb. neyin varsa eşşek gibi kapına getirmek zorunda birincisi ikincisi takip kodu var diyorsun kayıtlı mektup veya kargo olarak geliyorsa senin imzanı alıp sana veya seninle aynı igametgahta annen baban veya 18 yaşından büyük kardeşine falan teslim edecektir başkasınabaşka adreste falan teslim edemez . Sana tavsiyem böyle kayıtlı mektup gelirse yine komşuna falan teslim ederse . Git ve ptt'ye garezine ben mektubumu falan teslim almadım mektuplarım bana ulaşmıyor diye falan şikayet et orda sistemde bakarlar teslim edildi diye görünürse eğer ısrarla bana teslim olan birşey olmadı de o zaman eğer o adamın öyle başkasına teslim ettiği falan çıkarsa asıl o zaman adamın ocağına incir ağacı dikerler . Kısaca Asıl kayıtlı postada imza zorunludur ve postanı veya kargonu neyse sana olmadığı halde sana teslim edilmiş gibi gösteriyorsa eğer senin yerine imza atıyor veya attırıyordur bu da imzada sahteciliğe girer o zaman adamı çok pis öperler .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KurtalanEkspres -- 20 Aralık 2014; 1:43:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KurtalanEkspres

quote:

quote:

Hakim "Çin'den ne getirtiyorsun bu kadar?, vergiye tabi mi?" gibi sorular sorabilir mi düşüncesi ile dava aç.

Diğer taraftan posta kayıtlı olduğu için senin imzan olmadan teslim edildiği için kaybolsa bile haklı olarak şikayet edebilirsin. Yani bunu postacı düşünsün sen niye düşünüyorsun ki?

Çin'den ne getirtiyorsun bu kadar?, vergiye tabi mi? Böyle bir Konu başlığıyla dava açmamın sebebi nedir? Nasıl bir getirisi veya zararı olabilir bana?
    Hiçbir zaman imza almadı benden bu çalışan. İzleme kodu kayıtlı oluyor sanırsam. Ve bu kayıtlı posta da imza zorunlu mudur?

Dostum bende eski bir ptt çalışanıyım kargo bölümü vezne bölümü gişeler hemen hemen heryerinde çalıştım .

Öncelikle

Öncelikle kargo posta vb. neyin varsa eşşek gibi kapına getirmek zorunda birincisi ikincisi takip kodu var diyorsun kayıtlı mektup veya kargo olarak geliyorsa senin imzanı alıp sana veya seninle aynı igametgahta annen baban veya 18 yaşından büyük kardeşine falan teslim edecektir başkasınabaşka adreste falan teslim edemez . Sana tavsiyem böyle kayıtlı mektup gelirse yine komşuna falan teslim ederse . Git ve ptt'ye garezine ben mektubumu falan teslim almadım mektuplarım bana ulaşmıyor diye falan şikayet et orda sistemde bakarlar teslim edildi diye görünürse eğer ısrarla bana teslim olan birşey olmadı de o zaman eğer o adamın öyle başkasına teslim ettiği falan çıkarsa asıl o zaman adamın ocağına incir ağacı dikerler . Kısaca Asıl kayıtlı postada imza zorunludur ve postanı veya kargonu neyse sana olmadığı halde sana teslim edilmiş gibi gösteriyorsa eğer senin yerine imza atıyor veya attırıyordur bu da imzada sahteciliğe girer o zaman adamı çok pis öperler .

Teşekkür ederim. Tavsiyeler arasında en sivrisi senin ki :D Hiç sağa sola gitmeye gerek kalmıyor :D Çok beğendim :) Bunu tavsiyeler kısmın ekleyeceğim.
    Peki şikayet ettik diyelim. Adamı aldılar sorguya. Sonraki adımlar nelerdir?
  • Sonu güldürdü :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Öncelikle

Teşekkür ederim. Tavsiyeler arasında en sivrisi senin ki :D Hiç sağa sola gitmeye gerek kalmıyor :D Çok beğendim :) Bunu tavsiyeler kısmın ekleyeceğim.

Kardeş bir kere adamı işten attırma işini unut o olmaz :) Annca Başmüdürlükten çok pis bir azarı ve dolayısıyla ayarı yer veya en ilerisi Adamı ya sürgüne gönderirler :) Ve ayrıca sana tavsiyem yaşınız küçükmüş sizin galiba tek başınıza değilde yanınızda bir büyükle falan Ya kaymakamlığa veya bulunduğunuz ilde PTT Başmüdürlüğüne şikayet edin .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KurtalanEkspres -- 21 Aralık 2014; 13:47:24 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Öncelikle

Kardeş bir kere adamı işten attırma işini unut o olmaz :) Annca Başmüdürlükten çok pis bir azarı ve dolayısıyla ayarı yer veya en ilerisi Adamı ya sürgüne gönderirler :) Ve ayrıca sana tavsiyem yaşınız küçükmüş sizin galiba tek başınıza değilde yanınızda bir büyükle falan Ya kaymakamlığa veya bulunduğunuz ilde PTT Başmüdürlüğüne şikayet edin .

Benim yaşım değil, biraderin yaşı küçük. Gerçi artık 18inde ama pek göstermiyor. Adam benim postamı teslim ettiğini söylüyor ve benim yerime imza atıyorsa evrakta sahteciliğe girmiyor mu bu? Bence işten atılması için yeterli olması lazım.
  • benimde bir çok postam dış kapıya atıldı, hatta bir tanesi not bile bırakmamış, takip numaram da yok 2-3$ lık ürün diye, son gün geri yollanmadan şubeden kurtardım ve canıma tak etti, aradım müşteri hizmetlerini açık açık saydırdım.
    Tamam biz şikayetinizi iletiriz cart curt muhabbeti yaptı klasik
    1-2 saat sonra bir numara aradı- cep numarası
    Dedi artık kargolarnınız için bu numaradan beni arayın, artık onu arıyorum ve kapıma geliyor hepsi.

Kısaca tatlı dilden anlamaz bu ptt, illa bağırıp çığaracaksın ki dikkate alsınlar
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Öncelikle

Benim yaşım değil, biraderin yaşı küçük. Gerçi artık 18inde ama pek göstermiyor. Adam benim postamı teslim ettiğini söylüyor ve benim yerime imza atıyorsa evrakta sahteciliğe girmiyor mu bu? Bence işten atılması için yeterli olması lazım.

Kardeş işten atılması için zimmetine para falan geçirecek yani açıkçası hırsızlık dolandırıcılık vb. falan anca öyle olabilir yoksa kovulup kovulmama işi tarafı karışık biraz girme oralara . Sen dediğim gibi şikayet edeceksen gidipte adamın çalıştığı PTT'ye falan etme pek birşeye yaramaz ya Başmüdürlük veya Kaymakamlık şikayet et
  • Bizim semte çalışan postacılar Allaha şükür on numara insanlar her posta geldiğinde konuşuruz vs. sizin eleman biraz yamuk çıkmış.

Bu arada bu ggm olayı gerçek mi yav şimdi birde bununla mı uğraşacağız?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.