Şimdi Ara

PTT'nin 5 bin kişilik ilanına şu ana kadar 110 bin aday başvurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • PTT'nin 5 bin kişilik personel alım ilanına şuana değin 110 bin 700 aday başvurdu
    PTT; avukat, mimar, mühendis, tekniker, gişe ve büro görevlisi ve postacı pozisyonlarında 5 bin personel alacağını duyurmuştu.

Kendi yazılı sınavını yapmayı tercih eden PTT'ye başvurular 14 Mayıs'ta başlamıştı.

18 Mayıs akşamı itibarıyla 110 bin 700 başvuru yapıldı. Başvurularda her bir adaydan sınav için 60 TL sınav ücreti alındı. Dolaysıyla şuan için 6 milyon 600 TL'lik sınav ücreti toplandı

PTT'nin Cuma günü aldığı kararla başvuru süresini 21 Mayıs'a kadar uzatmıştı. Dolaysıyla başvuruların bir miktar daha artması bekleniyor.
    https://www.memurlar.net/haber/750001/ptt-nin-5-bin-kisilik-ilanina-su-ana-kadar-110-bin-aday-basvurdu.html?utm_source=headlines
    PTT'nin 5 bin kişilik ilanına şu ana kadar 110 bin aday başvurdu

• İşsizlik hiçbir zaman olmadı ki. Burda da mesela 50 kişilik alıma 3646 kişi başvuru yapıyor ama noter huzurunda hile yapılıyor. Şimdi kpss olmadan alımda neler neler dönecek Allah bilir.
    Ben de başvuru yapacaktım ama bilmiyorum bize ne çıkar...
  • Seçime para çıkıyor anlaşılan.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • e hani issizlik yoktu?
  • kpss şartı olmasa 1.000.000 başvuru

• quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

kpss şartı olmasa 1.000.000 başvuru
    kpss şartı yok
  • oha hani işsizlik yoktu lan
  • İşsizlik hiçbir zaman olmadı ki. Burda da mesela 50 kişilik alıma 3646 kişi başvuru yapıyor ama noter huzurunda hile yapılıyor. Şimdi kpss olmadan alımda neler neler dönecek Allah bilir.
    Ben de başvuru yapacaktım ama bilmiyorum bize ne çıkar...
  • İlan açıldığı anda alınacak kişiler zaten belliydi. 105 bin kişi boş yere başvurmuş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • john ciga J kullanıcısına yanıt
    Bu ilan ne zamandır yayınlanacaktı, neden bu kadar geç kaldı acaba diye soruyor insan...
  • ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RustyCohle -- 12 Ocak 2021; 19:23:57 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • nasıl bir sınav yapacaklar acaba?
    sorular hakkında bilgisi olan var mı
    merak ettim
  • sınava başvuru için tıkladım kendimi osym nin e-yds rusça sınavına 200₺ öderken buldum

• Postaci icin basvuru yapacaktim. 2 ehliyet istiyor 100 soruda en az 60 dogru yapacakmissin da bisuru sey. Alti ustu alip mektubu adrese birakacan ne gunlere kaldik. Bu kadar nufus olur mu oluyor iste.

• 5 kişi için 110 bin başvuru + 60 tl... Acaba aralarında bizi bu hale nasıl getirdiler diye düşünen var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: 0110engin

nasıl bir sınav yapacaklar acaba?
    sorular hakkında bilgisi olan var mı
    merak ettim
    genel yetenek genel kültür 120 soru galiba
  • ÖZELKUVVET kullanıcısına yanıt
    60+40 soru yazıyor. Bu arada, KPSS yok ama YDS şartı var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hmm 60x110700 -- 6.640.000 yapıyor iyi para..
  • 60TL vermemek için sınava başvuru yapmadım.İyi olmuş.PTT özel sektör olmuş memur mu alacak zannediyorsunuz.Asgari ücretli kargo elemanı arıyorlar.
  • Bir ara dediler ki ikamet şartı kaldırıldı, 1 sene ikamet şartını uzman yardımcılığı için koymuşlardı onu kaldırmışlar.

Bugün başvuru yapacaktım aklımda olan "adaylar mernis kayıtlı bulunduğu ile başvuru yapabilir" cümlesini bir sorayım dedim.

Başvuru yapacağımız ilde oturmamız gerektiğini öğrendim.

E tamam zaten yazılan cümle açık ama hangi akıllı ikamet şartı kaldırıldı dedi onu merak ettim. Adamla dalga geçiyorlar, o kısmı çoğu kişi kaçırıp başvuru yaptıysa parası direkt yanar.

Şöyle de bir şey var, eğer o başvuranlar bulunduğu ile göre başvuru yaptıysa ve başvuru sayısı bu sayıdaysa harbiden acayip kötü.

• bak işte insanlar iş beğenmiyor, insanlar iş beğense 3 milyon başvuru olması lazım!
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.