Şimdi Ara

PTT KOLİ HİZMETİ..KARGOCULARI ZENGIN ETMEYELIM...BENCE SICAK (46. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.044
Cevap
2
Favori
237.399
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hangisi daha pahalı tutuyorlarsa onu alıyorlar
    desi çoksa desi, kilo çoksa kilo

eskişehir yerine kıbrısa giden kargoda üzücüden öte diyecek bişey yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: yastikci

eğer gondericen yer bursanın herhangi bi kazası veya köyüyse 1 ay ı dahi bulaibilir.
    kaybolmaz veya başkasına teslim edilmezse en iyi ihtimalle 3-4 gun surer.
    allah yardımcın olsun.

Antalya-Bursa kargo 1 günde geldi.
  • PTT işyerlerine müşteriler tarafından dayanıksız ve farklı şekillerde ambalaj yapılarak getirilen paket ve kolilerin, işlenmesi ve taşınması sırasında güçlükler yaşanmakta, bu durum da müşterilerin mağduriyetine yol açmaktadır.

Müşteri memnuniyetinin artırılması, gönderilerde standardın oluşturulması, taşıma ve sevk sırasında meydana gelebilecek, ambalajdan kaynaklanan hasarların önlenmesi amacıyla, PTT işyerlerinden kabul edilecek paket ve koliler için koli yollama kutu ve torbaları tüm PTT işyerlerince müşterilere ücretsiz olarak verilecektir.

aalıntıdır...
  • quote:

Orijinalden alıntı: owin

hangisi daha pahalı tutuyorlarsa onu alıyorlar
    desi çoksa desi, kilo çoksa kilo

eskişehir yerine kıbrısa giden kargoda üzücüden öte diyecek bişey yok

Öyle kafalarına göre ücret alma durumu yok. Ptt kargo ile yüzlerce gönderim oldu ve birinde fazla ücret ödemedim.

Bir keresinde devamlı gönderi yaptığım şubenin dışında bir şubeden gönderi yapacaktım. Simkart gönderecektim, calısan apsyle gönderelim dedi. DEdim yok kargoyla göndereceğim, daha cabuk felan gider dedi. Olsun dedim siz kargoyla gönderin dedim ve standart gününde yerine ulaştı. Bazen çalışan memurlar bilmemelerinden kaynaklanarak böyle durumları ifade ediyorlar. ama önemli olan bilinçli olmak. Sonuçta orada kargodan aldğı para kendi cebine değil devletin kasasına gidiyor.
    Ama memurların bilgisizliği cok. Bu da bir gerçek.

• Arkadaşlar, teslimattan şüpheniz varsa sigortalı gönderin içiniz rahat etsin. Mesela dün telefon gönderdim, 200 TL değer koydum(sigortalı) kargo ücretine 2 lira eklendi. Bence riske girmeyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hitmachine16

quote:

Orijinalden alıntı: yastikci

eğer gondericen yer bursanın herhangi bi kazası veya köyüyse 1 ay ı dahi bulaibilir.
    kaybolmaz veya başkasına teslim edilmezse en iyi ihtimalle 3-4 gun surer.
    allah yardımcın olsun.

Antalya-Bursa kargo 1 günde geldi.

Çok güzel sıkmışsın yastikci dicektim ki arkadaş cevabını vermiş. Yok öyle köye 1 ayda falan gitme. PTT kargo köylere diğer özel kargolardan daha hızlı götürebileceğine eminim. İstanbuldan Samsuna yurtiçi kargo ile 2 günde gönderilen kargo PTT ile 1 günde gitti. Bilir bilmeden karalama yapmak için uğraşmayın, gören duyanda kargo şirketiniz var sanıcak.

• geçen hafta ticaretmerkezi.com dan oto koltuğu sipariş ettim.ptt kargo ile istanbuldan sinop il merkezine 200 km mesafedeki yüksek bir köye 48 saatte ulaştı.pazartesi öğlen sipariş verdim.çarşamba akşam üzeri saat 17 gibi elimdeydi.üstelik ben kargodaki arkadaşlara köye gelmenize gerek yok ben şehre inince uğrar alırım demiştim ama arkadaşlar köy bile olsa rutin teslimatları olduğunu beyan ettiler.
    ptt kargo yavaş diyen arkadaşlara duyrulur.
    ayrıca ücret olarak diğer tüm kargoların 4te biri fiyatına geldi.
    yorum yaparken lütfen belgelerle konuşun.
    Diğer kargolara gelince defalarca teslimat sorunu yüzünden kargolarım iade oldu.
    hepsiburada.comla alışverişi ptt kargo ile çalışmadığı için bıraktım.....daha neler neler.......
    teşekkürler ptt kargo.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilkadım52 -- 13 Mart 2010; 18:41:39 >
  • PTT kargo kendisini giderek geliştirdi..
    her yere KG 3 tl bu mantıkla ii iş yaptı, yapmaya devam ediyor..
    3-5 odun memeurun hatasını kuruma maal etmemek gerekir...

arada banada ters işler denk geliyoo
    ama 3 tl olduğu sürece devam...

sadece ertesi gün yola çıkıyor ürünler bu kötü.
    şehir içi 2 tl. hangi kargo şirketi iş yapar !!!!!!

Türkiyenin ihtiyacı vardı. çok geç oldu. ama sağlam olsun..
    mardine hdd gönderdim kutuyu zırhlayıp verdim 1.5 günde gitti.
    ıspartaya ürün gönderdim. hdd zırlayııp gönderdim 600gr 3tl 2 gn sonra gitit.
    alan adam çok mem. oldu hdd-yi zor bulduk kutuda dedi :)

ürün göndermekteni artık memurlardan çok fazla şey biliyor oldum :)

şehir içi 2
    ptt işyeri teslim 2
    adres teslim 3 tl 1 kg'a kadar
    her kg artısı 0,50 kuruş
    çeşitli seçenekler var. memurların yavaş yazması
    ve kargo sistemindeki eksiklikler yüüznden problemler var.
    halen kayıta ltına almıyor gönderici ve alıcı adreslerini ters bi sistem.
    bi kere ben yazdım adam tanıdıktı memur. hakkaten zorlandım.
    yakında düzelir inş...

değer konulmuş sistemi var
    ona dikkat edin eğer adres bulunmazsa posta dağıtımda kalıyor.
    bizzat gidilip alınması gerekli.
    değer konulmuşları adres teslim gönderin.

• EVET GEÇEN BİR ZARF GÖNDEREYİM DEDİM KARGO 7.5 LİRA İSTEDİ

PTT KARGO 3.5 LİRAYA GÖTÜRDÜ ÖBÜRGÜN HEMEN TESLİM ETMİŞLER
  • Gercekten PTT kargo cok iyi oldu.
    Gecen gun 40x40x40 boyutlarda 8 kg agirlikta bir kargoyu gondereyim dedim.
    Aras Kargo 36 TL istedi.
    PTT Kargo 9 TL istedi.
    Aradaki farka bakar misiniz???

Ama PTT, karsi taraf odemeli olayini gelistirmeli. Cunku vezneye makbuz karsiligi bir miktar (10 TL) para yatirman gerekiyor. Karsi taraf kargoyu alip odemeyi yapinca parayi geri alabiliyoruz...
  • Ptt kargoda şubeye teslim olayı var mı diğer kargo şirketlerinde olduğu gibi?
  • Dun saat 3te ptt kargoya verılen paketım ıst.Dan ank.Ya kac gunde gelır
  • inşallah özelleştirmezler ptt kargoyu ama gidişat bu yönde,bu sabah taahhütlü posta yollamaya gittim 2.5 liradan 4.5 liraya çıkmış fiyatı aps de 5 lira olmuş
  • arkadaşlar merhaba.
    forumdan bir arkadaşla satış konusunda anlaştık fakat arkadaş ptt'nin karşıdan ödemeli kargosunu kullanmayı önerdi fakat ikimiz de bu konuda çok bilgi sahibi değilmişiz. bilgi sahibi olan arkadaşlar biraz bilgi verirse sevinirim.
    arkadaş ptt'ye gidip cüzzi bi miktar karşılığı hesap açtırmam gerektiğini, sonra ödemeli yollayabilceğimi söyledi ama miktarı bilmiyormuş.
    tam olarak nasıl bir prosedür izleniyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kucles

inşallah özelleştirmezler ptt kargoyu ama gidişat bu yönde,bu sabah taahhütlü posta yollamaya gittim 2.5 liradan 4.5 liraya çıkmış fiyatı aps de 5 lira olmuş

Taahhütlü postaların fiyatlarını anlamadım gitti zaten. Ama kargoyla bir alakası yok. Kargo aynen ilk kg + adres teslimi 3 Lira.

Ayrıca bu hafta yaşadığım bir tecrübeyi de burada aktarayım. Bu pazartesi 9 petek bal gönderisi yapacaktım. Toplamda 30kg bal ediyordu. +- . 9 petek balı 2 koli ayrı kutuya yerleştirmiştim. 6+3 şeklinde yerleştirdim. Ptt kargoda ücretlendirme ilk 1kg 3Lİra daha sonra her 1kg için 50Kr oluyor. Ben de kargonun yaklaşık 17Lİra tutacağını hesap etmiştim. Neyse uzun lafın kısasına gireyim. O iki koliyi aynı anda kargoya veremedim. Yine başka bir kargo hesabı daha actık ve o şekilde işlemi hallettik.

Yani 19,2Kg için 12,5TL ayrı işlem.
    9,4kg için 7,5 TL tutan iki kargo işlemi yaptık. Çok şükür bal sorunsuz şekilde gönderdiğim yere 2 günde ulaştı. Samsun'dan Espiye'ye. Yurtiçi veya aras kargo ile bu fiyatlar ne olurdu düşünmek bile istemiyorum.

@ Deiomos
    Hocam ayrıntılı bilgim yok ama biraz bildiğimi söyleyeyim. Mesela Ptt kapıda ödemeli sistemi kullanacaksınız ve bir 1Gb ram sattıgınızı düşünelim. Bir posta ceki hesabınız olması gerekiyor. Sonra 1Gb Ram için Ptt kargoya gidiyorsunuz ve 1Gb ramin ücretini ( 50 Lira diyelim) bunu Ptt kargoya ödüyorsunuz. Sizden 2 Lira falan işlem ücreti alıyorlar. Sonra ürün alıcının eline ulaştıgında kargo bu 50 Lİra alıcıdan alınıyor ve işlem bittikten sonra en geç bir hafta diyeyim sizin ödediğiniz ücret ve alıcıdan alınan ücret mevcut Posta ceki hesabına yatırılıyor. Benim bildiğim böyle. Yanlışım varsa affola. Ama işlem ücretinin 1 veya 2 Lira olması gerekiyor.

• Ben bir ptt personeliyim 2006 dan beri ;Ptt ye yonelmenizi tavsiye ederim arkadaşlar ama (İZMİRDE) kargoda sıkıntı cıkabilir bu aralar durum şu; izmir ozelleştirmede pilot bolge oldugu icin ptt nin ozelleştilmesi an meselesi kısacası telekom orneginin aynısı olacak ptt kargo bir a.ş ananim şirkettir. Diğer şehirler hakkında bilgi sahibi değilim ama ptt kargodan izmirde cok sayıda personel cıkartıldı, bu durum bizim işlerimizi dahada zorlastırdı yani ozelleştime kapsamından dolayı kurum uzerinde muthis bir baskı var, yinede gonderilerde her hangi bir aksaklık yasanmamakta fiyatlar dahada uygundu ama bilindiği uzere diğer kargo şirketlerinin şikayetlerinden dolayı fiyatlar yukseltıldı, ama benim kanım ptt muthis ucuza iş yapıyor bunun tek sebebi devlet kurumu olması şayet yakın gelecekte fiyatlar yukselir cunku ozelleşme an meselesi, bu kuruma sahip çıkmalıyız !
  • Zaten acayip şekilde özelleşmesinden tabiri caizse tırsıyorum. Normal şartlarda Ptt kargo ile 20Liraya giden bir gönderiye neden 70 Lira vereyim ki? İnşallah ptt özelleşmez ama gerçekler acı ve bu acı gerçekleri bende duyduğumu belirtmek isterim.

Düzeltme: İmla ( yahu Türkçeye bir el sıkmışım ) neyse düzelttim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mp3DeLiSi -- 26 Mart 2010; 18:51:00 >
  • İzmir'deyim.Cumartesi ptt kargo dağıtım yapıyor mu?Bu gün gelmesi gerekiyordu...
  • istanbuldan dün saat 12 de verilen kargo bugün saat 15.te afyonkarahisarda sahibine teslim edilmiş, hızına kurban ptt
  • quote:

Orijinalden alıntı: falcon86

İzmir'deyim.Cumartesi ptt kargo dağıtım yapıyor mu?Bu gün gelmesi gerekiyordu...

Bir keresinde Samsundan Giresuna gönderim yapmıştım ve pazar günü teslim edilmişti.

İzmir gibi yerde sanırım cumartesi çalışırlar.
  • 
Sayfa: önceki 4445464748
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.