Şimdi Ara

PTT KOLİ HİZMETİ..KARGOCULARI ZENGIN ETMEYELIM...BENCE SICAK (44. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.044
Cevap
2
Favori
237.399
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ankara'dan G.Antep'e göndermem gereken ikinci el bir bilgisayar var (mönitör speaker dahil, 3 koli 20-30 kilo arası tahmini). PTT kargo'nun ucuz gönderdiğini duydum bu nedenle 169'u arayıp evden kolilerin alınmasını istedim. Daha sonra bana dönen çalışan arkadaş, elektronik eşyalarda olası sorunlarla karşılaşmamak için kargoya değer göstermemi önerdi (sanırım sigortalı gönderiliyor). Merak ettiğim şey ise bu durumda sizce PTT Kargo'yu mu yoksa özel kargoları mı tercih etmeliyim? Sizce ortalama ne kadar tutar (PTT ve Özel Kargolar için ayrı ayrı)?Evden teslimde değer göstermenin mümkün olmadığı söylendi, bu konuda tecrübesi olan bir arkadaş varsa tecrübesini paylaşır mı? Şimdiden teşekkürler.
  • Çoğu yorumlarda Ptt Kargo'da disiplin, güven benzeri şeylerin olmadığı yazılmış.
    Benim favori kargo şirketim Ptt kargodur. Kimse kusura bakmasın ama 13 -14 Liraya yurtiçiyle göndereceğim bir ürünü Ptt kargo ile en fazla 5 Liraya gönderiyorum.

Bundan 4-5 ay kadar önce İstanbul'a kargo gitmesi zulümdü. Teslimat 3-4 günü buluyordu. Şimdi bugün yolluyorsam yarın akşam üzeri ( en geç ) alıcıya ulaşıyor.

Ayrıca Ptt kargo haftanın 7 günü çalışıyor. Bir arkadaşıma pazar günü bir teslimatımın ulaştığını biliyorum. Ptt Kargoyu kullanarak paranızı cebinizde tutabilirsiniz. Ptt Kargoyu keşfettiğimden biri her göndereceğim ürünü Ptt kargo ile gönderiyorum. Eğer internet vasıtası ile yaptığım satışlarda, karşı taraf Ptt kargo dışında bir kargo isterse, istisna olarak diğer kargo şirketlerini kullanıyorum. Bunun dışında çalıştığım tek şirket Ptt Kargodur.

Ama benim de sevmediğim bir sistemleri var ; o da alıcı ödemeli sorunu. Örneğin ben alıcı ödemeli bir gönderi yapacaksam, önce kargo ücretini veriyorum. Daha sonra kargo yola çıkıyor, alıcıya ulaştırılıyor, alıcı ücreti ödüyor. Kargo alıcının eline ulaşıp, kargo ücretini ödendikten sonra benim kargolama yaptıgım merkeze ücretin ödendiğine dair bilgi ulaştırılıyor ve 3-4 gün sonra verdiğiniz kargo ücretini geri alıyorsunuz.

Bir kere böyle kullanmıştım ve sırf gıcıklığına ve Ptt'ye kalmaması adına yarım saat uğraşıp 4Lira ücretimi geri almıştım.

Eğer bu sistemi düzeltirlerse Ptt kargo ile bir sorunum olmayacak. Zaten parayı alacağım gün, gördüğüm memur, sorumlu herkese anlattım bu durumu.

Artık ucuz kargo ödenmesi açısından birşey satarsam, sattığım ürünün dışında, ürünün de kargo ücretini alıp gönderimi gerçekleştiriyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mp3DeLiSi

Çoğu yorumlarda Ptt Kargo'da disiplin, güven benzeri şeylerin olmadığı yazılmış.
    Benim favori kargo şirketim Ptt kargodur. Kimse kusura bakmasın ama 13 -14 Liraya yurtiçiyle göndereceğim bir ürünü Ptt kargo ile en fazla 5 Liraya gönderiyorum.

Bundan 4-5 ay kadar önce İstanbul'a kargo gitmesi zulümdü. Teslimat 3-4 günü buluyordu. Şimdi bugün yolluyorsam yarın akşam üzeri ( en geç ) alıcıya ulaşıyor.

Ayrıca Ptt kargo haftanın 7 günü çalışıyor. Bir arkadaşıma pazar günü bir teslimatımın ulaştığını biliyorum. Ptt Kargoyu kullanarak paranızı cebinizde tutabilirsiniz. Ptt Kargoyu keşfettiğimden biri her göndereceğim ürünü Ptt kargo ile gönderiyorum. Eğer internet vasıtası ile yaptığım satışlarda, karşı taraf Ptt kargo dışında bir kargo isterse, istisna olarak diğer kargo şirketlerini kullanıyorum. Bunun dışında çalıştığım tek şirket Ptt Kargodur.

Ama benim de sevmediğim bir sistemleri var ; o da alıcı ödemeli sorunu. Örneğin ben alıcı ödemeli bir gönderi yapacaksam, önce kargo ücretini veriyorum. Daha sonra kargo yola çıkıyor, alıcıya ulaştırılıyor, alıcı ücreti ödüyor. Kargo alıcının eline ulaşıp, kargo ücretini ödendikten sonra benim kargolama yaptıgım merkeze ücretin ödendiğine dair bilgi ulaştırılıyor ve 3-4 gün sonra verdiğiniz kargo ücretini geri alıyorsunuz.

Bir kere böyle kullanmıştım ve sırf gıcıklığına ve Ptt'ye kalmaması adına yarım saat uğraşıp 4Lira ücretimi geri almıştım.

Eğer bu sistemi düzeltirlerse Ptt kargo ile bir sorunum olmayacak. Zaten parayı alacağım gün, gördüğüm memur, sorumlu herkese anlattım bu durumu.

Artık ucuz kargo ödenmesi açısından birşey satarsam, sattığım ürünün dışında, ürünün de kargo ücretini alıp gönderimi gerçekleştiriyorum.

Benimde en sinir olduğum nokta kargo ücretini sürekli bizden istemeleri ve karşı ödemeli gönderince de anlattığın gibi 4 gün bekleyip ptt ye gittikten sonra yarım saat 3 liranı almak için uğraştırmaları. İlk kargomda paketimi kaybettiler ve nerede olduğunu bir allahın kulu bulamadı.. heralde benim talihsizliğimdi deyip tekrar tekrar gitmeme rağmen her korgomda sorun çıktı. istanbuldan izmire 8 günde, gebzeye ise 12 günde ulaşmıştı. O yüzden nefret ettim. Şu an ne durumdalar bilemiyorum belki düzelmişlerdir diyeceğim ama hiç zannetmiyorum. Tek avantajı ücretinin ucuz olması.

• Çok şükür benim başıma kayıp veya hasarlı kargo sorunu gelmedi. Söylediğim 4-5 ay önce özellikle İzmir ve İstanbul'a 3-4 günde gidiyordu. Ama son 4 aydır İstanbul'a neredeyse ertesi gün, İzmir'e de standart 2 günde ulaşıyor.
    Ha bu 4 ay için de Manavgat'a bir kargo yollamıştım. Alıcı arkadaşıma ulaşması 4 gün sürdü. Onu da ilçe dedik , bundan kaynaklanmıştır dedik.

Ben şuan Ptt kargonun hizmetinden çok memnunum 9-13 şubat arası da %10 indirim var. Zaten ucuza gönderiyoruz, 5 gün boyunca ortalama her gönderi de 50 kuruş daha cepte kalacak.

Seni seviyoruz Ptt Kargo.
  • ptt 5kgye kadar olan kargoları desi hesabı yapmaksızın mı gnderiyor? eğer öyleyse ne kadar? bu konuda fiyat tarifesini nasıl öğrenebilirim?
  • bende bozulan monitörümü İstanbuldaki servisine göndermek için gittiğimde kargo firmaları 25-28 TL arası fiyat verdiler, sonunda PTT kargoya gittim ve 7 TL den gönderdim. Kaç günde gitti bilmiyorum ama 1 hafta içinde monitörüm geri geldi
  • iyi güzel ucuzda 1 haftadada kargo olmaz ki abi.arıyosun bilgide alamyısoun kargonla ilgili şu yurtiçi zam yapmış çok tuzlu olmuş gene eski fiyatlara çekseler ptt ile felan uraşmaya değmez bir günde elinde
  • Bir keresinde APS yollamıştım 1günde gitsin diye tam 8günde gitti :D
    Millet bana yolluyor 2.25 TL ye ben subeye yolluyorum 3 TL ye gidiyor. Bu olaya dikkat edin bazıları sistemde sube teslimi isaretlemiyor o yüzden fazla para veriyorsunuz.
    He bu para cebine gitmiyor tamamen cahillikten dolayı :) Kendi otomasyon sistemlerini bilmeyen çok memur var =)
  • Adana'an İstanbula Harici disk göndermek istiyorum. PTT sağlıklı bir şekilde taşıma yaparmı? Sonuçta harddisk bu sakata gelmez?
  • quote:

Orijinalden alıntı: werrol

Bir keresinde APS yollamıştım 1günde gitsin diye tam 8günde gitti :D
    Millet bana yolluyor 2.25 TL ye ben subeye yolluyorum 3 TL ye gidiyor. Bu olaya dikkat edin bazıları sistemde sube teslimi isaretlemiyor o yüzden fazla para veriyorsunuz.
    He bu para cebine gitmiyor tamamen cahillikten dolayı :) Kendi otomasyon sistemlerini bilmeyen çok memur var =)

Sistemleri o kadar eski, kullanışlılıktan uzak bir sistem ki bir gün önümde sinir krizi geçirecekler diye korkuyorum ben açıkçası :)

Sistem budur; adama TC kimlik numaranı söylersin gönderi yapmak için, her türlü adres bilgin, telefon numaran, posta çeki numaran vs oraya çıkar bundan sonra göndereceğin kişinin isim ve telefon numarasını verirsin adres teyitinden sonra kargoyu yollatırsın. Olay bu kadar basit ancak ptt de nerdeyse bu işlemler 15 dk sürüyor eğer evde kendin hazırlamadıysan kargo gönderi kağıdını.

Harddisk için çok iyi paketleme yapmanız lazım. Diğer kargo şirketlerinin de başlarının üzerinde taşıyacağını sanmıyorum. Çoğu çalışanın en büyük zevki kolileri fırlatmak.

• Beyler kargom geldi heybeliadadan.Gittim kargo işleme merkezinden aldım ve sunu gördüm ki kafamızda onca süphe ve ön yargının ne kadar anlamsız olduğunu farkettim.Gayet harıl harıl calısan ve bunca mesguliyetin arasında güler yüzlü insanlar gördüğümden ötürü PTT yi tebrik ediyorum.Saat 19.00 sularında aldım kargomu
  • işin pis yanı ertesi gün kargo o şehre gidiyor dağıtıcıyada veriliyor ama teslimat keyiflerine kalmış.1 hafta ne demek abi valla bi çzöüm bulacam şu yurtiçi biraz normale çekse fiyatı hiç ptt ye felan tenezül etmem mis gibi 1 gün sonra elinde kargon hemde öğlen
  • Ptt kargoda eskisi gibi geç gönderi olayı kalmadı. Benim şansımdan mıdır yada bölgemdeki çalışmadan mıdır bilmiyorum ama gönderilerim hep standart günlerinden alıcıya ulaşıyor. Sadece ilçeye gönderiyorsam standart günün en fazla bir gün üzerine çıkıyor.

Artık özel kargoları kullanmıyorum. Ptt kargo benim için gayet hızlı ve kaliteli hizmet veriyor. Ayrıca bayağı ucuz. Yurtiçinin 25Lira istediği paketi 10Liraya gönderiyorsam mantığım da doğal olarak Ptt kargo diyor.
  • son bir ayda 4-5 kargo gitti geldi ptt'den... hiçbirinde problem olmadı... istanbula yolladığım 2 kargo da 2 günde gitti, oradan yollanan ise 3 günde geldi (samsun). burada yazılanlar gibi hiç 6 gün beklemedim...
  • arkadaşlar şimdi normal 1kg altı bir paketin şubeden şubeye teslim fiyatı kaç para...

pttdeki kadın benden 5 lira alıyor da her defasında...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uzaktan Kumandan

arkadaşlar şimdi normal 1kg altı bir paketin şubeden şubeye teslim fiyatı kaç para...

ben 3'den yolladım geçenlerde... aps 5 lira... aps olarak yollamış olmasın?
  • quote:

arkadaşlar şimdi normal 1kg altı bir paketin şubeden şubeye teslim fiyatı kaç para...

PTT web sitesinde posta ücreti hesaplama bölümü vardır. Tahmini posta tutarını oradan öğrenebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fethiyetv

quote:

PTT web sitesinde posta ücreti hesaplama bölümü vardır. Tahmini posta tutarını oradan öğrenebilirsiniz.

yok ordan yapıyorum zaten de, oradaki kadına sorunca bana onlar eski fiyatlar diyor(postanedeki fiyat listesinin de eski olduğunu iddia ediyordu)
  • genede en uygunu PTT yurt dışı tarifesinde bile.
    http://www.ptt.gov.tr/tr/tarife/yurtdisi_koli_tarifesi_ytl.htm
  • quote:

Hocam sanırım aps olarak göndermişsiniz. Ama aps olarak bile gitse 3,5Lira tutuyor. 5Lira ne için almışlar anlamadım. Aslında şube teslimi 2Lira diye bir ücretlendirme de var da o yönden sistemi oturtamamışlar. :)) şube teslimi de deseniz özel bir teslim yeriymiş gibi 3 Lira alıyorlar.

Yani kısaca sizin göndereceğiniz paketin kargo ile gönderim ücreti 3lira, aps ile 3,5lira oluyor. Ama 5lira ne içindir bunu anlamadım.
  • 
Sayfa: önceki 4243444546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.