Şimdi Ara

PTT KOLİ HİZMETİ..KARGOCULARI ZENGIN ETMEYELIM...BENCE SICAK (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.044
Cevap
2
Favori
237.400
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • valla ozel kargolar ıcınde an yaygın vede en hızlı olan yurtiçi... hepsını kullandım.. ptt kargo bazen ıyı oluyor kolı yollarken ama bır mp3 playeri istanbuldan izmire 5 gunde getırdıler... ozel kargolarda hıc boyle bır sorunum olmadı en fazla 2 gun...
  • Bir yorumda ben yapayım.Konya dan Kütahya ya 4 gün oldu (pazar dahil) hala gelen giden yok.Karşı taraf 2 tl daha vermemek için ptt ile göndermiş hala bekliyorum.Kendiside parasını geç alacak.
  • Artık şu konuyu sıcak fırsatlardan silsek nasıl olur arkadaşlar....
  • Kardeşim Konya - Akşehir de asker.. Ona birşeyler gönderdim.. 8 lira tuttu..

Aslında PTT kargo ile gönderecektim. Öğlen arası uğradığımda kapalı idi. İyiki de kapalı imiş.herhalde 3-4 lira tutardı.

Cuma yurtiçi kargo ile gönderdim. Cumartesi ellerindeydi.
  • Yurtiçindeki özel kargolar çok iyi çalışıyor gibi bir hava oluşmuş konuda.
    Hani hiç kullanmasam inanacağım.

PTT kargoda APS'yi kullanın. 2 günde bilemediniz 3 günde kargonuz teslim ediliyor yurtiçinde.
    Açıkçası ben çok memnunum.

Yurtiçi kargo filan inanılmaz pahalı artık. Burunlarından kıl aldırmıyorlar... Büyük e-ticaret sitelerinin lojistik firması olunca.
    Zaten onlarla da anlaşmalılar, devamlı müşterileri var.

Sizin benim gibi tek tük giden kişileri de yakalayınca öpüyorlar.
    GG'da bile %35 indirim ile ancak normal fiyatlara yaklaşabiliyor Yurtiçi Kargo.

Sanki süper hizmet veriyorlarmış gibi!

• Ben de kargo bekliyorum.
    Geçen Çarşamba İstanbul'dan verildi, Perşembe sabah Ankara'ya geldi.
    Ankara'nın göbeğinde çalışmama rağmen hala elime ulaşmadı. 1 haftadır kargo Ankara'da.
    Cuma aradım, "Cumartesi getireceğiz" dediler.
    Bugün aradım, "öğleden sonra yerindeysen getiririm" diyor adam.
  • Ups kargoyu da kullandım sonunda... hizlial yüzünden... Hizlial dan birşey almıştım site ups ye yanlış adres vermiş... adamlar gelip beni bulamamışlar geri götürmüşler telefon açtım tamam gönderiyoruz dediler sonra da göndermiyoruz gelin siz alın dediler zaten adresi bulamayınca telefondan neden aramazlar anlamış değilim...

ups,aras,yurtiçi,ptt ve mng kargoyu kullandım şu ana kadar...

ptt de ve mng de 1 günde ürün elime geçti....mng nin müşteri hizmetleri de iyi ayrıca evde değilsen telefonla arıyolar....Sanki 24 saat evde olmak zorundayım... Ayrıca bjk_fan keşke beni de arayıp evde olup olmadığımı sorsalar getiriyolar evde değilsem götürüyolar bir daha da getirmiyolar... bunu aras ve ups kargo da yaşadım....
  • quote:

Orijinalden alıntı: gurkan1983

Ya arkadaşlar hala neyin hesabını yapıyorsunuz, sizlere başıma gelen olayları anlattım. Bu yaşadıklarımın yarın sizlerinde başına gelmesi kaçınılmaz. Belki ptt kargo ile 20 sefer ürün gönderdiniz sorun yaşamadınız, ama bir gün öyle bir ürün elinizde patlar ki o zaman yandım anam dersiniz. Hiç bir şekilde kimseye derdinizi anlatamıyorsunuz. Bi kere alıcı ödemeli diye birşey yok. Alıcı ödemeli gönderirseniz hem sizden hem karşı taraftan ücret alınıyor. Kargoyu alan şahıs kargosunu aldığına dair bağlı olduğu ptt ye gidip sizen bulunduğunuz yerdeki ptt ye faks çektiriyor, sizde elinizdeki makbuzunuzla gidip ödediğiniz ücreti bu şekilde alabiliyorsunuz. Ve tüm bunlar sadece 3 TL için yapılıyor. Çoğu kişi lanet olsun diyor paralarını almaya gitmiyorlar. Onlarında amacı bu zaten. Her şube günde böyle 30 keriz düşürse, bütün ödenilen paralar aynen cebe iniyor. Dün istanbul dan mersin tarsus a yurtiçi kargo ile parfüm gönderdim. Şube teslim haberli sadece 4,40 TL para ödedim ve inanmassınız tam 13 saat sonra ürün teslim edildi. Hemde siteden dakika dakika kargonun nerede olduğunu takip ettim. Ptt kargonun hiçbir esprisi kalmadı. Hem çalışanları dingil hemde işlerini adam gibi yapmıyorlar. Ancak gönderecekseniz en az 5 kilodan fazla ürün gönderin, ancak öyle kar edersiniz. Tabi oda paramparça karşı tarafa ulaşmazsa.

PTT mi resmen çiftlik ve çalışanlardan bazıları hırsız.. (dürüst bir postacı arkadaşım söyledi)

kaç defa mektubum zarfım kolim kayboldu. ama en son almanyadan bir akrabam 80 euroluk bir elektronik aleti alman posta servisine vermiş oda türkiyede PTT ile çalışıyormuş.

ürün türkiyeye girmiş ama 3 ay oldu ortada yok, her yeri aradım ama ne yardım eden var ne umursayan. resmen sıradan birşeymiş gibi davranıyorlar....!!! bunlar alışmış artık böyle ürünleri iç etmeye yada kaybetmeye.....

• PTT özelleşmeden adam olmaz umarsiz gamsız agresif ve hırsız topluluğu;) çok istisna 10 numara çalışanları da yok değil
  • selam
    arkadaşlar abim fransada yaşıyor.kendisinden bir lap top ve bir 2,5 luk harici hdd istemiştim.kendi kullandıklarını göndermek istiyor.kargoyla gönderirse herhangi bir problem yaşar mıyız?gümrükte sorun çıkarmayacak bir kargo şirketi var mıdır?ptt ile yollayabilir mi? bir de göndereceği ürünler kullanılmış ürünler sonuçta.gümrük bedeli hesaplanırken sıfırlarının fiyatları mı baz alınacak? ayrıca abim faturalarını evde bulamadığını da söyledi, bu problem yaratır mı? teşekkürler.
  • muğla-ankara şube teslim kargo 5 gün. yuh.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trenyolu

selam
    arkadaşlar abim fransada yaşıyor.kendisinden bir lap top ve bir 2,5 luk harici hdd istemiştim.kendi kullandıklarını göndermek istiyor.kargoyla gönderirse herhangi bir problem yaşar mıyız?gümrükte sorun çıkarmayacak bir kargo şirketi var mıdır?ptt ile yollayabilir mi? bir de göndereceği ürünler kullanılmış ürünler sonuçta.gümrük bedeli hesaplanırken sıfırlarının fiyatları mı baz alınacak? ayrıca abim faturalarını evde bulamadığını da söyledi, bu problem yaratır mı? teşekkürler.

Size tavsiyem kesinlikle özel kargo (DHL,UPS,Fedex,TNT) ile yollatmayın. Ürünlerin değerinden fazla masraf çıkarabilirler.PTT ile gelmesi için devlete ait posta kurumu ile gönderilmesi gerekir.Sanırım Fransa'daki posta kurumu Le Poste.Kayıtlı posta veya EMS ile alabilirsiniz.Maksimum 10 günde gelir.
    Paketin büyüklüğü nedeniyle gümrük formuna yazılan değer ne olursa olsun gümrüğe takılır.Hediye olarak gönderilmesi bişeyi değiştirmiyor malesef.150 EURO'yu aştığı için de %18 vergi ödemeniz gerekir.İkinci el ürünlerde vergi hesaplanırken karşılığında yapılan ödeme esas alınıyor.Fakat siz karşılığında ödeme yapmadığınız için memurun insiyatifine kalmış.Gümrük formuna yazılan değere bakabilir, bu yüzden düşük fakat inandırıcı bi değer yazılmasında fayda var.Ayrıca ikinci el olduğu da formda belirtilsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: SUAVI

Birde dikkat ettiğim birşey var. Bu yurtiçi kargo kargo teslimatı sırasında alıcıların hüviyetini veya ehliyetini soruyor ve vatandaşların tc kimlık numaralarıyla ehliyet numaralarını kayıt ediyor !!?? her kargo gelişinde karşımda bir adet tanımadığım kuryelik yapan adam, takır takır benim kimliğime bakarak elindeki kağıda not alıyor. bana sormadan etmeden...

Bu adamların elinde ciddi miktarda tc kimlik ve ehliyet numarası envanteri var eğer ibraz etmezsen kargonu vermiyor adam!. Bu işi sadece yurtiçi kargo yapıyor dikkatinizi çekerim ne ups ne aras kargo sadece imza karşılığında veriyor.

TC devletinde tc kimlik ibraz edilmesini isteyecek tek kurum resmi kurumlardır benim bildiğim, resmi kurumlar hariç kimse kimlik ibrazı isteyemez tc kimlik kaydı yapamaz.

sadece paylaşayım dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sioux -- 23 Kasım 2009; 16:24:24 >

• ptt kargoyu savunmuyorum ama özel kargolar sanki pttden cok mu farklı?

hele hele Allah kimseyi aras kargonun eline düsürmesin... nette bir arastırın bakın neler neler yapıyorlar.. magdurlarından biride benim ve asla kapılarının önünden bile gecmem...
  • quote:

Orijinalden alıntı: sioux

...

TC devletinde tc kimlik ibraz edilmesini isteyecek tek kurum resmi kurumlardır benim bildiğim, resmi kurumlar hariç kimse kimlik ibrazı isteyemez tc kimlik kaydı yapamaz.

...

Önemli bir bilgi doğruluğunu araştırmak lazım.
    Dediğiniz gibi ise hakkımızı savunmak kolaylaşır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sioux

quote:

Orijinalden alıntı: SUAVI

Birde dikkat ettiğim birşey var. Bu yurtiçi kargo kargo teslimatı sırasında alıcıların hüviyetini veya ehliyetini soruyor ve vatandaşların tc kimlık numaralarıyla ehliyet numaralarını kayıt ediyor !!?? her kargo gelişinde karşımda bir adet tanımadığım kuryelik yapan adam, takır takır benim kimliğime bakarak elindeki kağıda not alıyor. bana sormadan etmeden...

Bu adamların elinde ciddi miktarda tc kimlik ve ehliyet numarası envanteri var eğer ibraz etmezsen kargonu vermiyor adam!. Bu işi sadece yurtiçi kargo yapıyor dikkatinizi çekerim ne ups ne aras kargo sadece imza karşılığında veriyor.

sadece paylaşayım dedim

Bu konuda haklısınız. En son verdiğim bir kargoda Yurtiçi Kargo T.C. nomu istedi. Yasal zorunluk filan dedi.
    Bende çok araştırmadan verdim açıkçası. İşin daha kötü yanı bu bilgileri istedikleri süre kadar ellerinde tutuyorlar.
    Kontrol deseniz hak getire.

• arkadaslar bır yazıcı yollamayı dusunuyorum ptt kargo ıle ıst den marasa ne kadar tutar acaba asagı yukarı?
  • Merhaba Arkadaşlar;
    Eski Bulaşık Makinemizi Malatya'ya göndermek istiyorum.
    Acaba maliyet ne kadar tutar?
  • Bulaşık makinesi 30tl civarı tutar.

9,10tl civarı tutar.
    quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79
    arkadaslar bır yazıcı yollamayı dusunuyorum ptt kargo ıle ıst den marasa ne kadar tutar acaba asagı yukarı?
  • Kesinlikle katılıyorum PTT kargo en avantajlısı yurt dışı gönderimde alımda dahil adamlar ucuzlar ve hızlılar ve en güzel yanıda kapıda ödeme seçeneğinin olması.Hem kargo şirketleri hem bankalar zengin oluyor mecburiyetmi vardır bu ülkede illaki sitelerden banka kartıyla almaya kapıda nakit ödeme secenegi bazı ürünler için süper karlı ve avantajlı.
  • 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.