Şimdi Ara

PTT KOLİ HİZMETİ..KARGOCULARI ZENGIN ETMEYELIM...BENCE SICAK (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.044
Cevap
2
Favori
237.399
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben ev telefonunu ciddi ciddi kapatmayı düşünüyorum....

bu konudaki yorumlarınız neler?
    kapatmak mantıklı mı?
  • Zaten hepsi yarı özel şirket değil mi sonuç pek değişmiyor?
    Ona buna bahane bulup gönderiyi kabul etmediği oluyor pttnin.
    Kargoda ortalama 1 günde ulaşırken ptt koli ile 1 haftayı bulabiliyor.
    Aps ortalama 2 gün ancak o da kargonun fiyatına yaklaşıyor.
    Kargoyu mu savunuyorum kesinlikle hayır ama ptt hizmet verecekse kargo hizmetini daha ucuza malederek verebilir.
  • kapıdan kapıya koli servisi var ptttnin ayrıyeten ptt ile telekom ayrı ayrı kurumlardır bilmeyen varsa diyim dedim.
  • arkadaşlar ptt nin evden alma servisi var
    fiyat 1 ytl farkediyor bu şekilde.
    ben izmirden ardahanın bir mezrasına dijital makine gönderdim 2 kg.
    tam bir haftada vardı.
    zaten kargo şirketleri de 5-6 günde teslimat garantisi veriyor oraya, çok ters biyer.
    mng kargo mobil hizmet diye benden 28 ytl almak istedi.
    aynı yere ptt 5 ytlye taşıdı
    hem de internetten takip edilebiliyor.
    kendileri kargo şirketleri gibi poşet ve kutu sağlıyorlar tek farkla kutu bedava.
    en son forumdan bir arkadaşa sd card yolladım izmirden malatyaya.
    60 kuruşa gitti 5 gün sürdü.
    kargolar en iyi ihtimal 7-8 ytl isterdi 1 gr sd cardı taşımak için.
    sonuç olarak ptt yi kullanın kullandırın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: badfan

arkadaşlar ptt nin evden alma servisi var
    fiyat 1 ytl farkediyor bu şekilde.
    ben izmirden ardahanın bir mezrasına dijital makine gönderdim 2 kg.
    tam bir haftada vardı.
    zaten kargo şirketleri de 5-6 günde teslimat garantisi veriyor oraya, çok ters biyer.
    mng kargo mobil hizmet diye benden 28 ytl almak istedi.
    aynı yere ptt 5 ytlye taşıdı
    hem de internetten takip edilebiliyor.
    kendileri kargo şirketleri gibi poşet ve kutu sağlıyorlar tek farkla kutu bedava.
    en son forumdan bir arkadaşa sd card yolladım izmirden malatyaya.
    60 kuruşa gitti 5 gün sürdü.
    kargolar en iyi ihtimal 7-8 ytl isterdi 1 gr sd cardı taşımak için.
    sonuç olarak ptt yi kullanın kullandırın.

evden almak varsa tam süper oldu işte

• ptt cok iyi fiyat olarakta ozellikle yurtdşı goneriler için mukemmel tavsiye ederim birde aras holdinh kuruluşu olan filo kargoda fiyat olarak cazip + evden alıp eve gonderiyor tarife içinwww.fillo.com.tr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R635X -- 7 Mayıs 2008; 20:27:39 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: R635X

ptt cok iyi fiyat olarakta ozellikle yurtdşı goneriler için mukemmel tavsiye ederim birde aras holdinh kuruluşu olan filo kargoda fiyat olarak cazip + evden alıp eve gonderiyor tarife içinwww.fillo.com.tr

mesafe 300 km,paket naylon torba(içinde power supply var) ve sıkı durun alınan ücret:11,75 ytl bu kargocular işin iyice tadını kaçırdılar malum eşek-kulak ve su üçlüsünü sürekli biraraya getirmeye başladılar,kargoya

ptt koli fiyatları gerçekten cazip görünüyor,kesinlikle deneyeceğim,konuyu açan arkadaşıma teşekkür ederim

• Kargolarda Sürat Kargo'nun fiyatları diğer şirketlere,özellikle Yurtiçi Kargo'ya nazaran daha uygun. Ben Sürat Kargo ile yolluyorum henüz sorun yaşamadım.
  • kars'a iki koli gönderdim birinin içinde kasa diğerinde ise monitör yurtici kargoyla 83 ytl tuttu neredeyse uçak parası

acaba ptt nin evdem alım hizmeti varmı yoksa şubeyemi goturmek zorundayız
  • PTT ile Burdura anneme hediye göndereyim dedim. Kutuyu götürdüm adam elinde koca bıçakla geldi. Ne yapıyosun dedim? İçine bakıcam dedi. Hediye gönderiyorum dedim. Ne bileyim hediye olduğunu, ya bomba varsa dedi. Ben de parfüm falan var dedim. Parfüm patlayıcı madde kargo ile gönderilmez dedi. Ben de zaten bu parfumu internetten aldım,yasak olsa kargo ile gelmezdi dedi. Sonra da MNG kargo ile 3 YTL farkla gönderdim. Bi daha da PTT den içeri girmem. Karşılarında müşteri mi var yoksa hayvan mı belli değil
  • kargo şirketlerinin elemanları daha kabalar emin olun belki size denk gelmemiştir,

bu arada bu ptt nin kargo hizmetini kullanabilceğmz şubeleri nereler
    evden alım için neresi aranır detaylar olsa güzel olur
  • Fiyatlar iyi hoşda, Yurtiçi Aras vs. gibi kargo şirketleri şube ağı olarka o kadar geniş bir yelpazeye büründüler ki, hele ki adresten teslim alma hizmeti olmadan
    size en yakın PTT nin de nispeten uzakta olduğunu düşünürsek bence PTT fiyat indirimi yapsa da kargo şirketleri hüküm sürmeye devam edecektir.

Özellikle de netteki alılşveriş sitelerinde PTT olmadığı sürece...

Not : Bu arada bende kablo neti bölgemdeki sorunlar yüzünden bıkıp kapatıp ADSL'e geçenlerdenim.
  • arkadaşlar mesajlarda gördüğüm kadarıyla yanlış anlaşılan bir konu var.
    türkiyede şu an ADSL ve Telefon hizmetini veren kurum Türk Telekom. adı her ne kadar türk olsa da sahibi araplar.
    dolayısıyla ptt ile hiçbir alakası yok. ptt sadece posta ve bankacılık hizmeti veriyor özelleştirmeden sonra.

lütfen bu farkın ayırdına varalım.
  • Hakikaten avantajlıymış.

Yalnız biraz sahip çıkıp bu işten PTT'yi kâr ettirirsek, korkarım bunu da satar un_akıtan.

Biliyorsunuz daha önce ortadaki T'yi sattı (telefon), kuruluşun adı "Posta Telgraf Teşkilatı" olarak değiştiği için kısaltması değişmedi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Hypericum

UPS ile Mersin Aydıncık'a gönderdiğim 3.5 kg lık koli için 28 YTL verdim
    Kafama edeyim

kesin hata var kardeş o fiyat şu anda mümkün görünmemekte, yiçi kargodayım ve duymadım böyle bir şey inan

• Arkadaşlar Benim ADSL bağlantım Smile'dan. Telefon faturasını 4 ay yatırmadım kapattılar telefonu. Ama ADSL Smile olduğu için kapatamadılar. Yaklaşık 1 ay civarı bu şekilde kullandım sonra faturaları yatırınca açtılar.

Yeni alacaksanız Smile ya da Superonline alın. Ev telefonunu kullanmayın ve ödemeyin. Nasıl olsa kendiler güzelce kesecekler :D
  • PTT.Benimde mensubu olduğum,son yılların en hızlı gelişen ve kendini yenileyen ve 2007 yılının en iyi kurumu seçilmiş KİT.PTT çağdaş zihniyetle, işletme mantığıyla yönetildiğinde her KİTin güzel hizmet verebileceğinin ve kar edebileceğinin kanıtıdır.PTT artık tüm merkez,şube ve acentelerinde posta otomasyonuna geçmiş bulunuyor.Bu arada şube ve acente sayısı 3100ün üstünde olup bu alanda bir numaradır.Parasal posta sistemi ile çok uygun fiyatlara havale hizmeti vermektedir.5 ytl yatırarak açacağınız çek hesabıyla bir başka kişinin çek hesabına bedeva para aktarabilir ya da sizin hesabınıza, çek hesabı olmayan birisi bir iki ytl ile büyük meblağlar yatırabilir.Bu arada yakında hesap sahipleri için bankamatik benzeri pttmatikler kurulacağı söylenmekte.Koli konusunda benim gördüğüm kurum bu alana el atmaya niyetli.Posta işleme merkezlerine gıcır fokliftler alındı.x-ray cihazları yerleştirildi.Şuna inanıyorum ki koli sayısı arttıkça teslim süreside kısalacaktır.Mesela uzak bir mahalleye 1 koli için araç çıkarmak ekonomik olmayabilir, iki üç gün beklenir koli sayısı 3 olunca gidilir.oysa koli trafiği arttıkça o mahalleye hergün araç çıkabilir.Ve trafik arttıkça çalışanlar çok gerekli olmayan işlemlerden (mesela arama gibi) vazgeçecektir ve kolide ustalaşacaktır.O yüzden herkesi daha ekonomik hizmeti daha da kaliteli almak için, artı verdiği ücretin tekrar kendisine yol su vb kamu hizmeti olarak dönmesi için PTT hizmetlerini kullanmaya ve kullandırtmaya davet ediyorum.Saygılarımla.

• quote:

PTT.Benimde mensubu olduğum,son yılların en hızlı gelişen ve kendini yenileyen ve 2007 yılının en iyi kurumu seçilmiş KİT.PTT çağdaş zihniyetle, işletme mantığıyla yönetildiğinde her KİTin güzel hizmet verebileceğinin ve kar edebileceğinin kanıtıdır.PTT artık tüm merkez,şube ve acentelerinde posta otomasyonuna geçmiş bulunuyor.Bu arada şube ve acente sayısı 3100ün üstünde olup bu alanda bir numaradır.Parasal posta sistemi ile çok uygun fiyatlara havale hizmeti vermektedir.5 ytl yatırarak açacağınız çek hesabıyla bir başka kişinin çek hesabına bedeva para aktarabilir ya da sizin hesabınıza, çek hesabı olmayan birisi bir iki ytl ile büyük meblağlar yatırabilir.Bu arada yakında hesap sahipleri için bankamatik benzeri pttmatikler kurulacağı söylenmekte.Koli konusunda benim gördüğüm kurum bu alana el atmaya niyetli.Posta işleme merkezlerine gıcır fokliftler alındı.x-ray cihazları yerleştirildi.Şuna inanıyorum ki koli sayısı arttıkça teslim süreside kısalacaktır.Mesela uzak bir mahalleye 1 koli için araç çıkarmak ekonomik olmayabilir, iki üç gün beklenir koli sayısı 3 olunca gidilir.oysa koli trafiği arttıkça o mahalleye hergün araç çıkabilir.Ve trafik arttıkça çalışanlar çok gerekli olmayan işlemlerden (mesela arama gibi) vazgeçecektir ve kolide ustalaşacaktır.O yüzden herkesi daha ekonomik hizmeti daha da kaliteli almak için, artı verdiği ücretin tekrar kendisine yol su vb kamu hizmeti olarak dönmesi için PTT hizmetlerini kullanmaya ve kullandırtmaya davet ediyorum.Saygılarımla.

biz dün itibari ile firmamız (starbılgisayar) olarak ptt ile çalışmaya başladık. hadi hayırlısı.

• 17 parça koliyi kolide denmerz ya eşyayı ortalama 15-20 kilo ev eşyasını milastan yozgat yenipazılıya 156 liraya gönderdik bir doblo almazdı o eşyayı transit dolusu eşya 156 lira gönderdik düşünün artık

ptt de ücretlendirme sadece kilo başına mesafe ve paket ebatı hesaplamada dikkate alınmıyor

şuanki ücret tarifeside

1 kilo ya kadar 2 ytl

daha sonraki herkilo ve kesriden0.5 ytl

10 kiloluk bir paketi

7ytlye gödewrbilirsiniz
    ve engeç 3 günde ptt karşı ptt merkezine varır köy vs gibi yerlerde teslim süresi uzar

ggönderinizin takibini internet sitemizden yapabilirsiniz ayrıca göndercegğiniz eşyaya paketide biz ücretsiz veriyoruz

ayrıca paketinize değer koyabilirsainiz koyduğunuz değerin sadece 1 ytl+ binde 3 ü

örnek 3 kiloluk koli 500 ytl değerinde gönderme ücreti 3.5 ytl + 1 ytl +500 ytlnin binde 3 ü 1.5 ytl toplam 6ytl kaybolma durumunda %100 güvenli ve kargo şirketleriyle kıyaslanımıcak kadar ucuz

ve bütün ücret tarifemiz yalnız koli değil para gönderimindedde en ucuz ptt hemde karşı taraf sadece kimliğini gösterek parayı anında alabilir en önemli husus karşı tarafın ismini doğru yazmak değilse düzeltmek için biraz uğraşırsınız(internet eft havele hariç)

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.