Şimdi Ara

Ptt Kargodan uzak durun

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
5.940
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hayatımda bu kadar kalitesiz bir firma görmedim. Kargom, 3 gündür izmir kargo işleme merkezinde bekliyor.Müşteri hizmetlerini arıyorum " cumada gelebilir cumarteside , haftayada kalabilir " bir de dalga geçer gibi "30 saniyelik anketimiz var katılmak ister misiniz ?" diye soruyorlar ....çıldırmak elde değil.

.
    Kabul Edildi - KOCAELİ(GEBZE DAĞ.VE TOP.MERK./BALKAYA KARGO ŞB. ŞEFLİĞİ)
    28/03/2014 15:50:07
    2.
    Sevk Edildi - KOCAELİ(GEBZE DAĞ.VE TOP.MERK./BALKAYA KARGO ŞB. ŞEFLİĞİ)
    28/03/2014 16:38:19
    3.
    Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - SAKARYA(SAKARYA PİM/SAKARYA PİM)
    28/03/2014 23:47:58
    4.
    Sevk Edildi - SAKARYA(SAKARYA PİM/SAKARYA PİM)
    29/03/2014 23:09:59
    5.
    Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - BURSA(BURSA K.İ.M/BURSA PTT KARGO İŞLEME MRK.)
    30/03/2014 02:07:58
    6.
    Sevk Edildi - BURSA(BURSA K.İ.M/BURSA PTT KARGO İŞLEME MRK.)
    30/03/2014 09:37:28
    7.
    Gönderinin Geliş Kaydı Yapıldı - İZMİR(İZMİR KARGO İŞL.MRK./İZMİR KARGO İŞL.MRK.)
    30/03/2014 19:05:55
    8.
    Sevk Edildi - İZMİR(İZMİR KARGO İŞL.MRK./İZMİR KARGO İŞL.MRK.)
    30/03/2014 19:08:35

• Ben gördüm. Yurtiçi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Y.içi kargodan defalarca gönderi yaptım.1 günde teslim ettiler.En ufak sorun yaşamadım.
  • Cunku orda devletin keko memurlari calisiyor dolayisiyla adamlarim zerre umrunda degil.senin gonderi kaybolmus gec gelmis.beni ilgilendirmea der isin icinden cikar.hakkiyla calisan var elbette ona saygim sonsuz.

• Sorun kargolarda değil aslında,çalışma zihniyeti,şekli farklı ,kafamız başka türlü çalışıyor.
    Hemen hemen bütün kargolarda sorun yaşadım,işini düzgün yapanda var tabiki.Her sektörde türlü türlü sorunlar oluyor maalesef: Klişeleşmiş bir söz var ya burası Türkiye,yapacak bir şey yok 150 yıl sonra düzelir belki,yani bizler göremeyiz.
  • geçenlerde sağlam ses sistemini kırık getirmeyi başarmışlardı artık mümkünse fatura bile yatırmamaya çalışıyorum oraya
  • Yurtiçi kargo varken hayatta başka yere gitmem valla

• +++

• hesabıma gelen parayı kendi şubeleri arasında bile göndermekten aciz bir firma varsın yoksun batsın bence bu hantal yapısıyla. Bencede devlet memurluğu kalkmalı çalışmayanı kovacaksın olacak.
  • Ulaşım sıkıntı değilse, gelen ürün taşınabilirse ve teslim edilecek kişi siz iseniz, kendiniz teslim alabilirsiniz, beklemenize gerek kalmaz.

• maalesef uzak bir yerde gidebilmem için çalıştığım yerden 1 gün için izin almam lazım. 7 gündür bekliyorum hala gelmedi
  • serhhan kullanıcısına yanıt
    Türkiye'de çalışma sistemi bu şekilde işliyor işte, 1.mesajımda yazdığım gibi 150 yıl sonra belki düzelir, yapacak bir şey yok maalesef, elden bir şey gelmiyor. 1 günde teslim edildiği de oluyor, bir keresinde şaşırtmıştı beni, tutarlı değil fakat. 7 gün uzun bir zaman aslında.

• hocam hepsi devlet memuru işten atılma tehlikeleri yok rahatlar kimseyi sallamıyorlar özel sektöre geçse keşke hepsini kovsunlar yerlerine hak eden insan geçsin
  • Yurtiçi kargo dururken niye PTT Kargo ki zaten, zorunlu kalmadıysam başvuracağım bir şube olmaz.

• o kadar şikayetten sonra ptt den aradılar 2 gün içerisinde kargonuz teslim edileck diye ama bu hafta da alacağımdan ümidim yok.Bugün gelmezse h.sonu araya giriyor zaten.

edit: kargoyu arıyorlarmış sanırım kaybetmişler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhhan -- 4 Nisan 2014; 11:08:26 >
  • Telefon aksesuarı veya ıvır zıvır alacağım zaman kullanırım PTT Kargo'yu en son bir video oyunu getirtmiştim. Yaşım gereği kredi kartı çıkartamıyorum o yüzden mecbur kapıda ödemeli kargo firmalarıyla alışveriş yapmak zorunda kalıyorum. Daha önce sanırsam Yurtiçi kargo ile kapıda ödeme alışveriş yapmıştım İstanbul'dan İzmir'e 3 iş günü içerisinde teslim edildi kargom. PTT Kargo ile telefon aksesuarı getirttim daha geçen ay onlar da 3 iş günü içerisinde teslim ettiler ürünü. Açıkcası pek problem yaşamadım PTT Kargo'dan fakat sonuçta devlete bağlı bir firma olduğu için diğer özel şirketler kadar işlerine özen göstermiyorlar.
  • eşi ptt memuru olan biri olarak tek diyeceğim uzak durun...
  • en sonunda Bugün aradılar ve para iadesi mi yapalım ürünün yenisini mı alalım diye

Sonuç: Defalarca aramalar ve yazışmalar yaptıktan sonra paramı iade ettiler. Bu işlem tam 2 hafta sürdü ilgilenmeseydim süreç çok daha uzun olurdu . Y.içi kargo defalarca çalıştım hiç bir aksilik yaşamadım. Ptt den bu ilk gönderiydi ve kargomu kaybettiler....

PTTNİN CEVABI

Başvurunuz incelenmiş olup alıcı ile yüz yüze yapılan görüşme neticesinde yakınma konusu giderilmiş akabinde ilgili personeller uyarılarak, takip süreci başlatılmıştır.

Kargo Dağıtım Servisi olarak Müşteri memnuniyeti birinci sırada tutulduğundan, tüm kargo müşterilerini mağdur etmemek ve kargo teslimlerini zamanında alıcılarına yapabilmek için dağıtım görevlilerimizce imkanlarımız doğrultusunda azami gayretle çalışıldığını, hizmet kalitesini ve de güvenilirliği arttırmak adına eğitim toplantıları düzenlenerek çalışanların bilgilendirildiğini, alınan tüm yakınmaların değerlendirilerek sorumlular hakkında gerekli işlemlerin yapıldığını,bilgilerinize rica eder, Siz değerli müşterimize yaşatmış olduğumuz aksaklıktan dolayı özür dileriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serhhan -- 9 Nisan 2014; 13:52:54 >

• Benim sipariş de bu İzmir kargo işl. Mrk şeytan üçgenine takılı kaldı. Ne var burada ? giren çıkamıyor ? yoğunluk dese mbütün kargolar siparişi gönderebiliyor şu anda diğer siparişler geldi tıkır tıkır.
  • 27/05/2020 - 14:44:21 Kabul Edildi KERESTECİLER SİTESİ/KERESTECİLER SİTESİ YÜREĞİR ADANA
    30/05/2020 - 01:39:51 PTT İşyerine Girdi Sevk Edildi ADANA P.İ.M/ADANA P.İ.M SEYHAN ADANA

3 günde anca yola çıkmış. Yurtiçi, mng, aras, ups 2 günde teslim ediyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.