Şimdi Ara

PTT Gümrük Vergilerinde Astronomik Artış (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
2
Favori
6.657
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
54 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Eşyanın kıymeti üzerinden avrupa %18, diğer ülkeler %20 ve ötv ye tabi ise ekstra %20 maktu vergi uygulanıyor. Dikkatinizi çekerim "eşyanın kıymeti".
    Şimdi bu kıymet fatura kıymeti değil arkadaşlar. İşlemi yapan memurun keyfine kalmış 😁
    Siz piyasada x fiyata satılan eşyayı y fiyata alırsanız memurun da dikkatini çekerse yukarda görüldüğü gibi bir güzelleme yapabiliyorlar maalesef. Gidip itiraz etmeniz ( yere de bi 50 kağıt düşürmeniz lazım 😁 )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avcq -- 27 Ocak 2021; 22:31:47 >
  • Ayıp ayıp gümrükte paketim var. Bakalım ne cıkacak :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İadesi mümkün ama çok çetrefilli. Bana 50tl iade edilecek şunu yapın yapın dediler ancak 50tl için gideceğim yere en az 100tl mazot yakacağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gümrük müşaviri tanıdığı olan varsa anlatsın size neler dönüyor gümrüklerde. Bir memurun maaşı 5000 tl ayda en az 5000 de ek geliri(!) vardır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Memlekette kendi kafasına göre takılmayan tek bir kurum bile kalmadı. Rezaletten öte bir durum.

• PTT zarar eden kurumlar arasında .Farkı kapatmaya çalışıyor anlaşılan.

• takipsiz kargomu çalan hırsız hala PTT'de MEMUR...

• 8.88 dolarlık ürüne 18 lira vergi ödedim. 21 Ocakta teslim aldım. Bunları görünce bidaha verirmiyim acaba?
  • önce bir yalanı düzeltin gümrük bedelini gümrük bakanlığı belirler ptt sadece taşıma kargo işlemeni yapar.

• babus0606 kullanıcısına yanıt
    ptt ile gelen kargoların vergisinde astronomik artış var yazdım konuya.
    vergiyi Ptt değilde bakanlık belirliyorsa ne fark eder kimin umrunda??

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eazy-E -- 28 Ocak 2021; 11:24:6 >
  • başlığa gümrük vergisi dersin aras kargo dhl kargolarında demez doğru bilgi verirsin.

Olay sadece ptt ile gelen kargolarla ilgili. Neyse sen hariç herkes anladı.
  • senin anlamadığınde pimlerde gümrük memuru o anda vergiyi ne hesaplarsa o yansır sende itiraz edersin tekrar ediyim pimlerde o bölümde gümrük bakanlığının memurlarıdır parayı hesaplayan bir gün itiraz edersen muhatap olacağın memurları görürsün taşımda zaten iş taşeron firma elamanları yapıyor çoğunu.

Vergiyi ptt hesaplıyor demiyorum ptt ile gelen kargoların vergisi arttı diyorum. Benden bu kadar. Blok!
  • tarik sende alma o vakit dhl ile alışveriş yap.

• Burası türkiye, siz daha ne bekliyorsunuz?

Yurtdışından akrabanız size elbise bile gönderse, buna gümrük vergisi kesmeye kalkıyor devlet..

Hayırdır neyin nesi demeye kalksan işine geliyorsa der bu insanlar..

bu ülkenin çivisi çooooktan çıktı azizim..

• ben polonyaya bozulan ssd imi yolladım SANDISK'e. Yeni ssd polonyadan kargolandı bana. ptt ile gelecek. ürünün 2 katı gümrük vergisi çıktı =) hani ürün satın almadım ben garantiden değişiyor düşünün.. işte 5 iş günü içerisinde gümrük vergisini odemesseniz 3 bin tl cezası var falan filan tırstırdılar beni. SANDISK ile iletişime geçtim. Yunanistandan müşteri temsilcisi zeynep hanım sağolsun işi gücü rast gitsin. sakın ödemeyin öyle bir hakları yok. parayı bizden alacaklar sizden değil dedi. sakın yatırmayın gözünüzü korkutmasınlar dedi. gonderilen ürünü kabul etmeyin dedi. ürünü reddettim. SANDISK ikinci kez gönderdi ürünü. bu sefer gümrük çıkmayacak merak etmeyin dediler. gerçektende çıkmadı.

elin AMERİKALI firması beni TÜRK(arablaşmış-torpille çalışan) vatandaşından daha çok düşünüyor. ne diyelim coğrafya kaderdir.

sonuç olarak SANDISK sayesinde cebimden 1 kuruş çıkmadı. ha bundan sonra ne alırsam alayım SANDISK tercih ediyorum. sizde SANDISK alın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0FD1540C7 -- 28 Ocak 2021; 18:26:16 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Concordato

Yahu adım adım kuzey kore işte niye anlamıyorsunuz?

Sosyal Medya'yı adım adım daraltarak yasaklıyorlar.

Açıklanan komik enflasyonlarla maaşlara yapılan komik zamlar sayesinde bırakın teknolojiyi gıda karşısında alım gücümüz adım adım eriyor.

Alkol, Sigara ve Araba almak vergiler sayesinde hayal haline getirildi.

Bakın boş bir tane koltuk olsun ülkeyi şu anki düzenden daha iyi yönetir şu millet 8 yılda bir iktidar değiştirmesi gerektiğini bir türlü öğrenemedi.

takım tutar gibi parti tutuluyor, basit bir mesele sanılıyor oy vermek.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.