Şimdi Ara

PTT'de çalışıyorum soruları alayım (43. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.296
Cevap
58
Favori
381.708
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aliexpress'ten ürün söylemiştim cihet listesine eklendi yazıyor ne zaman gelecek bu
  • Kargonuzun hareket bilgilerini SS olarak atarsanız daha sağlıklı yardımcı olabilirim.
  • Hocam merhaba, öncelikle kendim ve forumdaki diğer arkadaşların adına teşekkür etmek istiyorum size, 2 senedir aralıksız her mesajla ilgileniyorsunuz tek tek, teşekkürler.

Benim sormak istediğim şey şu, Rusya'ya kayıtlı küçük paket yollamak istiyorum. Babam sabah ptt ile konuştu ve ona paketin ağırlığı farketmez 14 günde gider ve 56,50 lira ücreti var demişler. Benim göndermek istediğim şey (kıyafet) taş çatlasın 300 gr ve internetten hesapladığımda 32,50 lira çıkıyor.

Ben 56,50 lira mı ödeyeceğim yoksa ağırlığa göre mi fiyat ödeyeceğim? Hesapladığım site aşağıda. Bir fikir verirseniz çok sevinirim

http://ptt.gov.tr/ptt/#ptt_gonderi_ucreti_ogrenme

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Alisinasyon kullanıcısına yanıt
    geldi hocam tşk ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jayco39

Hocam merhaba, öncelikle kendim ve forumdaki diğer arkadaşların adına teşekkür etmek istiyorum size, 2 senedir aralıksız her mesajla ilgileniyorsunuz tek tek, teşekkürler.

Benim sormak istediğim şey şu, Rusya'ya kayıtlı küçük paket yollamak istiyorum. Babam sabah ptt ile konuştu ve ona paketin ağırlığı farketmez 14 günde gider ve 56,50 lira ücreti var demişler. Benim göndermek istediğim şey (kıyafet) taş çatlasın 300 gr ve internetten hesapladığımda 32,50 lira çıkıyor.

Ben 56,50 lira mı ödeyeceğim yoksa ağırlığa göre mi fiyat ödeyeceğim? Hesapladığım site aşağıda. Bir fikir verirseniz çok sevinirim

http://ptt.gov.tr/ptt/#ptt_gonderi_ucreti_ogrenme

Hocam merhabalar ; öncelikle çok teşekkür ederim düşüncelerinizden dolayı. Bildiklerimden eğer faydalanan varsa ne mutlu bana. Sorunuza geçelim.

PTT Yurtdışı gönderileriniz iki şekilde iletilir.

1-PTT Koli
    2- Kayıtlı Küçük Paket

Her zaman PTT Koli ile göndermenizi tavsiye ederim. Babanıza verilen fiyat bu yönde verilmiş.
    Sizin 32.50 lira olarak baktığınızda Kayıtlı Küçük Paket ama gönderme yöntemi olarak en fazla ben çalıştığım zamanlar şikayete maruz kaldığımız buydu. Almanya üzerine girdiği zaman çok fazla sorun yaşanabiliyor. Bu nedenle 56.50 lira üzerinden gönderme yapmanızı tavsiye ederim hiçbir sıkıntı ile karşı karşıya kalmazsınız.

Teşekkürler, yarın gidip konuşacağım

• riaz kullanıcısına yanıt
    Biraz geç cevap yazıyorum kusura bakmayın yeni gördüm.

Cumartesi günleri PTT dağıtım yapar.
    Sayın PTT hanım sizi çok seviyorum
    bu gün ptt kuryesi Aliexpress'den aldığım 50 centlik takipsiz paketi kapıma kadar getirdi kendisine teşekkür ettim

Bölgemdeki Kurye çok iyi dağıtım yapıyor lütfen maaşına falan zam yapın iyi bir insan Ankara Altındağ Beşikkaya Posta İşleme Merkezinin Kuryesi lütfen maaşına zam yapın teşekkür ederim saygı ve sevgilerim ile sizi selamlıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alisinasyon

Biraz geç cevap yazıyorum kusura bakmayın yeni gördüm.

Cumartesi günleri PTT dağıtım yapar.
    Hocam PTT yapmıyor taşeronlar yapıyor
  • Çin'den gelen ürünler geç dağıtıma çıkıyor bir sıkıntı mı var?

• PTT'de çalışıyorum soruları alayım

öncelikle kolay gelsin, iyi çalışmalar diliyorum. AliExpress ile 8 yıldır alışveriş yapıyorum.
    bu kargo takibi ile ilk defa karşılaştım. sizce ne yapmam gerek?
    (kargonun geleceği adres EDİRNE😥
    Erzurum yeni bir dağıtım merkezi mi acaba?)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hocam hala ptt de mi çalışıyorsunuz. Ukim de bir kargom 4 gündür bekliyor bana yardımcı olabilir misiniz?

• Hocam Türkiye'den, Rusya’ya takipsiz bir paket göndermiştim...

Saha ulaşmamış... Normalde 10 günde ulaşıyordu..Bunu sordurma şansımız yok mu?

• Thekanarya kullanıcısına yanıt
    Merhabalar;

UKİM Gümrük Kontrol birimidir. Mesajınızdan zaman geçmiş şu an ki akıbeti nedir acaba.
  • Selamlar. Banggood'dan 3 tane ürün sipariş etmiştim. İkisini dalgınlıkla takipsiz almışım. Takipli olan 11 günde geldi ama diğerleri 1 ay oldu. Evin yakınındaki ptt şubesine sorduğumda bize takipsizler gelmez dendi.

Başakşehir ya da Topkapı'daki PDM'ye gidip adıma kargo var mı diye sorulabilir mi? Sanıyorum takipsiz kargolar sisteme kaydedilmiyor, elle manuel olarak işleniyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdish -- 4 Mayıs 2018; 21:37:28 >
  • @manilafortuna Merhabalar daha önceleri belirtmiş olduğum gibi eğer 13 haneli barkod numarası yoksa tek tavsiyem bulunmuş olduğunuz ildeki Dağıtım Merkezine giderek re'sen sordurabilirsiniz.

@erdish Aynen sizinde söylemiş olduğunuz gibi takipsiz kargolar belirli bir bölgede toplanarak o şekilde dağıtım yapılıyor. Tabiki barkod numarası olmadığı için kargonun ne zaman, nerede , hangi cihet numaraları dağıtıcı elemanında olduğunu göremiyorsunuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alisinasyon

@manilafortuna Merhabalar daha önceleri belirtmiş olduğum gibi eğer 13 haneli barkod numarası yoksa tek tavsiyem bulunmuş olduğunuz ildeki Dağıtım Merkezine giderek re'sen sordurabilirsiniz.

@erdish Aynen sizinde söylemiş olduğunuz gibi takipsiz kargolar belirli bir bölgede toplanarak o şekilde dağıtım yapılıyor. Tabiki barkod numarası olmadığı için kargonun ne zaman, nerede , hangi cihet numaraları dağıtıcı elemanında olduğunu göremiyorsunuz.
    Ustad Yurtdışı Takipsiz Mektup olarak gönderdim...Arada iki katı fiyat farkı vardı.. El insan dedim ve Takipsiz Yolladım...

Türkieyden çıkıp Rusyyaya ulaşması lazım normal şartlar altında...

Dağıtım Merkezine mi gideyim?
  • En sondaki PTT İşerine sevk edildi bulunduğum ildeki ptt merkezine sevk mi oluyor?

PTT'de çalışıyorum soruları alayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lewent20 -- 10 Mayıs 2018; 16:10:37 >
  • lewent20 L kullanıcısına yanıt
    Merhabalar ;

Söylemiş olduğunuz gibi size en yakın dağıtım merkezine gelir burada cihet dağıtım kaydı yapılır. Ertesi gün sabah dağıtıma çıkar.
  • manilafortuna kullanıcısına yanıt
    Normalde takipsiz mektup olarak gönderilen gönderilen Rusyaya 10-12 gün süre içerisinde teslim edilir.
    Zaten fiyat politikasındaki maksat bu. Takipli gönderiler her nereye giderse gitsin takip edildiği için fiyatı oldukça yukarıda tutarlar.

Normalde takipli-takipsiz ayrımının olmaması ve her gönderinin istisnasız takip edilebilmesi lazım. Bu çok insafsızca bir sistem. Her zaman demişimdir.
  • 
Sayfa: önceki 4142434445
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.