Şimdi Ara

PTT Cell / Hy 200 Dk - 250 SMS - 250 Mb +Sınırsız internet 14 Lira ! (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.443
Cevap
78
Favori
273.708
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 14 liralık tarife için başvuru yapıp, micro sim istersek ücretsiz verirler mi? çünkü telefona normal sim uymuyor.
    ben bu tarifeye geçerim büyük ihtimal, şu an vodafone hesabını bilen 200 dk, 20 sms, 20 mb internet 20 lira veriyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GulfStream -- 14 Temmuz 2013; 13:45:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_exelance

Ne kadar dar görüşlü bakıyorsunuz olaya. "Kendi operatorunuzden diger operatoru aradiginizda dahi operatorunuz o arama icin karsi operatore odeme yapiyorken" demiş siniz diğer operator de bizim operatorümüzden sanal hizmet karşılığında bedel istemiş olamaz mı ? Mercimek kadar olan beyniniz bu ihtimali hesaplayamıyor mu ?

Ara baglanti diye bir kavram var bilmem bilir misiniz?
    Bilmiyorsaniz ve veri trafiginden haberiniz yoksa boyle gayri ciddi ve hakaretvari bir mesaj atmaniz yersiz oluyor.
    Yani sen beni aradin o halde bana harac vereceksin gibi bir durum yok.
    Sen beni aradin yada sms yolladin benim veri trafigimden yiyor ve mesgul ediyorsun o halde benim abonelerime cagri sonlandirma yapmaya devam etmek istiyorsan bana ara baglanti ucreti odemelisin aksi takdirde cagrilarini sonlandirmam.
    Olay bundan ibaret.
    Hani su dunyanin her tarafina sms atabildigimiz ve sonradan bir cok ulkeye sms atmanin kaldirildigi servisler var ya iste o servisler sanal dediginiz hizmetin ara baglanti ucretini odemedigi icin operatorler tarafindan engelliyor.

Neyse bu konuda daha fazla yazmayacagimi daha once yazmistim bu sefer son :)

Daha fazla nasil anlatilir bilmiyorum zaten :)

• haftasonları kapalı pttcel :)
  • Arkadaşlar 1 byte ücretlendirme falan yok.

Periyot 1byte.

Bakın şöyle söylim şimdi veriler normalde paketler halindedir.Paketlerin belli bir boyutu vardır.Misal günümüzde 256,512,1024,2048,4096 bunlar paket boyutları olarak düşünebilir.Birde o paketin içerisindeki verilerin boyutu vardır.

Misal harddiskleri,flaş diskleri biçimlendirirken ayırma birim boyutu bölümü vardır.Bu bölümden siz harddisklerin içindeki paketlerin boyutunu ayarlarsınız.Burdan 4096 byte'ı seçtiğinizde her paket 4096 byte kapasiteye sahip olucak.Siz bu 4096 byte'lik bir paketin içerisinde 3000 byte veri yüklediniz diyelim normalde daha 1096 byte boş alanınız olması gerekirken paket boyutunuz 4096 byte olduğu için o paket dolu gözükücektir.İşte bu yüzden harddisk bölümlendirirken ayırma birim boyutunu olabildiğince küçük seçiyoruz ki böyle paketler boşu boşuna dolmasın.

PTCell'in yaptığı bu 1 byte ile siz nette gezinirken kotanızdan düşecek miktar paketleri 1 byte grupları halinde.Diyelim ki 10 byte'lik bir veri indirdiniz bu veriler 10 tane 1 byte'lik paketler halinde inecek.Bu sebepten dolayı indirmediğiniz verilerin boyutu paketinizden düşmeyecek

Biraz uzun oldu ama umarım açıklayıcı olabilmişimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: MUTAF

haftasonları kapalı pttcel :)

Haftasonu kapalı olsa bile ülkemizin çoğu ilçesinde ptt olduğu için pazarlama sahası oldukça geniş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Monarch@

quote:

Orijinalden alıntı: MUTAF

haftasonları kapalı pttcel :)

Haftasonu kapalı olsa bile ülkemizin çoğu ilçesinde ptt olduğu için pazarlama sahası oldukça geniş

listede yok o ptt ler yalniz

• 14 tl + 10 tl = 24 tl ye üçlü paket alıyorsunuz hemde faturalı.

İyide biz bunun hepsini vodafone özgür genç den 19 tl ye aldık.

Şebeke içi diyorsunuz, kaç tane pttcell li arkadaşınız var?
  • Heveslenen Arkadaşlar. Avea Malesef Çekmiyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gladiotürk

Heveslenen Arkadaşlar. Avea Malesef Çekmiyor..

14 milyon abone nasıl iletişim kuruyor? Yazdıklarınıza önce kendiniz inanın sonra biz inanalım değil mi

• quote:

lokasyona bağlı... çoğu yerde daha bile iyi çekiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: bewusst

14 tl + 10 tl = 24 tl ye üçlü paket alıyorsunuz hemde faturalı.

10 tl ye internet mi eklediniz internet zaten var ve 250 mb akk lı sınırsız
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsndnc

quote:

Orijinalden alıntı: bewusst

14 tl + 10 tl = 24 tl ye üçlü paket alıyorsunuz hemde faturalı.

10 tl ye internet mi eklediniz internet zaten var ve 250 mb akk lı sınırsız

bazı insanlar gerçekten anlamak istermiyor hiç zorlamayın kendinizi

• Gladiotürk kullanıcısına yanıt
    bi bitmediniz arkadaş , iki operatörü yan yana getir çek fotoğrafı bazı yerler hariç bizde görelim
  • Bizde cekiyo no problem

• takip
  • quote:

quote:

14 milyon abone nasıl iletişim kuruyor? Yazdıklarınıza önce kendiniz inanın sonra biz inanalım değil mi

Hadi Turkcell'i anladik, hala bunun reklamini yapiyor falan ama bana avea'nin cekmedigi, konusamadigim yer denk gelmedi. Is geregi dogu anadolu dahil devamli seyagat ederim.hatta Esimin hatti turkcell, bizim evde aveanin 3g'si cok daha iyi. 10 sene turkcell kullandim kendime yazik etmisim. Uygun paketi olsa yine gecerim tabi ama yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aycanata -- 14 Temmuz 2013; 20:15:53 >

• quote:

Orijinalden alıntı: aycanata

quote:

quote:

Hadi Turkcell'i anladik, hala bunun reklamini yapiyor falan ama bana avea'nin cekmedigi, konusamadigim yer denk gelmedi. Is geregi dogu anadolu dahil devamli seyagat ederim.hatta Esimin hatti turkcell, bizim evde aveanin 3g'si cok daha iyi. 10 sene turkcell kullandim kendime yazik etmisim. Uygun paketi olsa yine gecerim tabi ama yok.

Turkcellin reklam yapabileceği başka argüman mı var hocam fiyatları pahalı. Hepsinden iyi çekiyoruz deyip bizim için özelsiniz bizi tercih edin diyecek. Cüzdandan iyi para çekiyor evet

• quote:

Orijinalden alıntı: akonay

En son 3 sene önceki avea maceram hüsranla sonuçlandıktan sonra çekim kalitesi açısından,şimdi ne zaman bir avea altyapılı kampanya görsem hemen geri adım atıyorum.Yoksa 44 lük tarife baya iyi görünüyor bana..

3 sene öncesine göre avea yı değerlendirebilecek varmı,o zamandan beri kullanıp..

Yaklaşık 7 8 yıldır avea kullanıyorum .
    Çekim kalitesinde sorun yok yolda belde kalmadım çekmesi gereken her yerde çekti şimdiye kadar. Ama avea interneti son 2 yıldır kullanıyorum .
    Kanser oluyorum :)Öncesini bilemem ama Amaç net ise avea Yozgat Kayseri Eskişehir şehir merkezlerinde hep sınıfta kaldı benim gözümde...
    Hee hala kullanıyor muyum evet 8 gb 34 olunca mecbur

• quote:

quote:

Dumanla haberleştigimizi saniyorlar sanırım.

• 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.