Şimdi Ara

PTT Cell / Hy 200 Dk - 250 SMS - 250 Mb +Sınırsız internet 14 Lira ! (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.443
Cevap
78
Favori
273.708
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
40 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 35 milyon abonesi olan turkcell in ücretsiz, şebeke içi sınırsız vermesi pek olağan değil. baz istasyonları bu yoğunluğu kaldıramaz ve normal iletişim sekteye uğrayabilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fusuyevo

quote:

Orijinalden alıntı: NetX

quote:

Bendeki kafa baya iyi.diyorum ki sana , sen olmayan bir şeyi satın alıyorsun.o adam sana ister 1000 tane versin ister 100 tane o adam için fark eden bir şey yok.elle tutulur bir şey değil,sadece sanal bir veri, o kadar.
    Hizmetin karşılığını alıyor evet, 10 katını alıyor o hizmetin karşılığının.
    Harbi çoçuksunuz ya asasfasfasfuabshıdfs

Burada gulunc duruma dusen sizsiniz bilmem farkinda misiniz?

Demek sanal bir teknoloji oldugu icin 100 dk da 10000 dk da operator icin fark etmez ha?

Demek max 2-3 liralik hizmeti 10 kati pahali satiyorlar ha?

Gercekten komiksiniz sanal veriymis o yuzden limitsiz 2-3 liraya verilebilirmis. O halde siz de dagitin o sanal veriden adi uzerinde sanal :)

Kendi operatorunuzden diger operatoru aradiginizda dahi operatorunuz o arama icin karsi operatore odeme yapiyorken siz bu teknolojileri cocuk oyuncagi sanip cocukca yorumlar yapiyorsunuz.

Bilmiyorum yasiniz kac ama haberlesme/iletisim agi teknolojilerini bir arastirin ve bundan sonra yorumlarinizi ona gore yapin

biz bir şey biliyoruz da konuşuyoruz.haberleşme iletişim ağı teknolojisi araştırın demiş,.Hala gülüyorum.
    Madem öyle sen bu tarifeyi açıkla o zaman.Niye bu tarife bu kadar ucuz ? hayır işleyelim diye mi yapmışlar ? Niye vodafone böyle bir şey yapmıyor ? Madem sanal değil ptt cell 3500 dk yı niye bu fiyata veriyor ? Niye diğerleri vermiyor ? Madem sanal bir şey değil , nasıl bir şey bi kontör ? madenden felan mı çıkıyo ? öyleyse söyleyin ben kazmaya başlayım.Kontör sanal bir şey değilmiş.
    Açıklayın, sileceğim üyeliğimi.
    Burası çoçuk kaynıyo demişlerdide inanmamıştım.

Ne güzel İstanbul'muş be :)

Bu çok bilmiş arkadaşımız iletişim teknolojilerinin bir kere kurulup ömür boyu milyonlarca ve hatta milyarlarca (abartalım biraz) insanın ihtiyacını karşılayabileceğini sanıyor,
    Ne de olsa SANAL çünkü, arkadaşımız kapasite mapasite kavramlarını her şeyi bir güzel silmiş atmış :)

Halbuki herkese limitsiz konuşma imkanı verilmesi lazım 1-2 lira karşılığında verilsin ki kullanım oranları fırlasın, fırlasın ki önemli bir görüşme yapmak üzereyken "şebeke meşgul" veya "şebekeye ulaşılamıyor" hatası alınsın.

Hayret bir şey ya koskoca Donanimhaber'de yapılan muhabbete bakın ya, SANAL'mış ELLE tutulan bir şey değilmiş o yüzden 1-2 lira olacakmış, hey Allah'ım ya :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NetX -- 14 Temmuz 2013; 0:49:10 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• daha önce de soruldu ama kimseden cevap çıkmadı. pttcell'de micro ve nano sim olayları nasıl? bilgisi olan var mı? micro sim kesilir de. nano sim konusu biraz sıkıntılı diye biliyorum. iphone 5'i olanlar balıklama atlayıp sonra patlamasınlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadri61

daha önce de soruldu ama kimseden cevap çıkmadı. pttcell'de micro ve nano sim olayları nasıl? bilgisi olan var mı? micro sim kesilir de. nano sim konusu biraz sıkıntılı diye biliyorum. iphone 5'i olanlar balıklama atlayıp sonra patlamasınlar.

5 liraya gayet guzel kiriorlar aveaya gidip ben ole yaptirdim

• http://www.avea.com.tr/web/KonusMesajlas/Tarifeler/PttcellHesapli14lukTarife

burada da tarifenin bilgisi mevcut
    hemen söyleyelim bu maddeye takan çok olur:

Faturalı Pttcell’lilerle bir ay boyunca 3500 dakika, yurtiçi heryöne 200 dakika, 250 SMS ve sınırsız internet.
    Ayrıca;
    Sınırsız internet: 10 TL / Ay 1GB’ den sonra hız düşümlü

Her yöne 2000 SMS 9 TL / Ay

Paketlerle ilgili detaylı bilgi içinwww.pttcell.com.tr adresini ziyaret ediniz.

bu maddede demek istediği 250 mb dan sonra yavas kullanırsınız ama ek 1 gb alırsanız yine hızlı net kullanırsınız demek istemiş. hemen tersinden mana çıkarmayın

• quote:

Orijinalden alıntı: tyildiz07

quote:

Orijinalden alıntı: kadri61

daha önce de soruldu ama kimseden cevap çıkmadı. pttcell'de micro ve nano sim olayları nasıl? bilgisi olan var mı? micro sim kesilir de. nano sim konusu biraz sıkıntılı diye biliyorum. iphone 5'i olanlar balıklama atlayıp sonra patlamasınlar.

5 liraya gayet guzel kiriorlar aveaya gidip ben ole yaptirdim

çipi geniş olabilir diye uyumsuzluk çıkabilir.
    hala öyle mi bilmem ama taraftar hatlarının çipi genişti

• Benim hattin cipi cok guzeldi ayarliydi muhtemelen seninkide oledir

• Arkadaşlar numara taşımadan direk yeni bir sim kart alsak aynı kampanyadan faydalanabiliyormuyuz
    Askerde olan oğluma yeni bir numara alıyım şimdilik kullansın diye düşünüyorum...
  • quote:

bu konu hakkında detaylı araştırmalar yapıp,bu işe dur demek için elimden gelen her şeyi yapacağım.her ne kadar çoçuksu da ola karşıt görüşlerini bildiren arkadaşlara teşekkür ederim.daha fazla uzatmayın isterseniz.araştırma sonuçlarımı hepinize gönderirim merak etmeyin.

güya temmuzda bir indirim olacaktı aksine hepsi zam üstüne zam yaptı. durduracaksan bunu durdur bence

• quote:

yolunmak hoşuma gidiyor diyorsan devam et böyle.
    şebeke kaldırmazmış
    isteseler ona çözüm bulamazlar sanki.hey allaam.

ulan o kadar mesaj yazdım bu konuda, bir akıllıda mantıklı cevaplar vermedi.''Koskoca Donanım Haber'' in düştüğü şu duruma bakın.

He yav he he senin dedigin gibi he:)
    Yalniz imzan dikkatimi cekti:

çol çocukla uğraşmamak için forumdan uzaklaştı.kendi siteleri ile ilgilenecek.yatarkan süt içmeyi unutmayın.

Sitelerin varmis host aldigin veya sunucu kiraladigin yer sanirim sinirsiz bandwith veriyordur, vermesi lazim cunku sanal. Neyse calistigin firmanin ismini alabilir miyim, download sitesi kurup bluray isolari yukleyip hicbir ucret talep etmeden insanlarin hizmetine sunmayi dusunuyorum bandwith sanal oldugundan eminim ayda 3-4 petabyte veri harcamama ses etmezler :))

Calistigin host firmasindan bu sanal mantigiyla sinirsiz bandwithi kapmisindir kesin :)

Saka gibi ya.

Not: Sinirsiz BW verenler var diyenler olacaktir pesinen soyleyim onlar sadece pazarlama taktigi.

• quote:

Orijinalden alıntı: kimone

Arkadaşlar numara taşımadan direk yeni bir sim kart alsak aynı kampanyadan faydalanabiliyormuyuz
    Askerde olan oğluma yeni bir numara alıyım şimdilik kullansın diye düşünüyorum...

Muhtemelen 40 küsur TL'lik (Tutarı net bilmiyorum farklı olabilir, bilen arkadasımız duzeltsin lutfen) vergiyi ödemek zorunda kalabilirsiniz. Zaten PTTCell'e taahhutlu girmiyorsunuz. Dilediginiz zaman ayrılabilirsiniz sıkıntı olacagını sanmıyorum.
    Bilginize.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kimone

Arkadaşlar numara taşımadan direk yeni bir sim kart alsak aynı kampanyadan faydalanabiliyormuyuz

yeni hat alırsanız oluyor ancak 60 tl kadar açılış vergisi (taksitle sanırım) ödemiş olursunuz

• bu adam nasıl hala forumda kalabiliyor anlamıyorum..yöneticiler nerede?? (malum kişiyi biliyorsunuz =) )
  • quote:

quote:

şebeke kaldırmazmış

ulan o kadar mesaj yazdım bu konuda, bir akıllıda mantıklı cevaplar vermedi.''Koskoca Donanım Haber'' in düştüğü şu duruma bakın.

çol çocukla uğraşmamak için forumdan uzaklaştı.kendi siteleri ile ilgilenecek.yatarkan süt içmeyi unutmayın.

Sitelerin varmis host aldigin veya sunucu kiraladigin yer sanirim sinirsiz bandwith veriyordur, vermesi lazim cunku sanal. Neyse calistigin firmanin ismini alabilir miyim, download sitesi kurup bluray isolari yukleyip hicbir ucret talep etmeden insanlarin hizmetine sunmayi dusunuyorum bandwith sanal oldugundan eminim ayda 3-4 petabyte veri harcamama ses etmezler :))

Calistigin host firmasindan bu sanal mantigiyla sinirsiz bandwithi kapmisindir kesin :)

Saka gibi ya.

Not: Sinirsiz BW verenler var diyenler olacaktir pesinen soyleyim onlar sadece pazarlama taktigi.

bandwidth sanal bir şey değil.sitelerin kulurulu olduğu olduğu sunucular gerçek bilgisayar altyapısına sahip,senin sitenin dosyaları oraya yükleniyor,o bilgisayar tarafından veri transferi sağlanıyor.
    sanal bir şey olsa eminim o kadar pahalı olmazdı.
    türk sitelerinde sınırsız bw yıllık 60 TL gibi bir fiyat.
    Yabancı sitelerde 20 dolara bulabilirsin.

• quote:

quote:

quote:

şebeke kaldırmazmış

Saka gibi ya.

bandwidth sanal bir şey değil.sitelerin kulurulu olduğu olduğu sunucular gerçek bilgisayar altyapısına sahip,senin sitenin dosyaları oraya yükleniyor,o bilgisayar tarafından veri transferi sağlanıyor.
    sanal bir şey olsa eminim o kadar pahalı olmazdı.
    türk sitelerinde sınırsız bw yıllık 60 TL gibi bir fiyat.
    Yabancı sitelerde 20 dolara bulabilirsin.

Ben artik bir sey demiyorum ya
    Gsm datalari elle tutulmadigi icin sanal oluyormus, ama gorunmeyen ve elle tutamadigimiz internet trafigi sanal olmuyormus.
    İyi de zaten internetin adi Sanal Alem :)

Dedigim gibi siz en azindan GSM teknolojisini bir arastirin, arastirdiginizda goreceksiniz ki bu sandiginiz gibi sadece su yakmiyor.

Neyse konu yeterince dagildi, bu konu hakkinda yazdigim son mesajdi, haydi hayirli ramazanlar :)

• Arkadaşlar Bu 128 kbps ile viberden konuşuruz değil mi?
  • Benim sorum şu, pttcell sitesinde 24'lük paket için taahhütsüz yazarken 14'lük pakette bu başlığı atmamışlar, taahhütten de bahsetmemişler.. Bu 14'lük pakette de taahhüt yok değil mi? 14 liraya faturalı olarak alıyoruz ve + olarak vergi vs. ile uğraşmıyoruz öyle değil mi?

Ayrıca şu "sanal" vb. muhabbetlere gülesim geliyor Kontör diye bir şey var mı, maden mi demiş bir arkadaş. Hatta belirli bir TL yükleniyor (kontörde aynı şeydi) bu TL'ler hizmet aldıkça düşüyor. Alınan hizmet ne? İnternete girme hizmeti, bu nasıl sağlanıyor. Operatörün alt yapısıyla 3G bant genişliğinden bir miktarının aboneye tahsil edilmesiyle vs. (teknik olarak tatmin edemem belki sizi) ancak bir hizmet sunuyor, belli bir maliyeti var. Arama ücretlerinde diğer operatörü ararken bir ara bağlantı ücreti var (eskiden bu çok yüksekti, sonrasında BTK bunu aşağıya çekti yanılmıyor isem) Şebeke içi iletişim ise daha uygun fiyatlı sağlanabiliyor.

Ayrıca pttcell kullanan kaç kişi olacakta 3500 dk'nın hepsini kullanacak. (Ancak iki sevgili bu operatöre, pttcell'e geçer ve gece gündüz konuşur. Tüm Avea'lıları kapsamıyor.)

Bant genişliği sanal bir şey diyen arkadaşa, naçizane bir örnek vermek istiyorum. Belli bir hız limiti olan internet bağlantısını kullanırken, aynı ağa bağlı bir bilgisayardan download yapılırken niye diğer bilgisayarında hızı oldukça aşağıya düşer. Ya da bir harici hdd'ye veri yazarken ilk dosya 40 mb/s ile yazılırken ikinci veri aynı anda aktarılmak istenirse niye 40mb/s hızı ortaklaşa kullanmak zorunda kalırlar, oysaki bu değerlerin hepsi sanal değil mi senin düşüncene göre..

Kullanılan baz istasyonlarının, teknik ekibin, sağlanan uydu iletişim alt yapısının ilk kurulumdan sonra bir maliyeti olmuyor mu demek istiyorsunuz yoksa(!)

Haa bu paketi pttcell bu fiyata verebiliyorsa, Avea'da verebilir.. Belki talep fazlalığını taşıyıp kalitesini düşürmeyecek olsa Vodafone ve Turkcell'de verebilir.. Yani zararına vermiyorlar, ama belli bir maliyeti illaki var.

• quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

Benim sorum şu, pttcell sitesinde 24'lük paket için taahhütsüz yazarken 14'lük pakette bu başlığı atmamışlar, taahhütten de bahsetmemişler.. Bu 14'lük pakette de taahhüt yok değil mi? 14 liraya faturalı olarak alıyoruz ve + olarak vergi vs. ile uğraşmıyoruz öyle değil mi?

Ayrıca şu "sanal" vb. muhabbetlere gülesim geliyor Kontör diye bir şey var mı, maden mi demiş bir arkadaş. Hatta belirli bir TL yükleniyor (kontörde aynı şeydi) bu TL'ler hizmet aldıkça düşüyor. Alınan hizmet ne? İnternete girme hizmeti, bu nasıl sağlanıyor. Operatörün alt yapısıyla 3G bant genişliğinden bir miktarının aboneye tahsil edilmesiyle vs. (teknik olarak tatmin edemem belki sizi) ancak bir hizmet sunuyor, belli bir maliyeti var. Arama ücretlerinde diğer operatörü ararken bir ara bağlantı ücreti var (eskiden bu çok yüksekti, sonrasında BTK bunu aşağıya çekti yanılmıyor isem) Şebeke içi iletişim ise daha uygun fiyatlı sağlanabiliyor.

Ayrıca pttcell kullanan kaç kişi olacakta 3500 dk'nın hepsini kullanacak. (Ancak iki sevgili bu operatöre, pttcell'e geçer ve gece gündüz konuşur. Tüm Avea'lıları kapsamıyor.)

Bant genişliği sanal bir şey diyen arkadaşa, naçizane bir örnek vermek istiyorum. Belli bir hız limiti olan internet bağlantısını kullanırken, aynı ağa bağlı bir bilgisayardan download yapılırken niye diğer bilgisayarında hızı oldukça aşağıya düşer. Ya da bir harici hdd'ye veri yazarken ilk dosya 40 mb/s ile yazılırken ikinci veri aynı anda aktarılmak istenirse niye 40mb/s hızı ortaklaşa kullanmak zorunda kalırlar, oysaki bu değerlerin hepsi sanal değil mi senin düşüncene göre..

Kullanılan baz istasyonlarının, teknik ekibin, sağlanan uydu iletişim alt yapısının ilk kurulumdan sonra bir maliyeti olmuyor mu demek istiyorsunuz yoksa(!)

Haa bu paketi pttcell bu fiyata verebiliyorsa, Avea'da verebilir.. Belki talep fazlalığını taşıyıp kalitesini düşürmeyecek olsa Vodafone ve Turkcell'de verebilir.. Yani zararına vermiyorlar, ama belli bir maliyeti illaki var.

Sabahtan beri anlatiyoruz iste fakat arkadas tutturdu bir Sanal muhabbeti. :)
    Kontor sanalmis o yuzden bir maliyeti yokmus, e peki ona sanal diyorsan kullandigin host saglayici da sana sinirsiz bandwith versin ne de olsa sanalmis, bu sefer o sanal olmaz diyor. :)
    Ben boyle bir muhabbet gormedim ama ya, sistem dedik, altyapi dedik, yogunluk dedik, ara baglanti dedik arkadas kendi bildigini okudu durdu,

Ayrica 14luk pakette de taahhut olmamasi lazim ben de dusunuyorum almayi bir yanlislik olmasin aman :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NetX -- 14 Temmuz 2013; 5:48:22 >

• kontor sanal da yükleme kartının kartonu boyası poseti de mi sanal

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: fuckulteli

Benim sorum şu, pttcell sitesinde 24'lük paket için taahhütsüz yazarken 14'lük pakette bu başlığı atmamışlar, taahhütten de bahsetmemişler.. Bu 14'lük pakette de taahhüt yok değil mi? 14 liraya faturalı olarak alıyoruz ve + olarak vergi vs. ile uğraşmıyoruz öyle değil mi?

Sabahtan beri anlatiyoruz iste fakat arkadas tutturdu bir Sanal muhabbeti. :)
    Kontor sanalmis o yuzden bir maliyeti yokmus, e peki ona sanal diyorsan kullandigin host saglayici da sana sinirsiz bandwith versin ne de olsa sanalmis, bu sefer o sanal olmaz diyor. :)
    Ben boyle bir muhabbet gormedim ama ya, sistem dedik, altyapi dedik, yogunluk dedik, ara baglanti dedik arkadas kendi bildigini okudu durdu,

Ayrica 14luk pakette de taahhut olmamasi lazim ben de dusunuyorum almayi bir yanlislik olmasin aman :)

haklisiniz, bilmemek ayip degilde, bilmedigini bilmeyip israrla inat etmek, ahkam kesmek ayip.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.